Розмаїтий світ емоційСкачати 26.32 Kb.
Дата конвертації14.05.2019
Розмір26.32 Kb.

Розмаїтий світ емоцій
Світ дитячих емоцій – тонка, делікатна сфера, яка потребує особливої уваги. Але існує мало посібників, спрямованих на її розвиток. Під час занятьз ними діти в ігровій формі вчаться визначати причини емоцій, регулювати свою поведінку, розуміти себе та інших. Такими є куточки психологічного розвантаження, які оформили педагоги ДНЗ №6.
Куточок психічного розвантаження
c:\documents and settings\admin\рабочий стол\изображение.jpg
Мета: формувати компетентність дитини щодо внутрішнього (психічного) світу почуттів; вчити визначати власний емоційний стан, а також стан інших людей за зовнішніми проявами емоцій (виразом оличчя, мімікою, позою); орієнтуватися у назвах та специфіці проявів основних емоцій; розвивати емоційну сферу дитини; вчити співвідносити характер емоційної поведінки з її наслідками.

Опис посібника: картонне панно у вигляді сонечка та хмаринки. На панно розміщені карманчики, куди діти вставляють своє фото. «Сонечко» - позначає радість, а «хмаринка» - сум.

Посібник можна використовувати в індивідуальній роботі та на заняттях, під час обговорення творів художньої літератури, моральних бесід із визначенням почуттів та настроїв персонажів.

Куточок настрою.

Мета: формувати у дітей експресивні еталон, сприяти збагаченню емоційної сфери. Дати поняття про розділ позитивних і навчальних емоцій, вчити розпізнавати свої особисті емоції і почуття, які допомагають адекватно реагувати на настрій товаришів і дорослих.c:\documents and settings\admin\рабочий стол\изображение 001.jpg

Опис посібника: панно «Мій настрій» - діти відзначають свій настрій на протязі дня з допомогою «фішок-квіточок», а педагог отримує можливість визначити емоційний стан кожної дитини, причину його виникнення і надати своєчасну

емоційну підтримку тому, хто цього потребує.

В групі панно має форму «дерева», на дереві зображені фото дітей. З боку панно є кармани, виготовлені з кольорового картону в яких розміщені різнокольорові квіти (червоний – мені весело, блакитний – мені сумно, фіолетовий – я злюся)

Куточок психологічного настрою.

Мета: розвиток здібностей дитини до пізнання свого емоційного стану, налагодження емоційної взаємодії з іншими дітьми, емоційний контроль за ефективними переживаннями.c:\documents and settings\admin\рабочий стол\изображение 001.jpg

Опис: куточок складається з килима зеленого кольору(як доводять психологи він найбільш сприятливий для заспокоєння та розвантаження), на ньому закріплені квіти з тканини, що створюють уявлення ромашкової

галявини. На стіні зображене сонечко із фотокартками дітей, якими вони можуть виразити своє вітання оточуючим.

Емоційний барометр.
c:\documents and settings\admin\рабочий стол\изображение.jpg
Мета: формувати компетентність дитини щодо внутрішнього світу почуттів; вчити визначати власний емоційний стан, а також стан інших людей за зовнішніми проявами емоцій; орієнтувати у назвах та специфіці проявів основних емоцій; розвивати емоційну сферу дитини; вчити співвідносити характер емоційної поведінки з її наслідками.

Опис посібника: картонне коло поділене на сектори, а в центрі його закріплена стрілочка, що може обертатися. Н сектори кола розміщені малюнки, які передають знайомі та зрозумілі дитині емоції. Залежно від віку дітей кількість секторів у колі може збільшуватися. У старших групах малюнки можна змінити схематичними зображеннями – символами.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка