Розділ програми Вид діяльностіСкачати 215.26 Kb.
Дата конвертації14.04.2019
Розмір215.26 Kb.

ПЕРСПЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ ЗАНЯТЬ З МУЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ З ДІТЬМИ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗА СИСТЕМОЮ КАРЛА ОРФА

Розділ

програми

Вид діяльності

Музично-освітні

завдання

Репертуар

Обладнання

ВЕРЕСЕНЬ


Співи

Співи

Закріплювати вміння точно визначати та інтонувати поступовий рух мелодії (вгору-вниз). Продовжувати вчити ритмічно озвучувати приспівку на ксилофонах. Розвивати звуковисотний слух, чуття ритму, музично-сенсорні та творчі здібності дошкільнят. Вчити дітей чисто співати, передаючи голосом характер музики, точно виконувати ритмічний малюнок пісні грою на дерев’яних речах та інструментах. Розвивати природне, дзвінке та легке звучання дитячого голосу.

«Сходинки» муз. О. Тилічеєвої;
«Гарно в нашому садку»
В. Герчик.

Музичні інструменти. Ложки, тріскачка, дерев’яні коробочки, рубель, дерев’яні палички, ксилофон.


Обладнання. Дерев’яні кубики, олівці, коробочки різні за розміром, дерев’яний посуд, іграшки.

Слухання

Слухання

Вчити дітей розрізняти та називати жанр музики, її характер та структуру музичного твору. Відображати в грі на ксилофоні, ложках, коробочках. Передавати зміну настрою музики, засоби музичної виразності (динаміку, темп, штрихи). Розвивати основи музичної культури: здатність слухати музику уважно. Збагачувати дітей музичними враженнями.

«Рондо-марш»

Муз. Д. Кабалевського.Музично-ритмічні рухи

«Вправа з дерев’яними паличками»

Вчити дітей ритмічно рухатися згідно з характером музики, відображати грою на дерев’яних паличках ритмічну пульсацію та простий малюнок мелодії. Розвивати вміння дітей узгоджено рухатися під музику, супроводжуючи танцювальні елементи грою на паличках.

муз. Л. Бетховена.

Танці


Познайомити дітей із українським народним танком. Привернути увагу до традиційного виконання народного танку, збагачувати досвід дитячого виконавства пластичними фігурами українського фольклору.
Вчити ритмічно рухатись згідно з характером музики, відображати грою на дерев’яних ложках ритмічний малюнок мелодії.
Розвивати чуття ритму, музично-слухові уявлення.

«Танець з дерев’яними ложками»

укр. нар. мелодія.Гра на дитячих музичних інструментах

Гра в оркестріВчити дітей впізнавати за тембром звучання дерев’яні музичні інструменти та називати їх. Продовжувати вчити грати злагоджено в невеличкому оркестрі. Розвивати тембровий слух, чуття ритму, творчу уяву.«Оркестр»

укр. нар. мел.,


Обр. В. Полевого.

Музична творчість

Мовленнєва граВчити дітей із допомогою дорослих придумувати графічні партитури до тексту, використовуючи символи музичних інструментів та жестів.
Продовжувати вчити дітей ритмічно декламувати текст вірша, супроводжуючи його жестами. Розвивати швидкість і точність відтворення тексту на музичному інструменті, вміння працювати за схемою «ланцюжок».

«Приг-скок».

В. Данько.


Вправа «Дерев’яні танці»Заохочувати до музикування, самостійного самовираження.
Вчити дітей пов’язувати музичні переживання з ідейним змістом п’єс.
Закріпити вміння дітей відтворювати різні ритми на ударних інструментах. Розвивати у дітей здібності до образних та вільних імпровізацій.

Муз. С. Майкапара («Вальс», «Марш маріонеток»).

ЖОВТЕНЬ


Співи

Мовленнєва граПродовжувати вчити дітей чітко вимовляти слова, володіти силою голосу, різним темпом мовлення. Уточнювати, закріплювати правильну вимову шиплячих звуків. Розвивати мовне дихання, вправляти в умінні передавати за допомогою інтонації та жестів настрій вірша.

«Тиша»

В. Суслова.Саморобні інструменти. Маракаси, заповнені різною крупою, коробочки, фісташкова та горіхова шкаралупа.

Обладнання. Папір різний за розміром та якістю: газета, зошит, папір гофре; целофан, стрічки з паперу, тканини, целофану, трикутники, тарілки, ксилофон, коробочки.


Співи

Закріплювати вміння дітей чути поступовий рух мелодії вгору та вниз по звукоряду. Вчити точно попадати на перший звук. Привчати дітей свідомо володіти голосом, слухати і контролювати себе.
Спонукати дітей до використання знайомих музичних інструментів для акомпанування приспівки. Розвивати звуковисотний, ритмічний, тембровий та динамічний слух. Вчити дітей співати виразно, передаючи у співі характер звучання, динамічні відтінки, співати
з музичним супроводом самостійно та без супроводу, акомпануючи собі на музичних інструментах: металофоні, трикутнику, дзвонику, ксилофоні, шумових інструментах; зберігати правильну позу, сидячи та стоячи, під час співу. Розвивати ладо тональний слух, уміння імпровізувати осінні звуки.

«Осінні приспівки»
сл. М. Сидорова;
«Осінь чекаємо»
сл. та муз.

С. Насауленко.Слухання

СлуханняВикликати у дітей емоційний відгук на пісні сумного характеру, розвивати вміння висловлюватися про емоційно-образний зміст музики. Вчити виявляти характер контрастних музичних творів та пов`язувати з ними знайомі літературні твори. Розвивати основи музичної культури: здатність слухати музику уважно, зацікавлено, стежити за розвитком музичного образу, дослухувати музичний твір до кінця.


«Падає листя».
Муз. М. Карасєва,
«Листопад»,
муз. Г. Потапенко.

Музично-ритмічні рухи

Вправа


Вчити дітей передавати в рухах мало-контрастні зміни в звучанні музики. Продовжувати вчити рухатися по двох концентричних колах, зберігаючи інтервали, відпрацьовувати легкий біг та енергійні махи руками. Розвівати пластичність рухів, виконавські здібності.
Виховувати бажання використовувати засоби художнього спілкування.


«Вправа зі стрічками»
Муз.

Ю.Т. Ломової.Танці

Привертати увагу до краси власних танцювальних рухів. Вчити дітей виразно передавати характерні особливості осіннього листя, самостійно змінювати рухи згідно зі зміною частин музики.
Рухатися легко, ритмічно. Розвивати у дітей здатність до образно- емоційного сприйняття музики і відповідного музично- пластичного відображення у танці.


«Танок осіннього листя»
Муз. Л. Оліфірової

Гра на дитячих музичних інструментах

Ігрова вправа

Вчити дітей дружно виводити в ігровому хороводі відповідний пісні візерунок. Танцювально-ігровими спільними діями розкривати музично-поетичний зміст пісні, урізноманітнювати ігрові образи власною грою на музичних інструментах (за вибором).«Осінь по садочку ходила»
Укр.нар.мел.,

обр. І.Смірнової, сл. Н. Караваєвої
Музична творчість

Бінарне заняття «Осінній настрій»

Вчити передавати свої враження в малюнках, підбираючи кольорову гамму, яка характеризує осінні явища. Розвивати музично-сенсорні здібності, художній смак.

«Листя золоті»

муз. Т. Попатенко. «Осінній ранок»

О. Ходирєв.

«Осінній дощик».
ЛИСТОПАД


Співи

Співи

Формувати у дітей стійкий ладо тональний слух. Закріплювати знання дітей про «музичні сходинки», вчити співати їх у різній послідовності, добиватися чистоти інтонування, точно попадати на кожний звук, показувати рухами руки їхнє висотне положення. Вчити дітей своєчасно починати та закінчувати пісню. Вчити імпровізувати окремі музичні фрази та пісню в цілому. Закріплювати вміння дітей співати природним звуком, виразно. Виконувати логічний наголос в музичних фразах. Розвивати емоційний відгук на пісню веселого жвавого характеру, розрізняти спів, приспів, вступ та заключення.

«Бубонці»
Муз. О. Теличеївої;
«Осінь наступила»
муз. С. Насауленко.

Музичні інструменти. Металофони, тарілки різні за розміром, бубон, трикутник, дзвіночки, брязкальця.


Посібники і матеріали. Металевий посуд: ложки, невеликі каструлі, кришки від них, зв`язки ключів, металеві відра та інші.Слухання

СлуханняЗбагачувати музичний досвід дітей, зацікавлюючи їх новим інструментальним твором. Закріпити вміння визначати характер, темп, динаміку та жанр музичного твору, під час характеристики п`єси вживати музичні терміни. Спонукати дітей до жартівливої імпровізації на металевих інструментах. Формувати навички культури слухання. Виховувати в дітей інтерес до класичної музики, її емоційне сприйняття.

«Шарманка»
Муз. Д. Шостаковича

Музично-ритмічні рухи

Вправа «Росинка»Закріплювати в дітей навички визначати характер музики і передавати його в рухах. Вчити бігати легко, ритмічно, творчо виявляти себе в музично- ритмічній діяльності, самостійно придумувати акомпанемент до танцювальної музики. Розвивати вміння передавати в рухах та грі на музичних інструментах ритм музики.

Муз. С. Майкапара.

ТанціВчити дітей виконувати різноманітні танцювальні рухи під музику в парах, використовуючи атрибути (зонт, муз.інструменти).Закріплювати навички перешикування (звужувати та розширювати коло, розходитися з пар у різні сторони, знов збиратися). Розвивати самостійність, чіткість та виразність рухів.

«Танок з парасольками»
Муз. Д. Львова-Компанійця

Гра на дитячих музичних інструментах

Мовленнєва граЗакріплювати вміння дітей використовувати жартівливі інтонації в поєднанні із забавною мімікою. Спонукати до варіювання під час виконання «хохотальних» складів. Розвивати вміння виконувати на металевих інструментах метричний пульс, ритм тексту та водночас аметрично дзвеніти. Робота над складенням графічної партитури тексту вірша.

«Веселий дідусь»
А. Хамса.

Гра

Продовжувати навчати дітей узгоджувати рухи з характером музичного твору, ритмічно дзвонити в дзвоники та на кінець музики ховати їх за спину. Розвивати швидкість реакції, чуття ритму. Формувати творчу уяву дітей. Виховувати бажання брати активну участь у народних іграх.

«Дзвіночки»
Укр. нар. забавлянка

Музична творчість

Вправа «Металева композиція»

Вчити дітей самостійно придумувати ритмічні акомпанементи за допомогою металевих музичних інструментів та переносити їх на графічну партитуру. Розвивати вміння експромтом брати участь у музикуванні, проявляючи при цьому гумор, вигадку та винахідливість.
Виховувати у дітей прагнення надавати мистецьким діям емоційно усвідомленого естетичного характеру; зберігати індивідуальність дитячих проявів, заохочувати імпровізаційність виконавства.

Муз. Ж. Рамо «Тамбурин».

ГРУДЕНЬ


Співи

Співи

Вчити дітей чисто інтонувати на звук ля, тримати інтонацію при тривалій ритмічній пульсації на одному звуці. Вправляти дітей в точній передачі ритмічного малюнка грою на музичних інструментах (металофоні, трикутнику, дитячій арфі, скляних фужерах) та жестами.
Розвивати чуття ритму, творчу ініціативу. Вчити дітей співати самостійно, без допомоги дорослого, з музичним супроводом та без нього, співати природним голосом, злагоджено. Розвивати ладо тональних слух, вміння чути в акомпанементі і видозмінювати в співах динаміку та темп звучання пісні. Закріплювати вміння самостійно імпровізувати окремі музичні фрази за допомогою музичних інструментів, які видають «скляні звуки»

«Небо синє»
Муз. О. Тилічеєвої
«Перший сніг»
Муз. Г. Грембері.Музичні інструменти. Трикутники, дзвоники різні за розміром, металофони, дерев’яні та металеві палички для гри.


Посібник та матеріали.

Скляні та кришталеві стакани, бокали, банки та пляшки різні за розміром.

Слухання

Слухання.


Вчити дітей розрізняти жанр і характер музичного твору, окремі засоби виразності в зв’язку зі зміною характеру музики: динаміку, регістр, кульмінацію. Розвивати музичне сприйняття, здатність емоційного відгуку на музику за допомогою розрізнення дітьми варіантів виконання одного й того ж твору. Залучати дітей до самостійного вибору найбільш виразних за тембрами звучання музичних інструментів, які видають «скляні звуки» для акомпанування музичного твору.«Вальс-жарт»
Муз. Д. Шостаковича.

Музично-ритмічні рухи

Вправа.


Вдосконалювати вміння дітей відтворювати емоційно-виразний характер музики рухами та грою на речах зі скла.
Розвивати вміння дітей в музичному русі відтворювати акценти, динамічні зміни, ритмічний малюнок музики; самостійно починати рух після вступу.

«Вальс квітів» Муз. Р. Глієра.

ТанціДопомагати дітям асоціювати музичні образи з власним світосприйняттям, удосконалювати вміння виражати музичний образ «намистинки» характерними рухами, власною пластикою. Прищеплювати навички ритмічності та координації рухів різними частинами тулубу, орієнтуватися в просторі у зв’язку зі змінами частин музики. Заохочувати дітей до радісного співпереживання музично- пластичним образам, до колективної взаємодії.


«Танок намистинок» муз.
М. Черьомухіна.

Гра на дитячих музичних інструментах

Мовленнєва граПознайомити з новими прийомами гри на скляних речах. Вчити дітей самостійно знаходити музичні і інструменти, які передають звук скла. Продовжувати вчити озвучувати вірші за допомогою музичних інструментів та жестів. Розвивати мовне дихання (вимовляти три-чотири складові слова на одному видиху), вправляти в умінні передавати за допомогою інтонації різний настрій, закріплювати вміння говорити чітко, виразно, володіти силою голосу,
різним темпом мовлення. Розвивати навички спілкування та сумісної діяльність: доброзичливості, взаємоповаги. Спонукати дітей придумувати графічні символи та створювати на їх основі партитуру.


«Кришталеві спиці».
Л. Ніколаєнко

Музична творчість

Музично- дидактична гра.
«Музична карусель»

Вчити дітей самостійно придумувати невеличкі імпровізації, використовуючи музичні інструменти та речі, які видають «скляні звуки». Практично закріплювати навички та різноманітні прийоми гри на музичних інструментах. Розвивати витримку, увагу, доброзичливе відношення один до одного.
«Акваріум» за мотивами
Вірша Т. Коти.

Вчити дітей самостійно придумувати музичні імпровізації на тему «Про що можуть розповісти скляні звуки». Закріплювати вміння створювати свої «звукові версії» вірша, записувати їх у графічному вигляді та грати придумані імпровізації в ансамблі. Розвивати музично-сенсорні та творчі здібності дітей.
СІЧЕНЬ


Співи

Співи

Розвивати частоту інтонування мелодії голосом, без напруги співати короткі пісні, формування правильне звукоутворення, сприяти виробленню Наспівності звучанню.

«Розмова з місяцем»

Нар. музика. Слова М. ПідгірянкиДерев’яні, металеві, скляні музичні інструменти та обладнання

Слухання

Слухання

Виховувати вміння емоційно відгукуватись на музику, розвивати вміння вслуховуватись. Розвивати музичне сприйняття, здатність емоційного відгуку на музику. Вчити виділяти у предметному довкіллі красиве, яскраве, вражаюче, за допомогою дорослого класифікувати предмети довкілля за її привабливістю. Вчити проявляти вигадку та фантазію.


«Щедрівочка щедрувала»,

укр. нар. пісняМузично-ритмічні рухи

Танок

Вчити розкуто граційно рухатись, орієнтуватись у рухах в межах обмеженого простору приміщення. Рухатись у різних напрямках, відповідно до характеру музики. Вчити виражати найпростіші форми емоційного стану у танцювальних рухах, надавати їм певної виразності.

«Біглий галоп», Муз. Ф. Шуберта

Гра на дитячих музичних інструментах

Гра

Продовжувати навчати дітей узгоджувати рухи з характером музичного твору, ритмічно дзвонити в дзвоники та на кінець музики ховати їх за спину. Розвивати швидкість реакції, чуття ритму. Формувати творчу уяву дітей. Виховувати бажання брати активну участь у народних іграх.

«Бубонці»
Укр. нар. мелодія

Музична творчість

Музично- дидактична гра.
«Музична карусель»

Вчити дітей самостійно придумувати невеличкі імпровізації, використовуючи музичні інструменти та речі, які видають «скляні, дерев’яні, металеві звуки». Практично закріплювати навички та різноманітні прийоми гри на музичних інструментах. Розвивати витримку, увагу, доброзичливе відношення один до одного.
ЛЮТИЙ


Співи

Співи.

Вчити дітей розрізняти звуки за тривалістю. Закріплювати вміння точно передавати ритмічний малюнок приспівки; жестами та саморобними музичними інструментами, чути і передавати в співах стрибки в мелодії.
Розвивати звуковисотний слух, чуття ритму. Вчити дітей виразно співати легким звуком у помірному темпі, злагоджено. Закріплювати вміння імпровізувати на музичних інструментах мелодію пісні.
Розвивати ладо тональний слух, творчу ініціативу, активізувати внутрішній слух.

«Годинник»
муз. О. Тилічеєвої
«Є годинник у всіх»
муз. А. Островського.

Музичні інструменти. Трикутники, тарілки, коробочки, металофон, ксилофони, металеві банки наповнені кульками, каштанами та ін.Слухання

Слухання.Викликати у дітей емоційний відгук на музику завзятого, жартівливого характеру. Вчити дітей находити виразні тембри музичних інструментів для оркестровки музичного твору, передавати настрій п’єси відповідною мімікою та жестами. Спонукати дітей висловлюватися про емоційно образний зміст твору, розрізняти та називати засоби музичної виразності, які створюють образ годинника (темп, динаміку, регістр).Формувати оцінне ставлення до музики, аргументовано оцінювати знайому музику в цілому та окремі уривки.

«Годинник»
Муз. М. Днобнер.

Музично-ритмічні рухи

Вправа «Годинник»


Надати дітям можливість імпровізувати танцювальні рухи в образі механізму годинника. Вчити дітей пов`язувати музичні переживання зі змістом програмного твору. У здійсненні власного задуму допомагати уважно стежити за розвитком музичної думки, керуватись на музично- ігрову імпровізацію установкою «Рухайся так, як тобі підказує музика».
Розвивати художньо-творчі здібності, чуття ритму.

Муз. Н. Соколова.

Танці


Вчити дітей відображати в русі ритмічну пульсацію та простий малюнок мелодії, створювати ритмічні імпровізації на сучасну музику.
Розвивати чутливість до особливості інструментальної музики шляхом розвитку власної пластики, через тонку внутрішню динаміку музично- рухового образу «хвилинок».

«Танок хвилинок».
Інструментальна музика.

Рухлива гра «Годинник»Вчити дітей виконувати прості рухи в парах. Продовжувати вчити дітей інтерпретувати текст вірша, декламувати його в різному темпі, з різною динамікою та за допомогою образних рухів. Розвивати фантазію, рухову творчість, асоціативне мислення.

Муз. С. Вольфензон.Гра на дитячих музичних інструментах

Гра на дитячих музичних інструментах

Вчити дітей відображати ритмічну пульсацію та простий малюнок мелодії, створювати ритмічні імпровізації на сучасну музику.
Розвивати чутливість до особливості інструментальної музики шляхом розвитку власного виконавства.

Інструментальна музика

Музична творчість

Мовленнєва гра


Продовжувати вчити дітей самостійно придумувати графічні символи та складати невеличкі акомпанементи з використанням жестів, відмічати ритмічний пульс вірша. Розвивати слухові уявлення про рівномірну ритмічну пульсацію, довгі та короткі звуки.

«На стіні висів годинник»
Т. Тютюннікова.

Ігрова вправа

Спонукати дітей брати активну участь у грі звуками, ритмами, тембрами. Вчити придумувати спонтанні звукові композиції та графічні партитури. Розвивати звукову фантазію дітей.


«Великий годинник»
муз. В. Гавриліна.

БЕРЕЗЕНЬ


Співи

Співи

Вчити дітей співати в помірному темпі, чітко проспівувати кожне слово, вправляти в точній передачі ритмічного малюнка жестами та грою на ударних музичних інструментах. Закріплювати вміння співати природним голосом, виразно виконувати логічний наголос у музичних фразах. Розвивати музичну пам’ять, звуковисотний слух, чуття ритму.
Вчити дітей самостійно визначати характер пісні, висловлювати своє враження про музичний твір, чути на називати вступ пісні, закінчення, заспів, приспів. Закріплювати вміння чітко інтонувати та точно попадати на перший звук мелодії після вступу. Продовжувати формувати у дітей вміння співати по двоє, троє, «ланцюжком».
Розвивати творчу ініціативу в самостійному пошуку нескладних імпровізацій.«А вже ясне сонечко»
(примовка)
Укр .нар. мелодія,
сл. О. Олеся;Музичні інструменти. Металофони, дзвіночки, ксилофони, трикутники, сопілки, свистульки, барабан.

Посібник та матеріали. Саморобні інструменти, папір, пляшки, дерев’яні кубики.Слухання

Слухання.

Вчити дітей розрізняти веселий, завзятий характер музики, засоби музичної виразності. Розрізняти емоційне забарвлення музичних творів, у яких схожі зображувальні моменти. Вчити підбирати музичні інструменти, відповідні емоційно-образному змісту п’єси, оркеструвати пісню. Розвивати чуття ритму, тембру, творче уявлення.

«Мамине свято»
муз. О. Тилічеєкої,
сл. Л. Румарчук.

Музично-ритмічні рухи

Вправа


Вправляти дітей у плавних пластичних рухах рук, в умінні ритмічно і виразно виконувати елементи вправи з атрибутами (стрічками, повітряними кульками). Закріплювати вміння самостійно починати рухи після вступу. Розвивати чуття ритму, вміння узгоджувати свої рухи з діями колективу.


«Весняний вальс»
муз. О. Телічеєвої

Танці.Вчити дітей виражати характер танцю основними рухами (крок вальсу), настрій-виразно мімікою, пластикою рук; зміну музичних речень і фраз- швидкою зміною рухів. Розвивати вміння дітей узгоджено рухатися в танці, використовувати музичний вступ для емоційного настрою на танець. Привертати увагу дітей до краси власних танцювальних рухів.


«Вальс із квитами»
муз. Д. Россіні.Гра на дитячих музичних інструментах

Мовленнєва гра
«Весняна телеграма».Вчити дітей створювати ритмічні акомпанементи до мовленнєвої гри. Формувати вміння промовляти вірш чітко по складах та виконувати прості ритми на музичних інструментах. Розвивати вміння дітей слухати і чути звуки навколишнього середовища, а також звуки й інтонації мовлення, розрізняти їх, наслідувати.
Музична творчість

Гра.Залучати дітей до звуконаслідувань комах, до бажання емоційно й творчо переживати музичні рухи: виконувати ігрові образи комах за власною уявою. Вчити рухатись під музику, виконуючи рухи, згідно з обраним характерним образом. Закріплювати вміння імпровізувати, знаходити музичний інструмент для відтворення пісні комахи та записувати партитуру. Розвивати творчі здібності дошкільнят, асоціативне мислення.


«Хор комах»
муз. В. Шульгіна.

Вправа

Продовжувати давати дітям уявлення про музику як мову, на якій можна розмовляти за допомогою «музичних слів», створювати музичні образи та передавати їх характерні особливості. Продовжувати розвивати у дітей ініціативу, асоціативне мислення, необхідність
самовираження.


«Зозулин вальс»
муз. Ч. Остен.

КВІТЕНЬ


Співи

Співи

Вправляти дітей в чистому інтонуванні мелодії та окремих інтервалів (велика терція вниз, кварта вниз, секунда вгору). Продовжувати вчити співати легко, без форсування звука, з чіткою інтонацією.
Формувати правильне дихання вміння співати наспівно, протяжливо.
Розширювати діапазон дитячого голосу: сприяти вирівнюванню його звучання при переході від високих до низьких звуків і навпаки. Вчити дітей співати пісню з музичним супроводом та без нього, акомпануючи собі на музичних інструментах (металофоні, ксилофоні).

«Зозуля»
муз. О. Тилічеєвої
«Зозуля і сова»
нім.нар.пісня.Музичні інструменти. Трикутники, ксилофони, металофони, маракаси, сопілки, дзвіночки, дитячі арфи, барабан.
Посібник та матеріали. Пляшки, фужери, папір, коробочки, низки ключів, баночки з- під йогуртів, брязкальця.Слухання

Слухання

Викликати емоційний відгук на музику спокійного, лагідного, схвильованого характеру. Вчити дітей чути і помічати різницю в характері схожих частин. Закріплювати вміння виражати своє ставлення до музичного твору та використовувати музичну термінологію при спілкуванні щодо прослуханого.
Розвивати чуття тембру, чуття ритму, творчу уяву та ініціативу.

«Вечірня казка»
муз. А Хачатуряна.

Музично-ритмічні рухи

ВправаПродовжувати вчити дітей самостійно змінювати рухи згідно зі зміною музичних фраз. Закріплювати вміння дітей виразно передавати ігрові образи танцю, придумувати свої варіанти щодо танцювальних елементів. Формувати емоційно-радісне відчуття від активної участі в руховій діяльності. Розвивати творчість, вміння виразно рухатися під музику, чуття ритму.

«Вечірня зарядка»
муз. С. Сломинського;
«Жабки»

Танці

Вчити дітей відмічати рухами зміну характеру
музики двочастинної п’єси. Закріплювати навички дітей самостійно відмічати в русі метр, ритмічний малюнок, акцент, починати рухатися відразу після вступу; реагувати на темпові та динамічні зміни в музиці.
Розвивати чуття ритму, творчу уяву, вміння виразно та злагоджено рухатися в парах.

«Веселі діти» на литов.нар.мел.,
обр. Т. Ломової.Гра на дитячих музичних інструментах

Музично- дидактична гра
«Ранкова прогулянка».

Вчити дітей знаходити музичні інструменти для акомпанементу розповіді. Сприяти розвиткові виконавських та творчих здібностей, тембрового слуху, використовуючи різні музичні інструменти. Спонукати дітей до самостійних дій, використовуючи знання щодо музичних інструментів різних видів та навичками гри на них.
Музична творчість

Мовленнєва гра

Вчити дітей створювати спонтанні самостійні звукові композиції до вірша та оформлювати графічний запис до них. Розвивати вміння дітей зосереджено слухати зміст тексту та самостійно придумувати ритмічний акомпанемент («Звучні жести»). Розвивати мовне дихання (вимовляти три-чотирискладові слова на одному видиху), вправляти в умінні передавати за допомогою інтонації різний настрій, закріплювати вміння говорити чітко, виразно, володіти силою голосу, різним темпом мовлення.

«Світанок»

В. Данько.Вправа

Продовжувати вчити дітей самостійно підбирати елементарні музичні композиції до передачі природних явищ (захід сонця), придумувати графічні символи та складати партитуру. Розвивати творчу уяву, асоціативне мислення, здібність до спонтанної імпровізації.«Захід сонця»
муз. Ф. Рибицького
(« В сутінки»).ТРАВЕНЬ


Підсумкове заняття.


Програмовий зміст: стимулювати дітей до самостійної музичної творчості: музикування, наспівування, комбінування танцювальних рухів; розвивати бажання супроводжувати словесні ігри, казки, рухи піснями та «звучними жестами», використовувати музичні інструменти класичного та саморобного походження, звертатись до набутих музичних навичок в різних видах діяльності; виховувати інтерес дітей до музичних інструментів, бажання грати на них, берегти їх.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка