Рольово-ігровий проект «Подорож у країну Здоров’я» Підготувала вчитель початкових класів



Скачати 170.26 Kb.
Дата конвертації14.01.2018
Розмір170.26 Kb.
ТипПлан роботи

Рольово-ігровий проект

«Подорож у країну Здоров’я»

Підготувала

вчитель початкових класів

Макарівської загальноосвітньої

школи І – ІІІ ступенів №3

Осадча Зінаїда Федорівна

План роботи над проектом

1. Вибір теми проекту, його тип, кількість учасників.

2. Визначення проблем, які необхідно дослідити в рамках проекту.

3. Розподіл завдань між групами учнів (намалювати малюнки, вивчити вірші, виготовити костюми)

4. Складання учасниками проекту індивідуальних планів та робота над ними.

5. Контроль за результатами виконання робіт у групах.

6. Презентація проекту.

7. Колективне обговорення, оцінювання, формування висновків.


Очікувані результати: зацікавленість учнів проектною діяльністю; застосування набутих знань у власному житті; віра в те, що ти є господарем свого життя.
Презентація проекту. Урок здоров’я

Тема. Подорож у країну Здоров’я.

Мета: формувати навички особистої гігієни. Розвивати у дітей активну життєву позицію, бажання бути здоровим. Навчити дітей фізичним вправам у ігровій формі; розвивати фізичні якості; сприяти активному відпочинку учнів, поліпшенню їх рухового режиму, виховувати почуття товариськості, любові до Батьківщини, до рідного слова.

Наочне оформлення: сюжети і малюнки до ігрових вправ, твори усної народної творчості, макет «Дерево здоров’я», макет «Мийдодира», квітка-семицвітка.
Хід уроку
Маршрут уроку-подорожі
прямая соединительная линия 20прямая соединительная линия 19

Дерево здоров’я Мийдодир

прямая соединительная линия 18

Сніданок

прямая соединительная линия 17

Квітка-семицвітка

прямая соединительная линия 16

Фізкультурна

прямая соединительная линия 15

Ігрова Підсумкова

І. Вступна частина

Учитель. Сьогодні 1-й урок присвячений здоров’ю. Тому що в усьому світі 7 квітня відзначають День здоров’я. Девізом нашого уроку будуть слова «Здоров’я – дорожче за багатство». Ми з вами сьогодні вирушимо у подорож до країни Здоров’я. Отже, будьте уважні під час подорожі. В дорогу!

ІІ. Основна частина

Учитель. Всім відомо, що приємно бути здоровим. Тільки треба знати, як здоровим стати. Міцне здоров’я – це найдорожчий скарб.

Наша 1 зупинка – «Дерево здоров’я». Уявіть, що організм людини – це дерево.


Щоб міцніло і розгалужувалось А людина має вмиватися, чистити

коріння, дерево треба поливати. зуби, приймати душ, купатися, обти

ратися вологим рушником.

Щоб стовбур був міцним, щоб А людина повинна робити зарядку,

під корою не заводились жучки, займатися спортом.

черв’ячки, його треба білити

навесні та восени.

Гілки будуть більш розгалужені. Людина гуляє на свіжому повітрі,

плаває, засмагає, тобто загартовується.

Листки будуть виділяти більше Їсть овочі, фрукти, не переїдає,

кисню в повітря. тобто раціонально харчується.

Буде виглядати, як квіточка. Буде дотримуватись правил особис

тої гігієни.

Буде виглядати, як соковитий Перебуватиме у гарному настрої.

плід. (Здорове дерево – здорова людина.)

– А як ви думаєте, що потрібно робити, щоб бути здоровим?



Учениця.

Друже, щоб здоровим бути, треба навички здобути.

Про здоров’я піклуватись: перш за все – не лінуватись.

І здружитися зі спортом, рідко ласувати тортом.

Воду крижану не пити і ніколи не палити.

Щоб знешкодити мікроби, руки мий щоразу чисто.

Не забудь щоденно їсти овочі та фрукти різні –

Всі вони тобі корисні. Вранці й ввечері,

Мій любий, завжди-завжди чисти зуби.

Учитель. Наступна наша зупинка – «Станція Бруднуль».

Бруднуля.

Ой, не хочеться вставати,

Так ще хочеться поспати.

Охо-хо!


Ой, хто-небуть поможіть,

Цей будильник заберіть!



(входить Мийдодир зі свитою Мочалок).

Мийдодир.

Я – Великий Умивальник,

Славнозвісний Мийдодир,

Умивальників Начальник

І мочалок командир.

Треба, треба умиватись,

Умиватись треба нам!

Ти бруднуля, замазуля!

Стид і сором!

Стид і сором!



Бруднуля. (встає).

Ой, Мийдодир-Мийдодирчику!

Та я вже ж і встаю. Ось. (п’ятірнею зачісується).

Мийдодир. Ох, і брудний же ти, ох і брудний!

Бруднуля.

Та не дуже і брудний,

І вже зовсім не бридкий.

А навіщо часто митись?

Є і так на що дивитись.

Мийдодир.

Не знаєш навіщо митись?

То слухай!

Мочалки.

1. Діти на усій землі,

Чималенькі і малі,

Знають правила прості:

Треба жити в чистоті!
2. Умиватись чисто з милом,

Щоб усі тебе любили,

Мити руки, ноги мити

І охайними ходити.


3. Щоб мікроб хвороботворний,

Злий, страшний, такий потворний,

В організм наш не проник,

Від води і мила зник.


4. Він для зору недоступний,

Але дуже вже підступний.

Бо на шкіру проникає,

Миті слушної чекає,

Щоб колись нас отруїти,

Може навіть з світу зжити.


5. Все це просто, всі це знають,

І великі, і малі.

Бо про це розповідають

Лікарі і вчителі.


6. І батьки дітей навчають

Жити чисто і в красі.

І, звичайно, всі це знають,

Та виконують – не всі.



Бруднуля.

Ой, не хочу я хворіти,

Краще руки, лице мити.

(мочалки вмивають Бруднулю).

Мийдодир.

Тож запам’ятайте, діти,

Що без мила і води

Неможливо в світі жити:

Ні сюди, і ні туди!

Будьте завжди всі здорові

І з водичкою дружіть,

Будьте чисті, пречудові

Та великими ростіть!

(виходять).

Бруднуля. От і добре! Буду, буду рости великим! (входять зубні щітки). А ви хто такі? Нема мені спокою!

Зубні щіточки.

Ми маленькі зубні щітки,

Ми часу не гаєм,

В кого зуби захворіли –

Вмить допомагаєм.

Ми дружити з вами раді,

Отже, вам мої поради:

Чистить зуби треба всім –

І дорослим, і малим.

1-а зубна щіточка. Що треба робити, щоб зуби були здоровими?

2-а зубна щіточка. Не їжте багато солодощів. В солодощах повно цукру. Цукор шкідливий для ваших зубів.

3-я зубна щіточка. Не пийте солодких напоїв.

4-а зубна щіточка. Їжте багато овочів та фруктів.

5-а зубна щіточка. Два-три рази на рік ходіть на огляд до зубного лікаря. (щіточки виходять).

Бруднуля. Ох і гарно себе я почуваю! Аж їсти захотілося! Думаю, пора снідати.

Учитель. Наступна наша зупинка – «Сніданок»



Учень.

Щоб здоровим підростати,

Треба в їжу уживати

Овочі та фрукти –

Вітамінні це продукти.

Бурячок.

Я червоний бурячок,

Солоденький на смачок,

Я на грядці уродився,

З вами, діти, подружився.

Часничок.

А я братик – часничок,

Припікаю язичок,

Я вбиваю всі мікроби,

Бережу вас від хвороби.

Помідор.

Помідорчик я кругленький,

Соковитий і смачненький,

Вітамінів торбу маю,

Тому весело співаю!

Цибулина.

Я цибулька для салатів,

Вітамінами багата.

Не біда, що ніс щипаю, –

Всіх від грипу захищаю.

Диня.

Я на сонці сонцем сяю,

Родичів багато маю,

Гарбузова господиня –

Усі знають мене, диню.

Морква.

Сидить дівчина в коморі,

А коса її надворі.

Коса в їжу не годиться,

З вітаміном «А» – морквиця.

Огірок.

Що у нашому городі



Стає першим у пригоді,

Виростає щодоби,

Як у лісі гриби?

Виноград.

Виноград я, виноград,

Гляну світлим оком,

Напою вас виноградом,

Вітамінним соком.

Виноград я, виноград,

Кетяги доспіли,

І додасть вам виноград

Ще здоров’я – сили.

Учень.

Вітаміни в нас смачненькі,

І солодкі і кисленькі,

Їжте, діти, нас охоче,

Кожний, хто коли захоче,

Щоб були ви здоровенькі,

І красиві й рум’яненькі.

Щоб росли міцні і дужі,

До хвороб були байдужі.

(овочі і фрукти виходять).

Бруднуля.

Їм я овочі та фрукти,

Вітамінні всі продукти,

Щоб рости міцним і дужим,

До хвороб завжди байдужим.

А тепер гайда до школи!

Що там вчителька говорить?

Учитель.

Розкажу, вам, зараз, діти,

Дуже правила прості,

Як за партою сидіти –

Це потрібно у житті.

Як іде урок читання,

Книжку рівно покладіть,

Не сидіть, як знак питання,

Гарно плечі розведіть.

Ніг не треба закладати,

Опустіть їх, до землі,

Про здоров’я треба дбати,

Доки ви іще малі.

(бруднуля все робить, як говорить вчитель).

Наступна наша зупинка «Фізкультурна». На цій зупинці ми уявно помандруємо по рідному краю.

1. Діти починають рух по колу, промовляючи слова.

Через річку, через гай

Ми пізнаєм рідний край.

(під час руху вчитель звертає увагу на крокування, тримання тулуба, голови).

2. Зустріч із жучками.

Учитель.

Між деревами на павутинці

Походжали жуки-сміливці.

(діти виконують у русі різні види ходьби: на носках, на п’ятах і т. п. положення рук змінюється: на пояс, у сторони, вгору і т. п.).

3. Зустріч із буслом.

Учитель.

По болоту ходить бусол

У червоному капелюсі.

(діти крокують, високо піднімаючи зігнуту в коліні ногу, імітуючи ходу бусла).

4. Зустріч із ластівками.

Учитель.

В небі ластівка летить,

З вітром листя шелестить.

(учні біжать в легкому темпі на носках, роблячи змахи, імітуючи рух крил ластівки).

5. Зустріч із сороконіжкою.

Учитель.

Перед нами ось доріжка,

Тут біжить сороконіжка.

(біг із зміною напрямку, з поворотом на 180˚).

6. Зустріч із хрущем.

Учитель.

Хрущик, ніби мотоцикліст,

Мчав по колу, аж тьохкав ліс.

(біг з прискоренням).

7. Учитель. А ось я бачу на узліссі дику яблуньку.

У лісочку яблуня –

Гарна і рясна.

Яблуня запрошує

Всіх на свій врожай:

– Хочеш , друже, яблучка?

Що ж, підходь, зривай!

(діти, повільно крокуючи, встановлюють дихання, підіймають руки вгору, ніби хочуть зірвати яблуко (вдих), опускають вниз (видих).

8. Учитель. А ось ми на лузі.

Ось у лузі косарі –

Косами туди-сюди!



(при ходьбі виконують рухи прямими руками вліво і вправо з поворотом тулуба до ноги, яка виноситься вперед. Рухи супроводжуються звуком «вжик»).

Учитель. (під час вправи).

До кінця, женчики, – до кінця,

Підемо додому за сонця!

До межі, женчики, до межі,

Уже ж ваші пироженьки у діжі.

До краю, женчики, до краю –

Я коровай вам покраю.

(жнивна пісня).

9. Учитель.

Біля сосон і дубів

Зберемо скоріш грибів.

(діти після цих слів імітують збір грибів, виконуючи нахили вперед, торкаючись підлоги руками).

10. Зустріч із жабенятком.

Учитель.

Жабеня – зелена спинка,

Плига жваво по стежинці.

(учні стрибають, виносячи прямі руки вперед – вгору).

11. Учитель. Ось і лісове озеро.

Ми до озера спустились,

Нахилилися і вмились.



(учні нахиляються вперед, імітуючи, як долоньками набирають воду, вмиваються; виконують рухи пальцями в різних напрямках).

Раз, два, три, чотири,

Ми так гарно освіжились,

Ось попереду – ріка!

І широка, і стрімка!

Понад берегом ріки

Табунцем пливуть мальки.

Разом – раз, це брас.




(діти виконують рухи руками, імітуючи плавання способом «брас». Вчитель слідкує за диханням: вдих над водою, видих у воду).

Учитель (продовжує).

Хитаючись на хвилі,

Пливемо ми на спині.

(вдих під одну руку, видих – при русі іншою рукою).

Учитель (промовляє далі).

А тепер всі , як один,

Попливемо, як дельфін.

(діти виконують одночасні кругові оберти руками вперед, імітуючи плавання способом «дельфін»).

12. Учні «виходять» з води.

Учитель.

Вийдіть вже тепер з води,

Мої славні малюки.

(діти шикуються в колону по-одному, крокують залом: 1 – 4 – ходьба на носках (рахунок хором); 1 – 4 – ходьба звичайним кроком (рахує вчитель) і т. п.

– Діти, що ви бачили під час мандрівки?

– З ким зустрічалися на своєму шляху?

Учитель.

Послухай, як струмок дзвенить,

Як гомонить ліщина.

З тобою всюди, кожну мить

Говорить Україна.

Наступна наша зупинка «Чарівна квітка-семицвітка».

До нас на урок завітала квітка-семицвітка. На своїх пелюстках вона принесла правила, яких потрібно дотримуватись, щоб бути здоровими.

1. Жити в чистоті.

2. Дотримуватись режиму дня.

3. Робити зарядку.

4. Займатися спортом.

5. Правильно харчуватись.

6. Частіше гуляти на свіжому повітрі.

7. Позбутися шкідливих звичок.

Наступна зупинка «Загадкова». Якщо ви відгадаєте всі загадки, то станція «Бруднуль» стане чистою.

1. Гарне я і запашне, роботяще змалку.

Люблять всі чомусь мене вдень і на світанку.

Кажуть, я даю красу і здоров’я й силу,

Чистоту у дім несу, звуть мене всі ...

(мило).


2. Я – невтомна трудівниця, мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі, й мами.

Чистоту тримаю в домі, справу знаю чітко,

Вам ім’я моє знайоме, бо зубна я ...

(щітка).

3. Я – маленька полотнинка, випрана дбайливо.

Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.

Я до щіток, до голівки притулюсь ласкаво,

Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.

Я не гість – хазяїн в домі, і лежати я не звик,

Вам ім’я моє відомо, пригадайте, я ...

(рушник).

4. Маю вигляд я і смак – можеш подивитися,

І без мене вам ніяк всім не обійтися:

Я не страва, не напій, та в роботі часто

З милом, щіткою дружу. Ім’я моє ...

(паста).

5. Ліг в кишеню і вартую. Плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струмки сліз, не забуду і про ніс.

(носовичок).

6. Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків

По голівці ходять, волосся в порядок приводять.

(гребінець).

7. – Васильку, куди ти дивишся після вмивання,

Щоб дізнатися, чисте в тебе обличчя чи ні?

– На рушничок!



Учитель. Чи правильно відповів хлопчик?

(люстерко).

Ось ви і відгадали загадки.

Наступна зупинка «Ігрова». Гра називається «10 правил». Це ті правила, які ви маєте виконувати щодня. Хто уважний і хоче бути здоровим, той легко вгадає потрібне слово.

1. Як прокинувся – вставай, ліні волі ...(не давай).

2. Квіточку роса умила, а тебе умиє ...(мило).

3. І дивись, не барись, в школу швидко, швидко ...(мчись).

4. Але й тут не поспішай, подивись спочатку,

Чи нічого не забув, чи в портфелі все в ...(порядку).

5. Не носи в кишені жуйки, крейду, яблука і булки,

Кнопки, цвяхи, сірники, а носи ...(носовички).

6. В школі, класі не брудни, сміття бачиш ...(підніми).

7. Будь охайним завжди сам, уникай дірок і ...(плям).

8. Вдома близьким не груби, менших захищай ...(завжди).

9. Знай: хороші всі оцінки, як плоди в саду на ...(гілці).

10. Щоб тобою всі пишались, перехожі оглядались

Так роби, щоб люди звикли: ти в усьому завжди ...(приклад).



І остання наша зупинка «Підсумкова».

В усіх куточках Землі люди хочуть бути здоровими і гарними. Чого тільки вони не роблять для досягнення цієї мети: є такі народи, які чорнили зуби і просвердлювали в них дірочки, розмальовували шкіру, прилаштовували до носа блискучі кільця, проколювали вуха... Людина створює себе і свою зовнішність сама. А переконатись у тому, що ми гарні, нам допоможе дзеркало. Хто з вас читав казку про Білосніжку та сім гномів? Пам’ятаєте, що було найбільшим скарбом злої Королеви-мачухи?

Щодня вона запитувала своє дзеркало, чи вона найкрасивіша, чи ні. А Білосніжка була кращою тому, що вона була не лише красивою, а ще й доброю, працьовитою, чуйною, щирою і нікого не ображала. Про таких людей кажуть, що вони красиві душею.

Тому я вам бажаю бути здоровими, красивими і добрими. Тоді й у країні буде мир і спокій.

Найбільше багатство – здоров’я людини,

А люди здорові – багатство країни!

А будуть здоровими діти рости,

То буде країна багатством цвісти.

Ростіть здоровими і сильними, добрими і мудрими.

Висновки

1. Міцне здоров’я – найдорожчий скарб.

2. Щоб бути здоровим потрібно:

– набути навички особистої гігієни;

– уміти виконувати гігієнічні процедури (догляд за шкірою, зубами, волоссям);

– займатись фізичною культурою, спортом, руховими іграми, працею;

– чергувати розумову і фізичну працю;

– дотримуватись режиму харчування;

– вживати вітаміни;

– уникати шкідливих звичок.

3. Людина створює себе і свою зовнішність сама.

Література

1. «Розкажіть онуку», «Подорож у країну Здоров’я», № 11-12’ 2006 р.

2. «Розкажіть онуку», «В здоровому тілі – здоровий дух», № 5-6’ 2005 р.

3. «Розкажіть онуку», «Мандрівка по рідному краю», № 9-10’ 2005 р.



4. Н. О. Будна «Уроки з основ здоров’я», Тернопіль, 2003р.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка