Реферат на тему: " Робота з пакетом Corel Draw"Скачати 408.47 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації13.10.2018
Розмір408.47 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3РЕФЕРАТ

на тему:

Робота з пакетом Corel Draw”ПЛАН

ВСТУП

ОСНОВНА ЧАСТИНА

1.Основні засоби пакету Corel Draw

2.Інтерфейс програмного пакету Corel Draw

3. Робота з пакетом Corel Draw

  1. Работа с об’єктами

б) Використання вузлів

в) Основні функції для роботи з пакетом

г) Заливка в Corel Draw

д) Системи кольорів в Corel Draw

ВИСНОВОК

ЛІТЕРАТУРА


Вступ
Широкий спектр сучасних засобів обчислювальної техніки від керуючих мікро – ЕОМ та персональних комп’ютерів до багатомасштабних інформаційно-обчислювальних мереж, необхідність їх ефективного використання для рішення науково-технічних, проектних, економічних і керуючих задач вимагають високих вимог до комп’ютерної грамотності наукових і інженерно-технічних працівників, які не є по освіті спеціалістами безпосередньо в області ЕОМ.

Для нашої держави, також і для закордонних держав, характерна тенденція, визначаючи степінь використання потенціальних можливостей сучасної обчислювальної техніки – суттєва різність у темпах росту обчислювальних потужностей ЕОМ і в готовності користувачів ефективно втілити їх для рішення прикладних задач.

Раціональне і уміле використання широких можливостей ЕОМ – важлива проблема сучасного етапу розвитку людства, актуальність якої росту по мірі збільшення парку машин і вдосконалення їх технічного і програмного оснащення. Ефективний шлях рішення вказаної проблеми складається в глибокому освоєні і широкому використані на практиці методів алгоритмічного описання задач і їх програмування на основі стандартних мовних засобів – мов програмування високого рівня. З застосуванням цих засобів було написано безліч програмних продуктів.

Чим є CorelDRAW? – CorelDRAW, програма що дозволяє працювати з рафінованими кривими й об'єктами для створення точних художніх ефектів? Чи могутній типографський засіб для створення девізів і іншої роботи з текстом? Чи об'єднання декількох програм, кожна з який дозволяє працювати в окремому секторі графічної індустрії? Чи CorelDRAW тільки інструмент для написання книги авторських фантазій?

Факт, що CorelDRAW — усе це разом узяте, що підкреслює його значимість для комп'ютерного художнього співтовариства. Так чи інакше, пакет програм, що складають CorelDRAW, допомагає в створенні сучасної графіки. CorelDRAW є інструментом, з яким ви можете створити:

повнокольровы ілюстрації;

складні креслення;

девізи;


чудові заголовки;

багатослівні і складні текстові документи;

фотореалістичні зображення;

сюрреалістичні зображення;

графіки, малюнки і піктограми;

слайди для презентацій;

анімацію;

кінокліпи і їхнє озвучування;

бібліотеки зображень;

зображення високої якості з оригіналу з низьким ступенем дозволу.

CorelDRAW – це DRAW, VENTURA, PHOTO-PAINT, CHART, SHOW, MOVE, MOSAIC, TRACE. З різним ступенем деталізації в дипломі описані всі ці програми
У сучасному світі електронні зображення оточують нас на кожнім кроці. Завдяки росту популярності цифрових фотоапаратів, настільних сканерів і Internet, сьогодні простіше, ніж коли-небудь,, зняти, відсканувати, завантажити і зберегти растрове зображення на твердому диску. Отже, ви «піймали» картинку чи Знаєте ви, що робити з нею далі?

Для чого б не призначалася фотографія - для презентації, рекламного чи проспекту Web-сторінки - по шляху туди, їй, швидше за все, не уникнути знайомства з фоторедактором. Може бути, її прийдеться відретушувати, а можливо, і додати оригінальний спецефект, наприклад розтягти Фольксваген так, щоб він став схожий на лімузин. До останнього часу для цього було потрібно або дороге, потребуюче від користувача спеціальної підготовки програмне забезпечення для редагування растрових зображень, таке як Core Draw або Adobe Photoshop, або професіонал, що виконав би за вас усю роботу.

Сучасні дешеві програми редагування фотографій у корені змінили ситуацію. Збулися мрії користувачів зі сфери бізнесу і всіх інших, у кого бракувало часу, чи грошей терпіння для освоєння великого складного пакета. За допомогою нових програм аматор зможе редагувати зображення не гірше професіонала. У президента компанії на фотографії вийшли червоні очі? Клацніть на кнопці - і усі в порядку. Хочете створити чи колаж оформити презентацію з застосуванням карколомних спецефектів? Немає нічого простіше.

Серія графічних продуктів Corel завоювала дуже велику прихильність серед користувачів компютерної техніки.Основним програмним продуктом Corel являється пакет програм Corel Draw. На даний година новою версією програми вважається версія Corel Draw 9, ця версія дає можливість відчути і побачити усі програмні засоби які використала компанія Corel для максимального поліпшення свого програмного пакету в порівнянні з іншими компаніями наприклад такими як Deneba Canvas з своїм пакетом Canvas5.0.3, ці пакети дозволяють тісно співпрацювати з розробками Web.

Стрімкий розвиток Web визначає напрямок розробок графічних програмних пакетів. Вони здобувають властивості, що дозволяють комп'ютерним художникам і дизайнерам України створювати твору мистецтва для світу Web.

Обоє цих пакета - CorelDraw 8 і Canvas 5.0.3 - забезпечують можливість створення утримуючої гіперпосилання графіки (наприклад, карт зображень (image map) з «чуттєвими областями» (hot spot) на Web-сторінках). Новий засіб URL Attachment у Canvas дозволяє декількома щигликами миші створити посилання на будь-який елемент - векторний об'єкт, текст, фотографію. Розроблювачі CorelDraw пішли ще далі. Нова панель інструментів Internet Objects у цьому пакеті дозволяє вставляти в Web-зображення кнопки, перемикачі, меню та інші елементи зі стандартного набору.

І Canvas, і CorelDraw забезпечують можливість зберігати результати роботи в графічних форматах, широко розповсюджених у Web, - GIF і JPEG. CorelDraw крім цього дозволяє також створювати і готові до використання HTML-файли.

І CorelDraw, і Canvas пропонують багатий асортимент графічних можливостей, у тому числі редагування векторної і растрової графіки, а також цілий вагон ілюстрацій. Усе це додає обом пакетам універсальність. Їх можна використовувати в будь-якій області - від звичайного технічного креслення до створення строкатих фотоколажів. Однак у кожного пакета своя манера пригощати користувача графічними делікатесами: у Canvas усе убудовано в один додаток, що додатково сервіровано комплектом основних інструментів для верстки, a CorelDraw являє собою графічний набір, до складу якого входять ілюстрації, редактор фотографій і додатка для роботи з тривимірною графікою, а також утиліти для сканування, трасування і створення текстур.

у ньому з'явився новий засіб Workspace (робоча область), що дозволяє набудовувати інтерфейс для кожного проекту окремо, що значно заощаджує час тим, хто регулярно користається пакетом.

По-моєму, малювати в CorelDraw -суцільне задоволення. Усі стало простіше і швидше завдяки покроковим майстрам, навчальним матеріалам і інтерактивній Довідковій системі. Наприклад новий майстер шаблонів Template Wizard, майстер текстур Texture Wizard, що ввійшов до складу утиліти Corel Texture, і майстер сцен Scene Wizard з модуля CorelDream. Усе це прекрасні засоби, що дозволяють новачку відразу включитися в роботу. Пакету Canvas бракує реалізованої в CorelDraw системи майстрів і простоти використання пакета в цілому. Іншими словами, для створення настільки ж професійної графіки в Canvas вам буде потрібно більше чи часу художнього таланта.

Тим, кому не потрібні усі функції CorelDraw, чи тим, хто воліє вивчити один пакет замість декількох окремих модулів, Canvas прийдеться по душі. Однак CorelDraw 8, нехай і більш дорогою, але постачений більш простим і багатофункціональним інструментарієм, у тому числі і різноманітному асортименті графічних функцій для Wеb, коштує в пантеоні графічного програмного забезпечення вище, ніж Canvas і багато інших пакетів.

Також дуже велику увагу до продукту Corel Draw приділяють не тільки фахівці з галузі Web дизайну і Web розробки а фахівці з поліграфії і користувачі які серйозно займаються професіональною графікою.

Сам пакет Corel Draw з самого початку був створений спеціально для обробки векторної графіки, для типографського видавництва для художнього оформлення сторінок журналів і газет, Corel Draw з самого початку був пакетом художника.

З часом Corel Draw, розростався до нього додавалися нові модулі і на даний час він являє собою програмний пакет який може працювати з векторною і растровою графікою, може допомогти у створенні Web сторінки та анімованої презентації, з допомогою додаткового модуля ми миожемо створити малюнки з елементами тривимірної графіки.

Всі ці достойні можливості Corel Draw сприяють його втіленню для використання в Україні.

У нас в країні все більше починають застосовуватись комп’ютери на базі платформ Мас. Комп’ютери на базі платформи Мас вже стали стандартом на заході для використання в видавничій сфері, і програмний пакет Corel Draw спеціально оптимізований для використання на цих, досить потужних платформах, також знаходить широку сферу для застосування у видавництвничих виданнях у нашої країни.

Таож розповсюдженню програмного пакету Corel Draw сприяє його доступний початківцю інтерфейс, але оволодіти усіма можливостями пакету може людина яка постійно з ним працює і є фахівцем у ці галузі.
Основна частина.
1.Основні засоби пакету Corel Draw.
Програми першої категорії (графіка заснована на кривих) називаються векторно програмами, що малюють, і створюють векторне зображення. Основна програма Corel Draw — DRAW — є векторно програмою, що малює. Коли створюється коло по принципах креслення, програма знає, що це коло з х- і у-координатами, радіусом, центром, зовнішньою границею і кольором внутрішнього тла. Ви легко можете змінити форму, розмір і колір кола не порушуючи його суті — програма по колишньому знає, що це коло.

Програми другої категорії (графіка заснована на крапках) називаються барвними чи програмами редакторами образа, вони створюють растрове зображення. Програма Corel Photo-Paint яка входить у пакет Соrеl Draw відноситься до цієї категорії. Коли ви створюєте коло в Photo-Paint чи в будь-який іншій подібній програмі, ви фактично водите кистю по полотнині, застосовуючи електронну фарбу індивідуально для кожного піксела вашої електронної полотнини. Коло, що ви створюєте — нічого більш, як набір крапок об'єднаних у лінію, кожна крапка має свій колір. Узяті разом, вони можуть створити щось схоже на коло, що не буде мати специфічних атрибутів кола. Ви не зможете його змінити не зруйнувавши.

Векторно програми, що малюють, такі, як DRAW мають наступні характеристики.
Висока здатність, що дозволяє, при печатці. Коли ви друкуєте з DRAW, те намальовані вами об'єкти будуть друкуватися з максимально високим ступенем дозволу. У принципі, DRAW говорить принтеру: "Друкуй цей об'єкт відповідно до векторів і математиці, що я задав, і розміщай крапки якнайближче друг до друга".
Більш швидка печатка і створення малюнка на екрані. DRAW не цікавлять окремі піксели. Він повідомляє набагато менше інформації принтеру й екрану, чим програми, що малюють растрове зображення.
Високий рівень редагованості. Векторне зображення складається з кривих, із крапок їхнього перетинання і зіткнення, і інших контрольних крапок, що визначають форму об'єкта. Цими контрольними крапками можна легко маніпулювати.
Недостача реальності в мальованих (накреслених) об'єктах. При усіх своїх достоїнствах, векторно створений об'єкт не виглядає так життєво, як растровий.

Протилежність. Коли ви відкриваєте Corel Photo-Paint, ви попадаєте в абсолютно інною мир. Ставлячи окремі крапки на електронній полотнині — ви дійсно малюєте.

Растрові програми мають наступні характеристики.
Обмежена здатність, що дозволяє. Крапки на растровому зображенні мають фіксований розмір і вилучені одна від іншої. Задавши в програмі установки образа печатка щільністю 300 крапок на дюйм (dpi) для лазерного принтера, ви не зможете потім змінити її на 1200 dpi. Крапки зберігаються такими, як є, і ніяке редагування не може їх чи зменшити наблизити.
Великий розмір файлів. Оскільки растри — це крапки, то вони займають великий обсяг твердого диска, оперативної і відео пам'яті. Чим вище дозволяє здатність відеосистеми, тим більше крапок, і тем більше задіяно системних ресурсів.

Редагування пікселів. Відсутні критерії математичного контролю, що описують растрове зображення, але можливо здійснювати контроль самих крапок. Ви можете збільшити ділянку брови на зображенні обличчя й обрізати пари волосся, що на ваш погляд занадто довгі, але лише шляхом видалення пікселів, що їх зображують.

Високий ступінь реальності. Контролюючи кожну крапку, що створює зображення, ви можете імітувати життя на більш високому рівні, чим векторні програми. Редактор образів і гарний сканер дозволять вам створити реальну фотографію.

Серйозні фахівці не стверджують себе вибором конкретної графічної програми, у дійсності вони використовують обидві програми CorelDRAW (DRAW і Photo-Paint) одночасно. Сьогодні часто зустрічаються електронні зображення, що одночасно містять текстові блоки, ділянки, створені за допомогою векторної графіки, і елементи, контрольовані барвними програмами.

Уся суть простоти DRAW може бути зведена до одного слова — крива. Головним у DRAW, а також у CorelDRAW, є її здатність створювати криву, і ця основна відмінність від того, що робили барвні програми і редактори образів.

Як і більшість найбільш зроблених графічних програм, CorelDRAW використовує базові елементи створення об'єктів разом з новими більш могутніми. Створення простої чи кривої квадрата ще не дає приводу радуватися, тому що, у дійсності заслуговує на увагу застосування інструментів спецеффектів наприклад, Blend (перехід) може створити перехід одного об'єкта в інший, a Extrude (видавлювання) додає глибину й обсяг. Існує Radial Fill (радіальне наповнення), що змінює колір наповнення, а також Rotate, Envelope, Weld, Combine, Perspective... і шрифти

Можливо найбільш вражаючою частиною CorelDRAW є те, як вона дозволяє вам працювати з текстом. Величезна кількість шрифтів Тире 1 і True Тире використовується для створення електронного продукту, а типографське устаткування дозволяє встановлювати мінімальний розмір шрифту, а потім змінювати його не змінюючи якості. Крім того, CorelDRAW дозволяє працювати з текстом також, як і з іншими об'єктами, при цьому можна використовувати всі спецеффекти.

Це властивість безсумнівна приводить до двох результатів: 1) користувач одержує задоволення від розширення можливостей маніпуляцією текстом; 2) у тих же користувачів виникає ефект відчуження в зв'язку з тим, що раніш вони не вникали в те, що відбувається насправді. Насправді CorelDRAW приніс значний прибуток.


2.Інтерфейс програмного пакету Corel Draw
Уздовж лівої сторони робочого вікна розташовані дев'ять прямокутників, що складають набір інструментів DRAW. Вони забезпечують доступ до основних команд і функцій програми.

Багато в чому успіх DRAW зобов'язаний своєму досить доступному і зрозумілому інтерфейсу. Навіть якщо ви ніколи не мали справу з графічними програмами, — намалювати прямокутник у DRAW не складе праці. Елементарного знайомства з основними прийомами (клацнути мишкою, вибрати інструмент і перевести курсор на сторінку, натиснути кнопку мишки і не відпускаючи неї малювати) досить для того, щоб створити не тільки прямокутники, але й овали, текстові блоки, лінії й об'єкти вільної форми. Освоюючи цей прийом, ви відразу ж довідаєтеся як збільшуються частини малюнка. Усі ці операції зводяться до простих правил.


• рядок заголовка, що відображає ім'я додатка і відкритого файлу;
• рядок меню, що забезпечує доступ до більшості функцій і команд програми;
• лінійки прокручування, для переходу в різні частини документа;
• кнопки зі стрільцями в правому верхньому куті екрана для розширення вікна

DRAW на весь екран, або згортання його до піктограми;


• кнопка керування у верхньому лівому куті для швидкого чи розгортання закриття DRAW.
Практично не можливо знайти Windows-програму, що не містить меню File (Файл) і Edit (Виправлення) на двох перших позиціях у рядку меню, чи в який відсутня панель піктограм, що забезпечують швидкий доступ до визначених команд і функцій. Усі меню DRAW працюють так, як звикли користувачі Windows. Меню розвертається за допомогою подвійного щиглика мишкою на ньому, чи натисканням комбінацію клавіш на клавіатурі. Цю комбінації складає підкреслена буква в назві меню і клавіша Alt.

Рядок Стану. Безпосередньо під панеллю інструментів DRAW резервує зону для спілкування з вами . Ця зона називається рядком стану (на вашому екрані рядок стани може розташовуватися внизу). Ліворуч у рядку відображаються поточні координати курсору, а також інформація про тім, чи активізована координатна сітка (Grid Snap), що є однієї з найбільше часто використовуваних функцій.

По центрі рядка стану відображається інформація про обраний (активізованому) у даний момент об'єкті. Інформація: "Curve on Layer I". Вибір об'єкта здійснюється натисканням кнопки мишки, після цього навколо об'єкта з'являються маркери у виді чорних квадратиків. Ви бачите ці маркери . Нехай вас не шокує слово "curve" — крива. Цей термін DRAW застосовує до всіх об'єктів і форм, оскільки крива — це основа програми CorelDRAW.

Праворуч у рядку дається інформація про зовнішні і внутрішні параметри зображення: гольф-клуб має наповнювач — 20% Black (чорний), контурні лінії мають чорний колір і товщину 5 point.

Прямокутник у правому куті рядка стану змінюється в залежності від змін в обраному об'єкті. Якби емблема гольфа-клуба була голубового кольору, то таким був би і тло прямокутника. Поміняйте контурну лінію з чорної на червону, а товщину збільшіть до 3 point, те ж відбудеться з контуром прямокутника. Коли об'єкти накладені один на іншою, єдиною підказкою про активізований елемент може виявитися цей маленький квадратик рядка стану.Лінійки прокручування. Лінійки прокручування в DRAW працюють також, як у всіх Windows-програмах. Горизонтальні і вертикальні лінійки прокручування працюють однаково. Існує три способи переміщення екрана: малими порціями — щигликом мишки на стрілках; великими порціями — натисканням на сірих ділянках лінійки прокручування (до речі, тло вашої лінійки прокручування може бути іншим); на довільну відстань — буксируванням повзунка лінійки прокручування за допомогою мишки.

Палітра квітів. Внизу екрана розташована палітра квітів, що має схожий з лінійкою прокручування вид і принцип роботи. Палітра квітів дозволяє вам дуже легко змінювати колір внутрішнього тла об'єкта і контурних ліній. Більшість палітр мають велику колірну гаму, що не завжди можливо показати на екрані, тому перегляд квітів здійснюється за принципом роботи лінійки прокручування.

Меню File (Файл)

Це основне меню DRAW, через яке проходять усі файли. Як і у всіх Windows-програмах, це меню відкриває, зберігає, експортує, імпортує і друкує файли. Також воно містить доступ до каталогу зображень CorelMocaics і до утиліти керування квітами (Color Manager).

Зверніть увагу на підкреслені символи в меню, що дозволяють задавати виконання чи команди викликати діалогові вікна з клавіатури. Те ж саме можна зробити за допомогою комбінацій гарячих клавіш, що приведені тут же (Ctrl, Alt-комбінації).

Якщо яка-небудь опція меню неконтрастна — це означає, що доступ до неї в даний момент неможливий.

У нижній частині меню міститься список з чотирьох файлів, що відкривалися останніми.

Нагадаємо ще раз, якщо опція меню закінчується троеточием (...) — це означає, що вона має своє діалогове чи вікно roll-up вікно.Меню Edit (Виправлення)

Це меню відповідає за зміни, дублювання, копіювання, видалення, розмноження, а також повторна чи дія скасування попереднього. Подібно всім програмам підтримуючим функцію OLE , у меню Edit містяться елементи роботи з Clipboard (буфер обміну), через який здійснюється обмін інформацією з іншими додатками.

Команда Clone з'явилася в DRAW 4.0. Вона дублює об'єкти, зберігаючи при цьому динамічний зв'язок з оригіналом: міняється оригінал — міняється копія.

На приведеному зображенні команди Paste і Paste Special доступні. Це означає, що в Clipboard є об'єкт, до якого їх можна застосувати.Меню View (Вид)
Меню View є переробленим меню Display колишньої версії. Воно відповідає за усе, що відбувається з екраном. Його опції дозволяють контролювати стан інтерфейсу.

Виділений на малюнку новий елемент зі своїм допоміжним меню, забезпечує керування імпортованою растровою графікою. Користувачу надається вибір між поліпшеним зображенням і швидкістю роботи машини.Гаряча клавіша Ctrl+W дозволяє вам змінювати стан екрана (корисна при роботі зі складними і накладаючихся другом на друга об'єктами).

Меню Layout (Макет)

Здійснює контроль за такими фундаментальними параметрами як розмір сторінки і нумерація сторінок. Тут зібрані опції Grid (сітка), Guidelines (допоміжні лінії) і Page (сторінка) -установок, а також Roll-up вікна для Layers (рівні) і Styles (стилі).

Останніх три елементи активізують координатну сітку, покажчики й об'єкти, згідно установок.

Меню Arrange (Упорядкувати)

Виконує впорядкування, розташування, вирівнювання, збір, роз'єднання і з'єднання об'єктів. Командами Group, Combine чи Weld можна об'єднати два об'єкти. Більш оригінальним способом цю процедуру виконують нові команди Intersection і Trim.

Директиви по переносі об'єктів на передній план, чи ж навпаки — на задній, і деякі інші зібрані в підменю опції Order.

Запам'ятаєте, що гарячим клавішам Ctrl+C і Ctrl+V з версії 4.0 більше не відповідають командам Combine і Convert to Curves. Відтепер вони виконують команди зв'язані з Clipboard: Copy і Paste, відповідно. Для Combine і Convert to Curves передбачені комбінації Ctri+L і Ctrl+Q.Меню Effects (Ефекти)

Містить команди, що виконують спецеффекти DRAW — змішати, огорнути, нахилити, витягнути, додати об'єкту об'ємне зображення. Також це меню було доповнено новими командами — Contour і PowerLine , Lens і PowerClip . Відзначимо, що більшість гарячих клавіш підібрані нелогічно.Меню Text(Техт)

Підтримує операції форматування і редагування тексту. Більшість кнопок керування зібране в Text roll-up вікні, але часом буває легше працювати з діалоговими вікнами. Опція Text to Path і її roll-up вікно є найбільше часто використовуваними зі спецеффектів DRAW.3. Робота з пакетом Corel Draw.
a) Робота з об'єктами.

Існує чотири методи для розташування об'єкта у файлі DRAW: створити новий об'єкт, імпортувати частину готових зображень, вставити об'єкт з іншої програми за допомогою Clipboard, чи з бібліотеки Symbols у режимі on-line. Незалежно від походження, усі ці об'єкти поводяться однаково, підкоряючи законам DRAW.Закони DRAW:

• об'єкт можна виділити за допомогою мишки,

• об'єкт можна вільно переміщати по сторінці,

• розмір, орієнтацію і формат об'єкта можна легко змінити,

• об'єкт повинний мати контур, товщину і колір якого можна змінити,

• якщо ви малюєте замкнутий об'єкт, ви можете задати для нього готову модель кольору,

• ви можете роз'єднати об'єкти.

Тільки один тип об'єкта є виключенням, це растрові картинки, імпортування в DRAW. До растрових зображень не можна застосувати інструменти Заливання, Контурна лінія, їх не можна розєднати. Їх можна розгорнути, змінити їхній розмір і форму. Все інше підкоряється правилам CorelDRAW.Створення, переміщення і зміна об'єктів
Якщо ви працювали з Windows, ви вже знаєте як створювати об'єкти. Ви вже можете створювати в DRAW еліпси і кола. Простий метод натискання кнопки мишки і буксирування — це усе, що потрібно. Створити лінії і криві Безье небагато складніше, і ця техніка розглядається в наступних двох главах.

Щоб почати роботу з об'єктами, вам потрібно знати як виконується одинарне натискання кнопки миші і подвійне натискання кнопки мишки. Натискання кнопки мишки один раз виділяє об'єкт на чи сторінці колір з палітри квітів. Подвійне швидке натискання виділяє файли в різних діалогових вікнах (Open, Import, Save, Export і т.д.). Виділений об'єкт завжди оточений маленькими чорними покажчиками по периметрі.

Метод натискання і буксирування є самим зручної. З його допомогою виконуються наступні дії:

• переміщення виділеного об'єкта, заповненого чи кольором затіненого: натисніть кнопку в будь-якім місці усередині об'єкта і переміщайте його;

• переміщення незаповненого об'єкта — натисніть кнопку в будь-якім місці контуру об'єкта і переміщайте його;

• поворот об'єкта: виділите його, клацніть мишкою на об'єкті ще раз, потім натисніть ліву кнопку мишки і тягніть, як би сватившись за одну зі стрілок.

Існують дві інші зручні команди для переміщення об'єктів. Це

Move control (керування рухом) у меню Effects/ Transform. Вона дозволяє

пересувати об'єкти з точністю до 0.1 крапки. І натискання клавіші Ctrl при

переміщенні об'єкта: об'єкт може переміщатися тільки нагору, вниз і в

сторони.

Ви можливо вже зустрілися з цим — DRAW не може сприйняти об'єкт, поки він не виділений. Якщо об'єкти прості і їх небагато — виділяти їхній просто. Якщо робочий простір переповнений, задача ускладнюється. Про виділення об'єктів у таких випадках ви довідаєтеся небагато пізніше.Імпортування об'єктів
DRAW приймає майже усі файли, що ви їй указуєте. DRAW може сприйняти текстові файли, електронні таблиці, зображення з програм, що малюють, векторну графіку (і свою), і навіть зображення з конкуруючих програм. Ключовою вимогою DRAW є: дати спочатку вказівка типу чи файлу дозволити DRAW самої установити тип файлу. При неправильній указівці типу файлу виникне повідомлення про помилку і DRAW запропонує вам неї виправити.

Діалогове вікно File/Import, призначене для імпортування. Подібно більшості програм, DRAW очікує визначений формат, щоб позначити розширення імені файлу. Вам слід випливати прийнятим стандартам при створенні своїх файлів. Пропонуємо вам спробувати імпортувати один з файлів з директорії зображень (clip art).Використання заповнення і контурів (Fills і Outlines)
Однієї з перших операцій є використання заповнення і контурів виділеного об'єкта. Колірна палітра розташована на екрані. Для Outline і Fill мається багато діалогових вікон і roll-ups. Але виконання основних функцій легко і доступно.

Створимо коло і заповнимо його блакитним кольором:

1. Використовуйте інструмент Ellipce для створення кола. Щоб намалювати правильне коло, утримуйте натиснутої клавішу Ctrl при буксируванні мишкою.

2. Знайдіть блакитний колір на колірній палітрі, розташованої в нижній частині екрана і натисніть ліву кнопку мишки.

3. Щоб контур кола став блакитним, скористайтеся правою кнопкою мишки.

Любою об'єкт може бути обведений контуром, але тільки закритий об'єкт може бути заповнений. Закритим є такий об'єкт, що має безупинний контур, наприклад, як чи коло прямокутник.

Довідатися більше про квіти і відтінки колірної палітри можна в роботі з діалоговими вікнами і roll-ups в інструментах Outline і Fill.

Виділення безлічі об'єктів
DRAW дозволяє виділяти одночасно тисячі об'єктів, і робити операції групирования, переміщення, повторення, чи видалення загальне редагування заповнення і\чи контурів.

Коли об'єкти знаходяться в безпосередній близькості і ясно визначені, ви можете обрисувати "рамку" навколо них, щоб виділити об'єкти. Якщо необхідно виділити визначений об'єкт серед інших, не підметів виділенню, можна використовувати клавішу Shift у такому порядку:

1. Виділити перший об'єкт.

2. Натиснути клавішу Shift.

3. Клацнути мишкою на іншому об'єкті. Тепер обидва об'єкти виділені.

4. Продовжуючи утримувати Shift, ви можете виділити стільки об'єктів, скільки хочете, клацаючи мишкою на них. Поки клавіша Shift у натиснутому стані, виділені об'єкти такими і залишаються. Якщо ви клацніть мишкою на виділеному об'єкті при натиснутій клавіші Shift, об'єкт перестає бути виділеним.

Зауваження до використання такої техніки: якщо об'єкт не має внутрішнього заповнення, необхідно клацнути мишкою на його контурі, щоб виділити об'єкт.

Коли ви вибрали бажані об'єкти, згрупуйте їх разом. Розгрупувати їх пізніше легко, легше чим виділяти їхній після зняття з них виділення (покажчиків).

Якщо об'єкт цілком поглинений великим об'єктом (часто не бачимо із-за нього), більш зручним буде використання режиму Wireframe (каркасне зображення), коли показані тільки контури об'єкта. (Ви можете переключити Edit Wireframe у меню View). Набагато легше виділити окремі фрагменти об'єкта, коли він показаний у режимі Wireframe. При роботі в цьому режимі вам легко виділити об'єкти, розташовані зверху інших, щигликом мишки на будь-якій частині контуру об'єкта.

Якщо ви хочете виділити всі об'єкти на вашому малюнку, варто звернутися до команди Select All у меню Edit.Об'єднання безлічі об'єктів в один

Існують три команди, що збирають різноманітні об'єкти і поєднують їх разом. Ви працюєте з всіма об'єктами відразу. Ці три команди — Group (групувати), Combine (комбінувати), Weld (зварювати) розташовані в меню Arrange.

Щоб виділити більше одного об'єкта — натисніть кнопку мишки й обрисуйте рамку навколо бажаних об'єктів, чи виділити один — утримуйте натиснутої клавішу Shift під час виділення інших.

Групування об'єктів
Функція Group використовує як би невидимі скріпки для утримання об'єктів разом. Об'єкти незалежні друг від друга, вони тільки утримуються разом. Ви можете переміщати, змінювати розмір і колір для них як для одного об'єкта. Згруповані об'єкти легко розгрупувати — вони зберігають майже повну автономію стосовно інших об'єктів групи.

Якщо ви застосовуєте до групи чи заповнення обведення контуром, всі об'єкти в групі будуть заповнені чи обведені (крім тих випадків коли об'єкт не замкнуть).


Доцільно групувати об'єкти відразу після установки їхнього взаємного розташування. Пізніше завжди можна внести необхідні зміни, але щоб об'єкти залишалися зв'язаними один з одним, згрупуйте їх. Комбінації гарячих клавіш Ctrl+G служать для групування, і Ctri+U, відповідно, для розгруповування.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка