Речення, його граматична основа



Скачати 152.81 Kb.
Дата конвертації14.01.2018
Розмір152.81 Kb.
ТипУрок

7

ТЕМА: Речення, його граматична основа.

МЕТА: пояснити основні ознаки речення, дати поняття про граматичну основу речення; формувати вміння визначати межі речень і їх граматичні основи; виховувати повагу до майстрів художнього слова, до усної народної творчості; розвивати логічне мислення, пам’ять, культуру усного й писемного мовлення.

ХІД УРОКУ:

І. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчання.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Повторення теоретичного матеріалу про словосполучення.

3. Розширення відомостей про словосполучення.

*Диктант-переклад. Записати словосполучення українською мовою, зробити їх розбір.

Принимать участие (брати участь); открыть дверь (відчинити двері), открыть глаза (розплющити очі), поблагодарить учителя (подякувати вчителеві).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з підручником (стор.45) та за порівняльною таблицею.

2. Виконання вправ.

*Записати речення, пояснити, чим відрізняються вони від словосполучень,

визначити граматичну основу кожного речення. На що вказує підмет? Що виражає

присудок?

Осипав верес цвіт із віт. Пожовкли явори. І гуси в дальній переліт знялися на горі. У вечірнім полі тануть лебеді. Солов’я збентежив трепет яблуневих віт. Річка колихалася в місячних мережках. Золоті бджоли бриніли в сонячному промінні.

*Вправа 112.

*Складіть з поданих слів речення. Скажіть, яким чином це можна зробити?

Береться, золото, зелений, ліс та луг. Прикрашати, земля, барви, осінь, яскраві.

*Запишіть речення, визначте його головні члени, складіть схеми до них.

Праця чоловіка не марнує, а годує. Упертість і труд все перетруть. Ти не бідуй, а працюй. Курчат восени рахують.

*Вправа 115.

ІV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.

Стор.45-46, вправа 123.

ТЕМА: Речення з однорідними членами ( без сполучників і з сполучниками а, але, одиничним і ). Розділові знаки при однорідних членах речення.

МЕТА: поглибити знання учнів про однорідні члени речення, формувати вміння визначати у реченнях однорідні члени, розставляти розділові знаки у реченнях з однорідними членами; формувати вміння правильно інтонувати речення з однорідними членами; виховувати любов до природи; розвивати логічне мислення, спостережливість, пам'ять, емоції, естетичні почуття.

ХІД УРОКУ:

І. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

*Записати речення, визначити головні і другорядні члени. Вказати слова, які відповідають на одне й те саме питання, відносяться до одного й того самого члена речення. Як називаються такі слова?

Хвиля тихо черкалась об берег і шелестіла. Зеленіють по садочку черешні та вишні. Барвінок рясно цвів і зеленів, слався, розстилався. Важкі й прозорі краплі роси падали зрідка і тихо в траву.

ІІІ. ВИВЧЕНННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Робота з підручником.

*Опрацювання теоретичного матеріалу (стор.88, 89).

*Вправа 158.

*Опрацювання теоретичного матеріалу (стор.90, 91).

ІV. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАКРІПЛЕННЯ.

*Запишіть речення, правильно ставлячи розділові знаки при однорідних членах речення.

Визначте, якими членами речення є однорідні члени.

Здавна слов’яни вживали жито, пшеницю, ячмінь, просо, гречку. Любили і розводили вони капусту і буряк, часник і цибулю. Навесні заготовляли і березовий, і кленовий соки. На зиму квасили капусту, яблука, журавлину. Сушили різні ягоди та гриби.

*Вправа 159.

*Пояснювальний диктант. Запишіть прислів’я, визначте однорідні члени речення і поясніть вживання розділових знаків у реченнях.

Шануй батька і неньку, буде тобі скрізь добренько. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Дружба та братерство дорожче багатства. Будь сміливим не язиком, а ділом. Відвага або мед п’є, або сльози ллє. Щире слово, добре діло душу й серце обігріло. Вовк линяє, але вдачі не міняє.

*Диктант із коментуванням.

Обережний, хитрий лис до нори вечерю ніс. Прибігло лисенятко до води, тихенько зупинилось, задивилось, змочило теплу мордочку в росі і зникло десь за кущиком ліщини. Лис

Послухав тишу, обійшов ярок, кинувся на мишу, а спіймав листок.

*Скласти невеличку розповідь про осінь, використовуючи речення з однорідними членами.

*Перепишіть речення, на місці крапок вставляючи пропущені букви та розставляючи пропущені розділові знаки. Однорідні члени речення підкреслити. Складіть схеми до двох перших речень.

Осінній вечір заховав під кр...ло голову підігнув одну ногу й так стоїть очікує завтрашній холод. Небо розгорнуло синій ш...рокий гл...бокий намет. Місяць безжурно д...вився на гори долини на вт...хаюче місто. Дощові крапельки на д...ревах і в травах м...рехтіли з...леними іскорками сповнювали ліс тоненьким дзвоном.

*Скласти речення за поданими схемами.

V. ПІДСУМОК УРОКУ.

*Бесіда:

Які члени речення називаються однорідними?

Які члені речення можуть бути однорідними?

Як поєднуються між собою однорідні члени речення?

Які розділові знаки ставляться між однорідними членами речення?

З якою інтонацією вимовляються речення з однорідними членами?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Стор.88-91. Вправа 163. ТЕМА: Складні речення зі сполучниковим і безсполучниковим зв'язком. Кома між частинами складного речення, що мають будову простих речень, входять у складне і з’єднані безсполучниковим зв'язком або сполучниками.

МЕТА: систематизувати й узагальнити знання про складне речення; формувати в учнів уміння правильно інтонувати складні речення, вживати розділові знаки між простими реченнями у складному, обrрунтовувати вживання розділових знаків, закріплювати навички роботи з таблицями; розвивати логічне мислення, вміння порівнювати й узагальнювати, культуру усного і писемного мовлення.

ХІД УРОКУ:

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Бесіда за питаннями:

- Які речення називаються простими?

- Які речення називаються складними?

- Наведіть приклади простого і складного речень.

- Як з’єднуються прості речення у складному?

- Розкажіть про вживання розділових знаків у складному реченні.

3. Робота біля дошки.

Записати речення. Підкреслити граматичні основи. Пояснити розділові знаки.

Сміється сонечко вгорі, в метро вбігають школярі. Бігають, сміються діти, та лиш дзвоник задзвенить, стане тихо, ніби в квіти поховались бджоли вмить.

4. Робота з підручником.

Письмове виконання вправи 213 (самостійна робота учнів).

Письмове виконання вправи 214 (колективна робота).

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ.

ІІІ. АНАЛІЗ ВИВЧЕНОГО З МЕТОЮ УЗАГАЛЬНЕННЯ. РОБОТА НАД ВИСНОВКОМ.

Опрацювання таблиці «Види речень за будовою».

ІV. ВИКОНАННЯ ВПРАВ НА ЗАСТОСУВАННЯ УЗАГАЛЬНЕНИХ ЗНАНЬ.

Робота біля дошки.

Підкреслити граматичні основи. З'ясувати, зі скількох частин (простих речень) складається кожне складне речення. Як ці частини з'єднані? Накреслити схеми речень.

Все минеться, одна правда останеться. Нехай радіє правдонька, а кривда чеше ніс. Де сила панує, там правда мовчить.

Робота з підручником.

Усне й письмове виконання вправи 215 (синтаксичний розбір складного речення).

Диктант із коментуванням.

Де господар не ходить, там нивка не родить. Не копай іншому ями, бо сам в неї упадеш. Язик діє, рука не вміє. Синиця шкоду робить, а журавлеві перепадає.

V. ПІДСУМКИ УРОКУ.

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Стор.115-116, вправа 216. Розробка уроків з української мови

Дєвицької Наталії Миколаївни, вчителя української мови та літератури середньої школи №292 Деснянського району міста Києва, вищої категорії

7 клас


Урок закріплення занять, умінь і навичок з української мови.

Тема. Розбір сполучника як частин мови.

Мета. Закріпити знання учнів про сполучник, зміцнити навички правильного творення та використання у власному мовленні, ознайомити з морфологічним розбором і підвищувати стилістичну культуру мовлення і розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати матеріал, робите-висновки, узагальнювати і виховувати естетичні смаки та любов до рідної природи.

Обладнання. Підручник з мови для 7 класу, за авторами: Г.Р. Перурій, Л.В. Скуратівський, Г.Т. Шелехов, Я.Г. Остаф, роздавальний матеріал, таблиці і ілюстрації на зимову тематику, платівка "Пори року" П. І. Чайковського.

Хід уроку:

І. Повідомлення теми й мети уроку.

(Вчитель повідомляє тип уроку, тему, мету).

Ось уже й кінець зими. Вчора українці відмичали народне свято - Стрітення (зустріч зими з весною). Хоча ми з таким нетерпінням чекаємо на весну, але не встигнемо озирнутися, як білосніжна красуня покине наш край. І тоді цілий рік ми будемо чекати на неї, адже тільки взимку можна погратися в сніжки, покататися на санчатах та ковзанах, зліпити сніговика з м'якенького, пухкого, іскристого снігу! Тим більше, що сніговик - символ білосніжної зими, а сніжинки - її вісники.

ІІ. Перевірка вивченого (теоретичних відомостей і первинного засвоєння умінь та навичок).

Ось як описує вісників зими Микола Вороний, - відомий український поет - репресований у важкі сталінські часи, з біографією якого ви знайомились на уроках історії.

Діти, запишіть заголовок: Вибірково-розповідальний диктант.

Під час читання мною вірша ви виписуєте в дві колони сполучники, які вживає поет у творі (І - сурядні, а ІІ - підрядні).

(А в цей час 8 учнів працюють по картках).

Білесенькі сніжиночки,

вродились ми з води;

легенькі, як пушиночки,

спустилися сюди.

Ми хмарою носилися

від подиху зими

і весело крутилися

метелицею ми.

Тепер ми хочем спатоньки,

як дітоньки малі,

і линемо до матінки -

до любої зими...

Матуся наша рідная

холодна і суха,

бо дуже змерзла, бідная,

вона без кожуха.

А ось так сприймав зимову пору року І.Я. Франко, якого ми знаємо з уроків літератури як видатного поета - революціонера, Великого Каменяря. Читаючи цей вірш, в нашій уяві постає інший образ І.Я. Франка - ліричний і мрійний.

Сипле, сипле, сипле сніг,

З неба, сірої безодні,

Меріадами летять

Ті метелики холодні.

Одностайні, мов жура,

Зимні, мов лихая доля,

Присипають все життя,

Всю красу лугів і поля.

Білий килим забуття,

Одубіння, отупіння

Все покрив, стискає все

До найглибшого коріння.

Сипле, сипле, сипле сніг,

Килим важче налягає...

Молодий вогонь в душі

Мерхне, слабне, погасає.

Казково зображує зиму Володимир Сосюра, який відзначається в літературному світі, як геніальний поет - пейзажист.

Падають сніжинки лагідно і млистно

на моє обличчя, на сліди мої.

І уже здається, ніби я не вмісті,

а навколо мене все гаї, гаї.

Що це? Може сниться? Десь дзвенять трамваї...

Що це? Може сниться? Десь авто загув...

Ні, це тільки вітер дерева хитає

та сліди глибокі ззаду на снігу.

І ІІ


і - єднальний як - порівняльний

а - протиставний бо - причиновий

та - єднальний мов - порівняльний

ніби - порівняльний

Запитання: Що називається сполучником? На які групи за раллю в мові поділяються вони? Що називається сполучниками сурядності? (Відповідаючи, учні зачитують сполучники сурядності з диктанту). На які групи вони поділяються? Навести приклади. (Учні з диктанту наводять приклади). Що називається сполучниками підрядності? (Учні зачитують із диктанту). На які групи поділяються сполучники підрядності? Навести приклади. (Аналізують сполучники в диктанті).

Робота з таблицею.

Учні по даних схемах вибирають відповідні речення та визначають, за допомогою яких сполучників поєднуються однорідні означення.

1. [q і q]

2. [q q, q]

3. [q, але q]

1. Зима - сувора, але прекрасна пора року.

2. Дуже приємно пробігтися по іскристому ніжному, пухкому, як вата, снігу.

3. А як приємно дивитися зимовим днем на прозоре і лагідне небо!

4. Я дуже люблю цю чарівну пору року!

Учитель пропонує дітям розібрати подані сполучники як частину мови, використовуючи послідовність розбору (с. 137, підручник).

III. Робота над закріпленням знань, умінь, навичок. Робота з підручником (біля дошки).

Вправа 381 (письмово).

Учні списують речення, виділяють сполучники, роблять їх розбір. (Якщо - умовний, щоб - мети, наче - порівняльний).

Робота біля дошки.

На дошці записані українські прислів'я про лютий. Учні знаходять в них сполучники та морфологічно їх розбирають.

Питає лютий, чи добре взутий.

Сонце блищить, а мороз тріщить.

Хоч мороз і припікає, зате капарів немає.

Якби мені та сила, що в січні,

то я б бику - третяку роги вломив.

(Хоч - допустовий, якби - умовний, що - з'ясувальний).

Робота з таблицею.

Подається текст про зиму. Учні з тексту виписують сполучники та розбирають їх морфологічно.

Творча робота.

Учні пишуть невеликий твір - мініатюру "Зимовий ліс" (2 - З речення), використовуючи сполучники. У написанні твору їм допомагають ілюстрації, які вивішує вчитель. Під час написання твору звучить музика П. І. Чайковського "Пори року" та вчитель зачитує свій твір.

Зимовий ліс.

Як хороше взимку прогулятися по білосніжному лісу! Йдеш по лісовій засніженій хащі, ніби поринаєш в нескінченні глибокі купи хмар. А дерева простягають до тебе свої кашлаті та незграбні руки-віти, немов хочуть зупинити. Вони, як невтомні, старанні воїни-охоронці, зберігають спокій сонного казкового лісу. Та й добрий, привітний ліс турбується про них, вкриваючи гілля дерев пухнастою білою шубкою. Як їм пасує цей зимовий казковий одяг!

Так приємно пройтися по лісу морозним сонячним днем, дихаючи зимовим свіжим повітрям! Ось недалеко стоять подруги - ялинки, одягнені в зелені оксамитові сукні. Вони ніби запрошують тебе до веселого й запального танцю.

І ти, зачарований зимовою срібною казкою, починаєш кружляти навколо зелених пухнастих красунь! А вони своїми задерикуватими, веселими поглядами ще більше підбурюють тебе до безтурботних і безжурних танців. І коли ти, втомлений, збираєшся йти далі, вони, начебто на прощання, погойдують пишними та ухнастими гілками.

До побачення, казковий ліс!

(Після написання твору учні виписують з нього сполучники та розбирають їх як частину мови).

IV. Підведення підсумків уроку.

Учні роблять висновки самостійно.

V. Завдання додому, інструктаж.

Написати твір - мініатюру на тему "Зимовий день", використовуючи сполучники. Подані сполучники розібрати як частину мови. МЕТА. Формувати вміння учнів складати твір-опис зовнішності людини за власними спостереженнями; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення; сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу школярів; розвивати спостережливість, відчуття прекрасного.

ОБЛАДНАННЯ Словник синонімів; словник фразеологічних синонімів, план-схема опису; словник літературознавчих термінів, картки самооцінки.

ТИП УРОКУ, урок засвоєнняновихзнань.

В людині все повинно бути прекрасним: І обличчя, і одяг, і душа, і думки.

(А.П. Чехов)

ХІД УРОКУ

/. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ,

МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.

Сьогодні в нас знову цікавий урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну збагачення й розвитку мови.

Хай всі володіють знаннями чудово! На сьогоднішньому уроці ми - громадяни країни розвитку зв'язного мовлення і будемо дотримуватись її законів: правильно, гарно і образно висловлювати свої думки та враження від побаченого, почутого, прочитаного.

Ми навчимося складати твір-опис зовнішності людини за власними спостереженнями постараємося якомога повніше передавати словами те, що бачимо. Звичайно, для цього треба бути дуже спостережливими і мати багатий запас слів. А ще ви навчитеся самостійно оцінювати свою роботу. Ви маєте картки самооцінки. Впродовж уроку виставте собі оцінки за кожен етап уроку, а саме:

Вступна розмова.

Визначення стилів мовлення.

Портрет у художньому творі.

Мозковий штурм.

Опис вчителя та однокласника.

Опис з елементами роздуму

Епіграфом до нашого уроку послужать слова класика світової літератури А.П.Чехова.

"В людині все повинно бути прекрасним:

і обличчя, і одяг, і душа, і думки." Запишіть, будь ласка, у зошити дату і тему уроку:

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Пригадаймо, які ми знаємо типи мовлення ? (опис, розповідь, роздум)

Скажіть, що таке опис ?

(Це один із типів мовлення, за допомогою якого характеризуються предмети, називаються їх найважливіші ознаки та властивості: розмір, колір, форма та ін.)

3. Що можна описувати? (Все, що бачимо)

4. Де вам доводилось зустрічати описи? В яких підручниках?

Отож, опис може бути виконаний як у художньому, так і у науковому чи офіційно-діловому стилях.

5. А які стилі мовлення ви знаєте?

(Розмовний, науковий, офіційно-діловий, публіцистичний, художній)

- Поставте собі оцінку у картку самооцінки за нашу вступну розмову.

6. Давайте з'ясуємо чим відрізняються описи зовнішності людини у різних стилях

мовлення.

Вчитель: Мета наукового та ділового описів людської зовнішності - об'єктивно і точно передати особливості вигляду людини: її зріст, постать, зачіску, риси обличчя, манеру триматися, жести, одяг. Такі описи є конкретними, небагатослівними, всі слова в них вживаються в прямому значенні.

Мета художнього опису зовнішності людини - створити її художній образ, через зовнішність емоційно показати внутрішній світ героя, вплинути на читача чи слухача.

У художньому описі використовуються художні засоби (епітети, порівняння,

метафори)

Застосування елементів театралізацій.

Вчитель, У моїй чарівній торбині, з якою я подорожую країною розвитку зв'язного мовлення, є багато корисних речей: словники, різні плани-схеми а також описи. Ми їх зараз зачитаємо і ви встановите, який стиль мовлення використано.

(Діти виймають картки з торбини, вчитель зачитує, учні визначають стиль, піднімаючи картку відповідного кольору: художній стиль – червона картка; науковий - синя; діловий - зелена).

(Приклад опису в художньому стилі)

Ось і дівчина. Як і всі, вона засмагла, але чисто вмита, з лиця дуже гарна, чорні очі великі. Сліпучо сяють намистинки білих-білих зубів. Боже, яка вона особлива, не така, як усі! Наймиліша з усіх, найкраща! Коли бачиш її, серце б'ється так, що дух забирає. Коли б я був поетом, написав би, напевне, сонети такої вічної краси, як у Петрарки. Коли б був художником, то, либонь, невідомо ще, хто б став творцем Джаконди. Коли б був музикою, то також питання - кого б в енциклопедіях записали автором мелодій до "Наталки Полтавки" (За І.Сенченком)

Поставте собі оцінку до картки самооцінки за визначення стилю.

7. Опис зовнішності людини в художній літературі.

Скажіть, які види описів знаходимо у художніх творах (портрет, інтер'єр, пейзаж)

Як називається опис зовнішності дійової особи? (портрет)

У словнику літературознавчих термінів знаходимо визначення.

Портрет - це зображення рис обличчя, його виразу, міміки, жестів, фігури, одягу.

- Як ви вважаєте, для чого використовується портрет у художньому творі?

( Будь-який літературний герой може постати перед нами як жива людина тільки тоді, коли ми чітко уявимо його зовнішній вигляд).

Який твір ми прочитали на уроках української літератури ?

Ви мали завдання знайти в ньому портрети героїв. Зачитайте їх.

( Учень зачитує описи, а решту класу визначають, кого описано: Миколу Джерю, Марусю Джериху, Петра Джерю, Нимидору) Поставте собі оцінку за портрет у художньому творі.

Фізкульт хвилинка.

ІІІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ

а) Сприйняття нових знань та їх практичне застосування.

Ми вже знаємо, що таке опис, які стилі мови використовується для його написання, а зараз підійшли до найцікавішого: як же скласти опис ?

1. Спочатку слід подумати, для чого цей опис і визначити стиль мовлення.

Запам'ятаймо, опис складається з трьох частин:

У першій передається загальне уявлення про зображуваний предмет, у другій - говориться про окремі деталі, у третій - робляться висновки. Тому зручно користуватися таким планом опису, як записано на дошці:

а) Загальне враження.

б) Детальний опис

в) Чим приваблює? Основна думка.

2. А ще у кожному описі ми маємо щось відоме і знаходимо нове.

Переконаємось у цьому заповнюючи таблицю.

(мозковий штурм)

Відоме

Нове


Постать

Висока, низька, середнього зросту, струнка, широкоплеча, кремезна, атлетичної статури, тендітна, тонка...

Обличчя

Кругле, продовгувате, худорляве, повне, бліде, рум'яне, ніжне, тендітне, стомлене, біле, засмагле...

Волосся

Русяве, темно-русяве, каштанове, чорне, пшеничне, довге, 1 блискуче, коротке, пряме, хвилясте...

Очі

Сірі, карі, сині (блакитні), сірувато-блакитні, чорні, ясні,



великі, малі, продовгуваті, примружені, добрі, привітні,

глибокі, проникливі, спокійні, лагідні, розумні...

Брови

Чорні, ледь помітні, тонкі, широкі, крилаті, як шнурочки,



рухливі, тремтливі...

Погляд


Задумливий, уважний, байдужий, щирий, зацікавлений, допитливий, гострий, ласкавий....

Ніс Рот, губи

Прямий, рівний, широкий, тонкий, товстий, маленький,

курносий


Пухкі, тоненькі, усміхнені

Особливі риси

Родимки

Руки


Маленькі, великі, з довгими тонкими пальцями, теплі,

ласкаві, витончені...

Рухи

Досконалі, плавні, грубі...



Одяг

Чистий, охайний, брудний, старий

Щоб наш опис був досконалішим варто використовувати словники синонімів та фразеологічних синонімів

(Учні самостійно доповнюють у таблиці "нове", користуючись словниками) 3.3а мозковий штурм поставте собі оцінки.

б) Практична робота. Усний опис на підставі набутих умінь.

1. Вчитель Користуючись планом опису та словами з таблиці разом усно опишемо

нашу вчительку української мови.

( Усний опис, колективна робота класу).

Наша вчителька - невисока на зріст, струнка, тендітна, з гарною осанкою, її худорляве лице прикрашає рум'янець. Рівні, чорні брови розлітаються крилами на прямому лобі, виразні карі очі бувають і задумливими, і грайливо-веселими, і пронизливими, і ласкавими - залежно від того, про що вчителька розповідає. У неї гарне, дуже довге, блискуче чорне волосся, заплетене у косу.

Погляд у нашої вчительки щирий, зацікавлений, уважний. її тонкі губи часто усміхаються і тоді на щоках з'являються ямочки.

Маленькі, жваві руки доповнюють мовлення вчительки плавними, досконалими рухами. Вона завжди охайно, зі смаком одягнена, тому на неї приємно дивитися і цікаво слухати.

2. Вчитель. Тепер уважно подивіться одне на одного і опишіть однокласника, з яким сидите за партою.

(Робота в парах. Усний опис сусіда по парті). - Поставте собі оцінки за опис вчителя та однокласника, в) Опис з елементами роздуму про внутрішню красу, що виливається у зовнішню привабливість.

Розмова за питаннями.

Скажіть, будь ласка, яке свято ми відзначили цього тижня. (День свободи).

Чи пам'ятаєте ви минулорічні події, чи дивилися трансляції з Майдану Незалежності Києва?

Хто може пояснити, для чого тисячі людей вийшли на вулиці? (Протестували проти фальсифікації виборів, прагнули свободи...)

Погляньте на ці фотографії з Майдану. Якщо б нам треба було описати зовнішність кожного учасника Майдану, що в цих описах було б спільним?



(Обличчя у всіх людей відкриті, прояснені; погляди стурбовані, доброзичливі і рішучі)

5. Чи можна назвати цих усіх людей гарними? Чому?

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка