Радісна зустріч з музикою вдомаСкачати 24.77 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір24.77 Kb.

Радісна зустріч з музикою вдома

Загальновідомо , що гра для дітей-найулюбленіше заняття. І щоб поєднати музику з грою, радимо влаштувати для дітей вдома музичні заняття-ігри під назвою «Радісна зустріч з музикою». Щоб ці заняття для дітей були по-справжньому радісними , цікавими ,новими ,треба дотримуватися певних правил:

- виявляти щире бажання до домашніх музичних занять,аби діти перейняли ентузіазм і відчули потребу у спільному навчанні;

- приділяти достатню кількість часу для занять, а також для підготовки до них;

- створити відповідні для занять умови;

- урізноманітнювати заняття різними формами роботи.

Бажання батьків займатися з дітьми музикою вдома має бути не лише щирим і великим. А й постійним. Як, власне,й батьківські усмішки,радість і захоплення від заняття.

На музичному занятті вдома можна використовувати такі види музичної діяльності:

- слухання музики;

- спів;


- гра на музичних інструментах(спочатку на простих-трикутнику,брязкальцях,барабанчику, а потім на складніших-сопілочці,ксилофоні,металофоні,фортепіано).

Також заняття можна урізноманітнити створенням з дітьми власної музики:

- пісень;

- музичних казок та історій;

- мініатюрних інструментальних п’єс тощо.

Організація домашніх музичних занять

Домашні музичні заняття спочатку можуть тривати 10-15 хвилин,але бажано проводити їх в один і той самий час і найголовніше-щодня. Поступово тривалість можна збільшувати.

Для домашніх музичних занять необхідно створити відповідні умови. У кімнаті має бути світло, затишно, треба вимкнути мобільні телефони, телевізор ,радіо ,адже 10-15 хвилин будуть присвячені батькам-педагогам ,їхнім дітям та музиці.

Добре ,коли у батьків є музичні здібності і вони можуть чисто інтонувати,відчувати ритм, самостійно обрати музичний твір для слухання,навчити дітей гри на музичних інструментах із визначеною висотою звуку.

Обираючи твори для слухання потрібно подбати ,щоб ці твори були високохудожніми і яскравими. Під час слухання музичного твору можна використовувати улюблені іграшки дітей ,які допоможуть розкрити музичний образ твору. Але слід пам’ятати ,що лише зрозуміла музика буде сприйнята дітьми з цікавістю та увагою.

Після слухання музичного твору батькам варто поговорити з дітьми про характер твору ,разом обрати влучні порівняння,епітети. Але спочатку дітей треба навчити слухати звуки природи(як шелестять листочки на деревах ,як співає пташечка,як дме вітерець ,як рипить сніг).Тоді діти легко перенесуть це вміння на слухання музики.

Якщо музичних здібностей батькам бракує, то на допомогу прийдуть музичні керівники і вихователі, які допоможуть зорієнтуватися в музичному репертуарі , який можна закріплювати вдома.

Соціальний та розвивальний аспекти домашніх музичних занять.

Щоденні домашні музичні заняття будуть дуже корисними і для звичайного спілкування батьків з дітьми. Адже не секрет, що в наш час його дітям дуже бракує . Дітям потрібно говорити заохочувальні слова ,фіксувати увагу на успіхах, щоб у дітей в пам’яті залишався позитивний досвід від таких занять .

Коли на домашніх музичних заняттях діти вивчать дитячі пісні, засвоять навички гри на дитячих музичних інструментах, батьки можуть організувати домашні концерти для рідних і друзів. Для дітей це буде чудовим стимулом для подальших занять та творчого розвитку.

Слід пам’ятати ,що музичні враження дітей мають збагатитися, тому обов’язково разом з дітьми потрібно відвідувати концерти в музичних школах ,філармонії, де звучатиме жива,високохудожня музика.Якщо батьки дотримуватимуться всіх порад, то невдовзі сприйматимуть музику як невід’ємну

частину їхнього життя, як чудовий привід для радісного спілкування з дітьми.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка