Програма розвитку дп «Національний академічний духовий оркестр України»Скачати 233.12 Kb.
Дата конвертації08.01.2019
Розмір233.12 Kb.
ТипПрограма

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ (на пять років 2017-2022 рр.)

ДП «НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДУХОВИЙ ОРКЕСТР УКРАЇНИ»

Ця програма розвитку ДП «Національний академічний духовий оркестр України» (далі НАДОУ) базується на основних засадах і цілях Довгострокової стратегії розвитку української культури – стратегії реформ, що схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2016 року № 119-р.І РОЗДІЛ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Державний духовий оркестр створений в 1979 році за ініціативою Спілки композиторів України рішенням Уряду України (постанова Ради Міністрів УРСР № 488 від 12 жовтня 1979 року „Про стан та заходи по дальшому поліпшенню концертного обслуговування населення республіки”). Колектив до нині є першим і єдиним в Україні цивільним духовим оркестром такого рівня і статусу.Створення Державного духового оркестру мало на меті збагачення мистецької палітри національної культури, сприяння пропаганді кращих зразків класичної музичної спадщини, розвиток академічного жанру духової музики в Україні.

У 2004 році за високу виконавську майстерність оркестру було надано статус академічного. Цього ж року вийшов у світ перший компакт-диск з концертними записами Державного академічного духового оркестру України.

29 вересня 2008 року Указом Президента України за вагомий внесок у збагачення і розвиток української музичної культури, пропаганду музичної спадщини та творів сучасних українських композиторів оркестру надано статус національного. У 2009 році Національним академічним духовим оркестром України було здійснено запис ювілейного компакт-диску, до програми якого увійшли кращі твори з репертуару оркестру.

Формування самобутнього репертуару оркестру, в якому значне місце посідали б твори українських композиторів, зокрема, сучасних авторів, є головним творчим завданням колективу. Впродовж усіх років існування оркестру була й залишається активною його співпраця з провідними українськими композиторами, серед яких – А.Штогаренко, Л. Колодуб, В.Подвала, І.Карабиць, П.Петров-Омельчук, О.Щетинський, О.Безбородько.

Основу репертуару колективу складають твори класиків світової музики – Й.С.Баха, Л.Бетховена, Дж. Верді, Ш.Гуно, Р.Вагнера, П.Чайковського, С.Рахманінова, І.Стравинського, А.Хачатуряна, Г.Свиридова. Щільне місце в концертних програмах Національного академічного духового оркестру займає українська музика – твори М.Лисенка, К.Стеценка, Б.Лятошинського, А.Штогаренка, А.Кос-Анатольського, І.Шамо та багатьох інших.

В активному концертному репертуарі оркестру представлено всі музичні жанри – від зразків музики бароко до джазових творів.

Особлива увага приділяється підготовці тематичних концертних програм, таких як «Мелодії рідного краю» , «Музика родини Штраусів», «Оперета, оперета», «Іспанські мотиви», «Подорож країнами світу», «Вальс, вальс, вальс», «Хіти ХХ-го століття», «Танці народів світу», « В стилі латино», «Енніо Морріконе», «Джон Вільямс», «Музика кіно» та ін.З оркестром активно співпрацюють провідні українські солісти-вокалісти: народні артисти України – Світлана Добронравова, Валерій Буймістер, Фемій Мустафаєв, Ірина Даць, Ольга Чубарєва, Іван Попович, Григорій Гаркуша, Микола Коваль, Олександр Василенко, заслужені артисти України Людмила Давимука, Ірина Зябченко, Ірена Захарко, Галина Тітова, Валентина Матюшенко, Єлизавета Ліпітюк, Жанна Боднарук, Леся та Галина Тельнюк, заслужений артист Автономної республіки Крим Анатолій Юрченко, молоді лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів-солісти Національної філармонії України Руслана Шишкіна, Сергій Бортник, Віктор Безкоровайний, Дмитро Іванченко, Андрій Бондаренко.

Оркестр має успішний досвід концертних виступів із солістами-інструменталістами, серед яких заслужені артисти України Юрій Кот (ф-но) та Валерій Посвалюк (труба), лауреат міжнародних конкурсів Андрій Ільків (труба), американка корейського походження Грейс О (ф-но), американський піаніст, професор Давід Віттен, всесвітньо знаний канадієць Річард Стюарт (труба), еуфоніст Бастьєн Бооме (Франція), тубіст Ойстен Баадсвік (Норвегія), соліст - кларнетист Королівського Брюссельського симфонічного оркестру радіо і телебачення Гедвіг Свімберг, Ярослав Міклухо – віолончель (Мальта), всесвітньо-відомий джазовий композитор та виконавець Девід Фрізен(США). За диригентським пультом оркестру виступав професор університету м.Торонто Стефен Шенетт (Канада), диригент, композитор, професор Брюсельської Королівської консерваторії Ален Кріпен. З НАДОУ творчо співпрацюють відомі українські диригенти – народний артист України Іван Гамкало, заслужений діяч мистецтв України Геннадій Григор’єв, заслужена артистка України Вікторія Жадько, Андрій Кібіта, Петро Товстуха.

Записи оркестру увійшли до фондів Національної телерадіокомпанії України, побачили світ у Росії, Білорусії, Нідерландах. На Національному радіо проведено цикли передач, присвячені творчості оркестру, колектив постійно бере участь у програмах Національного телебачення, зокрема, був учасником телевізійної передачі „Караоке на майдані” (телеканал „1+1”, 2002), до Дня Перемоги (телеканал „Інтер”, 2006).

Встановлено зв’язки і налагоджено співробітництво з багатьма іноземними посольствами та культурними інститутами, акредитованими в Україні, налагоджена робота з деякими представництвами України за кордоном.

Колектив неодноразово з успіхом представляв національне музичне мистецтво за кордоном – був учасником фестивалів духової музики в Нідерландах та в Німеччині.

Веб сторінка оркестру - www.symphonicband.org.ua

E-mail : info@brassband.org.ua

ОСНОВНІ СТАТУТНІ ВИМОГИ

Претендуючи на посаду Генерального директора ДП «Національний академічний духовий оркестр України», я спираюсь на статутні засади, а саме, що НАДОУ є об’єктом державної власності, за організаційно-правовою формою є державним підприємством, належить до сфери управління Міністерства культури України і є державним закладом культури з національним статусом, та здійснює свою діяльність як неприбутковий заклад у сфері культури.

Працюючи на посаді Генерального директора НАДОУ у своїй роботі буду керуватися Конституцією та законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також наказами Органу управління майном та Статутом.

Фінансово-господарська діяльність НАДОУ здійснюється відповідно до законодавства України та Статуту на умовах госпрозрахунку з частковим фінансуванням з Державного бюджету України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 р. № 247 (зі змінами- постанова КМУ № 290 від 14.05.2015 р.), якою передбачено обсяг фінансової підтримки, що надається на покриття поточних витрат, не забезпечених власними доходами, не повинен перевищувати 97 відсотків фактичного обсягу валового доходу, одержаного за підсумками року.

Виробничо-фінансова діяльність має організовуватись відповідно до плану заходів на перспективу, на поточний рік та концертний сезон, щоквартально та щомісячно. НАДОУ має затверджувати два основні показники господарської діяльності: кількість концертів та доходи від діяльності.

НАДОУ має цілеспрямовано та збалансовано розвивати всі форми концертної діяльності, а саме: концерти в залах міста Києва (Національна філармонія, Національна опера, Центральний будинок офіцерів, Український дім, Палац спорту, Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневий палац)), гастрольні концерти в інших містах України та сільській місцевості, зарубіжні гастролі, абонементні концерти за тематичним планом музичного та музично-літературного лекторіїв для учнів середніх шкіл, ліцеїв, середніх спеціальних навчальних закладів м. Києва та Київської області.

Доходи НАДОУ мають формуватися за наступними показниками:

- дохід від ведення основної діяльності;

- інші доходи (відшкодування вартості комунальних послуг, надання платних послуг, отримані на підставах, не заборонених законодавством України)

Отримані доходи будуть використовуватися виключно для фінансування видатків на утримання НАДОУ, реалізації мети(цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом.Метою діяльності НАДОУ, є пропаганда української класичної та сучасної музики, кращих зразків світового музичного мистецтва, збереження і розвиток загальносвітових, національних цінностей та виконавських традицій, піднесення духовності українського народу, створення умов для зростання професійної майстерності виконавців.

Предметом діяльності НАДОУ є:

- створення концертних програм з творами української та світової музики;

- організація та проведення гастрольно-концертної діяльності як на території України, так і за її межами;

- участь у мистецьких проектах, фестивалях, конкурсах, концертах, авторських вечорах, майстер-класах;

- залучення до творчої співпраці мистецьких колективів, висококваліфікованих виконавців та інших діячів мистецтв;

- організація виступів на сценічних майданчиках, на радіо і телебаченні, здійснення записів на звуконосіях

- сприяння творчому зростанню обдарованої молоді;

- надання інформаційно-бібліотечного обслуговування підприємствам, установам і організаціям;

- продюсерська діяльність;

- здійснення інших видів діяльності, що не заборонені законодавством України і які відповідають меті, передбаченою затвердженим органом управління Статутом (наказ МК України від 21 листопада 2016 року № 1063) .


ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ КОЛЕКТИВУ НАДОУ
Штат НАДОУ укомплектовано високопрофесійними фахівцями. Діяльність НАДОУ забезпечує 85 штатних працівників, у т.ч. керівний персонал – 6, художній персонал – 5, артистичний персонал – 60, наскрізні – 6, інші – 8.

Художній та артистичний персонал складає 65 працівників що є 76,5 % від загальної кількості працюючих.

Середній вік художнього та артистичного персоналу складає 36,5 років.

За віковою категорією 41 (63%) працівників – до 36 років, 22 (34%) – від 36 років до пенсійного віку, 2(3%) – перевищують пенсійний вік.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» від 28.01.2016 р. № 955-VІІІ у кінці червня 2016 р. З усіма працівниками художнього та артистичного персоналу укладено контракти на 3(три) роки терміном до 30 червня 2019 р.

Творчий потенціал колективу має спрямовуватись на реалізацію завдань визначених Статутом.
ІІ РОЗДІЛ

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ КОНЦЕРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НАДОУ

на п’ять років (2017-2022 рр.)
Національний академічний духовий оркестр України за інструментальним складом є унікальним колективом. За кордоном, духові оркестри такого складу, мають назву symphonicband – симфонічно духовий всі інші духові оркестри мають назву brassband такі колективи створюють в основному для виконання церемоніальних функцій та гри на пленері. НАДОУ є концертним колективом зі статусом національний академічний. Академічне музичне мистецтво є невід’ємною складовою світової художньої культури, яка вбирає в себе досвід багатьох історичних епох і національних шкіл, зберігаючи універсальні засади своєї мови, є однаково досяжною і зрозумілою для слухацької аудиторії різних країн, не вимагаючи перекладу. Сам жанр духової музики є найбільш наближеним та зрозумілим для слухача. Водночас, академічне музичне мистецтво унікальним чином передає національний характер культури і сприяє інтелектуальному і духовному розвитку особистості.

Зазначу деякі прерогативні напрямки діяльності НАДОУ на майбутні 5-ть років (2017-2022 рр.) враховуючи вимоги часу: • створення умов для всебічного патріотичного і естетичного виховання громадян і в першу чергу підростаючого покоління дітей та молоді через просвітницьку діяльність, популяризацію вітчизняного академічного мистецтва і світової різножанрової музичної культури;

 • цілеспрямоване інтегрування в загальноєвропейський і світовий культурно-мистецький простір, що має сприяти ствердженню позитивного іміджу нашої держави і розвитку міжнаціональних і міждержавних зв’язків, підвищенню конкурентоспроможності України на світовому рівні;

 • збереження та розвиток концертного мистецтва, яке склалося і традиційно притаманно вітчизняному мистецтву і є його національним надбанням;

 • сприяння у збережені єдиного культурного простору України, створення умов для розвитку самобутності національної культури, підтримка і сприяння у розповсюдженні сучасного національного академічного мистецтва.

 • пропаганди української класичної та сучасної музики, кращих зразків світового музичного мистецтва;

 • збереження і розвиток загальносвітових, національних цінностей та виконавських традицій, піднесення духовності українського народу;

 • створення умов для зростання професійної майстерності виконавців.

створення концертних програм з творами української та світової музики;

 • організація та проведення гастрольно-концертної діяльності як на території України, так і за її межами;

 • участь у мистецьких проектах: фестивалях, конкурсах, концертах, авторських вечорах, майстер-класах та інших культурно-мистецьких заходах;

 • залучення до творчої співпраці мистецьких колективів, висококваліфікованих виконавців та інших діячів мистецтв;

 • організація виступів на сценічних майданчиках; на радіо і телебаченні; здійснення записів на звуконосіях;

 • сприяння творчому зростанню обдарованої молоді;

 • надання інформаційно-бібліотечного обслуговування підприємствам, установам і організаціям;

 • здійснення інших видів діяльності, що не заборонені законодавством України і які відповідають меті, передбаченою Статутом НАДОУ

Враховуючи відповідальність перед державою і громадянами України, одним із пріоритетних напрямів діяльності є цілеспрямоване інтегрування в загальноєвропейський і світовий культурно-мистецький простір, що буде реалізовано у розширенні співпраці з посольствами та інститутами культури різних країн.

Важливим напрямком роботи НАДОУ є і буде в подальшому організація концертної діяльності за межами м. Києва. Така концертна діяльність сприятиме популяризації не тільки самого Національного академічного духового оркестру України, а і в цілому жанру духової музики та української культури.Велике значення буде приділятися проведенню абонементних концертів, для дітей середнього та старшого шкільного віку.

Під час проведення абонементних концертів лектор розказує про історію створення музичних інструментів які задіяні в оркестрі, про творчість композиторів твори яких звучать у концерті. Пряме спілкування лектора із слухачами, та спілкування дітей (після закінчення концерту) з артистами оркестру які дають можливість дітям ближче познайомитися і роздивитися музичні інструменти та почути тембр інструменту сприяє музично-естетичному розвитку та вихованю підростаючого покоління.МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ на 5-ть років (2017-2022 рр.)

Пріоритетом завдань НАДОУ, на п’ять років, буде збільшення валового доходу, а саме покращення фінансових показників. Дана робота буде здійснюватися за рахунок: • покращення якості і різноманітності програм та здійснення цікавих культурно-мистецьких проектів;

 • участь в мистецьких проектах та фестивалях;

 • розповсюдження рекламних матеріалів у мережі вищих та середніх навчальних закладів, спеціалізованих музичних школах;

 • використання Модуля розсилки для систематичної розсилки з рекламною інформацією про НАДОУ;

 • вивчення та моніторинг цільової аудиторії через анкетування та спілкування у соціальних мережах;

 • ведення сайту оркестру та сторінки на фейсбук з висвітленням репертуару оркестру та концертної діяльності;

 • налагодження роботи з маркетинговими та продюсерськими компаніями як в Україні так і за межами держави.

РОЗВИТОК МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ НАДОУ

- утримання в належному стані будівлі;

- утримання та вдосконалення системи освітлення;

- утримання системи опалення;

- утримання та обслуговування системи вентиляції та кондиціювання повітря;

- утримання в належному стані електричних та сантехнічних систем;

- ремонт внутрішніх приміщень будівлі та придбання необхідного устаткування для забезпечення діяльності НАДОУ;

- поточний ремонт музичних інструментів;

- придбання комплекту концертного одягу для всього складу оркестру;

- закупівля витратних матеріалів для обслуговування музичних інструментів;

- замовлення та закупівля партитур музичних творів сучасних українських композиторів;

- замовлення та закупівля партитур музичних творів композиторів інших країн;


Аналіз внутрішнього середовища

Динаміка основних показників наявності та використання економічного потенціалу

Напрям діяльності

Найменування показника

роки

2016

звіт

2017

2018

2019

2020

2021

2122

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1.

Фінансова діяльність

1.1. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), тис. грн. без ПДВ

249,0

294,0

324,0

354,0

381,0

419,0

461,0

1.2. Фінансовий результат від операційної діяльності, тис. грн.

(110)

0

0

0

0

0

0

1.3.Чистий фінансовий результат: прибуток (збиток), тис. грн.

(107)

0

0

0

0

0

0

1.4. Дебіторська заборгованість, тис. грн.

х

х

х

х

х

х

х

1.5. Кредиторська заборгованість, тис. грн.

х

х

х

х

х

х

х

2.

Інвестиційна та інноваційна діяльність

2.1. Капітальні інвестиції, усього, у тому числі за джерелами фінансування, тис. грн.

6,3

12,0

20,0

30,0

50,0

65,0

80,0

2.1.1. Кошти державного бюджету, тис. грн.

-

-

-

-

-

-

-

2.1.2. Власні кошти підприємства, тис. грн.

6,3

12,0

20,0

30,0

50,0

65,0

80,0

2.1.3. Інші джерела фінансування, тис. грн.

-

-

-

-

-

-

-

3.

Розвиток трудового потенціалу підприємства

3.1. Середньооблікова чисельність штатних працівників, осіб

85

85

85

85

85

85

85

3.2. Середньомісячна заробітна плата працівників, тис. грн.

5,7

9,0

10,0

12,0

14,0

16,0

18,0

4.

Стан та використання активів


6.1. Активи, усього, тис. грн.

6818

6839

6865

6902

6958

7014

7103

6.2. Оборотні активи, тис. грн.

26

35

41

48

54

60

69

6.3. Основні засоби (первісна вартість), тис. грн.

6792

6804

6824

6854

6904

6954

7034

6.4. Ступінь зносу основних засобів, %

15

14

12

12

11

10

9

Стратегічні напрями та цілі на 2017-2022 рр.
Найменування стратегічного напряму, цілей та завдань/ключовий показник результату

Базовий період

Плановий період (прогноз)
2016 рік (звіт)

2017р.

2018р.

2019р.

2020р.

2021р.

2022р.

1

2

6

7

8

9


1.

Стратегічний напрям 1

Фінансова діяльністьх

х

х

х

х

х

х

1.1

Стратегічна ціль 1.1

Підвищення рівня показника «Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)», тис. грн.249,0

294,0

324,0

354,0

381,0

419,0

461,0

1.1.1

Завдання 1.1.1

Підвищення рівня оплати за проведений концерт4,0-4,2 тис. грн..

5,0-6,0 тис. грн..

6,0-6,5 тис. грн..

7,0-7,2 тис. грн..

7,5-8,0 тис. грн..

8,0-8,5 тис. грн..

9,0-9,5 тис. грн..

1.1.2

Завдання 1.1.2

Пошук нових замовниківх

х

х

х

х

х

х

1.1.2.1

Фінансовий результат від операційної діяльності

0

0

0

0

0

0

0

1.1.2.2

Чистий фінансовий результат: прибуток (збиток)

0

0

0

0

0

0

0

1.1.2.3

Прострочена кредиторська заборгованість

0

0

0

0

0

0

0

2.

Стратегічний напрям 2

Інвестиційна діяльністьх

х

х

х

х

х

х

2.1

Стратегічна ціль 2.1

Можливість капітального ремонту будівлі та приміщень оркеструх

х

х

х

х

х

х

2.1.1

Завдання 2.1.1

Проведення обстеження будівліх

х

х

х

х

х

х

2.1.2

Завдання 2.1.2

Проведення ремонту приміщень оркеструх

х

х

х

х

х

х

2.1.3

Завдання 2.1.3

Проведення капітального ремонту будівліх

х

х

х

х

х

х

2.2

Стратегічна ціль 2.2

Покращення матеріально – технічної бази6,3

12,0

20,0

30,0

50,0

65,0

80,0

2.2.1

Завдання 2.2.1

Часткове оновлення музичних інструментів, придбання аксесуарів до музичних інструментів0

7,0

20,0

25,0

43,0

55,0

70,0

2.2.2

Завдання 2.2.2

Часткове оновлення комп’ютерної техніки6,3

5,0

-

5,0

7,0

10,0

10,0

3.

Стратегічний напрям 3

Діяльність відносно кадрового потенціалух

х

х

х

х

х

х

3.1

Стратегічна ціль 3.1

Підвищення рівня життя працівників оркеструх

х

х

х

х

х

х

3.1.1

Завдання 3.1.1

Підвищення оплати праці до рівня національних колективів та світового рівнях

х

х

х

х

х

х

3.1.2

Завдання 3.1.2

Наявність систематичних заохочувальних виплатх

х

х

х

х

х

х
Ключові показники 3.1

х

х

х

х

х

х

х
Збільшення витрат на оплату праці

5753

9311

10272

11216

11505

12666

13933

3.2

Стратегічна ціль 3.2

Збереження кадрового складух

х

х

х

х

х

х

3.2.1

Завдання 3.2.1

Зацікавлення артистичного персоналу музичним репертуаромх

х

х

х

х

х

х

3.2.2

Завдання 3.2.2

Підвищення рівня мотивації працівниківх

х

х

х

х

х

х
Ключові показники 3.2

х

х

х

х

х

х

х
Середньомісячна заробітна плата

5,7

9,0

10,0

12,0

14,0

16,0

18,0
Середньооблікова чисельність працівників

85

85

85

85

85

85

85

3.3

Стратегічна ціль 3.3

Проведення гастрольної діяльностіх

х

х

х

х

х

х

3.3.1

Завдання 3.3.1

Отримання замовлень від Міністерства культури щодо гастрольної діяльності з метою популяризації духової музики в Україні та за її межамих

х

х

х

х

х

х

3.3.2

Завдання 3.3.2

Друк буклетів, випуск CD та DVD дисківх

х

х

х

х

х

х

4.

Стратегічний напрям 4

Стан та використання активівх

х

х

х

х

х

х

4.1

Стратегічна ціль 4.1

Збільшення оборотних активів підприємства26

35

41

48

54

60

69

4.1.1

Завдання 4.1.1

Збільшення коштів на поточних рахункахх

х

х

х

х

х

х

4.1.2

Завдання 4.1..2

Збільшення ТМЦ на складіх

х

х

х

х

х

х
Ключові показники 4.1

х

х

х

х

х

х

х
Залишок коштів на рахунках на кінець періоду

14

х

х

х

х

х

х

4.2

Стратегічна ціль 4.2

Збільшення необоротних активів підприємства (первісна вартість)6792

6804

6824

6854

6904

6954

7034

4.2.1

Завдання 4.2.1

Збільшення основних засобівх

х

х

х

х

х

х

4.2.2

Завдання 4.2.2

Збільшення нотного матеріалух

х

х

х

х

х

х
Ключові показники 4.2

х

х

х

х

х

х

х
збільшення найменувань нотного матеріалу

2663

2700

2800

2900

3000

3100

3200


ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Реалізація програми на п’ять років, яка запропонована, дозволить досягти наступних результатів:

- підвищення якості і збільшення пропозицій в галузі академічної музики;

- підвищення ефективності концертної діяльності за рахунок удосконалення і оптимізації творчої діяльності НАДОУ, впровадження сучасних методів менеджменту;

- формування сучасної матеріально-технічної бази і інформаційної інфрастуктури НАДОУ;

- підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому та міжнародному рівні;

- оптимізиції трудових відносин з творчими працівниками;

- збільшення доходної частини з метою поліпшення організаційно-творчої діяльності та зміцнення матеріально-технічної бази.

Якщо мене, конкурсною комісією, буде визнано переможцем конкурсу та буде довірено в майбутньому працювати на посаді Генерального директора, я докладу максимум зусиль та зроблю все від мене залежне для втілення запропонованої Програми розвитку і для примноження здобутків всього творчого колективу ДП «Національний академічний духовий оркестр України».

Генеральний директорДП «Національний академічний

духовий оркестр України» О.І.Піроженко

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка