Програма по профілактиці та боротьбі із захворюваністю на туберкульоз та віл/снід на 2017-2022 рокиСкачати 114.75 Kb.
Дата конвертації20.01.2018
Розмір114.75 Kb.
ТипПрограма

ЧОРНОБАЇВСЬКА РАЙОННА РАДАР І Ш Е Н Н Я
31.05.2016 № 7- 2/VІІ

Про районну соціальну програму по профілактиці та боротьбі із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ/СНІД на 2017-2022 роки

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 р.р. та враховуючи клопотання Чорнобаївської районної організації Товариства Червоного Хреста від 05.05.2016 №51, районна рада в и р і ш и л а :


 1. Затвердити районну соціальну програму по профілактиці та боротьбі із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ/СНІД на 2017 - 2022 роки (далі Програма) додається.
 1. Постійній комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації передбачити в районному бюджеті кошти на реалізацію затвердженої програми.
 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань планування, бюджету та фінансів та з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Голова районної ради Г. Зінченко


Додаток


до рішення районної ради

від 31.05.2016 № 7 - 2/VІІРайонна соціальна

програма по профілактиці та боротьбі із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ/СНІД на 2017-2022 роки.


 1. Загальна частина

Відповідно до п.16 частини першої ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою забезпечення виконання Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках розроблена «Соціальна програма по профілактиці та боротьбі із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ/СНІД на 2017-2022 роки» (далі Програма).

Реалізація програм, що стосуються захисту здоров᾽я та попередження таких соціально-небезпечних хвороб як туберкульоз та ВІЛ/СНІД є одним з пріоритетних завдань як держави, так і всієї громадськості.

В основу Програми покладені заходи, спрямовані на підвищення ефективності боротьби із захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, поліпшення основних епідеміологічних показників, зменшення захворюваності на туберкульоз та ВІЛ/СНІД населення району, запобігання поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції серед усіх верств населення, профілактику туберкульозної інфекції серед ВІЛ-інфікованих, активізацію та удосконалення інформаційно-просвітницької роботи щодо профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, організацію надання медико-соціальної та матеріальної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на туберкульоз, підготовку санітарного активу з профілактики туберкульозу та СНІДу із залученням його до профілактичної роботи.

З 1995 року в країні спостерігається епідемія туберкульозу та ВІЛ/СНІДу. Темпи поширення туберкульозу та ВІЛ/інфекції в районі за останні роки зростають. На це впливають фактори, обумовлені складною соціально-економічною ситуацією, зокрема економічною нестабільністю, рівнем бідності та безробіття, збільшенням кількості споживачів ін’єкційних наркотиків.За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я (далі - ВООЗ), в Україні на мультирезистентну форму туберкульозу хворіють 16 відсотків осіб, у яких виявлено нові випадки. Реєструються випадки майже невиліковного туберкульозу з розширеною медикаментозною резистентністю, кількість яких стрімко збільшується. Особливу небезпеку становить поєднання мультирезистентного туберкульозу з ВІЛ-інфекцією серед уразливих до ВІЛ-інфекції груп населення.

Високий рівень захворюваності та поширення мультирезистентного туберкульозу зумовлений несвоєчасним виявленням і неналежним лікуванням хворих на заразну форму туберкульозу, недостатнім фінансуванням, недосконалістю лабораторної мережі з мікробіологічної діагностики туберкульозу, низькою мотивацією населення до своєчасного звернення за медичною допомогою та недостатнім доступом уразливих верств населення до медичних послуг.

Загальна кількість хворих всіма формами туберкульозу станом на 01.05.2016 року становить 291 особа, хворих активною формою - 32 особи. Найвища захворюваність на туберкульоз реєструється на дільницях в показнику на сто тисяч населення: Скородистик, Хрестителеве, Мельники, Красенівка, Жовтневе, Жовнино, Вереміївка, Кліщинці, Ревбінці, Богодухівка, Іркліїв, Крутьки. Ситуація погіршується тим, що через нестачу коштів хворі на відкриту форму туберкульозу не доліковуються і як наслідок є джерелом інфекції для оточуючих.

За останні 10 років на Чорнобаївщині зафіксовано 32 випадки ВІЛ-інфікованих. Станом на 01.05.2016 року на обліку в інфекційному відділенні центральної районної лікарні перебуває 22 ВІЛ-інфікованих. Статистика свідчить, що на один зареєстрований випадок припадає 10 незареєстрованих, тобто фактична кількість ВІЛ-інфікованих в десять разів більша. Крім того, понад 30 відсотків ВІЛ-інфікованих хворіє на туберкульоз, близько 40 відсотків з числа хворих на СНІД від нього помирає.

Наведені дані свідчать про те, що інфекційні захворювання на туберкульоз та ВІЛ/СНІД є хворобами переважно соціально незахищених верств населення.
2. Мета і завдання Програми
Метою цієї Програми є широкомасштабна інформаційно-просвітницька та профілактична робота серед населення району, насамперед серед молоді, що сприятиме стабілізації епідеміологічної ситуації, забезпечить належний рівень виявлення, лікування та реабілітації хворих на туберкульоз та СНІДу із залученням його до профілактичної роботи, привернути увагу громадськості до проблем туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
3. Основні завдання Програми
Завдання районної Програми – забезпечення чіткого обліку хворих на туберкульоз, створення для них нормальних умов для лікування та реабілітації, надання хворим і громадянам із групи ризику матеріальної допомоги, а також допомоги продуктами харчування, предметами догляду за хворими, засобами особистої гігієни, стовідсоткове забезпечення віражних дітей санаторним лікуванням, сезонне забезпечення їх вітамінами, надання соціальних послуг хворих на туберкульоз і удосконалення системи інформування населення з актуальних питань, пов’язаних із захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД (утримання посади фахівця із соціальної роботи в районній організації Товариства Червоного Хреста).
4. Очікувані результати виконання Програми
Виконання заходів Програми дасть змогу:


 • знизити протягом наступних років темпи збільшення кількості хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію;

 • забезпечити матеріальну підтримку хворих на туберкульоз, ВІЛ-інфікованих та осіб з групи ризику;

 • спрямовувати зусилля всього населення району на боротьбу проти поширення туберкульозу та СНІДу;

 • збільшити суспільну поінформованість про туберкульоз та ВІЛ/СНІД і профілактичні навички, навчені та мотивовані для формування безпечної поведінки за допомогою нестандартних методів в процесі навчання «рівний - рівному» та під час розповсюдження інформаційних матеріалів;

 • забезпечить стовідсотковий охват віражних дітей санаторним лікуванням та вітамінами;

 • ослабить соціальну напругу в суспільстві та зменшить негативні наслідки захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД.


5. Заходи щодо виконання Програми. Інформаційно-просвітницька робота. Формування у населення захисних функцій в умовах епідемії туберкульозу та СНІДу.


 1. Проводити інформаційно-просвітницьку роботу у загальноосвітніх навчальних закладах, серед молоді щодо небезпеки цих захворювань і правил поводження у критичних ситуаціях.

Відділ освіти райдержадміністрації,

Центральна районна лікарня,

Товариство Червоного Хреста


Постійно.
2. Черкаська обласна організація Товариства Червоного Хреста приймає участь у виконанні умов Договору укладеного між Товариством Червоного Хреста України і МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». За умовами договору районна організація Товариства Червоного Хреста проводить ведення хворих на мультирезистентний туберкульоз для надання контрольованого лікування в амбулаторній фазі в рамках виконання проекту «Посилення системи надання якісної амбулаторної допомоги хворим на мультирезистентний туберкульоз шляхом надання максимально-наближених медико-соціальних, психологічних послуг та формування прихильності до лікування».
Районна організація Товариства Червоного Хреста

Постійно.


3. Обладнати в кожному навчальному та лікувальному закладах, установі, селищній та сільських радах, підприємстві, установах району куточки з профілактики захворювань на туберкульоз та ВІЛ/СНІД.
Первинні організації районної організації Товариства Червоного

Хреста
Протягом 1 півріччя 2017 року.
 1. Забезпечити доступ різних категорій населення (передусім молоді, що не навчається і не працює, батьків) до інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на запобігання туберкульозу та СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією, недопущення їх дискримінації.

Центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, виконкоми селищної та сільських рад, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.


 1. Проводити широке інформування населення про мережу закладів і установ, які здійснюють профілактичну, консультаційну роботу, діагностику та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Центральна районна лікарня,

районна організація Товариства Червоного Хреста
Постійно.


 1. Проводити в навчально-виховних закладах району тематичні заняття, бесіди, тренінги з профілактики туберкульозу, СНІДу.

Центральна районна лікарня,

районна організація Товариства Червоного Хреста

Протягом навчального року.
 1. Проводити інформаційно-просвітницькі заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня), Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1 грудня), щорічно проводити районний конкурс на кращий малюнок, тематичний твір серед учнівської молоді з метою профілактики соціально-небезпечних хвороб та пропаганди здорового способу життя.

Районний центр творчості,

відділ освіти райдержадміністрації,

районна організація Товариства Червоного Хреста


Щорічно до 24 березня та 1 грудня.


 1. Широко висвітлювати інформаційно-освітні заходи по профілактиці та боротьбі з захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ/СНІД в засобах масової інформації.

Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю у справах преси райдерж-адміністрації, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.


 1. Підвищити обсяг обстеження осіб з групи ризику на дільницях району.

Центральна районна лікарня, дільничні лікарні, амбулаторії, ФАПи, районна організація Товариства Червоного Хреста.


Щорічно.


 1. Підвищити туберкулінодіагностику серед дитячого населення району до 98% згідно Національної програми.

Центральна районна лікарня, дільничні лікарні, амбулаторії, ФАПи, районна організація Товариства Червоного Хреста.


Щорічно.


 1. Забезпечити мікроскопію мазка всім хворим на хронічне обструктивне захворювання легень та особам, що кашляють більше трьох тижнів.

Центральна районна лікарня, дільничні лікарні.


Постійно.


 1. Щорічно проводити оздоровлення дітей з позитивною пробою Манту та частими простудними захворюваннями в санаторії «Руська Поляна».

Фтизіатрична служба центральної районної лікарні, районна організація Товариства Червоного Хреста.


Постійно.


 1. Для обмеження розповсюдження захворювання на туберкульоз дезадаптованих осіб закупити рентген плівку, гепетопротектори та вітамінні препарати.

Фінансове управління райдерж-адміністрації, центральна районна лікарня.
6. Підготовка медичних працівників і навчання населення з актуальних питань, пов’язаних із захворюванням на туберкульоз та СНІД.


 1. Проводити підготовку санітарного активу з профілактики туберкульозу та СНІДу із залученням його до профілактичної роботи.

Центральна районна лікарня

Районна організація Товариства Червоного Хреста
Постійно.


 1. З метою удосконалення системи інформування населення з актуальних питань, пов’язаних із захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД утримувати посаду фахівця із соціальної роботи районної організації Товариства Червоного Хреста.

Фінансове управління райдерж-адміністрації, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.


 1. Посилити роботу по організації жителів району проведенню флюорографічних обстежень громадян з метою виявлення захворювання туберкульозу на ранніх стадіях.

Центральна районна лікарня, виконкоми селищних та сільських рад, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.
7. Матеріальна, медико-соціальна допомога хворим на туберкульоз.


 1. Щорічно, двічі на рік організовувати в районі благодійні місячники «Допоможемо хворим на туберкульоз», проводити безпрограшні лотереї, ярмарки-розпродажі з метою залучення коштів для надання допомоги хворим на туберкульоз та ВІЛ-інфікованим.

Районна організація Товариства Червоного Хреста


Березень-квітень, вересень-жовтень щорічно.


 1. Надавати матеріальну допомогу хворим на туберкульоз коштами, продуктами харчування, одягом, предметами догляду за хворими, засобами гігієни.

Управління з питань праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.


 1. Створювати умови для надання соціальних, медичних та консультаційних послуг з метою зменшення ризику уразливості до зараження туберкульозом та інфікування ВІЛ, недопущення дискримінації, в тому числі у сфері праці.

Центральна районна лікарня, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.


 1. Щорічно оздоровлювати тубінфікованих, віражних, тубконтактних дітей в санаторії «Руська Поляна», «Сосновий бір» та забезпечити їх вітамінами на курс лікування.

Центральна районна лікарня, районна організація Товариства Червоного Хреста


Постійно.
8. Розрахунок грошових коштів, необхідних для забезпечення виконання районної соціальної «Програми боротьби з захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД на 2017-2022 роки».


Роки

Всього грн.

Утримання фахівця

Придбання

вітамінівКошти на гепатопро-

тектори


2017

38000

27000

6000

5000

2018

40000

28000

7000

5000

2019

43000

30000

8000

5000

2020

43000

30000

8000

5000

2021

43000

30000

8000

5000

2022

43000

30000

8000

5000


Керівник секретаріату

районної ради Л. Дражнікова

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка