Програма фахових вступних випробувань Зі спеціальності "Туризм" для здобуття ступеня "Сторінка1/6
Дата конвертації25.10.2017
Розмір0.82 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


Львівський національний університет імені Івана Франка


Програма фахових вступних випробувань

Зі спеціальності “Туризм”

для ЗДОБУТТЯ СТУПЕНЯ “Магістр”

ЗАТВЕРДЖЕНО

Вченою радою географічного факультету

Протокол № 1 від 28 лютого 2017 року

Голова Вченої ради В. І. Біланюк

Львів –2017«Активний туризм»
Активний туризм як суспільне явище.

Місце активного туризму серед інших видів туристичної діяльності. Сучасний стан та тенденції розвитку активного туризму в світі й Україні.

Різнобічність проведення дозвілля – характерна риса цивілізованого суспільства. Чинники популярності активного туризму серед дітей і дорослих. Історія зародження і розвитку різних видів активного туризму в світі й на терені України.

Місце різноманітних видів активного туризму у світі сучасної глобальної туристичної індустрії. Позиція Всесвітньої туристичної організації (ВТО) і міжнародних туристичних асоціацій щодо популяризації розвитку різноманітних видів активного туризму серед населення всіх країн і регіонів. Молодіжне середовище і новомодні віяння в активному туризмі. Привнесення інноваційних елементів в організацію традиційних видів активного туризму.

Порівняльний аналіз статистичних даних, що характеризують сучасний стан розвитку різноманітних видів активного туризму у розрізі регіонів планети та окремих країн. Стан справ в Україні щодо бурхливого розвитку масового активного туризму в 1950-1980 роки з аналізом економічних і соціальних причин різкого занепаду масового активного туризму в 1990-ті роки. Ситуація в державі станом на початок ХХІ століття. Проблеми відродження масовості активного туризму в Україні.


Класифікація видів активного туризму.

Зимові та літні групи видів. Комбіновані види активного туризму.

Кількість видів активного туризму постійно зростає й урізноманітнюється. Пішохідні наземні й підземні види: турпоходи різних категорій складності та цільової орієнтації (власне спортивні, оздоровчі, відпочинково-цільові, історико-краєзнавчі, екотуристичні, науково-експедиційні тощо), спортивно-туристичне орієнтування, стаціонарна (турбазна, наметова) екорекреація з радіальними екскурсійно-туристичними походами, лижні походи, спортивні мисливство і рибальство, фотополювання, любительське збиральництво (грибів, ягід, чар-зілля), спелеотуризм та інші традиційні й модерно-ігрові види.  • Упряжні види: верховий (на конях, мулах, віслюках, верблюдах, слонах), упряжно-санний (оленячі й собачі упряжки), упряжно-колісний.

  • Колісно-мобільні види: велотуризм, мототуризм, пустельні й болотно-бездорожні раллі, снігокати тощо.

  • Гірські види: власне гірський туризм і альпінізм, скелелазання, катання на лижах, модерні гірськолижні види спорту (слалом, сно-уборд і ін.).

  • Водні види: подорожі на яхті, катамарані, вітрильно-гребних човнах різноманітної (в т.ч. архаїчної) конструкції, водні лижі, скутер, підводне плавання, підводне полювання.

  • Аеродинамічні види: повітроплавання, (дельта-, моно-)планеризм, подорожі на 1-2-місних спортивних літаках, парашутизм.

  • Комбіновані види спортивно-оздоровчого туризму та різні види спортивних і театралізованих забав: експедиційне поєднання сплаву гірськими ріками з пішими переходами, інші форми комбінації водно-пішохідно-упряжного туризму, театралізовані реконструкції історичних битв, командні баталії, спортивне переслідування тощо.

  • Інноваційні види, екстрім: робінзонада, одноосібні екстемальні експедиції (в тропічних нетрях, в гірській системі, в океані, за полярним колом тощо), сафарі, життя у відсталому племені з активною участю у ритуальних (зокрема ініціальних) тубільних культах і таке інше.


Техніка безпеки при організації активного туризму.
Роль і завдання інструктора техніки безпеки.


Типові положення спортивно-туристичного інструктажу.

Медичні вимоги до учасника туристичного походу. Самоконтроль під час туристичного походу. Ознайомлення з чинними правилами і нормами техніки безпеки при організації активного туризму. Фахова підготовка, компетентність та життєво-туристичний досвід інструктора з техніки безпеки.

Типові положення методики та особливості інструктажу при підготовці до участі в тих чи інших видах активного туризму. Обов’язки санінструктора в туристичному поході. Головні прийоми і правила надання першої медичної допомоги.

Пішохідні наземні й підземні види активного туризму: особливості організації та проведення.


Організація пішого туристичного походу. Загальні вимоги до підготовки. Туристичне спорядження. Типологія туристичних походів за категоріями складності. Протяжність безупинного переходу. Темп руху в поході. Тривалість денного переходу. Вибір місця для розбиття наметів. Організація харчування в туристичному поході. Санітарно-гігієнічна культура туриста в поході.

Спортивно-туристичне орієнтування: методика організації, правила проведення. Спортивні мисливство, рибальство, фото- і відеополювання, любительське збиральництво. Ліцензування. Комерціалізація організованого надання клієнту відповідних турпослуг.

Спелеотуризм: підготовчо-організаційні заходи, техніка безпеки, відеоінструктаж. Особливості техніки організованого туристичного пересування необлаштованими печерними лабіринтами.

Велотуризм в Україні – стратегічно-ринкова орієнтація на європейського туриста та заходи щодо популяризації велотуризму на внутрішньому ринку.


Спорядження при проведенні різних видів спортивно-оздоровчого туризму. Спортивно-туристичний інструктаж.


Організація харчування в туристичному поході.

Склад туристичного спорядження, його підготовка й комплектування при організації: а) наземних піших, кінних, велопоходів; б) спелеотуризму; в) гірських видів туризму. Склад туристичного спорядження, його підготовка й комплектування при організації: а) водних видів туризму; б) аеродинамічних видів туризму.

Організація спортивно-туристичного інструктажу. Необхідність, зміст основних положень, методика інструктування. Організація харчування в туристичному поході.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка