Пробудження інтересу до поетичної творчості й перші поетичні спроби припадають на шкільні роки в КосовіДата конвертації06.04.2019
Розмір445 b.
    Навігація по даній сторінці:
  • (К., 1989).

поезія В. Герасим'юка має філософське спрямування, насичена прихованими смислами, символами. Автор часто звертається до міфопоетичних образів-символів: образу світового дерева, символу води, вогню, повітря, землі.Поетика гуцульських обрядів, замовлянь, заклинань, легенд, узвичаєнь, усього естетизованого, як мало де інде, побуту й поводження — все це аспект світогляду, поважна частина свідомості Герасим'юка.

Пробудження інтересу до поетичної творчості й перші поетичні спроби припадають на шкільні роки в Косові.

Закінчив філологічний факультет Київського університету (1978).

Працював редактором у видавництвах «Молодь» та «Дніпро» (1978-1992).

Від 1992 — ведучий програм редакції літератури Національної радіокомпанії України.

Від 1993 — голова журі Міжнародного конкурсу молодих літераторів

“ Гранослов”.

Від 2011 — ведучий програми «Діалог» на телеканалі “Культура”.Перша поетична збірка «Смереки», К., 1982 р. У Герасим'юка смерека — не окраса ландшафту й не стимулятор поетичного сентименту, а величина міфотворча, аналог світового дерева чи дерева життя і роду.

1986 у Києві вийшла друга збірка «Потоки». Назва також не довільна: потоки — одна з тих стихій, що творять космос Карпат.

Третя збірка — «Космацький узір» — з'явилася вже в роки «гласності»

(К., 1989).Збірка «Діти трепети»

(К., 1991). До неї ввійшли вірші, писані переважно в період піднесення національно-демократичного руху.

Поет відчуває сучасний стан свого суспільства як критичну масу зла.Поет — головний образ і поеми, і всієї збірки. Уперше Герасим'юк так широко і спонтанно розгорнув своє розуміння і своє переживання місії поета в світі людей.

“ Папороть” (2006) - це ювілейна книжка, яка вийшла до п’ятдесятиріччя поета.Рід літератури Основна думка Ідея Жанр Тема


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка