Про результати районного моніторингу стану виконання Районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 рокиСкачати 447.26 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації28.02.2019
Розмір447.26 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3


УКРАЇНА

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

ВІДДІЛ ОСВІТИ
Н А К А З

10.11.2017 м. Могилів - Подільський №387Про результати районного моніторингу

стану виконання Районної цільової програми

роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», на виконання Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2013-2017 роки, наказу Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА від 06.09.№465 «Про проведення моніторингу стану виконання заходів Обласної цільової програми роботи з обдаровано молоддю на 2013-2017 роки», районної цільової Програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки, затвердженої рішенням 33сесії Могилів-Подільської районної ради 6 скликання від 25.09.2014 року №392 та з метою створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального й творчого потенціалу талановитих дітей та підлітків, стимулювання творчого самовдосконалення учнів, залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності, вдосконалення системи роботи з обдарованою молоддю в закладах освіти району, забезпечення ефективності її функціонування було проведено районний моніторинг стану виконання Районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки.

Результати моніторингу в таблицях додаються (додаток 1).

Згідно Програми в більшості закладів освіти (Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназія, Озаринецька СЗШ І-ІІІступенів, СеребринецькаСЗШ І-ІІІ ступенів, СеребрійськаСЗШ І-ІІІ ступенів, Юрковецька СЗШ І-ІІІ ступенів, Кукавська СЗШ І-ІІІ ступенів, Оленівська,СЗШ І-ІІ ступенів, Бронницька СЗШ І-ІІ ступенів) діють шкільні Програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю, розроблено та затверджено шкільними наказами заходи по роботі з даною категорією дітей та молоді, організовані та проведені шкільні моніторинги виконання Районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки.

В цих школах систематично проводиться анкетування школярів на виявлення їх здібностей та інтересів, створено шкільний банк даних про творчих дітей школи за напрямками. За даними закладів освіти районний банк обдарованих дітей складає 393 учні. Найбільше таких дітей у Вендичанській СЗШ І-ІІІступенів, гімназії-73 учні та Бронницькій СЗШ І-ІІ ступенів-61 учень.Не створено банк обдарованих дітей в Садецькій СЗШ І-ІІ ступенів через відсутність такої категорії учнів.

Робота з одарованими дітьми та молоддю особливий напрямок як роботи районного методичного кабінету, так і закладів освіти.

В переважній більшості роботу з обдарованими проводять через організацію діяльності шкільних гуртків.

В школах налагоджена гурткова робота. Гуртки працюють, як бюджетні, так і на громадських засадах. Так, в цьому році створено 117 гуртків, з них 79 гуртків на бюджетній основі та 38- на громадських засадах. Всього в гуртковій роботі задіяно 1687 учнів. Найбільше гуртків в Озаринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів, Кукавській СЗШ І-ІІІ ступенів, Вендичанській СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії. На повну силу працюють гуртки в Озаринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів «Рідний край», керівник Телеватюк С.І., у Вендичанській СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії «Юні журналісти»-керівник Антонюк О.В., «Юні лісівники»- керівник Панченко О.М., на засіданнях яких учні досліджують проблемні теми, вчаться робити висновки, пишуть власні роботи чи виробляють вироби

Найактивніше працюють учні у гуртках вищезазначених закладів освіти та Хоньковецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Серебринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Юрковецької СЗШ І-ІІІступенів, Немійської СЗШ І-ІІ ступенів, Оленівської СЗШ І-ІІ ступенів, Сказинецької СЗШ І-ІІ ступенів. Це гуртки, учасники яких прославляють наш район на районних та обласних конкурсах. Заслуговують на увагу діяльність гуртків спортивного спрямування, які дають вагомі результати в районі «Шкіряний м’яч», керівник Дунський С.В., вчитель фізичної культури Оленівської СЗШ І-ІІ ступенів, «Настільний теніс», керівник Тітус О.П., вчитель фізичної культури Немійської СЗШ І-ІІ ступенів, «Влучний стрілок», керівник Калнагуз В.І., вчитель фізичної культури Серебрійської СЗШ І-ІІІступенів, «Міні-футбол», керівник Хомрійчук О.М., вчитель фізичної культури Кричанівської СЗШ І-ІІ ступенів.

В районі вже стало традицією участі обдарованих дітей у написані наукових робіт. Таку естафету розпочав в 2014-2015 н.р. Девда В.Т., вчитель географії Бронницької СЗШ І-ІІ ступенів. В 2016-2017 році цю ідею підхопили Телеватюк С.І., вчитель географії та Носульська С.П., вчитель хімії Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів. Їх роботи надруковані в Збірці наукових праць України «ІІ Всеукраїнська науково-шкільна конференція «Крок у науку». Теми публікацій наступні:

У розділі природничі та географічні науки (керівникДевда В.Т.)

1.Гоцуляк Надія, учениця 7 класу «Озеро Синевир – легендарне та найбільше українське гірське озеро»

2.Кучер Ольга, учениця 7 класу «Найвищі вершини Карпат-перлинаУкраїни»

У розділіприродничі та географічні науки (керівникТелеватюк С.І.)

1.Козлан Ангеліна, учениця 9 класу «Вода в Озаринцях»

У розділі сільськогосподарські та біологічні науки (керівник Носульська С.П.)

1.Маланчук Єлизавета, учениця 9 класу «Харчові добавки та їхвплив на організм людини».

В обласному конкурсі-есе англійською мовою «English Around Me» (Англійська навколо мене) брала участь учениця 9 класу Оленівської СЗШ І-ІІ ступенів Хезіна Н. ( вчитель Шендировський П.Н), і здобула ІІІ місце.

Учні 10 класу Батерук Анастасія та Фазан Вікторія Сугаківської СЗШ І-ІІІ ступенів (вчитель історії Трачук Р.П.) брали участь у ІІ Всеукраїнській олімпіаді з історії для старшокласників «Іспанія та латиноамериканський світ» від Київського національного університету ім.Т.Шевченка. В заочному конкурсі стали призерами, а в очному, в Києві - дипломантами.

Активно попрацювали учнівські та вчительські колективи у Всеукраїнських та обласних творчих конкурсах. Кількість призерів майже стабільна, але динаміка вказує на збільшення в порівнянні з минулими навчальними роками (додаток 3).

В навчальних опорних закладах освітніх округів діють консультпункти по роботі з обдарованими дітьми та молоддю. Найкраще поставлена робота з обдарованими в Хоньковецькому освітньому окрузі (керівник округу Григоришина В.Г., директор Хоньковецької СЗШ І-ІІІступенів, керівник консультпункту Кедик В.В., заступник директора).В окрузі проходить навчання лідерів учнівського самоврядування. Робота спланована на реалізацію завдань Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене». Керівник цього напрямку роботи Коробкова Я.С., педагог організатор Хоньковецької СЗШ І-ІІІступенів. На базі Слободи – Шлишковецького освітнього округу діє окружна МАН, керівник Люблінська Л.І., вчитель української мови та літератури.В Серебринецькому та Вендичанському освітніх округах створено та діють танцювальні колективи «Вікторія»- керівник Філіпішена М.В. та «Креатив»- керівник Дмитрик О.В. Танцювальні колективи мають статус «зразковий».

Однак, плани роботи опорних навчальних закладів носять формальний характер. В жодному із закладів додатково (збільшення годин на підсилення предметів інваріантної складової робочого навчального плану) не надаються освітні послуги з підвищення якості освіти.

При районному методичному кабінеті створено районну філію Малої академії наук. З 2014 року щорічно в січні проводяться науково-практичні конференції з захисту наукових робіт учнів (результати переможців районної МАН –додаток 2). Результати даного напрямку роботи вказують на недостатній рівень діяльності вчителів з підготовки дітей до роботи в МАН. Простежується динаміка одних і тих же навчальних закладів щороку. Це переважно навчальні заклади І-ІІІ ступенів, зокрема: Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназія, ОзаринецькаСЗШ І-ІІІ ступенів, КукавськаСЗШ І-ІІІ ступенів, ХоньковецькаСЗШ І-ІІІ ступенів.В усіх інших закладах освіти така робота не проводиться.За п’ять років працівниками районного методичного кабінету проведено наступні масові заходи з обдарованими дітьми та молоддю.:


 • І та ІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад;

 • І та ІІ етапи районних учнівських олімпіад у початкових класах ;

 • спортивні ігри школярів району;

 • ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл «Джура»;

 • Турнір лицарів Каліграфії в початкових класах;

 • Міжнародний мовно - літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка;

 • Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика;

 • Всеукраїнський конкурс учнівської творчості,присвячений Шевченківським дням на тему: «Гуртуймося, Братове-Українці! Лиш через терни шлях веде до зір» ;

 • Районний конкурс читців поезії Т.Шевченка;

 • Районний фестиваль, присвячений творчості В.Шекспіра ;

 • Вчительсько-учнівський фестиваль «Проліски надії»;

 • Районний конкурс солістів-вокалістів у рамках фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії »;

 • Всеукраїнський тиждень права ;

 • Районний математичний конкурс з усного рахунку.

Кожного року районний методичний кабінет забезпечує проведення II етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з базових навчальних дисциплін у яких беруть участь творчі діти. Результати Всеукраїнських предметних олімпіад обговорюються на шкільних та районній методичних радах . Так , у 2016-2017н.р. у 16-ти районних олімпіадах брали участь 366 школярів.

Результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад засвідчили, що в багатьох навчальних закладах району приділяється належна увага викладанню основ наук, формуванню в учнів умінь застосовувати знання теорії в стандартних і нестандартних умовах, давати правильне теоретичне обґрунтування отриманим результатам, індивідуальній роботі із здібними школярами. Свідченням цього є 124 (34 % від загальної кількості учасників) учні-переможці ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад., з них перших місць – 25 (у 2015 р. – 29), других – 53 (у 2015 р. – 39), третіх – 46 (у 2015 р. – 59).

Кращі теоретичні знання та вміння застосовувати їх на практиці показали: • з українськоїмови та літератури – команди ВендичанськоїСЗШ І-ІІІступенів,гімназії, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Серебринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Юрковецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Яришівської СЗШ І-ІІІ ступенів;

 • з англійської мови – команди Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів гімназії, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів., Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ступенів., Сл. Шлишковецького НВК;

 • з німецької мови – команди Тропівської СЗШ І-ІІ ступенів, Кричанівської СЗШ І-ІІ ступенів;

 • з математики – команди ВендичанськоїСЗШ І-ІІІ ступенів гімназії, Козлівської СЗШ І-ІІІ ступенів, Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів., Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ступенів.;

 • з історії – команди Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів гімназії, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сл. Шлишковецького НВК, Оленівської СЗШ І-ІІ ступенів;

 • з правознавства – команди ВендичанськоїСЗШ І-ІІІ ступенів гімназії, ЮрковецькоїСЗШ І-ІІІ ступенів, Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів, Сугаківської СЗШ І-ІІІ ступенів., Сл. Шлишковецького НВК;

 • з географії – команди Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів,гімназії, Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Юрковецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Яришівської СЗШ І-ІІІ ступенів, Бронницької СЗШ І-ІІІ ступенів;

 • з біології – команди Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, ЮрковецькоїСЗШ І-ІІІ ступенів, Яришівської СЗШ І-ІІІ ступенів.;

 • з хімії – команди Бронницької СЗШ І-ІІ ступенів, Сугаківської СЗШ І-ІІ ступенів;

 • з інформатики – команда Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів;

 • з інформаційних технологій – команда Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів, Юрковецької СЗШ І-ІІІ ступенів.;

 • з фізики – команди Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії, Сл. Шлишковецького НВК;

 • з економіки – команда Хоньковецької СЗШ І-ІІІ ступенів;

 • з трудового навчання – команди Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів,гімназії, Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів, Серебринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Сугаківської СЗШ І-ІІІ ступенів, Юрковецької СЗШ І-ІІІ ступенів.

У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад статус найсильніших підтвердили команди Вендичаської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії (21 призове місце) та Юрковецької СЗШ І-ІІІ ступенів(17призових місць), учасники яких продемонстрували найвищу результативність в цьому навчальному році, однак знизили свої показники в порівнянні з минулим. Значних успіхів за наслідками проведення районних олімпіад досягли учнівські команди Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів ( 13 призових місць), Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів ( 11 призових місць), Серебринецької СЗШ І-ІІІ ступенів(10 призових місць) . Слід відмітити також Бронницьку СЗШ І-ІІ ступенів(8 призових місць), Сл. Шлишковецький НВК (7 призових місць), Сугаківську СЗШ І-ІІІ ступенів та Яришівську СЗШ І-ІІІ ступенів( по 6 призових місць), Серебрійську ЗОШ І-ІІІ ступенів(5 призових місць). Стабільні, однак низькі, результати протягом двох останніх років продемонстрували учні Немійської СЗШ І-ІІ ступенів (4 призових місця), Козлівської СЗШ І-ІІІ ступенів (3 призових місця), Липчанської СЗШ І-ІІ ступенів ,Оленівської СЗШ І-ІІ ступенів, Тропівської СЗШ І-ІІ ступенів (2 призовихмісця), Ярузької СЗШ І-ІІІ ступенів, Кричанівської СЗШ І-ІІ ступенів, Сказинецької СЗШ І-ІІ ступенів, Бандишівського НВК, Лядівського НВК (по 1 призовому місцю).

Поряд з цим в олімпіадному русі району є певні негативні моменти. Так, жодного призового місця третій рік поспіль не здобули команди Борщівецького НВК, Карпівської СЗШ І-ІІ ступенів, Мервинецької СЗШ І-ІІ ступенів, Садецької СЗШ І-ІІ ступенів, Слідянської СЗШ І-ІІ ступенів.

В обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад в 2016-2017 році переможцями стали учні Бронницької СЗШ І-ІІ ступенів та Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії з георафії: Бурлак Ірина, учениця 9 класу та Петровська Настя, учениця 11 класу (вчителі Девда В.Т., Олійник В.І.).

Є переможці також обласного етапу МАН: Козлан Ангеліна, учениця 9 класу Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце, секція гідрології ( вчительТелеватюк С.І.) та Власов Дмитро, учень 11 класуСеребрійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце, секція біології людини (вчительКовальська С.А.)

Кожного року відділом освіти та методичним кабінетом в січні проводиться науково-практична конференція для обдарованих «Захист наукових робіт в рамках діяльності районної МАН» .

Цікавими є досягнення творчих дітей у виховній роботі. Танцювальні колективи «Креатив», керівник Дмитрик О.В.-Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів., гімназія, та хореографічний колектив «Вікторія» - керівник Філіпішена М.В. є постійними призерами творчих конкурсів: «Проліски надії», «Музична парасолька».

На, жаль фінансування районної Програми роботи з обдарованою молоддю на 2014-2017роки не здійснюється.

Попри це, таких дітей підтримує народний депутат Верховної ради Македон Ю.М., який виділяє третій рік поспіль по 300грн одній обдарованій дитині з кожного навчального закладу. Також він мотивував і 28 вчителів району, які працюють в напрямку роботи з обдарованими, виділивши одноразово по 700грн.

Відділ освіти нагороджує грамотами та подяками дітей переможців олімпіад та конкурсів, залучає до участі в державних святах. Так 180 творчих учнів навчальних закладів району другий рік поспіль були запрошені на районне свято до Дня Державного прапору України. Вони з гідністю пронесли містом 30 метровий Прапор України. Обдаровані діти нагороджуються цінними подарунками на районному святі до Дня захисту дітей.

Питання щодо роботи з обдарованими дітьми, участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтерактивних та творчих конкурсах розглядались на засіданні колегії відділу освіти на нарадах керівників закладів освіти району та кожного року на районній методичній раді.

На колегіях відділу освіти:


 1. «Про стан роботи із здібними та обдарованими дітьми загальноосвітніх навчальних закладів району» (протокол колегії відділу освіти від 10.04.2015 року №2);

 2. Про підсумки участі школярів району у І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2015-2016 навчальному році (протокол колегії відділу освіти від 25.02.2016 року №1);

 3. «Про підсумки участі школярів району у І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2016 – 2017 навчальному році» (протокол колегії відділу освіти від 23.02.2017 року №1).

На нарадах керівників закладів освіти району:

 1. «Про підсумки проведення районних учнівських олімпіад у початкових класах 2015-2016 навчального року» (протокол наради від 24.05.2016 №4);

 2. «Про результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2016-2017 навчальному році» (Протокол наради від 17.01.2017 №1);

 3. «Про результати роботи навчальних закладів з обдарованими дітьми у 2016-2017 навчальному році» (протокол наради від 16.06.2017 №4);

4.«Про методичні рекомендації щодо роботи з обдарованими дітьми у 2017-2018 навчальному році» (протокол наради від 22.08.2017 №5).

На засіданнях районної методичної ради:

1.Про результати моніторингу рівнів навчальних досягнень учнів з предметів англійської мови та історії (протокол №2 від 16.04.2016 р.)

2.Про результати сформованості навичок читання та розуміння прочитаного учнів 4 класів при вивченні іноземної (англійської) мови ( протокол №2 від 16.04.2016 р.)

3.Про результати ЗНО учнів 11 класів у 2015-2016 н.р. ( протокол №3 від 16.06.2016 р.)

4. Про підсумки І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін ( протокол №6 від 16.01.2017 р.)

5. Про затвердження методичних рекомендацій районного методичного кабінету щодо проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів ( протокол №6 від 16.01.2017 р.)

6. Про результати І етапу районного моніторингу рівнів навчальної діяльності з української мови в 9 класах та іноземної мови в 11 класах ( протокол №6 від 16.01.2017 р.)

7. Про звіти керівників Компенсаційної школи для вчителів української мови та літератури, англійської мови, математики та історії ( протокол №7 від 20.04.2017 р.)

8. Звіти методистів РМК про результати проведення ДПА учнів 4-х та 9-х класів ( протокол №8 від 22.06.2017 р.)

Виходячи з вищесказаного,

НАКАЗУЮ:


1.Інформацію про виконання Районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки розглянути на колегії відділу освіти.

До 30.12.2017

2.Розробити та додати до Комплексної програми розвитку освіти району розділ «Робота з обдарованими дітьми та молоддю на 2018-2022 роки».

До 20.12.2017

3.Методичному кабінету (Сушак Н.В., завідувачу РМК):

3.1.Розробляти заходи по роботі з обдарованими дітьми та учнівською молоддю в закладах освіти.

Щороку

3.2.Поновлювати районний банк даних обдарованих дітей, згідно напрямів творчості.Щороку

3.3.Відслідковувати досягнення та творчий зріст учнів, своєчасно проводити підсумки роботи з обдарованими і здібними учнями.

Щороку

3.4. Забезпечувати проведення районних та сприяти участі учнів у обласних, регіональних, Всеукраїнських, Міжнародних інтелектуальних та творчих конкурсах, олімпіадах, інтернет-турнірах, конкурсі-захисті робіт МАН, фестивалях, зльотах, спортивних змаганнях та ін.

Щороку

3.5.Продовжувати роботу Віртуальної Дошки пошани на сайті відділу освіти.Постійно

4.Керівникам навчальних закладів району:

4.1.Проаналізувати результати виконання Районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки на педагогічних радах.

До 30.12.2017

4.2.Розробити шкільні Програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2018-2022 роки.

До 03.01.2018

4.3.Створювати умови для мотивації діяльності вчителів з обдарованими дітьми та молоддю.

Постійно.

4.4. Надавати інформацію про проведену роботу з обдарованими дітьми та молоддю завідувачу РМК Сушак Н.В. двічі на рік: до 15 грудня 2017 р. та 15 травня 2018 р.

5.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.Начальник відділу освіти Ю.І. Мельник
З наказом ознайомлені

Дідик А.П.

Сушак Н.В.

Додаток 1

наказ відділу освіти

Могилів-Подільської

райдержадміністрації

10.11.2017 №387Результати виконання Районної цільової програми

роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки


п/п

Зміст заходу

Вказатикошти, які використані лише по ційпрограмі, абопозабюджетні

Конкретнірезультати і досягненняшколи в рамках виконанняпрограми
Систематичне поповнення банку діагностичних методик для виявлення обдарованої молоді за віковими категоріями
Методики ліцензовані, але відсутнє програмне забезпечення, тому безкоштовні.

1. Тест за методикою Торренса « Креативність»,

2. Дослідження рівня розумового (понятійного )

розвитку за методикою Е. Замбацявічене.

3 ТестКрапеліна (математичні здібності)

4. Карта інтересів ( методика американських вчених Хаана і Кафа)


Систематичне поповнення шкільного банку даних «Обдарованість»
Банки обдарованих дітей затверджуються педагогічною або шкільною методичною радами

По району обдарованих дітей на 10.10 жовтня 2017-258 учнів.

Районний банк даних обдарованих дітей та молоді буде затверджено на районній методичній раді в листопаді.
План роботи з обдарованими дітьми та молоддю
Більшість навчальних закладів працює на виконання Районної цільової програми

з обдарованими дітьми та молоддю на період 2014-2017 роки, затвердженої рішенням 33 сесії Могилів-Подільської районної ради 6 скликання від 25.09.2014р. № 392. В школах району розроблені заходи на виконання програми.

Шкільні програми «Обдарована дитина» є тільки в окремих школах:


 • «Плекаймо таланти» в Бронницькій СЗШ І-ІІ ступенів, затверджена на засіданні шкільної методичної ради (протокол №3 від 12.02.2013).

 • Програма «Обдаровані діти» Озаринецька СЗШ І-ІІІ ступенів на 2011-2016 роки. Протокол №1 від 30.01.2012 року

 • Програма «Обдаровані діти» Яришівська СЗШ І-ІІІ ступенів. Протокол методичної

ради від 15.09.2013 №1Плани роботи консультпунктів окружних опорних навчальних закладів.

Фінансування відсутнє.

Згідно розпорядження голови Могилів-Подільської РДА від25.04.2013 №85 та наказу відділу освіти «Про створення освітніх округів та визначення опорних закладів» від 07.05.2013 №99 створено сім освітніх округів та визначено 7 опорних навчальних заклади: Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназія, Озаринецька, Серебринецька, Серебрійська, Хоньковецька, Ярузька СЗШ І-ІІІступенів, Слободо-Шлишковецький НВК. В кожному із них створено консультпункти по роботі з обдарованими дітьми. За роботу консультпунктів відповідає заступник директора з навчально –виховної роботи, відповідно: Джурмій Т.Б., Носульська С.П., Писарюк Г.В., Кедик В.В., Пухліченко Г.А., КужелівськаН.В.Плани роботи затверджуються радою округу. Найкраще робота поставлена у Вендичанському освітньому окрузі – керівник округу Пріян Л.К., Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназія -(спільна діяльність учнів у роботі танцювального колективу «Креатив»), в Серебринецькому освітньому окрузів- керівник Сірант О.А., директор Серебринецької СЗШ І-ІІІст.- ( спільна діяльність учнів в хореографічному колективі «Вікторія»), в Хоньковецькому освітньому окрузі (керівник округу Григоришина В.Г., директор Хоньковецької СЗШ І-ІІІступенів).В окрузі проходить навчання лідерів учнівського самоврядування. Робота спланована на реалізацію завдань Всеукраїнської акції «Відповідальність починаєься з мене». Керівник цього напрямку роботи Коробкова Я.С., педагог організатор Хоньковецької СЗШ І-ІІІступенів.

На базі Слободи – Шлишковецького освітнього округу ( керівник Кордонська Т.В., директор Слободо-Шлишковецького НВК) діє окружна МАН, керівник Люблінська Л.І., вчитель української мови та літератури.


Створення на базі школи профільних класів.

Фінансування з державної субвенції

1.Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназія – 10 клас – профіль –українська мова та література.

2. Кукавська СЗШ І-ІІІ ступенів- інформаійно –технологічний профіль у 10 -11 класах.


Створення на базі школи класів з поглибленим вивченням предметів.

Фінансування з державної субвенції

1.Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназія :

2015-2016- поглиблене вивчення української мови та літератури – 8 –Аклас

2016-2017- поглиблене вивчення української мови та літератури – 9 –Аклас
Навчання дітей в окружному консультпункті (гуртки, студії)

Коштиз державної субвенції та батьків

1.Хореографічна студія « Креатив» у Вендичанській СЗШ І-ІІІ ступенів- навчання дітей з с. Сугаківської та Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів- керівник Дмитрик О.В

2.Хореографічна студія «Вікторія» у Серебринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів- навчання дітей з Кукавської СЗШ І-ІІІ ступенів- керівник Філіпішена М.В.

3. На базі Хоньковецького освітнього округу (на громадських засадах) проходить навчання в школі лідерів учнівського самоврядування. Проведені форуми: «Здорова дитина – міцна Україна» (2016 рік), «Рівні права – рівні можливості» в розрізі Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене», яка пропагує серед молоді здоровий спосіб життя, сприяє її національно-патріотичному вихованню, відображає права дітей.Керівник Коробкова Я.С., педагог організатор.
Діяльність школи з підготовки учнів до Всеукраїнських учнівських олімпіад, МАН, творчих конкурсів


Частково кошти передбачались з районного бюджету.

Учні начальних закладів беруть участь у Всеукраїнських предметних олімпіадах, МАН, творчих конкурсах
Співпраця школи з ВНЗ та науковцями з питання роботи з обдарованими

Організація та проведення літніх шкіл для обдарованих дітей.200000грв.


1.Співпраця учнів Бронницької СЗШ І-ІІІст. та Озаринецької СЗШ І-ІІІступенів з об’єднанням науковців Globalnauka до складу якого входять:

 • Український Державний Хіміко-Технологічний Університет;

Дніпропетровський Національний Університет ім. О.Гончара

2. Співпраця учнів Сугаківської СЗШ І-ІІІступенів з Київським національним університетомім.Т.Шевченка

3. Співпраця з Корпусом Миру. Закінчує роботу (2-й рік) волонтер Кевін Річарсон на базі Серебрійської СЗШ І-ІІІ ступенів. Він написав два проекти «Професійні навички через технології» на 20 тис. і «Обмін культур між Україною та Америкою»-180 тис.

Англійська мова- 2016-2017 н.р.- мовні табори (Хоньковецька СЗШ І-ІІІступенів, Вендичанська СЗШ І-ІІІст., гімназія – перемога у проекті «GoCamps-2018»

Волонтер- Євгеній Горчаков, волонтер з Канади.
Діяльність гуртків (бюджетних та на громадських засадах).

Державна субвенція

В шкільних гуртках беруть участь 1687 учнів.

Всього бюджетних гуртків 79, на громадських засадах-38; відповідно в них беруть участь 1216 та 471 учень

Створення умов для саморозвитку та самореалізації молоді, виховання майбутніх науковців.

 1. Введення варіативної складової у Вендичанській СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії (предмети українська мова-9-Б, математика-9-А, рідний край)

 2. Проведення предметних тижнів, декад, місячників, творчих конкурсівНаявність бібліотеки з навчально-методичними матеріалами для роботи з обдарованою молоддю у загальноосвітніх навчальних закладах, використання Інтернет-ресурсів, (зокрема освітнього порталу http://edu.vn.ua) для дистанційної підтримки обдарованої учнівської молоді.
В шкільних бібліотеках наявні навчально-методичні матеріали для роботи з обдарованою молоддю.

Однак, більшість навчальних закладів через відсутність Інтернету в бібліотеці, не можуть використати сайт http://edu.vn.ua) для дистанційної підтримки обдарованої учнівської молоді.

Модернізація обладнання для предметів природничо-математичного циклу загальноосвітніх навчальних закладів з метою створення умов для роботи з обдарованою молоддю

Кошти державного бюджету:

кабінети фізики149 тис.451грнДля дев’яти навчальних закладів закуплено обладнання для кабінетів фізики (Вендичанська СЗШ І-ІІІступенів, гімназія, Хоньковецька, Кукавська, Ярузька, Озаринецька, Серебринецька, Серебрійська СЗШ І-ІІІ ступенів, Бронницька СЗШ І-ІІ ступенів, Слободо-Шлишковецький НВК.)

2.Хоньковецька СЗШ І-ІІІ ступенів: • обладнано кабінет математики і забезпечено інтерактивною дошкою та програмними засобами навчання 2013р.


Забезпечити поповнення матеріально-технічної бази окружного опорного навчального закладу як базового закладу з проведення окружних учнівськихолімпіад, конкурсів, турнірів

Державний бюджет

281067грн

120000грн


1.Для двох опорних навчальних закладів Вендичанської СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії та Хоньковецької СЗШ І-ІІІ придбано комп’ютерне обладнання в комплекті з ліцензійним програмним забезпеченням (на виконання наказу МОНУ від 02.08 2016р.№916 «Про розподіл комп’ютерного обладнання, отриманого відповідно Угоди між урядом України та урядом Китайської народної республіки)) і підключено до мережі Інтернет.

2. Опорний навчальний заклад Серебринецька СЗШ І-ІІІступенів- 8 ноутбуків, три телевізори, проектор– районний грантовий проект.


Проведення роботи щодо зміцнення спортивної бази загальноосвітніх навчальних закладів


120 000грн
28000грн

Поза бюджетні.1.У Вендичанській СЗШ І-ІІІ ступенів, гімназії грантовий проект « Зміцнення матеріально- технічної бази стадіону Вендичанської СЗШ по вул. Соборній 73 смт Вендичани Могилів-Подільського району Вінницької області»- Співфінансування: 60.000- район,40.000- Вендичанська селищна рада, 20 000 – благодійний фонд «Добробут смт. Вендичани» Придбано тенісний стіл, створено кімнату для занять тенісом.

2.Спортивне обладнання – Лядівський НВК

Проведення інших методичних заходів, спрямованих на підтримку дітей та молоді
Створене Вендичанське шкільне лісництво ,на базі якого працює гурток « Юні лісівники»
Всього по Програмі

Районна цільова програма роботи з обдарованими дітьми на 2014-2017 не фінансувалась.

Державний бюджет- 430 518 грн.

Районний бюджет - 215 тис. грн

Проекти: 440 000 грн


Додаток 2

наказ відділу освіти

Могилів-Подільської

райдержадміністрації

10.11.2017 №387
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка