Презентація книг подарованих в шкільну бібліотеку в ході Всеукраїнської Акції Подаруй книгу в шкільну бібліотекуСкачати 46.84 Kb.
Дата конвертації23.01.2018
Розмір46.84 Kb.

Огляд книг подарованих в шкільну бібліотеку в ході Всеукраїнської Акції «Подаруй книгу в шкільну бібліотеку»

  1. Українські народні казки. – Харків: «Гриф»,2000. – 416 с.

Ми називаємо казку найпопулярнішим фольклорним жанром . А що ж таке фольклор? Це англійське слово буквально означає - «народна мудрість». Мудрість народу іскриться в дотепних приказках, загадках, піснях, думах, легендах, переказах і ,звичайно ж , у казках.

Подумати тільки! Скільки оповідачів переказували, здавалося б, один і той же твір протягом багатьох віків! І кожен з них додавав щось нове, вигадував героям нові пригоди, випробування, нові імена.

До збірки увійшли найпопулярніші казки про тварин, соціально – побутові, чарівні.

Хотілося б. щоб, читаючи, ви були спостережливими і звернули увагу на те, що різні групи казок відрізняються і темами, і формою, та ідеї у них подібні – усі вони прославляють мудрих, працьовитих, кмітливих, хоробрих, добрих персонажів і засуджують підступних, злих, зрадливих, ледачих.  1. Улюблені казки . – Ростов – на – Дону: Видавничий дім «Проф – пресс», 2009. – 64 с., кольор. Іл..

У великому місті, де так багато людей і будинків, що не кожен може вигородити собі навіть маленьку місцинку для садочка, і тому більшість жителів змушені задовольнятися кімнатними квітами у горщиках, жили двоє дітей. Родини малюків були незаможними, але все ж садочок мали більший, ніж горщик для квітів… Так починається казка «Снігова королева» великого датського казкаря Г.Х.Андерсена Пройшло більше ста років з дня його смерті, а казки і історії датського письменника продовжують видаватися у всіх країнах світу. Як ви гадаєте чому його казки живуть до сих пір? На це питання прекрасно відповідає одна із кращих казок Андерсена «Равлик і трояндовий кущ».В казці під виглядом трояндового куща письменник змалював самого себе. На злобні випади самозадоволеного равлика троянди відповіли: «…нам здається, що всі ми повинні ділитися з світом кращим,що є в нас!,, Я міг дати світу тільки троянди!.. Але ви? Вам дано так багато! А що ви дали світу? Що ви дасте йому?»

Андерсен також дарував світу троянди, які називались «казки та історії». Письменник оспівував в них Справедливість, Добро, Любов, почуття людського достоїнства.  1. Грінченко Б. Д. Зернятка: Вірші, поеми, оповідання /Б.Д.Грінченко. –К.: Веселка,1989. -272 с.:

Коли б Борис Дмитрович Грінченко за ціле життя видав тільки «Словарь української мови» і не зробив більше нічого, то й у цьому разі він заслуговує на вічну пам’ять свого народу. Але Борис Грінченко – класик нової української літератури. Він – автор повістей про життя української інтелігенції «Соняшний промінь» і «На розпутті». Його перу належить близько п’ятдесяти цікавих оповідань, шість поетичних книжок, низка драматичних творів.

Убогії ниви, убогії села.

Убогий, обшарпаний люд, -

Смутнії картини, смутні – невеселі,

А інших не знайдеш ти тут.

Не став би дивитись, схотів би забути, -

Так сили забути нема:

То ріднії села. То ріднії люди,

То наша Вкраїна сама…

Поезії Б.Грінченка пройняті співчуттям і любов’ю до знедоленого українського народу.

Герої його оповідань дуже рано стають дорослими. «Мати не дають гратися – кажуть,що т робити треба»; «Ох, Василю, так тяжко… Дома б’ють та лають… Он поїхали – хліба не кинули». Б. Грінченко не прагне уберегти юного читача від розуміння того, що в світі багато горя і мук, навпаки, прагнув викликати співчуття до страждань, до чужого горя.

А ось казки народні Борис Грінченко здебільшого завіршовував , перекладаючи їх із прози на віршову мову, бо вважав, що читати віршем казки і легше. І цікавіше; таку казку швидше і напам’ять вивчити. Пропоную прочитати тобі, юний читачу, оцю цікаву книжку, і хай вона тобі сподобається; сподіваюсь, що ти навчишся з неї шанувати добро, зневажати зло. Навчишся співчувати тим, з ким вчинили несправедливість.

4.Чайковський А.Я. На уходах. За сестрою;Іст. – пригод. Повісті/ А..Я. Чайковський. – К.: Веселка,2008. – 247 с.: іл.. – (Козаченьки).

- Візьми нас,батьку, з собою.- А! Це ти,Тарасе. Воно гарно, що ти такий відважний, та мені годі. Там , куди я йду, треба буде не одного татарина вислати на той світ, а ви,хлопці, цього не подужаєте. Хоч би у вас була й сила помірятися з дужим татарином, то рука задрижить. Ти ще крові не бачив…З вас ще мають вирости люди…

Це діалог між уходником Трохимом Партикою та його п’ятнадцятирічним сином Тарасом із історико - пригодницької повісті «На уходах». Сумнівався Трохим, що його п’ятнадцятирічний син зможе самостійно здолати шлях з України до Криму, віднайти там викрадену рідну людину й визволити її з неволі? Можливо – вирішив показати ідеаліст і мрійник Андрій Чайковський в історико – пригодницьких повістях «За сестрою» та «На уходах». Неймовірне - здійсненне.якщо орієнтуватися на споконвічні народні вартощі – віру. волю,працю. Якщо бути відважним, діяльним, самовідданим. Письменник вибудував захопливі пригодницькі сюжети і разом з тим правдиво показав козацькі звичаї, побут, військову тактику. Створив переконливі образи відважних і мужніх підлітків.5.Андросов А.Ф. Похищение поющего автобуса:Повесть/ А.Ф.Андросов. – М.: ЗАО.

Изд – во ЭКСМО – Пресс,1999. – 224 с.(серия «Черный котенок )Якщо ти захоплюєшся детективами, то серія «Черный котенок» сааме для тебе. В цій серії виходять гостросюжетні детективи для дітей і підлітків. Герої книг цієї серії – твої ровесники. Вони , так як і ти , навчаються в школі, роблять уроки, а в вільний час ходять на дискотеки, грають в комп’ютерні ігри. А ще – вони займаються справжніми розслідуваннями: збирання доказів, спостереженням за підозрюваними… Інколи попередні версії руйнуються, але тут же виникають нові.! Одного разу учні стають заручниками справжнісіньких озброєних бандитів на багато годин. Та вони вирішують діяти, а не сидіть, склавши руки, трястись від страху. Ні! «Ми заспіваємо, а терористи у нас іще потанцюють!» - вирішили вони і почали діяти…

6. Доломан Є. Проліски прагнуть сонця: Повість та оповідання/ Євмен Доломан . – К, Веселка,1985

Хлопця залила, обпекла гаряча хвиля ненависті до ворога. Навіть дихати стало важко. Стояв, стискаючи кулаки, зціпивши зуби до болю в скронях. Пальнути б оце по них із кулемета – щоб знищити всіх дощенту… Так думав Федько, спостерігаючи, як вулицею неспішно просувалися дві вантажні автомашини. На машинах сиділи солдати, виблискуючи проти сонця ребрастими німецькими касками. Саме ненависть до ворога, ворога який вдерся на рідну землю, убивав рідних, руйнував усе на своєму шляху змушує підлітків боротися проти фашистів. Автор показує, як з’являється у підлітків почуття особистої гідності, відповідальності за доручену справу…
Каталог: uploads -> editor -> 2423 -> 97616
editor -> Формування критичного мислення на уроках інформатики Методика підготовки уроків з розвитку критичного мислення
editor -> Мистецька розминка
editor -> Індивідуальний характер перевірки
editor -> Литература Д. Наливайко стр. 6-14 читать, стр. 14 пис ответить на вопросы 1-3
editor -> Стратегія сталого розвитку України
editor -> Випускна творча робота Назва проекту: «Формування екологічних цінностей, здоров’язберігаючих факторів в умовах випереджаючої освіти для сталого розвитку»
editor -> Новинки психолого-педагогічної літератури Психолого-педагогічне забезпечення навчально-виховного процесу в школі дуже актуально
97616 -> Відділ народної освіти

Скачати 46.84 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка