Позитивний І негативний вплив мережі Інтернет на підлітківСкачати 42.43 Kb.
Дата конвертації12.06.2019
Розмір42.43 Kb.

Позитивний і негативний вплив мережі Інтернет на підлітків.

Перше враження про Інтернеті може бути позитивним: люди працюють в пошуковій системі, відвідують пізнавальні та освітні сайти та web-сторінки, але в Інтернеті не все те що здається добром насправді ним є!

Хоча, звичайно, не все так бонально і жахливо, у всьому можна знайти позитивні сторони. Безумовно Інтернет - це найбільше і дивовижний винахід минулого століття, за допомогою якого людство зробило величезний стрибок у майбутнє. Дало стимул до прогресу. Інтернет спрощує наше життя, відкриває перед нами все великі можливості! Так само це велика допомога в навчанні і роботі. Зараз в один момент можна отримати будь-яку цікаву для нас інформацію на задану тему. Зв'язатися з будь-якою точкою світу за лічені секунди.

Але все таки проаналізувавши інформацію отриману з різних джерел (у тому числі з Інтернету) можна сказати, що негативного впливу дуже багато. Наприклад, діти перестають читати книги; скорочується коло спілкування підлітків: вони обмежуються віртуальним спілкуванням в чатах і форумах; у молоді стрімкими темпами росте агресивність яка викликана надмірним, а іноді і болючим, захопленням комп'ютерними іграми. Все це призводить до поступової деградації особистості.

Інтернет є притулком тисяч збоченців і психічно неповноцінних особистостей. Усі кинулися туди, але є люди, які зрозуміли – якщо пустити на самоплив, Інтернет знищить людство – і з'явилися органи контролю, які попереджають, спостерігають, забороняють і створюють правила.
Позитивні риси впливу Інтернету. Розглянемо плюси Інтернету. З'явилися такі можливості, як заробіток в мережі, спосіб показати, проявити себе, розмістивши свою власну сторінку, написані програми та інше. Також через Інтернет можна знайти роботу, старих друзів, яких давно втратив. А як приємно поспілкуватися з людьми з твого міста, якщо ти, наприклад, поїхав звідти, а можливості повернутися немає!

У Internet кожен прокладає свій власний шлях. Ти сам вирішуєш, якими послугами мережі скористатися. Хочеш – відправиш електронний лист хоч на край світу. Хочеш – залишиш повідомлення для групи новин: так називається тематичний електронний бюлетень, службовець своєрідною дошкою оголошень.

Одні хочуть роздобути нове програмне забезпечення. Інші шукають ті чи інші документи, необхідні їм для професійної діяльності. Треті підключаються до мережі, щоб отримувати електронну пошту. Internet допомагає всім. Всесвітня комп'ютерна мережа надає безліч різноманітних послуг. Тут працюють програми, кожна з яких вирішує певне коло завдань. За допомогою Internet можна навіть дзвонити по телефону. Звичайно, тут є свої незручності: про час такої розмови в мережі потрібно домовлятися заздалегідь, та й якість зв'язку часто залишає бажати кращого. Однак телефонувати через Internet набагато дешевше!
Негативні риси впливу Інтернету. Інтернет дає ілюзію вседозволеності, витягаючи з нас найгірше що в нас є. І з цим, безперечно, потрібно не зволікаючи боротися! Якщо не можна захистити дітей та підлітків від доступу до негативної інформації, то необхідно шукати інші шляхи вирішення цієї проблеми.

Усувати не наслідки, а причину!

Діти дивляться на дорослих і вбирають інформацію як губка. В Інтернеті з'явилися хакери, що нищать все на своєму шляху заради задоволення свого защемленого самолюбства, вони не можуть створити, можуть тільки зруйнувати.

На жаль негативна інформація в Інтернеті на даний момент переважає. Тривала робота за комп'ютером негативно позначається на багатьох функціях нашого організму: вищої нервової діяльності, ендокринної, імунної та репродуктивної системах, на зорі і кістково-м'язовому апараті людини ... Що це може означати для простої людини? Все що завгодно! Від зіпсованого зору до варикозного розширення вен на ногах. Чесно кажучи, все це Ви можете "заробити" і без комп'ютера, просто ведучи незбалансований спосіб життя. Комп'ютер є лише ще однією ланкою в тій ж ланцюга: недостатній відпочинок, малорухливий спосіб життя, неорганічно харчування…

Якщо зір, слух можуть зіпсуватися за допомогою клавіатури, "миші" або монітора, то на психіку в першу чергу впливають більш, так би мовити, віртуальні речі – ігри та інтернет. Це те що "затягує", те, від чого неможливо відірватися, те, без чого багато більше не уявляють свого життя – це залежність від інтернету або від ігор.

Перш за все необхідно відразу сказати, що мова йде про багатогодинне сидіння за комп'ютером. Людям, які проживають своє життя в інтернеті часто необхідна соціальна підтримка, у них великі труднощі в спілкуванні, вони відчувають незадоволеність, низьку самооцінку, закомплексованість, сором'язливість і т.п.

Ось які психологічні симптоми може почати відчувати людина, якщо він відноситься до групи ризику інтернет-залежних людей:

· гарне самопочуття або ейфорія за комп'ютером;

· неможливість зупинитися;

· збільшення кількості часу, проведеного за комп'ютером;

· нехтування сім'єю і друзями;

· відчуття порожнечі, депресії, роздратування не за комп'ютером;

· брехня роботодавцям або членам родини про свою діяльність;

· броблеми з роботою чи навчанням.

Небезпечними сигналами є також:

· нав'язливе прагнення постійно перевіряти електронну пошту;

· передчуття наступного сеансу он-лайн;

· збільшення часу, проведеного он-лайн;· збільшення кількості грошей, витрачених он-лайн.

В даний час Інтернет є «світ» паралельний нашому, в якому досить багато корисного для користувачів, але також в мережі дуже багато негативного. Людина, «входить» у перший раз в мережу зазвичай отримує хороше враження про Інтернеті. Але перше враження оманливе! І розумієш це з часом. Чим більше працюєш в Інтернеті, тим більше бачиш у ньому не тільки плюси, а й мінуси. Але на жаль не всі можуть зрозуміти і усвідомити, як Інтернет заповнює нашу свідомість. І відрізнити те що добре, а те, що погано, вже не можемо.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка