Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Додатку 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу»Скачати 46.54 Kb.
Дата конвертації10.03.2019
Розмір46.54 Kb.
ТипПояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Про внесення зміни до Додатку 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Додатку 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» (далі – проект постанови) розроблений у зв’язку з необхідністю врегулювання розміру плати за оренду нерухомого майна професійними творчими працівниками для їх розміщення у творчих майстернях.

Відповідно до Закону України «Про культуру» професійний творчий працівник особа, яка провадить творчу діяльність на професійній основі, результатом якої є створення або інтерпретація творів у сфері культури і мистецтва.

Законом України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки» передбачено забезпечення належних умов роботи професійним творчим працівникам – членам творчих спілок, зокрема, надання їм окремої кімнати (творчої майстерні).

Розмір річної орендної плати визначається відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 р. № 786 (далі – Методика).

Відповідно до Методики, ставка орендної плати для розміщення творчих спілок, що не використовується для провадження підприємницької діяльності становить для приміщень не більше 50 кв. метрів – 3%, для приміщень понад 50 кв. метрів – 7 %.Разом з тим, творчими працівниками, які провадять творчу діяльність на професійній основі не обов’язково є членами творчих спілок. Також слід додати, що сучасні умови праці творчих працівників та їх доходи не можуть прирівнюватись до рівня доходів суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки творча діяльність – це створення або інтерпретація творів, що мають культурну цінність.

Культурні цінності створюються професійними творчими працівниками в галузі образотворчого мистецтва у різні проміжки часу – починаючи від 2-3 місяців і закінчуючи довгими роками творчих зусиль, так наприклад: над фрескою «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі працював 3 роки, знаменитий твір Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану» писалась понад 10 років, живописець Олександр Іванов писав картину «Явлення Христа народу» 20 років.

Враховуючи вищезазначене, прибуток за діяльність професійного творчого працівника неможливо вирахувати фінансовим алгоритмом і не може прирівнюватись до підприємницької діяльності.

Встановлення ставки орендної плати для творчих майстерень на рівні суб’єктів підприємницької діяльності, унеможливлює здійснення творчими працівниками своєї професійної діяльності та створює загрозу для збереження та розвитку національного мистецтва.


2. Мета і шляхи досягнення

Метою прийняття проекту постанови є необхідність захисту прав творчих працівників, забезпечення умов для здійснення творчими працівниками своєї професійної діяльності.

Оптимальним шляхом досягнення зазначеної мети є внесення зміни до Додатку 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу в частині встановлення орендної ставки за використання нерухомого державного майна для творчих майстерень професійних творчих працівників у розмірі: для приміщень не більше 50 кв. метрів – 1 %, для приміщень понад 50 кв. метрів – 3 %.
3. Правові аспекти

Порядок правового регулювання у цій сфері визначається Конституцією України, Бюджетним кодексом України, законами України «Про оренду державного та комунального майна», «Про культуру», «Про професійних творчих працівників та творчі спілки», постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 р. № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», Положенням про Міністерство культури України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від

03 вересня 2014 року № 495.
4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

Встановлена Методикою орендна ставка для творчих майстерень професійних творчих працівників є надзвичайно високою, що створює загрозу у всій галузі. Окрім того, така ситуація створює умови для нелегальних майнових відносин між розпорядниками державного майна та орендарями, що призводить до втрат бюджету.

На території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, який є балансоутримувачем державного майна, перебувають професійні творчі митці України, які працюють у жанрі іконопису та орендують корпус № 30 для творчих майстерень (Лаврські майстерні).

Лаврські майстерні – це єдиний об’єкт на території України, де професійними творчими працівниками проводиться значна робота по відтворенню, збереженню та розвитку іконописної школи.

Загальна площа корпусу № 30 становить 1163,8 кв. м. Згідно Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 р. № 786, орендна плата та комунальні послуги Лаврських майстерень за місяць становить суму у розмірі 74254 грн.

Зазначена сума оплати за творчі майстерні є непомірно високою для професійних творчих працівників і потребує відповідного корегування.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Фондом державного майна України.

Проект постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.
6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


61. Запобігання дискримінації

В проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.


7. Запобігання корупції

В проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.


8. Громадське обговорення

Проект постанови розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства культури України для громадського обговорення.


9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.


10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови не є регуляторним актом та не потребує обґрунтування відповідності проекту принципам державної регуляторної політики.


101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту постанови не впливає на ринок праці.


11. Прогноз результатів

Реалізація проекту постанови дозволить забезпечити професійних творчих працівників відповідними майстернями, сприятиме популяризації та розвитку українського образотворчого мистецтва.
Віце-прем’єр-міністр України –

Міністр культури України В’ячеслав Кириленко
«___» ______________2015 р.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка