Положення про обласний літературний конкурс I. Загальні положенняСкачати 54.89 Kb.
Дата конвертації14.04.2019
Розмір54.89 Kb.
ТипПоложення


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Управління культури,

національностей та релігій

Луганської обласної

державної адміністрації

_________________ № ______
ПОЛОЖЕННЯ

про обласний літературний конкурс
I. Загальні положення
1.1. Обласний літературний конкурс (далі – Конкурс) проводиться Управлінням культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації у 2018 році з нагоди відзначення 80-річчя утворення Луганської області.
1.2. Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку та реалізації творчого потенціалу літераторів-аматорів області, формування та задоволення високих культурних потреб населення, сприяння українському культурному оновленню.
1.3. Завданнями Конкурсу є:

пошук та підтримка обдарованих літераторів-аматорів області;

національне, патріотичне та громадянське виховання мешканців Луганської області;

сприяння розвитку української мови і культури.


II. Організація проведення Конкурсу
2.1. Організаторами Конкурсу виступають Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації та Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М. Горького.
2.2. Для координації організаційної та творчої діяльності в період підготовки та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет (далі – Оргкомітет).
2.3. До складу Оргкомітету входять представники організаторів Конкурсу (не менше 5 осіб).
2.4. Рішення про проведення Конкурсу приймається шляхом видання відповідного наказу Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, яким визначається строк подання документів для участі в Конкурсі, дата проведення Конкурсу, затверджуються програма Конкурсу, кошторис, персональний склад Оргкомітету та журі Конкурсу.
2.5. Інформація про проведення Конкурсу розміщується в засобах масової інформації та через мережу Інтернет не пізніше трьох робочих днів з дня видання наказу Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації про проведення Конкурсу.
2.6. Строк подання документів для участі в Конкурсі не може бути меншим 15 календарних днів з дня розміщення інформації про проведення Конкурсу в засобах масової інформації.
2.7. Програмою Конкурсу передбачається:

збір літературних творів літераторів-аматорів;

розгляд та оцінювання поданих літературних творів за їх художньою цінністю;

визначення та нагородження переможців Конкурсу.


III. Умови та порядок проведення Конкурсу
3.1. Конкурс проводиться у таких номінаціях:

1) поезія;

2) проза.
3.2. У Конкурсі беруть участь літератори-аматори, що мешкають на території Луганської області (далі – Учасники).
3.3. Для участі в Конкурсі подаються такі документи:

1) заява про участь в обласному літературному конкурсі за формою згідно з додатком до цього Положення;

2) літературний твір (твори) літератора-аматора.
3.4. Заява про участь в обласному літературному конкурсі подається особисто або поштою Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М. Горького за адресою: 92703, Луганська область, м. Старобільськ, площа Базарна, будинок 1-а, та на електронну адресу: gorkylib@gmail.com

Літературний твір (твори) подаються Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М. Горького на електронну пошту: gorkylib@gmail.com


3.5. Обробка персональних даних Учасників здійснюється за їхньою згодою відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
3.6. Для участі в Конкурсі у номінації «поезія» від кожного Учасника приймаються такі літературні твори: від трьох до п’яти віршів або один поетичний твір великої форми (поема, поетичний цикл).

Для участі в Конкурсі у номінації «проза» від кожного Учасника приймаються такі літературні твори: від одного до трьох оповідань загальним обсягом не більше 120000 друкованих знаків (3 авторських аркуші) або від однієї до двох повістей загальним обсягом не більше 160000 друкованих знаків (4 авторських аркуші).

Літературні твори у жанрі роману до розгляду не приймаються.
3.7. Подані Учасниками літературні твори, що носять образливий характер, принижують людську гідність, містять ненормативну лексику, до Конкурсу не допускаються.
3.8. Тексти літературних творів, що подаються до Конкурсу, повинні бути оформлені із дотриманням таких вимог: шрифт Times New Roman; кегль 12; міжрядковий інтервал – 1,5; верхнє, нижнє та праве поля – 2 см, ліве поле – 3 см.

На титульній сторінці тексту літературного твору повинні бути вказані: назва Конкурсу; назва літературного твору та його жанр; прізвище, ім’я та по батькові, вік автора, місце проживання та контактний телефон.

Мова літературних творів переважно українська, можливе подання літературних творів іншими мовами.

Літературні твори, що не відповідають встановленим цим пунктом вимогам, до Конкурсу не допускаються.


3.9. Літературні твори Учасників оцінюються за п’ятибальною шкалою за такими критеріями:

оригінальність твору;

стиль твору;

грамотність;

технічність.
ІV. Журі Конкурсу
4.1. Журі Конкурсу (далі – Журі) є робочим органом Конкурсу, завданням якого є розгляд та оцінювання поданих на Конкурс літературних творів, а також визначення переможців Конкурсу.
4.2. До складу Журі, яке становить не менше трьох осіб, входять фахівці Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Горького. До складу Журі також можуть входити професійні літератори, які є членами Національної спілки письменників України.
4.3. Журі шляхом відкритого голосування визначає переможців Конкурсу у кожній окремій номінації за підсумками набраних балів.
4.4. У разі отримання кількома Учасниками рівної кількості балів Журі визначає переможця додатковим відкритим голосуванням.
4.5. Рішення Журі може бути оскаржено в установленому законом порядку.
4.6. Робота членів Журі не оплачується.
V. Підбиття підсумків та нагородження переможців Конкурсу
5.1. Учасники, які посіли перше, друге та третє місця у кожній окремій номінації, вважаються переможцями Конкурсу та нагороджуються дипломами за перше, друге та третє місця відповідно.
5.2. Літературні твори переможців Конкурсу, а також Учасників, що отримали не менше ніж 1 бал від кожного члена Журі, друкуються в літературному альманасі поетів та письменників Луганщини, який видається після завершення Конкурсу.
VI. Фінансове забезпечення Конкурсу
6.1. Конкурс є некомерційним заходом.
6.2. Фінансування Конкурсу здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, передбачених на заходи у галузі культури і мистецтв.
6.3. Для забезпечення підготовки та проведення Конкурсу у встановленому порядку можуть залучатися кошти з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Начальник А. О. Адамчук
Каталог: sites -> default -> files
files -> Реферат актуальність теми
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності
files -> Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури»
files -> Приготування статті до друку
files -> Із видавничих установ нан україни, мон україни, амн україни, уаан та апн україни; із фондів нбув ім. В. І. Вернадського, яка є одержувачем обов’язкового примірника
files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
files -> Понятійний апарат з історії держави І права зарубіжних країн (термінологічний словник-довідник) київ – 2014 рік
files -> Реферат наукової роботи на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених

Скачати 54.89 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка