Подорож у казкову країну музикиСкачати 66.71 Kb.
Дата конвертації04.02.2019
Розмір66.71 Kb.
ТипКонспект

КОНСПЕКТ

МУЗИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

НА ТЕМУ:

«ПОДОРОЖ У КАЗКОВУ КРАЇНУ МУЗИКИ»

(для дітей старшого дошкільного віку)
Підготувала і провела:

Журавель Ольга Вікторівна,

музкерівник ДНЗ (ясел-садка) № 9

м. Шостка Сумської області

Освітні завдання:


 1. Навчальні: продовжувати навчати співати природним голосом, без напруги співати короткі розспівки і пісні, дотримуватись ритмічного малюнку в грі на музичних інструментах; виконувати ритмічно рухи під музику у вправах і таночках.

 2. Розвивальні: розвивати вміння уважно слухати музичні твори від початку до кінця, відчувати і визначати їх жанр, характер і настрій; продовжувати розвивати чистоту інтонування мелодії голосом, співочі інтонації, вміння чітко артикулювати приголосні і вимовляти голосні, формувати почуття музичного ритму; розвивати вміння володіти культурою виконання основних рухів, передавати рухами темп та ритм мелодії (під час виконання вправи, таночка, гри); розвивати креативність, творчу уяву, фантазію (під час слухання, гри на музичних інструментах).

 3. Виховні: виховувати бажання і вміння втілювати в творчому русі настрій, характер і процес розвитку музичного образу, імпровізувати на музичних інструментах; любов до музики.


Попередня робота:

 1. слухання творів: «Вальс квітів» Д.Шостаковича і «Марш» П. Чайковського;

 2. розучування:

2.1) співаночок: «Два барабани» і «Розспівування голосних звуків»,

2.2) пісень: Ю. Михайленко «Ой, метелиця-зима» і «Бубонці» (американська народна пісня),

2.3) вправи Т.Ломової «Зі стрічками»,

2.4) гри «Відважні вершники» (музика В. Вітліної),

2.5) таночка «Дружні пари» (музика І. Штрауса).
Обладнання: портрети композиторів: П.Чайковського, І.Штрауса, Д.Шостаковича; ілюстрації з зображенням казкових героїв, зимового пейзажу, метелиці, ілюстрації до казок; музичні інструменти: брязкальця, дзвіночки, музичні молоточки, металофони, ксилофон, барабан, трещітка, шумові; чарівні ворота, чарівна паличка; магнітофон.

Хід заняття:
Під музику діти на носочках входять до зали. Вітаються (співають).

Музичний керівник: Діти, я дізналась, що ви мрієте потрапити до Казкової країни Музики. Тому я хочу сьогодні запросити вас завітати туди.

- Але спершу скажіть мені, чи існує казка без музики? • В яких казках музика допомогла героям?

 • Чи можна за допомогою музики впізнати доброго або злого персонажа? Як? (Відповіді дітей).

Музичний керівник: А тепер час вирушати, і я сподіваюсь, що музика допоможе нам в подорожі по казковій країні. Але щоб потрапити туди, нам необхідно виконати деякі чарівні рухи та пройти через чарівні ворота (елементи казкотерапії).
Вправа Т.Ломової «Зі стрічками» (під спокійну музику діти виконують плавні рухи руками в різних напрямках, проходять через чарівні ворота і сідають).

Музичний керівник: Ось ми і потрапили в Казкову країну. Діти, які мешканці живуть в цій країні?

 • Зараз я зіграю вам знайомі музичні твори, а ви, слухаючи їх, будете уявляти казкових героїв, які, на вашу думку, відповідають цій музиці.

Звучать по черзі музичні твори: 1) «Вальс квітів» Д.Шостаковича; 2) «Марш» П. Чайковського (з балету «Лускунчик»).

Музичний керівник: Діти, як називається ця музика? Хто написав цю музику? (Показ портретів композиторів).

 • Якого казкового героя ви уявили собі під цю музику?

 • А чому ви уявили саме цих героїв? (Діти відповідають і виставляють ілюстрації з зображенням відповідних казкових героїв).

Музичний керівник: Діти, в Казковій країні все неможливе стає можливим, тому що фантазія і уява допомагають людям творити різні дива. Тому зараз я пропоную кожному з вас уявити себе справжнім артистом. І я впевнена, що ваш спів буде приємним мешканцям цієї країни. Але щоб наші голосочки звучали чисто і дзвінко, спочатку ми виконаємо наші співаночки. Ці вправи нам допоможуть ритмічно співати та чітко промовляти слова пісень.

(Співаночки: «Розспівування голосних звуків» (в поєднанні з рухами рук), «Барабани б’ють» (супроводжуючи рухами).Музичний керівник: Діти, як ви гадаєте, в Казковій країні завжди одна пора року чи різні? (Відповіді дітей). Якщо ви так вважаєте, давайте згадаємо казки, в яких дії відбуваються зимою («Морозко», «Снігуронька» «Снігова Королева», «Рукавичка», «Дванадцять місяців» (ілюстрації).

Музичний керівник: Виявляється, казка дуже любить зиму. Тому сьогодні я пропоную вам на згадку про нашу подорож у зимову Казкову країну Музики познайомитись ще з однією піснею про зиму - К. Мяскова «Зимонька» (Показ ілюстрації з зображенням зими).
Слухання у виконання музкерівника пісні і питання до дітей:

 • Сподобалась вам пісня?

 • Про що співається в пісні?

 • Яка пісня за характером?


Розучування І куплету пісні.

Музичний керівник: А які ще пісні про зиму ви хочете заспівати?

Пісні: Ю. Михайленка «Ой, метелиця-зима» (показ ілюстрації) і «Бубонці» (американська народна пісня). (Музичний керівник нагадує приспів пісні «Бубонці» грою на трикутнику, діти вгадують назву пісні).

Музичний керівник: Діти, а що ви можете сказати про Казкову країну та її мешканців: які вони (веселі, сумні, добрі, злі)?

 • Що найбільше люблять мешканці Казкової країни? (Грати, співати, танцювати, слухати казки).

 • Як можна сказати одним словом?(Веселитися).

Музичний керівник: І я вам зараз пропоную повеселитись і затанцювати таночок «Дружні пари» ( музика І. Штрауса).

Музичний керівник: Діти, а хто придумує казки? (Казкарі).

 • У вас є можливість побути казкарями і розповісти власну цікаву казкову історію, згодні?

 • За допомогою чого можна розігрувати знайомі казки? (За допомогою іграшок, лялькового, настільного, пальчикового театрів тощо).

Музичний керівник: А я вам зараз пропоную створити казку за допомогою музичних інструментів. Отже, кожен візьміть собі музичний інструмент, який більше до вподоби. (Діти беруть інструменти і сідають на визначені місця).

Казка: «Була собі чарівна дівчинка Іскриночка – чемна та мила. Жила вона у чарівному лісі. Уночі у лісі тихо-тихо (муз керівник грає на ф-но у низькому регістрі). Лише зірки мерехтять на темному небі (грає металофон у такт музиці). Та ось прокинулося сонечко і послало на землю один, другий, третій промінець (прийом глісандо на ксилофоні у такт музиці). Від промінчиків сонечка прокинулись: зайчик (звучить дзвіночок), білочка (звучить брязкальце), синички і горобчики (звучать музичні молоточки). І від сонячного промінчика заблищав, заіскрився сніжок. І прокинулась дівчинка Іскриночка. Усі звірі і пташки радісно вітають Іскриночку (всі інструменти грають разом). І все було б добре, та зла Баба Яга стежила за дівчинкою і підкрадалась до неї все ближче і ближче. Ось-ось схопить її і понесе за високії гори, швидкі ріки, темні ліси (діти грають на трещітках, шумових інструментах; темп прискорюється, сила звука поступово зростає). І бути б лиху, та тут з’явився відважний вершник (стук на барабані). Він став проганяти Бабу Ягу все далі і далі вглиб лісу (темп музичного супроводу прискорюється). І зраділо сонечко (грає ксилофон), пострибав зайчик (грає дзвіночок), зраділа білочка (грає брязкальце), заспівали птахи (грають музичні молоточки). Ось і казочці кінець, а хто грав, той молодець!

Музичний керівник: Діти, ви гарно грали у такт акомпонементу, імпровізували, змінювали ритмічний малюнок мелодії, силу звука, у вашому виконання наша казка прозвучала дуже цікаво, а вам сподобалось? Які музичні інструменти ми використовували?

Музичний керівник: На честь нашого відважного вершника, який врятував Іскриночку, я вам пропоную пограти в гру «Відважні вершники».
Музична гра «Відважні вершники» (музика В. Вітліної)

Музичний керівник: Молодці, діти. В кінці нашої подорожі я хочу запропонувати вам потримати цю чарівну паличку і висказати свої бажання і мрії.
Гра «Я мрію».

Музичний керівник: Я вірю, що ваші мрії здійсняться, бо в Казковій Країні все можливо. Але нам вже час повертатися до дитячого садка. Для цього треба знову пройти через чарівні ворота (діти виходять).

Рефлексія заняття.

 • Що найбільш запам’яталось?

 • Що сподобалось? (Не сподобалось)

 • Що хотіли б повторити?

Музичний керівник: Наша подорож закінчилась. Я вам всім дуже вдячна. До побачення! (Співає).

Діти: До побачення (співають)! І йдуть до групи.

Використана література:

1. Дитина. Освітня програма для дітей від 2 до 7 років. – К.: 2015 р.

2. Веселі нотки// Уп. Шевченко С.М. – Х. – 2010.

3. Гелунова А.М., Чиркіна В.В. У світі музики. –Х. – 2009.

4. Коментар до Базового компонента дошкільної освіти в Україні - К. - 2003.

5. Музичне виховання в дошкільному навчальному закладі// Упор. І.

Романюк. – Тернопіль. - 2007.

6. Хомуленко Л. Формування креативної особистості засобами музичного виховання//Музичний керівник. - № 0. – 2010р. – с 14.

7. Шевчук А. Сучасні підходи до організації музичної діяльності дітей// Дошкільне виховання. - 2000.-

8. Шоломович С. Методика музичного виховання в дитячому садку. – Київ. – 1979.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка