«Плетіння з бісеру – грошове дерево»Скачати 105.56 Kb.
Дата конвертації25.10.2017
Розмір105.56 Kb.

Проект

під назвою:

«Плетіння з бісеру – грошове дерево»

sp_a1493.jpg

учениці 9 – В класу

Херсонської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №1

Фісун Інни

Керівник: Тюріна А. В.

Мета: з’ясувати історію виникнення плетіння з бісеру й самого бісеру дослідити матеріали, які потрібні для виготовлення дерева з бісеру, а також описати процес виготовлення цього виробу.

План проекту:

-2- епіграф;

-3- актуальність виробів з бісеру у наш час;

-4- дослідження термінів;

-5- історія виникнення бісеру, історичні довідки;

-6- дослідження матеріалів;

-7- ескізне проектування, створення банку ідей;

-8- розробка базової конструкції;

-9- технологія виготовлення виробу;

-10- економічне обґрунтування;

-10- маркетингове дослідження;

-11- висновок;

-12- список використаних джерел.

Епіграф:

«Не метайте бісер перед свиньми».(Біблія)

Актуальність виробів з бісеру у наш час

У XXI столітті інтерес до бісеру поновився у всьому світі. Сучасна молодь почала захоплюватися плетінням так званих «фенечек» - яскравих браслетиків з бісеру на зап'ясті. З часом умільці стали розширювати сферу застосування бісеру, з'явилися сучасні прикраси, гламурні сумочки, розшиті бісером і стеклярусом, картини, квіти з бісеру і навіть бісерні дерева. Інтерес до бісеру привів до появи барвистих видань з кольоровими фотографіями і схемами, які описують прийоми і дають схеми плетіння.


Бісер не псується від часу, тому вироби з бісеру доходять до нас в барвистій гамі, яка створювалася в далекому минулому. А саме мистецтво бісероплетіння стає популярнішим з кожним днем. Бісероплетіння покращувалися смак людини, прищеплює посидючість, а кінцевим результатом стає виріб.
Сьогодні можна зустріти чарівні вироби з бісеру, які гармонійно поєднують в собі і вкраплення з натуральних каменів та дерева, шкіри і металу.

Не можна забути про використання бісеру у вишиванці. Останні журнали мод з новинками світових дизайнерів лише підтверджують актуальність подібних ідей. Тут так само потрібна головним чином тільки фантазія. Можна прикрасити головний убір, рукавички або просто будь-яку іншу річ гардеробу.

Прикраси, фенечки, розшиті бісером рукавиці, в'язані з використанням бісеру шалі та інші аксесуари, великодні сувеніри і безліч ексклюзивних виробів - найкращий подарунок або краще доповнення до нього.

apple.jpgbyket.jpgflower.jpg

butterfly.jpgbysu.jpg


cherepaha.jpg

Дослідження термінівbiser1.jpgБісер (намистини) - маленькі декоративні об'єкти з отвором для нанизування на нитку або проволоку.Бісерини можуть бути розміром менше міліметра, а можуть бути діаметром більше сантиметра або навіть декількох сантиметрів. Скло, пластик і камінь, мабуть, найбільш поширені типи матеріалів, однак бісер також роблять з з кістки, рогів, бивнів, металу, черепашок, перлин, коралів, дорогоцінних каменів, скам'янілою смоли дерев, синтетичних матеріалів, дерева, кераміки, волокна, паперу , зерен перського бузку та інших рослин.

Технікою бісероплетіння (розмовне, правильніше - техніки бісерного плетіння) називається з'єднання між собою бісеринок (намистин, стеклярусу, рубки тощо) однією з технологій плетіння: низанням, в'язанням, ткацтвом і плетінням і власне бісероплетінням. Виріб може бути виконано з використанням різних технік.


Види бісеру


artbiser_biser_businy_furnitura_24041995_1_f.jpg

artbiser_biser_businy_furnitura_24041995_3_f.jpgbiser_kit_stekldl_zolog.gif

Історія виникнення бісеру. Історичні довідкиmar4.jpg

Історія бісеру сягає в далеке минуле. Чудовий по своїх декоративних якостях матеріал привертав увагу майстрів з незапам'ятних часів. Три бусины, найденные археологами в Израиле и Алжире и изготовленные из раковин моллюсков приблизительно 90000-100000 лет назад, считаются элементами первых ювелирных изделий, созданных человеком.

Скляні намистини - безпосередні попередники бісеру - прикрашали одяг давньоєгипетських фараонів. Кочові племена сарматів і скіфів ще за декілька століть до Різдва Христова носили одяг і взуття, оброблену бісером. Маленькі скляні кульки прикрашали воріт, краї рукавів і нагрудну частину сорочок, а також шаровари, пояси і головні убори. Не обійдений увагою бісер і на Русі. Перші відомості про його використання в декоруванні одягу відносяться до IX-XII ст. Цим же періодом датуються і поховання на території Латвії, в яких були знайдені матерчаті вінці, прикрашені бронзовими спіральками і бісером.


Протягом декількох сторіч єдиним центром виробництва бісеру в Європі була Венеціанська республіка. До цього його виготовляли в склоробних майстерень Німеччини і Галії. з цих місць воно перекочувало до Візантії, а вже з Візантії прийшло до Венеції.

У першій половині XIX століття бісер стає настільки різноманітним за своїми відтінкам, що їх важко перелічити. Крім того, в 1820-і роки в роботи вводиться невелика кількість металевого бісеру гранованою і круглої форми - мідного, позолоченого і сталевого. З середини XIX століття, коли розміри бісеру збільшуються, число забарвлень скорочується, але на рубежі XIX-XX століть, коли знову з'являється попит на дрібні сорти бус, кількість надходить з-за кордону дрібного кольорового бісеру досить значно. Орнаментика цього часу задовольняється невеликим набором забарвлень. До улюблених відносяться чорні грановані бісер і стеклярус, а також дрібний сталевий бісер.Дослідження матеріалів

1258497947_biser01.jpg

Для виготовлення дерева з бісеру вам знадобиться:Бісер: для виготовлення квітів підходить будь-який бісер середнього розміру.
Проволока: продається в тих же магазинах, що і бісер. Буває зеленого, золотого та срібного кольорів. Також для роботи підходить радіомонтажної дріт діаметром 0,28-0,32 мм. Також можна використовувати дріт для бісероплетіння DZ - 8 кольорова виробництво «Gamma».
Нитки: муліне або будь-які інші. Потрібні для маскування дроту.
Інше: кусачки для проволоки. Продаються в магазинах інструментів і радіомонтажної. Супер-клей в маленьких тюбиках.

Ескізне проектування, створення банку ідей

Я відібрала декілька варіантів вигляду мого майбутнього виробу, а саме:3.jpg

s78523.jpgthumbs_48c9020f801c4.jpg

Але у кінцевому результаті я зупинилась на дереві з світло-зеленим листям та пишною кроною:1624_small.preview.jpgbiser.info_36450_denezhnoje-derevo_1292579771.preview.jpg

Розробка базової конструкції

Дерево має розміри приблизно 17-18 см. Гілочок на дереві від 150 до 170 штук. Основними кольорами цього дерева я обрала зелений, світло-зелений та білий кольори. А також маленький керамічний горщик.

sp_a1508.jpgimages.jpegр.jpeg

images.jpegо.jpeg

images.jpeg

sp_a1498.jpg

sp_a1506.jpg

Технологія виготовлення виробу

Візьміть зеленого та світло-зеленого(жовтого) бісеру. Наріжте для деревця кілька шматків дроту по 70 см завдовжки. Відступіть від кінця дроту 15 см і зробіть петельку, щоб бісеру не зсипався з дроту. Тепер можна почати нанизувати на дріт намистинки.. На кожній гілочці повинно бути в середньому по 5 листочків з бісеру. Коли вже буде достатньо гілочок, можна приступити до збору гілок. Складіть дріт навпіл, і починайте скручувати . Для деревця маленького слід зробити не більше п'яти маленьких гілочок, які слід зібрати в пучок. Якщо потрібно більш пишне деревце, можна зробити до 8 таких гілочок-заготовок. Потрібно зробити 9 пучків. Таким образів, має бути зібрано 54 маленьких гілочок. Потім приступаємо до збору дерева з бісеру, скручуємо дріт і отримуємо красиве деревце. Тепер слід обмотати стовбур деревця нитками, краще використовувати «муліне».
А ось тепер варто зайнятися горщиком для деревця. Підберіть підходящу за розміром вазочку, горнятко або коробочку. Наповніть її силіконом або пластиліном (краще за все підійде гіпс). Тепер можна встановити дерево з бісеру в імпровізований грунт, і закріпити, щоб воно не впало. Далі слід прикрасити поверхню грунту камінцями. Розправте всі гілочки, і дерево з бісеру готове.

Сам горщик також можна прикрасити. Візьміть папір, з якої роблять декоративні квіти, скрутіть смужку в тонкі трубочки і щільно приклейте їх один до одного, тобто викладіть горщик красивими кольоровими візерунками.

shema_2_03.jpgrfd.jpg

shema_2_04.jpg

shema_2_02.jpg

Економічне обґрунтування/пп

Інструменти,

матеріали

Вартість

(грн.)

1

Бісер(зеленого, світло-зеленого та білого колорів)

6.50

2

Керамічний горщик

7.00

3

Мідна проволока

1.50

4

Товста алюмінієва проволока

2.50

5

ножиці

3.50

6

Капронові нитки(коричневі:2 шт.)

2.50

7

гіпс

3.00

8

Декоративні камінці

1.00

Всього: 21грн я витратила на те, щоб зробити дерево з бісеру.

Вартість свого виробу я оцінюю в 25грн.

Маркетингове дослідження


Питання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Подобається

виріб чи ні?

+

+

+

-

+

-

+

+

+

-

Чи правиль-

но підібрана кольорова гамма?

+

-

+

-

+

+

+

-

+

+

Чи актуаль-

ні вироби з бісеру у наш час?

-

+

+

+

-

-

+

-

+

-

Отже, 70% сподобалось моє дерево з бісеру;

70% вважають, що кольорова гамма правильно підібрана;

50% вважають, що вишивка актуальна у наш час.

Висновок


Бісероплетіння розвивалося відповідно до віянь моди, розвитком і створенням самого бісеру, а також прогресом у суспільстві. Розробка нових технологій тут же відбивалася на бісер: з'являлися нові форми, кольору, нові обробки і т.д. Прийнято вважати, що першими варити скло стали єгиптяни. Спочатку бісер використовувався в основному для вишивки чи простого нанизування, але згодом стали розвиватися нові варіанти його застосування. Після винаходу сітчастого низание стали виготовляти і самостійні вироби з бісеру.
Бісером розшивали одяг та інші деталі гардеробу - наприклад, у нас дуже поширені були кокошники, які завжди расшивались бісером. Бісер використовували для декору приміщень - вишивки робилися для прикраси стіни, виготовлялися справжні картини. Захоплення бісероплетінням стало тотальним - в моду входили все нові візерунки і малюнки, які втілювалися талановитими майстрами. Потім про бісер поступово забули, і він був витіснений новими захопленнями.pol_cv_ris.jpg1.jpg

Світ бісеру, як і можливості його використання, безмежний, зрозуміти його повинна допомогти вам ваша фантазія і індивідуальність.

При виготовленні виробів з бісеру особливо слід сказати про такі якості, як терпіння і аккуратность.Лучше витратити більше часу на виріб, ніж залишити його не допрацьованим. Витрати часу окупляться з лишком: гарний зовнішній вигляд виробу, його ексклюзивність та індивідуальність - це той підсумок вашої роботи, який перевищить всі ваші очікува

s78523.jpgthumbs_48c9020f801c4.jpg3.jpg

Список використаної літератури1.http://www.biseronline.com/index.htmb39_3.jpg

2.http://bisser.at.ua/

3.http://biseropletenie.com/index.html

4.http://bicer.ru/

5.http://biser.info/Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка