План: План: Період відбудови в післявоєнний період 1945 – 1950 – І ррСторінка1/10
Дата конвертації10.03.2019
Розмір446 b.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


План:

 • План:

 • Період відбудови в післявоєнний період 1945 – 1950 – і рр..

 • Хрущовська «відлига» і Україна (1954 – 1964 рр).

 • Брежнєвський застій у економіці. Інакомисліє і дисиденство.

 • Україна в 80-х рр. XX ст. Суспільно-політичні зміни в період перебудови.

 • Народний рух України у боротьбі за незалежність України.

 • Розвиток незалежної України (1991 – 2000-ні рр.)


подати студентам теоретичний матеріал з історії України у боротьбі за незалежність та здобуття незалежності в 90-х та в 2000-і рр.

 • подати студентам теоретичний матеріал з історії України у боротьбі за незалежність та здобуття незалежності в 90-х та в 2000-і рр.а) Основні

 • а) Основні

 • Субтельний Орест. Україна. Історія. - К 1993.

 • Історія України / Керівник авторського колективу Ю.Зайцев. – Львів, 1996. – 488 с.

 • Історія України / Під редакцією В. А. Смолія. – К 1997. – 423 с.

 • б) Додаткові

 • Котляр М. Ф., Смолій В. А. Історія в життєписах. – К. 1994.

 • http://uk.wikipedia.org/wiki/Orange_rev2.jpg

 • http://www.readbookz.com/books/170.htmlВ Україні в післявоєнний період залишилося непошкодженим 19% промисловості. Продуктивність праці повинна зрости на 36 %. Лютий – березень 1946 р. Сталін висунув лозунг перехід до комунізму.

 • В Україні в післявоєнний період залишилося непошкодженим 19% промисловості. Продуктивність праці повинна зрости на 36 %. Лютий – березень 1946 р. Сталін висунув лозунг перехід до комунізму.Поглинення Зх. України позначилося великими репресіями проти греко-католицької церкви і УПА. 8 березня 1946 р. скликано синод, щоб розглянути питання зв’язків з Римом. Результатом було розрив Берестейської унії і приєднання до православ’я. Дії проти УПА мали масовий характер в 1945 – 1947 рр. У березні 1947 р. загін УПА вбили зам-міністра оборони Польщі Кароля Сверчевського, що послужило повному розгрому УПА з-боку польсько-радянської армії.

 • Поглинення Зх. України позначилося великими репресіями проти греко-католицької церкви і УПА. 8 березня 1946 р. скликано синод, щоб розглянути питання зв’язків з Римом. Результатом було розрив Берестейської унії і приєднання до православ’я. Дії проти УПА мали масовий характер в 1945 – 1947 рр. У березні 1947 р. загін УПА вбили зам-міністра оборони Польщі Кароля Сверчевського, що послужило повному розгрому УПА з-боку польсько-радянської армії.СРСР здійснювали і культурний вплив на українське суспільство. Сталін доручив своєму раднику по культурі Жданову провести програму культурного розвитку УРСР. Зокрема вводилася російська мова і російська культура. Зокрема критиці була піддана праця Петровського «Історія України», опера Данькевича «Б.Хмельницький», вірш В.Сосюри «Любіть Україну» звинувачений у націоналізмі.

 • СРСР здійснювали і культурний вплив на українське суспільство. Сталін доручив своєму раднику по культурі Жданову провести програму культурного розвитку УРСР. Зокрема вводилася російська мова і російська культура. Зокрема критиці була піддана праця Петровського «Історія України», опера Данькевича «Б.Хмельницький», вірш В.Сосюри «Любіть Україну» звинувачений у націоналізмі.Відбудовували металургійні комбінати «азовсталь», «Запоріжсталь»,Кременчуцький та Єнакіївський металургійні заводи. Відбудовано Дніпровську ГЕС. Відновлено щахти Донбасу, Харківський тракторний завод, авіаційні, хімічні, машино-будівні заводи, транспортна системп. Збільшувалося число вугільних заводів.

 • Відбудовували металургійні комбінати «азовсталь», «Запоріжсталь»,Кременчуцький та Єнакіївський металургійні заводи. Відбудовано Дніпровську ГЕС. Відновлено щахти Донбасу, Харківський тракторний завод, авіаційні, хімічні, машино-будівні заводи, транспортна системп. Збільшувалося число вугільних заводів.Після смерті Сталіна 5 березня 1953 р. боротьба за крісло генсека розгорілося між Берією, Хрущовим і Малюнковим. У червні 1953р. Берію було засуджено і звинувачено у шпигунстві і розстріляно. У вересні 1953 р. Першим секретарем обрано М. Хрущова. З квітня 1953 по лютий 1956 рр. було переглянуто політичні справи післявоєнного часу. Тисячі людей були повернуті додому. В червні 1953 р. новим секретарем УРС став О.Кириченко. Головою Президії верховної Ради УРСР став Коротченко. В 1954 р. передано Крим до складу УРСР. В органах влади зросла чисельність українців. Зросла зовнішньо-політична діяльність.

 • Після смерті Сталіна 5 березня 1953 р. боротьба за крісло генсека розгорілося між Берією, Хрущовим і Малюнковим. У червні 1953р. Берію було засуджено і звинувачено у шпигунстві і розстріляно. У вересні 1953 р. Першим секретарем обрано М. Хрущова. З квітня 1953 по лютий 1956 рр. було переглянуто політичні справи післявоєнного часу. Тисячі людей були повернуті додому. В червні 1953 р. новим секретарем УРС став О.Кириченко. Головою Президії верховної Ради УРСР став Коротченко. В 1954 р. передано Крим до складу УРСР. В органах влади зросла чисельність українців. Зросла зовнішньо-політична діяльність.14-25 лютого відбувся XX з’їзд КПРС, де Хрущов виступив з промовою розвінчування культу особи Сталіна. Однією з реформ було реформування народного господарства. Утворювалися Ради народного господарства раднаргоспи. Їм підпорядковувалися усі фабрики і заводи, що працювали в країні. Україна лідирувала у важкій промисловості по виплавці чавуну, сталі, але відставала по продуктивності праці і рівню життя населення. За період з 1951 по 1965 рр. було збудовано в Україні 1960 великих підприємств. Підвищувалося технічне оснащення, ріс рівень НТР, розвивався транспорт як сухопутний так і річковий, вводилися нові верстати, напівмеханізовані машини-роботи. • Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка