План-конспект уроку трудового навчання Тема уроку. Створення ескізного малюнку виробу з оздобленням



Скачати 38.25 Kb.
Дата конвертації25.10.2017
Розмір38.25 Kb.
ТипПлан-конспект

План-конспект уроку трудового навчання

Тема уроку. Створення ескізного малюнку виробу з оздобленням.

Мета уроку: навчатись виконувати ескізний малюнок виробу з оздобленням. Виховувати допитливість, наполегливість, працелюбність.

Обладнання: навчальні посібники, Інтернет, роботи дітей.

Тип уроку: комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

I. Організаційна частина (2 хв)

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (5 хв)

III. Мотивація навчально-трудової діяльності (2 хв)

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв)

V. Вивчення нового матеріалу (15 хв)

VI. Практична робота (16 хв)

VII. Підсумок уроку (3 хв)



Хід уроку

І. Організаційна частина

• Перевірка присутніх.

• Призначення чергових.

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

1. Для чого використовують ескізні малюнки?

2. Де вам доводилось бачити у житті ескізи?

3. На яких уроках ви виконували ескізний малюнок?

4. Що таке ескізний малюнок?

5. Як виконують ескізний малюнок?



III. Мотивація навчально-трудової діяльності

Ми з вами плануємо виготовити виріб– зокрема виготовити кухонну дошку.

Для цього необхідно перш за все визначити завдання для виконання проекту та знайти інформацію про вироби. Що ми з вами і зробили на попередніх уроках. Сьогодні ми маємо розробити свій виріб та його ескізний малюнок разом із оздобленням.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальну мету та визначає такі завдання уроку:

створити ескіз виробу;

• підібрати оздоблення (малюнок) виробу.



V. Вивчення нового матеріалу

Ескізний малюнок – це малюнок виконаний від руки без зберігання розмірів, але із зберіганням пропорцій.

Ескізом називається креслення, виконане без застосування креслярських інструментів і без точного дотримання масштабу, але обов'язково із збереженням пропорціональності між окремими частинами предмета.

Ескізи служать звичайно основою для виконання за ними креслень. Іноді деталь можна виготовити безпосередньо за ескізом.


Ескізи широко застосовуються у виробничих умовах при ремонті устаткування. В цьому випадку ескіз складається з реально існуючих деталей і називається ескізом з натури.

При проектуванні нових машин готують проектні ескізи, що відбивають конструктивні задуми авторів (інженерів, раціоналізаторів).

Для ескізів користуються папером у клітку, а не міліметровкою. Клітки допомагають проводити прямі лінії, додержувати проекційного зв'язку між зображеннями і витримувати пропорціональність окремих частин зображуваного предмета. Ескізи зручніше креслити м'яким олівцем (М або 2М).

При виготовленні ескізу всі співвідношення частин предмета визначають тільки на око. Для прискорення роботи дозволяється циркулем проводити кола і дуги, щоб потім обвести ці лінії від руки.

Ескіз повинен бути чітким і розбірливим. Ступінь зменшення або збільшення зображення на ескізі порівняно з величиною предмета встановлюється залежно від величини і складності зображуваного предмета, а також від формату аркуша паперу.

Кількість виглядів на ескізі (як і на кресленні) повинна бути як найменшою, але достатньою для того, щоб мати повне уявлення про предмет (деталь); на ескізі між зображеннями треба додержуватись (на око) проекційного зв'язку.

Послідовність виконання ескізу. Раніш ніж почати виготовлення ескіза треба:
1) ознайомитись з формою деталі, тобто уважно оглянути деталь зовні і зсередини, виявити всі отвори, заглиблення і т. п. при цьому уявно розчленити деталь на прості геометричні тіла;
2) з'ясувати, які вигляди необхідні і достатні для зображення деталі;
3) з'ясувати головний вигляд деталі. Треба, щоб головний вигляд давав найповніше уявлення про форму деталі.
Після цього можна починати виготовлення ескізу.
VI. Практична робота

Розробка ескізного малюнка.



6.2. Поточний інструктаж

• слідкувати за дотриманням вимог, що ставляться перед учнями

• допомагати учням у разі потреби;

• звернути увагу учнів на типові помилки та хиби під час виконання практичної роботи;

• відзначати правильність навчальних дій учнів.

6.3. Заключний інструктаж

• зробити підсумок практичної роботи, мотивувати його.



VII. Підсумок уроку

7.1. Рефлексія (усвідомлення набутих знань, виконаної роботи)

1. Що нового ви дізналися на уроці?

2. Чи можна скористатись отриманими знаннями у повсякденному житті? Де, за яких умов це може бути?

7.2. Заключна частина:

• виставлення оцінок за роботу на уроці;



• домашнє завдання: вивчити конспект, виконати завдання практичної роботи.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка