Письмовий переказ



Скачати 43.77 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір43.77 Kb.

Тема: Письмовий переказ « Як котові соромно стало»

( За В. Сухомлинським )



Мета: поглибити знання учнів про структуру текст; продемонструвати засоби зв’язку речень у тексті; формувати вміння аналізувати структуру, вчити складати текст; систематизувати й узагальнити знання про текст; розвивати увагу, образне мислення, уяву; виховувати інтерес до спостережень у природі

Обладнання: малюнки котів, портрет В.Сухомлинського, текст переказу, презентація «В. Сухомлинський Дитячі етюди».

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення

Хід уроку

  1. Організація класу, налаштування на плідну роботу

Доброго ранку, ліси та поля,

Доброго ранку, плането Земля.

Щастя, здоров’я всім людям бажаю!

 Мені приємно працювати з талановитими учнями. Я впевнена, що ми подаруємо один одному чудовий урок – урок творчості, натхнення, добра і радості.



2. Подача нового матеріалу.

На уроці розвитку мовлення ми будемо працювати так:




А тему нашого уроку ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадки.

Ліг вусатий, а встав горбатий.

У нашої бабусі сидить дід у кожусі.

Проти печі гріється, без води вмивається. ( Кіт )



Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про тих, хто живе поруч з нами, хто приносить стільки задоволення про котів. Будемо вчитися правильно висловлювати свої думки.

Робота в парах. Правила роботи в парах.

1. Перед початком роботи прочитайте побажання один одному..

2. Уважно слухайте та читайте завдання.

3. Говоріть почергово, не перебивайте один одного.

4. Дотримуйтесь правила піднятої руки.

5. Працюйте так, щоб не заважали іншим.



194-1024

Презентація ідей і складання гірлянди асоціацій.

Домашні тварини Охороняють оселі 458036

від мишей

Люблять бавитися Коти Охайні, віддані,

та спати ( 18 год. ) спостережливі

Люблять сметану, Про них складають

молоко, рибу вірші, казки, приказки,

прислів’я

 Коти – домашні тварини. Вони були приручені кілька тисяч років тому. Люди помітили їх мисливські здібності. Тепер кішка – надійний захисник від мишей. Коти дуже віддані господареві, охайні, спостережливі, спроможні розвивати різні навички. Приємно спостерігати за забавами та іграми котів. Про котів складено багато казок.

 Які казки ви знаєте? ( « Пан Коцький», «Котик і півник», « Собака та кіт», « Кому ліпше – псові чи котові» )

 Як можна назвати ласкаво кота? ( Котик, коток ). А кішку? (Киця, кицька, кицюня, кішечка ) А маленьких котиків? ( Кошеня, котики )

А зараз я прошу вас познайомити нас з котиками, які живуть у ваших оселях. Назвіть, будь ласка, клички ваших улюбленців.

 Про котів народ складав не тільки казки, а й легенди, вірші, приказки.

Завдання. Скласти приказки з окремих частин.

Кіт за пліт, а миші в танець.

Для миші кішка – звір.

Наробив, як кіт наплакав.

Покарали, як кота мишами.

Зорова ф і з к у л ь т х в и л и н к а

Кіт Васько на дах вмостився,

І на місяць задивився,

Місяць з ним сьогодні грався –

То моргав, то посміхався.

Читання переказу « Як котові соромно стало»

Вийшов кіт на поріг. Мружиться від ясного сонечка. Аж чує – горобці зацвірінькали. Принишк, насторожився, тихенько пробирається до тину. А там горобці сидять.

Підкрався до самого тину  та як стрибне. Хотів горобця схопити. А горобчик  пурх, та й утік. Кіт перелетів через тин і потрапив у калюжу. Вискочив мокрий, брудний.

Чалапає додому. Соромно йому. А горобці позліталися з усього подвір’я літають, над невдахою цвірінчать. Сміються над котом.



Словникова робота. Мружиться, притих, пробиратися, підповз, підкрався, схопити, утік, до тину (паркана), невдахою.

Аналіз тексту за питаннями

  • Куди вийшов кіт?

  • Що він раптом почув?

  • Куди став він тихенько пробиратися?

  • Кого хотів він схопити?

  • Як вчинив горобчик?

  • Куди впав кіт?

  • Яким він вискочив з калюжі?

  • Куди направився присоромлений кіт?

  • А як поступили горобці, побачивши невдаху?

Складання плану переказу.

1. Кіт на порозі.

2. Кіт підбирається до горобців.

3. Горобчик утік.

4. Кіт у калюжі.

5. Горобці сміються з кота.



Самостійне написання переказу.

Підсумок уроку. Ось і уроку кінець, а хто любить братів наших менших, той – молодець! Мені було приємно працювати з такими здібними учнями. Ви всі – молодці! Дякую вам за урок.

 Що нового для себе ви дізналися на уроці?



Домашнє завдання.. Твір-опис «Мій котик»

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка