Письменник Олег Буцень доповнить ваші знання про життя мурашок. Ми працюватимемо над його чудовим твором «Наші відкриття». V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу Біографічна довідка



Скачати 30.98 Kb.
Дата конвертації27.10.2017
Розмір30.98 Kb.
ТипДовідка

Все так цікаво навкруги. Олег Буцень «Наше відкриття»
Мета: розширювати і поглиблювати уявлення учнів про цікаве та незвичайне у природі; вдосконалювати навички правильного і виразного читання, вміння аналізувати твір; розвивати спостережливість, фантазію; виховувати любов до природи.
Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Читання таблиці складів



2. Конкурс скоромовників

  • Кит кота по хвилях катав —

Кит у воді, кіт на киті.

  • Росте липа біля Пилипа.

  • Великі мурахи грали у шахи,

А маленькі мурашки — у шашки.
IIІ. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні в парах повертаються одне до одного і детально переказують оповідання В. Сухомлинського «Кінь утік» (с. 115–116).


IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

Стежиною, y

Де лісу буйні шати,

Трудівничок

Вертається до хати.

Його й не видно

Від землі, малого,

А тягне — більш

Від себе від самого. (Мураха)

— Що ви знаєте про мурах?

— Сьогодні ми більше дізнаємося про цих дивовижних комах.

Письменник Олег Буцень доповнить ваші знання про життя мурашок. Ми працюватимемо над його чудовим твором «Наші відкриття».
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Біографічна довідка

— Народився в Києві. Дитинство його проходило в цікавих і веселих розвагах та походах. Ще з дитинства писав вірші. А потім почав писати оповідання і казки. Письменник любив природу і вмів спостерігати. Якось подорожуючи лісом, помітив незвичайний дощ. Про нього і написав в оповіданні, яке ми сьогодні будемо опрацьовувати. З його творами ви можете ознайомитись у збірках, що є в нашій бібліотеці: «Ластівка», «Пролісок», «Жу-

равлик».
Фізкультхвилинка


2. Опрацювання оповідання Олега Буценя «Наше відкриття» (с. 117–121)

1) Словникова робота.

Подалися — пішли.

Заверещали — голосно закричали.

Навколішки — на коліна стали.

Мурашня — мурашник.

Полуденик — прийом їжі після обіду орієнтовно о 16:30.

Нашорошив — наставив вуха, приготувався слухати.

2) Читання вчителем та учнями (комбіноване).

3) Первинний аналіз.

— Де відпочивали діти? (В таборі)

— Куди подалися хлопці? (По горіхи)

— Що вони побачили? (Мурашник)

— Які відкриття вони зробили? (Про те, що розмовляють мурахи.)

— Чому свербіло тіло у хлопчиків?

4) Вибіркове читання.

— Про що мріяли хлопчики?

— Опис мурашника.

— Що почули діти біля мурашника? Яким було їхнє перше відкриття?

5) Читання оповідання за особами.


3. Цікаво знати!

— У наших лісах живуть руді мурашки. Їх помешкання — мурашник. Він особливий, його південний бік пологіший, ніж північний.

Від кожного мурашника в усі боки тягнуться ледь помітні стежки, якими мурашки виходять на пошуки їжі і будівельного матеріалу. Стежки ці пахучі. Як би далеко не забігала мурашка від дому, завжди вернеться. Хоч погано бачить і зовсім не чує.

Мурашки трудяться спільно, допомагаючи одна одній. Одна може тягти комаху в кілька разів більшу за себе. Жителі мурашника можуть знищити 20 мільйонів шкідливих комах.

Де є гніздо рудих лісових мурашок — навколишня ділянка лісу лишається неушкодженою шкідниками. Лісових мурах називають «санітарами лісу». Тому мурашники треба охороняти.
VI. Підсумок уроку

— Якими ви уявили хлопчиків?

— Які риси характеру вони проявили?

— Чи любили хлопчики природу?



— Чого навчає твір?
VII. Домашнє завдання

Поділити оповідання на частини і скласти план. Підготувати за ним переказ змісту оповідання (с. 117–121).

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка