«Педагогіка в літературі та музиці»Скачати 39.13 Kb.
Дата конвертації30.12.2017
Розмір39.13 Kb.

Тема: «Педагогіка в літературі та музиці»

Мета: розширити світогляд педагогів училища щодо впливу на навчання та виховання учнів через літературу та музику, узагальнити роль видатних педагогів у розвиток вітчизняної педагогічної науки.

Обладнання: проектор, ноутбук, колонки.
Перебіг заняття

Вступне слово ведучого

Не можна заперечувати великий внесок у формування та розвиток педагогічної науки видатних педагогів сучасності та минулого. Про них сьогодні обов’язково йтиме мова. Однак, хотілося б розширити наш кругозір й згадати людей, чия роль в педагогіці не менша, кого можна теж сміливо назвати інженерами людських душ – це поети, композитори. Сьогоднішнє наше зібрання хочеться початки рядками вірша видатної поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач - Квітки) (1871—1913) - громадської діячки, адже у 2016 році ми відзначаємо 145 років від дня її народження.Вірш декламує (під музику) ____________ (вірш може бути інший)

Леся Українка

До тебе, Україно, наша бездольная мати,

Струна моя перша озветься.

І буде струна урочисто і тихо лунати,

І пісня від серця поллється.

По світі широкому буде та пісня літати,

А з нею надія кохана

Скрізь буде літати, по світі між людьми питати,

Де схована доля незнана?

І, може, зустрінеться пісня моя самотная

У світі з пташками-піснями,

То швидко полине тоді тая гучная зграя

Далеко шляхами-тернами.

Полине за синєє море, полине за гори,

Літатиме в чистому полю,

Здійметься високо-високо в небесні простори

І, може, спітка тую долю.

І, може, тоді завітає та доля жадана

До нашої рідної хати,

До тебе, моя ти Україно мила, кохана,

Моя безталанная мати!

Заслуховування доповідей:

У 2016 році виповнилось 145 років від дня смерті К.Д. Ушинського (1824-1871), російського і українського педагога.

К.Д. Ушинського (1824-1871) – короткі біографічні відомості, основні педагогічні ідеї та праці. (виступ .)

Слово ведучого:

Дмитро Дмитрович Шостакович — один із самих виконуваних у світі композиторів, його творчість — одна з вершин музичного мистецтва 20 століття. Його твори — це справжні вираження внутрішньої людської драми. Вони мають величезне значення для радянської музики і музики всього світу. 

Дмитро Дмитрович Шостакович народився (12) 25 вересня 1906 року в Петербурзі(110 років відзначили від дня його народження), в родині інженера-хіміка. Батько Дмитра був великим любителем музики, мати хлопчика була теж музично обдарована. Тому любов до музики він успадкував від батьків.  Коли юному Дмитру виповнилося одинадцять років, мати вирішила визначити його в приватну музичну школу Гляссера. Тут неабиякі здібності хлопчика були багатьма помічені. Шостаковича представили відомому композиторові, директору Петроградської консерваторії А.К. Глазунову. Він уважно поставився до починаючому музиканту і порадив йому всерйоз зайнятися композицією, вважаючи її основним покликанням талановитого юнака. У 1922 році, коли Шостакович переходив на останній курс консерваторії, помер його батько. Тепер юнакові потрібно було не тільки напружено вчитися, але і працювати. Він влаштувався музичним ілюстратором в один з кінотеатрів Ленінграда. Оскільки звук в німому кіно був відсутній, його замінювало фортепіанне супровід. Вже Перша симфонія (1925) Шостаковича, подібно ряду інших симфоній композитора, придбала світову популярність й вона зараз прозвучить.

Звучить Перша Симфонія Д. Д. Шостаковича (найпопулярніша №7)

Також 2016 рік відзначився ще однією пам’ятною датою - 160 років від дня народження С.Ф. Русової (Ліндфорс) (1856-1940), української громадської і культурно-освітньої діячки; педагога.
С.Ф. Русова (Ліндфорс) (1856-1940) – короткі біографічні відомості (відео на 5 хвилин), основні педагогічні ідеї та праці. (виступ .)
Коротке інтерактивне опитування для учасників конференції на засвоєння почутого.

У 2016 році виповнилось135 років від дня народження М. Підгірянки (1881-1963), української поетеси, педагога. Марія Підгірянка (1881-1963) - короткі біографічні відомості, основні педагогічні ідеї та праці.Звучить колискова у вигляді відео фрагменту.
2016 рік відзначився ще однією датою - 175 років від дня народження Х. Алчевської (1841-1920), українського просвітителя-педагога
Х. Алчевська (1841-1920) - короткі біографічні відомості, основні педагогічні ідеї та праці. (виступ )
В 2016 році людство відзначає 260 років від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта(1756—1791), австрійського композитора. (Звучить музика янголів під гітару).

У 2016 році виповнюється 175 років від дня народження Михайла Петровича Драгоманова (1841— 1896), українського філософа, публіциста, педагога, громадського діяча
М. П. Драгоманов - - короткі біографічні відомості, основні педагогічні ідеї та праці. (виступ )

Також в 2016 році виповнилось 95 років від дня народження Олександра Олександровича Левицького (1921), українського композитора. Звучить мелодія 1961 року закінчив теоретично-композиторський факультет Київської консерваторії. З 1961 по 1967 рік працював художнім керівником музичних колективів Українського телебачення та радіо.Закріплення матеріалу у вигляді короткого інтерактивного закріплення.

Підведення підсумків заходу.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка