Ознайомити дітей з тваринами, що живуть у лісі (зайчик, лисичка, білочка, ведмідь). Закріплювати знання кольорів (білий, зелений). Уміти розрізняти поняття «один, багато»



Скачати 27.22 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір27.22 Kb.

Мета: Ознайомити дітей з тваринами, що живуть у лісі (зайчик, лисичка, білочка, ведмідь). Закріплювати знання кольорів (білий, зелений). Уміти розрізняти поняття «один, багато». Продовжувати формувати вміння співвідносити предмети за формою, викладаючи геометричні фігури. Розвивати мислення, сенсорні еталони, вміння звуконаслідувати голоси тварин. Виховувати любов до природи.

Обладнання: декорації зимового лісу. Іграшки, пташки, зайчиха, кошик, комплекти геометричних фігур і полотно з отворами для вкладок. Твір В.О.Сухомлинського «Тихо в лісі взимку».

Хід заняття.

Вихователь:

Діти, яка зараз пора року? (зима)

Так все засипало сніжком, м’яким, біленьким. На дворі холодно, дме сильний вітер і морозець щипає нам щічки. (З’являється стурбована пташка)

Що сталося?

Пташка:Я по лісу літала, новини збирала. Бідні зайчики голодні, ще не снідали сьогодні.

Вихователь: Діти, які ще звірята живуть в лісі? Ведмедик спить у барлозі, білочка приготувала різні запаси і сидить у теплому дуплі. А маленькому зайчаткові немає що їсти. Вам шкода зайчика? Мені також. Я приготувала для нього гостинці. А що полюбляє зайчатко їсти? (моркву). Ось ми вирушаємо до лісу, до маленького зайченятка. Підійшли до вузенької доріжки,ой скільки снігу навкруги,тільки вузенька доріжка протоптана звірами і ми по ній пройдемо.(Ідемо по доріжці). Ідемо тихенько, обережно,один за одним. Ми потрапили до зимового лісу.

Читання уривку твору В.О.Сухомлинського «Тихо в лісі взимку».

«Тихо зимового дня в лісі. Стоять нерухомо дерева зі сніговими шапками. Чути, як дятел стукає по стовбуру дуба. Це він шукає жучків під корою. От щось зашепотіло. Пробіг зайчик. Сів під дубом, озирнувся. Підняв лапку, торкнувся нею до вуха».

Вихователь: Помилуємося, як гарно в лісі, скільки снігу. (Вихователь привертає увагу дітей до ялинок. Запитує:

Скільки ялинок? Якого вони кольору?

Просить показати велику і маленьку ялинку.

Діти, подивіться, хто це може бути за ялинкою? (Заховався зайчик).

c:\users\maliatko\desktop\методоб\'єднання\новая папка12.02.16\img_3173.jpg

Вихователь: Подивіться, хто це? Якого кольору?

Яке у нього хутро? Які вуха?

Зайчик змінює колір своєї шубки: улітку він сіренький, а взимку – біленький (щоб не був помітним для вовка або лисиці.

Вихователь дістає кошик, діти беруть по одній морквині і частують зайчика.

c:\users\maliatko\desktop\методоб\'єднання\новая папка12.02.16\img_3168.jpg

Зайчик, а чому ж ти сумний?

Тому що в мене зіпсувалася моя ковдра, якою я зігріваюся взимку.

Малята, зайчик не знає, що йому робити? Допоможемо зайчику залатати ковдру?

Гра «Залатаємо ковдру»

c:\users\maliatko\desktop\методоб\'єднання\новая папка12.02.16\img_3174.jpg

Вихователь: Зайчик вам вдячний і хоче з вами погратися. А зараз наші діти стануть зайчиками. (одягаємо наголовники).

Сірі зайчики сидять (присісти)

Довгі вушка стирчать (показуємо вуха)

Зайчики гуляють, весело стрибають (стрибають)

Сірий лис гуляє зайчиків шукає (присіли)

Де ж оті зайчата весело стрибають (виглядають)

Ось вони!



c:\users\maliatko\desktop\методоб\'єднання\новая папка12.02.16\img_3178.jpg

Зайчик дякує вам, малята. Тепер йому буде тепло спати. Сідай, зайчику, під ялинкою, вкривайся ковдрою.



Вихователь: Молодці, малята! А тепер нам час повертатися додому.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка