Основи створення комп'ютерних публікацій. Публікації. Публікаціями (лат publico оголошувати публічно) називають процес видання певного твору. Виданий (оприлюднений) твір також називають публікацією



Дата конвертації08.01.2019
Розмір445 b.


Основи створення комп'ютерних публікацій.


Публікації.

Публікаціями (лат. publico - оголошувати публічно) називають процес видання певного твору. Виданий (оприлюднений) твір також називають публікацією.

Залежно від способу оприлюднення твору розрізняють друковані публікації і електронні.

Тривалий час друковані публікації виготовлялися виключно в друкарні. І цим займалася ціла галузь виробництва – поліграфія. А підготовкою матеріалів до друку займалися видавництва. У багатотиражному виробництві так відбувається і сьогодні: видавництва готують макети книжок, журналів, газет і т. д. а підприємства поліграфії - друкують і за необхідності зшивають їх.

Видавничі системи

Разом з тим з широким розповсюдженням персональних комп'ютерів і високоякісних лазерних та струменевих принтерів, копіювальних aпаратів набули розповсюдження так звані настільні видавничі системи.

Ці системи мають апаратну та програмну складові. До апаратної складової належить персональний комп'ютер, пристрої друку (принтер, копіювальний апарат, плотер) і пристрої введення даних (сканери, графічні планшети), а до програмної - спеціальні програми підготовки макет публікації. Усе це може розміститися на столі користувача, і тому така системи отримали назву desktop publishing (настільні публікації), або настільні видавничі системи.

Системи опрацюванню тексту, призначені для створення макетів поліграфічних видань і підготовки їх до друку, також називаються видавничими системами.

До таких програм відносять QuarkXPress, Corel Ventura, Adobe PageMaker, Adobe InDesign тощо. Це професійні програми, які використовують, як правило, для підготовки до друку великих за обсягом публікацій масовим (від сотень до сотень тисяч) накладом.

Спеціалізовані програми настільних видавничих систем

Як видавничі системи для малих підприємств і організацій, навчальних закладів, а також для створення публікацій удома використовують текстові процесори та спеціалізовані програми настільних видавничих систем зі спрощеним інтерфейсом і набором функцій - Microsoft Publisher, Page Plus, Avery DesignPro, Paraben's Label Builder, Publish It! тощо.

Комп'ютерні публікації

У ході підготовки макета публікації здійснюється верстка.

Верстка - це процес компонування текстових і графічних об'єктів для створення сторінок видання відповідно до принципів дизайну та технічних вимог.

За призначенням розрізняють книжково-журнальну верстку, газетну верстку і акцидентну (лат. accidentia - випадок, випадковість) верстку. Акцидентна верстка застосовується для верстки окремих, як правило, невеликих за кількістю сторінок і за накладом об'єктів: оголошень, бланків, афіш, буклетів, проспектів, візитівок тощо.

Публікації, що здійснені з використанням комп'ютерних технологій, називають комп'ютерними публікаціями.

Основні можливості настільних видавничих систем

Настільні видавничі системи забезпечують:

Загальна характеристика видавничої системи Microsoft Office Publisher 2010

Настільна видавнича система Microsoft Office Publisher 2010 призначена для створення комп'ютерних публікацій малими накладами в невеликих підприємствах та організаціях, а також для особистих потреб користувача.

Програма Microsoft Publisher 2010 призначена для створення і редагування друкованої та електронної публікації.

Програма Publisher 2010 має спрощену порівняно з професійними видавничими системами функціональність. Вона забезпечує створення і акцидентну верстку публікацій на основі різноманітних шаблонів змісту. - Стандартним форматом файлів для збереження публікацій, підготовлених із використанням Publisher, є формат PUB.

Початок роботи з програмою



Основні об'єкти у Publisher 2010

Основним об'єктом у Publisher 2010 є публікація як сукупність сторінок.

На сторінках друкованих публікацій можуть розміщуватися текстові та графічні об'єкти, а на сторінках електронних публікацій ще й звукові, відеооб'єкти та гіперпосилання.

Властивості об'єктів публікацій практично не відрізняються від властивостей аналогічних об'єктів, розглянутих у Word 2010 і PowerPoint 2010.

Над кожним з об'єктів Publisher 2010 може виконувати певний набір операцій з редагування та форматування.

Вікно програми Publisher 2010



Можливості стрічки «Вставка»



Можливості панелі інструментів «Стандартные блоки»



Використання стрічки «Макет страницы»



Використання напрямних



Можливосты редагування тексту в публікації



Створення переходу текста між блоками на сторінці



Створення або заміна ділових даних публікацій



Друк і перегляд публікації



Формати файлів, у яких можуть бути збережені публікації Publisher 2010



Збереження публікації

Для збереження публікації у файлі потрібно виконати Файл => Сохранить і у вікні Сохранение документа вказати папку для збереження, им’я файлу, його формат і натиснути кнопку Сохранить.

Практична робота №7

 • Створити буклет на тему «Мій улюблений виконавець» ( матеріали брати з Інтернету)

 • При створенні буклету:

  • Використовувати напрямні
  • Помістити на макеті дві реклами
  • Встановити свої данні у бізнес – інформації
  • Встановити перехід між блоками тексту


Домашне завдання

 • Стор.166-182

 • Створити бюлетень на одну з тем:

 • Наше місто Рубіжне

 • Наша столиця – Київ




Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка