«осінній тиждень добрих справ – 2013» у коледжі «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом»Скачати 44.11 Kb.
Дата конвертації14.01.2018
Розмір44.11 Kb.

«ОСІННІЙ ТИЖДЕНЬ ДОБРИХ СПРАВ – 2013» У КОЛЕДЖІ
«Віддай людині крихітку себе.

За це душа наповнюється світлом»

Л. Костенко
Здавалося б, звичайна п’ятниця… І ось лишень годинка-дві – та й сповістять стрілки годинника у вестибюлі про закінчення робочого дня і навіть тижня. І струменітиме коридорами Таращанського агротехнічного коледжу назустріч вихідним строкатий веселий потік колег, друзів, однодумців… Здавалося б, той рюмсало-дощ наприкінці листопада повинен був би гарненько попсувати настрій, адже слов’янська душа уже спрагло малює в уяві кожного привабливі картини м’якої ковдри на землі зі сліпучо-білого снігу… Здавалося б…c:\documents and settings\admin\рабочий стол\pb200038.jpg

У кабінеті заступника директора з навчальної роботи коледжу Світлани Володимирівни Зубчевської час неначе вирішив трішечки забаритись. А осіння мряка і пронизливий вітер за вікном лише додають кімнаті затишку. Ні Світлана Володимирівна, ні заступник директора з виховної роботи коледжу Микола Васильович Крамар, ні я, автор цих рядків, - додому не поспішаємо. Ми сидимо за довгим столом, уважно дивлячись на барвисту паперову стрічку – фотоколаж «Осіннього Тижня Добрих Справ – 2013», загальноколеджанської акції, що проходила у навчальному закладі з 4 по 12 листопада за ініціативи Ради з профілактики правопорушень, Студентської ради та волонтерського загону Таращанського агротехнічного коледжу.

Яскравий калейдоскоп спогадів хвилює нашу пам'ять.

На першій світлині куратор Середюк Ірина Анатоліївна зі старостою 8МП групи гостинно припрошують покупців до імпровізованого торгового прилавка, на якому спокусливо сусідять ласощі – задаваки-торти, пузаті тістечка, цукерки. А у бідолашних студентів, викладачів та працівників коледжу просто очі розбігаються від такої феєрії кондитерської майстерності. Микола Васильович посміхається цим знімкам і заклеює конверти, в які кладемо листи вдячності, адресовані батькам студентів, які взяли найактивнішу участь у благодійному солодкому ярмарку. Кошти, виручені з нього, передали студентам, які у зв’язку із незадовільним станом здоров’я в той час потребували нашої фінансової допомоги.

Перевівши погляд праворуч, бачимо на фото дружний загін волонтерів - студентів 223 групи - учасників акції «Книжкова клініка», що проходила у бібліотеці коледжу у рамках Тижня Добрих Справ. Молоді люди, небайдужі до літературних скарбів, не лише полагодили бібліотечний фонд навчального закладу під керівництвом куратора Дзюбенко Світлани Олександрівни та завідувачки бібліотекою Лясківської Наталі Андріївни, але й перейнялися долею книжок у процесі роботи, замислившись над цінністю друкованого слова.

А фотополотно уже нагадує про наступний захід. Ось на цьому знімку хлопці та дівчата замислились над питанням: «Що таке добро?» Про глибокі роздуми промовисто свідчать серйозні юнацькі обличчя. А запрошені на круглий стіл «Душа без добра помирає, добра без душі не буває» гості – практикуючий психолог Рябовол Тетяна Анатоліївна та викладач коледжу Івашина Марія Богданівна – спостерігають за розгубленими стараннями студентів кількома словами описати це безмежне за своїм змістом моральне поняття. Пригадуючи той філософський вечір, коли навіть ми з викладачем Андрієм Володимировичем Биковським, ведучі за сценарієм заходу, не втрималися від участі в палкій дискусії, відчуваю невимовне естетичне задоволення від цікавої продуктивної колективної бесіди, яка спонукала окремих студентів підходити до мене наступного дня зі словами: «Я переконана, що не краса, а добро врятує цей світ!»c:\documents and settings\admin\рабочий стол\різне 028.jpg

З гордістю Світлана Володимирівна розглядає фото, на якому волонтери коледжу Гороховська Анастасія, Нікітенко Лідія та Бахшалієв Вагід разом з вихованцями Таращанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на подвір’ї Центру розвішують годівнички для птахів. То один лише кадр з акції, приуроченої Міжнародному Дню дітей. Після вітального слова голови Таращанської районної ради Поліщука Олександра Олександровича та нагородження дітлахів подарунками від керівництва району студенти коледжу провели для малят майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, петриківського розпису та виготовлення годівничок з підручних матеріалів, передали дітям іграшки, збір яких проводився у коледжі протягом акції. Світлина закарбувала простодушну дитячу радість та їх щире захоплення старшими товаришами – студентами-волонтерами.

Ми замріяно перегортаємо у пам’яті пережиті сторінки цікавого коледжанського життя, а поруч на столі тихенько перешіптуються між собою кілька заготовлених нами торбинок із подарунками переможцям конкурсів, що проходили у рамках акції. Деякою мірою відчуваємо себе чарівниками, передчуваючи хвилюючі миті підведення підсумків Тижня. І з нетерпінням чекаємо цього дня!

П.С. А видався він незабутнім! У тісному колі друзів, для яких коледж уже давно став другою рідною домівкою, відбулось нагородження найактивніших учасників різноманітних заходів Тижня. Свій маленький тріумф у конкурсі творів-есе на тему: «Вчинок, яким я пишаюсь» святкував студент групи 6П Федірець Олександр. Смакували перемогу у фотоконкурсі «Спіймай посмішку» студенти 421 групи – у номінації «Посмішка нас об’єднала»; студентка 521 групи Гороховська Анастасія – у номінації «У погляді – мудрість. В посмішці - тепло»; студент групи 6П Савка Дмитро – у номінації «Посмішка нового життя»; студентка 542 групи Широкова Валерія – у номінації «Радіймо юності, осяяній добром»; студентка 421 групи Сахненко Анна - у номінації «І посмішку поділимо надвоє». Солодкі гостинці отримали найактивніші групи тижня – 6П, 421, 223 та 8МП. Організаційний комітет висловив подяку волонтерам, які виявили щиру зацікавленість до акції і допомагали в її проведенні, а також членам редколегії студентського вісника «ТАТКові ДІТИ», на сторінках якого періодично висвітлюються події з життя навчального закладу.

Та найбільше тішить думка про те, що було досягнуто мети цієї благодійної акції - виховувати у студентах найкращі моральні якості – любов до оточуючих, милосердя, доброту, вдячність; формувати у них розуміння того, що добрі справи необхідно робити постійно та безкорисно. На прикладі подібних заходів ми спростовуємо думку, що українці живуть за принципом «моя хата з краю» і плекаємо у підростаючого покоління турботу про своїх ближніх. c:\documents and settings\admin\рабочий стол\pb050293.jpg

Анастасія Кабашня,

відповідальний секретарРади з профілактики правопорушень

Таращанського агротехнічного коледжу

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка