Осінні календарні та християнські святаСкачати 436.66 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації23.01.2018
Розмір436.66 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3

Міністерство освіти і науки України

Чернігівський державний технологічний університет


реферат
з дисципліни:

КУЛЬТУРОЛОГІЯ

на тему:

Осінні календарні та християнські свята

Керівник Дудко Л.І.

Виконав


Студент гр. КІ-082

Андрусенко І.Г.

Чернігів 2009

Зміст
1. Свята у вересні

Перше вересня – День знань

Перша неділя вересня – День підприємця

Друга субота вересня – Святкування Дня фізичної культури і спорту

7 вересня – День знищення військової іграшки

8 вересня – Міжнародний день письменності

8 вересня – Міжнародний день солідарності журналістів

Друга субота вересня – Професійне свято працівників кінематографії

11 вересня – Усікновення голови Хрестителя Господнього Івана

14 вересня – День мобілізаційного працівника

Друга неділя вересня – День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості

16 вересня – Міжнародний день охорони озонового шару

17 вересня – День працівників цивільного захисту України

20 вересня – День фармацевтичного працівника України

20 вересня – День винахідника і раціоналізатора України

20 вересня – Свято Різдва Богородиці

21 вересня – День миру

21 вересня – День працівника лісу

22 вересня – День партизанської слави України

27 вересня – День туризму

27 вересня – Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста Господнього

28 вересня – День машинобудівника України

30 вересня – Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

30 вересня Всеукраїнський День бібліотек

2. Свята у жовтні

1 жовтня – День ветерана

1 жовтня – Міжнародний день музики

5 жовтня День вчителя

Перша неділя жовтня – День працівників освіти

8 жовтня – День юриста України

9 жовтня – Всесвітній день пошти в Україні

10 жовтня – День працівників стандартизації і метрології України

12 жовтня – День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України

12 жовтня – День художника України

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня – День Українського козацтва

19 жовтня – День працівників харчової промисловості

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози

26 жовтня – День автомобіліста і дорожника

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

3. Свята у листопаді

2 листопада – День працівника соціальної сфери України

3 листопада – День ракетних військ і артилерії України

3 листопада – День інженерних військ України

4 листопада – День залізничника України

9 листопада – День Української письменності і мови

16 листопада – День працівників радіо, телебачення і зв'язку України

16 листопада – День працівників сільського господарства України

17 листопада – День студента

19 листопада – День склороба

19 листопада – День працівників гідрометеорологічної служби України

Четверта субота листопада – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

22 листопада – День свободи України

Перелік використаної літератури

Друкована література

Електронні джерелаВЕРЕСЕНЬ
День Знань
Великий Юлій Цезар казав: «Знання – це сила». День знань хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних товаришів.

Офіційно День знань був затверджений Верховною радою СРСР 1 вересня 1984 року. В школах проводять урочисті заходи, студентам вручають студентські квітки.

Але так було не завжди. Ще на початку 20 століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотними.

«Педагогом» в Давньому Римі називали рабів знатних римлян, котрі супроводжували до школи та прислуговували їх дітям. Першим «штатним» педагогом був Марк Фабій Квінті ліан (бл. 35-96 рр.), якій одержував платню з імперської казни, навчав юнаків-патриціїв ораторського мистецтва.


В епоху Відродження (XV-XVI ст.) почала докорінно змінюватись система освіти. Поступово виникали школи гуманістичного спрямування. Але жінки загальну освіту не отримували.

Великий вклад в освіту Русі внесли болгарські ченці Кирило та Мефодій (X ст.), запровадивши кирилицю – старослов’янську абетку. Лаври та монастирі стали центрами навчання. Центром розвитку системи освіти України в XVI-XVII ст. стала Києво-Могилянська академія.


День підприємця
Відзначається щорічно у першу неділю вересня.

Історія свята.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи роль підприємництва у здійсненні економічних реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних проблем та визнаючи його вплив на формування, становлення та розвиток національної економіки…» згідно з Указом Президента України «Про День підприємця».
Святкування Дня фізичної культури і спорту
В Україні приходиться на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали розповсюджуватися в Україні з кінця XIX в. Всій Європі було відоме ім'я Українського борця Греко-римського стилю Івана Поддубного.

Багато перемог взяли Українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами Українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохин і Ігор Беланов, відзначений «золотим м'ячем» як якнайкращі футболісти Європи.

Визнана в світі і Українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгина і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові), — це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього Українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличко, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевіч, тенісиста Андрія Медведева, футболіста Андрія Шевченко і багато інших знають далеко за межами України.
7 вересня День знищення військової іграшки
Відзначається з 1988 року за ініціативою Всесвітньої асоціації допомоги сиротам та дітям, які не мають батьківської опіки.

Щорічний Міжнародний день письменності
(International Literacy Day) наголошується за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року.

Період 2003-2012 років проголошений Десятиріччям письменності резолюцією 56/116 Генеральної Асамблеї ООН. З метою забезпечення освіти розроблений Міжнародний план дій, названий Дакарськім по місцю проведення 57-й Генасамблєї, – в столиці Сенегалу.

В рамках Десятиріччя письменності Міністерство освіти і науки України спільно з Міжнародним банком реконструкції і розвитку готують проект «Рівний доступ до якісної освіти в Україні». Очікується, що завдяки здійсненню проекту 12-річна загальноосвітня середня школа збагатиться педагогічними кадрами належної кваліфікації, сучасними підручниками, комп'ютерами.

Україна стала незалежною державою в 1991 році. Логічно, що багато колишніх державних пріоритетів нівелювалися, але обов'язкова початкова і середня освіта, мережа бібліотек, проведення освітніх заходів – прагнення до тотальної письменності нації завжди було, є і буде.


Міжнародний день солідарності журналістів
Відзначається за рішенням ІV конгресу Міжнародної організації журналістів, що відбувся в травні 1958 року в Бухаресті в пам'ять про чеського журналіста Юліусі Фучике, страченому гітлерівцями 8 вересня 1943 року.
Професійне свято працівників кінематографії
День Українського кіно – встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відмічається щорічно в другу суботу вересня.

Перша Українська кінознимка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецкий зняв декілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецкий влаштував перший Український кіносеанс в Харківському оперному театрі.

З дореволюційним кіно в Україні зв'язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Вера Холодная, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.

В 1922 році було засноване Всеукраїнське фотокиноуправління, якому вдалося реконструювати Одеське і Ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. А.Довженко). В 1930 р. в Україні з'являється перший звуковий фільм – документальна стрічка Д.Вертова «Симфонія Донбасу».

Українські художники протягом минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. В пам'яті назавжди залишаться імена Олександра Довженко і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Міколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в Український кінематограф прийшло нове покоління кінохудожників.

З 23 січня 2003 року діє Закон України «Про загальнодержавну програму розвитку кіноіндустрії на 2003-2007 роки», завданням якого є створення належних умов для розвитку кінематографії України, відновлення ролі і впливу національного кінематографа в культурній, соціальній і духовній сферах життя Українського народу, відновлення кінематографії як конкурентоздатної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування і залучення в кінематографію України інвестицій.Усікновення голови Хрестителя Господнього Івана
Про мученицьку кончину святого Івана Хрестителя в 32 році по Різдві Христовому оповідають Євангелисти Матфей (Мф. 14, 1-12) і Марк (Мк. 6, 14-29). Після Хрещення Господнього святий Іван Хреститель був вкинутий до в’язниці Іродом Антипою, чотиривласником, правителем Галілеї. (Після смерті Ірода Великого римляни розділили територію Палестини на чотири частини й у кожній частині поставили правителем свого ставленика. Ірод Антипа дістав від імператора Августа в правління Галілею).

Пророк Божий відкрито викривав Ірода за те, що той, залишивши законну дружину, дочку аравійського царя Арефи, беззаконно жив з Іродіядою, дружиною свого брата Филипа (Лк. 3, 19, 20). В день свого народження Ірод влаштував бенкет вельможам, старійшинам і тисячникам. Дочка Іродіяди Соломія танцювала перед гостями й догодила Іродові. На подяку дівчині він заприсягнувся дати все, що вона попросить, навіть половину свого царства. Мерзенна танцівниця за порадою своєї злісної матері Іродіяди попросила дати їй негайно ж на тарелі голову Івана Хрестителя. Ірод засмутився. Він боявся гніву Божого за вбивство пророка, якого сам раніше слухався. Боявся він і народу, який любив святого Предтечу. Але через гостей і необережну клятву він повелів відрубати голову святому Іванові й віддати Соломії.

За переказом, вуста мертвої голови проповідника покаяння ще раз відкрилися й промовили: “Іроде, не гоже тобі мати дружину Филипа, брата твого”. Соломія взяла таріль із головою святого Івана й віднесла своїй матері. Несамовита Іродіяда попроколювала язик пророка голкою й закопала його святу голову в нечистому місці. Але благочестива Іоанна, дружина Іродового домоправителя Хузи, поховала святу голову Івана Хрестителя в глиняній посудині на горі Оливній, де в Ірода була власна ділянка землі (знайдення чесної глави святкується 24 лютого). Святе тіло Івана Хрестителя взяли тої ж ночі його учні й поховали в Севастії, там, де відбувся злочин. Після вбивства святого Івана Хрестителя Ірод продовжував правити ще якийсь час. Понтій Пилат, правитель Юдеї, посилав до нього зв’язаного Ісуса Христа, над Яким він насміявся (Лк. 23, 7-12).

Суд Божий відбувся над Іродом, Іродіядою і Соломією ще при їхньому земному житті. Соломія, переходячи взимку річку Сікоріс, провалилася під лід. Лід здавив її так, що вона висіла тілом у воді, а голова її перебувала над льодом. Подібно до того, як вона колись танцювала ногами на землі, тепер вона, немов танцюючи, робила безпомічні рухи в крижаній воді. Так вона висіла доти, поки гострий лід не перерізав її шию. Труп її не був знайдений, а голову принесли Іродові та Іродіяді, як колись принесено було їм голову святого Івана Предтечі.

Аравійський цар Арефа в знак помсти за безчестя своєї дочки рушив військом проти Ірода. Зазнавши поразки, Ірод був підданий гніву римського імператора Кая Каліґули ( 37-41) і був разом з Іродіядою засланий в ув’язнення до Галії, а потім в Іспанію. Там їх поглинула розверзнута земля.

На згадку усікновення голови святого Івана Хрестителя Церквою встановлені свято і строгий пост як вияв скорботи християн, які пам’ятають про насильницьку смерть великого Пророка.


14 вересня Збройні Сили України відзначають День мобілізаційного працівника
Як повідомили в прес-службі Міністерства оборони України, 12 вересня 1992 року було створено Управління мобілізації і комплектування Головного штабу Збройних Сил України, а 14 вересня 1993 року воно було переформовано в Головне організаційно-мобілізаційне управління (ГОМУ).

Враховуючи вагомість мобілізаційних органів всіх рівнів, важливість мобілізаційної, організаційно-штатної, обліково-призивної роботи і комплектування військ особовим складом, а також планування матеріально-технічного забезпечення мобілізаційних заходів, міністр оборони України 22 серпня 2000 року видав наказ «Про установу Дня мобілізаційного працівника».

За роки незалежності мобілізаційні органи Української армії безпосередньо брали участь в підготовці більше 80 законів і великої кількості інших нормативно-правових актів.
День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості
Україна має давні традиції у сфері здобичі і використання нафти і газу.

День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості наголошується в Україні щорічно в другу неділю вересня, згідно Указу Президента від 12.08.1993 № 302/93.

Україна має давні традиції у сфері здобичі і використовування нафти і природного газу.

Промислове добування нафти в Україні почалася в XVIII столітті, і вже в 1909 році в Прікарпатті добувалося 2 млн. тон нафти. Газова промисловість бере свій початок з введення в експлуатацію Дашавського газового родовища і будівництва першого газопроводу Дашава - Стрій в 1924 році.

Інтенсивний розвиток нафтової і газової промисловості пов'язаний з відкриттям в післявоєнний період значних запасів нафти і газу в регіоні Дніпровсько-донецької впадини, в Прікарпатті і в Причорноморсько-кримській газоносній області.

З території України почалися і перші в світі експортні поставки природного газу – вони почали здійснюватися до Польщі з 1945 року. Зараз Україна володіє складною трубопровідною транспортною системою. Її загальна протяжність досягає 37 тис. кілометрів. Через територію країни проходить ряд важливих магістральних трубопроводів стратегічного значення, довжина яких 4,7 тис. кілометрів.

Україна належить до країн з дефіцитом власних природних вуглеводневих ресурсів. Задовольняючи потребу в газі за рахунок власної здобичі на 23-25%, в нафті – на 12-15%, нафтогазова галузь України забезпечує енергоносіями промисловість і житлово-комунальний сектор країни. Газифіковано 488 міст, 960 селищ міського типу і 25,7 тисяч сіл. Здійснюється газопостачання 112,3 тис. промислових і комунально-побутових споживачів, а також близько 15 млн. квартир і приватних будинків.

Переробка газу і газового конденсату здійснюється на 5 газопереробних заводах.

Чисельність працюючих в галузі складає близько 1% працездатного населення країни.
16 вересня Міжнародний день охорони озонового шару
Наголошується з 1995 р., як нагадування про необхідність збереження озонового шару

В 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару (Резолюція 49/114).

Цей день наголошується з 1995 року, як нагадування про необхідність збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і знижує дію ультрафіолетового проміння на поверхню Землі, охороняючи життя на планеті.

Україна - держава член ООН – присвячує цей особливий день пропаганді на національному рівні конкретної діяльності відповідно до цілей і завдань, висловлених в Монреальському протоколі.17 вересня День працівників цивільного захисту України
В підписаному 27.08.04 Президентом України Указі № 1010/2004 «Про день працівників цивільного захисту», відзначений значний внесок пожежників і аварійно-рятівних формувань і служб в справу захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Завдання, які стоять перед національними службами цивільної оборони більшості країн світу, зв'язані сьогодні в основному з проблемами мирного часу, що дозволяє говорити саме про цивільний захист населення, а не про цивільну оборону.

Відбулася об'єктивна переорієнтація більшості національних і міжнародних організацій від завдань військового характеру до реагування на надзвичайні ситуації мирного часу у разі їх виникнення.

Українські рятівники відзначають своє професійне свято 17 вересня – в день святкування православною церквою Образа Божої Матері «неопалима Купіна», яка є покровителькою пожежників і рятівників і надає допомогу всім, хто потрапив в біду.


20 вересня День фармацевтичного працівника України
350 тисяч представників цієї галузі святкують своє свято.

День фармацевтичного працівника встановлений Указом Президента України № 1128/99 від 07.09.1999.

В третю суботу вересня в Україні понад 350 тисяч представників цієї галузі святкують своє професійне свято.

На фармацевтичному ринку України здійснюють діяльність більше 5 тисяч суб'єктів господарювання, серед яких 9456 аптек, 5470 аптечних пунктів, 6310 аптечних кіосків, 927 аптечних складів і майже 7000 лікувально-профілактичних закладів.

Населення України забезпечено широким асортиментом лікарських засобів Українського і іноземного виробництва. Українські ліки експортуються в 25 країн світу.
20 вересня День винахідника і раціоналізатора України
Винахідники і раціоналізатори - вічні двигуни прогресу.

Щорічно, в третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.

Діяльність винахідництва і раціоналізаторського регулює Український інститут промислової власності – Укрпатент. На сьогодні Укрпатентом було зареєстроване близько 100000 патентів на винаходи, а також близько 10000 патентів на корисні моделі.

Україна має безперечні інноваційні досягнення світового рівня – літаки з сімейства «Анов», ядерні технології Адаменко, технологія стимулювання зростання рослин в сільському господарстві Пономаренко, медичні винаходи – спосіб боротьби з раком і лікування судин людини неоперабельним методом Бурого.

День винахідника і раціоналізатора об'єднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов'язково наділені рідкісним даром творчості, відчуттям нового, умінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипу.
Свято Різдва Богородиці
За часом своєї появи свято Різдва Богородиці – одне з останніх серед двонадесятих. Перша згадка про нього на Сході зустрічається у V ст. у Прокла, патріарха Константинопольського, а на Заході – в Сакраментарії (Требнику) папи Геласія (кін. V ст.). Однак ці свідчення не є достатньо достовірними. Свято виникло, напевно, спочатку в Грецькій Церкві, скоро було прийняте в Римі, а далі і в дочірніх церквах. Різдво Богородиці святкується Іаковітською й Несторіанською Церквами, що може свідчити про те, що це свято з'явилося в Східній Церкві до V ст., коли ці церкви відділились. Для Андрія Крітського, який склав на Різдво Богородиці два слова і канон, це вже велике урочисте свято. В Єрусалимському канонарі VII ст. (згідно з грузинською версією) Різдво Богородиці – пам'ять з явними святковими відмінностями від інших днів. На Заході регулярні згадки про Різдво Богородиці зустрічаються починаючи з VII ст., але ще в VII-IX століттях це свято не мало загального поширення. Літургісти XVII ст. стверджували, що на Заході його вперше ввів єпископ Шартрський Фульберт (пом. 1028), який сприяв широкому поширенню свята в Північній Франції.

В сучасну службу свята в Православній Церкві увійшли пісноспіви Андрія Крітського, Іоанна Дамаскіна, Германа, патріарха Константинопольського (пом. 740), Іосифа Піснеспівця та інших. Свято Різдва Богородиці має один день передсвята 7 (20) вересня і чотири дні післясвята. Віддання – 12 (25) вересня.


21 вересня День миру
Підтверджує відданість країни ідеалам миру

День миру в Україні встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 і наголошується щорічно 21 вересня - в Міжнародний день миру.

Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.
21 вересня День працівника лісу
Україна займає восьме місце в Європі за площею лісу.

День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної і целюлозно-паперової промисловості – відповідно до Указу Президента України № 356/93 від 28.08.1993 наголошується щорічно в третю неділю вересня.

Україна займає восьме місце в Європі за площею лісу.

Загальна площа земель лісової фундації складає 10,8 млн. гектарів, з яких 9,5 млн. покрито лісовою рослинністю. Характерним для України є нерівномірне розташовання лісів, переважно екологічне їх значення і високий відсоток заповідників (13,7%).

Кожний другий гектар лісу в Україні створений штучно. В даний час на підприємствах лісового господарства функціонує 649 постійних розсадників, тепличні господарства, де вирощують щорічно понад 377 млн. шт. стандартного посадочного матеріалу, 16,3 тис. гектарів постійних лесосеменных ділянок.
22 вересня День партизанської слави України
22 вересня 2001 року, в день 60-тих роковин з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше наголошувався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

День партизанської слави наголошується як дань всенародної пошани до тих, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи крові і самого життя.

6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, наносили відчутні втрати Гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань Радянської Армії на захід.

За мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизан і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.


27 вересня День туризму
Україна туристична.

В Україні День туризму наголошується з 1998 року згідно Указу Президента № 1047/98. Туризм грає значну роль в житті країни.

Завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією і культурою.

Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись з щоденної буденної суєти на берег річки, в ліс, в поле або в інші місця, якими так багата наша земля!


Воздвиження Хреста Господнього
Християнське свято, присвячене згадці про знаходження святою рівноапостольною царицею Єленою справжнього хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, і Воздвиження його для загального вшанування і поклоніння. Святкується 14 (27) вересня. У Православній Церкві – Господське двонадесяте свято. Це єдине свято, що одержало початок одночасно із самою подією, якій воно присвячене. Перше Воздвиження відсвятковане в Єрусалимській Церкві на початку IV ст. при самому знаходженні хреста. Джерела називають різні дати цієї події – 313, 326. Найбільш достовірним є свідчення Олександрійської хроніки VI ст., що відносить його до 14 вересня 320 р.. За переказом, цариця Єлена, мати імператора Костянтина Великого, у 325 р. відправилася в Єрусалим з метою відшукати хрест, на якому був розп'ятий Господь, і місце поховання Христа. У результаті розкопок на місці храму Венери було знайдено три хрести. Для того, щоб довідатися, на якому з них був розп'ятий Господь, хрести по черзі покладали на померлу людину; коли поклали третій хрест, померлий ожив. Від скупчення великої кількості людей не всі могли бачити і цілувати Хрест Господній; тоді Патріарх Єрусалимський Макарій піднявся на відвищення і воздвиг Хрест так, щоб народ міг його бачити. Ця подія і була покладена в основу богослужбового чина Воздвиження Хреста. Частинки древа Животворящого Хреста були розіслані по всій імперії.

Зі святом Воздвиження Хреста в 335 було з'єднане відновлення храму Воскресіння, побудованого Костянтином Великим на місці знаходження Хреста. Єрусалимська церква здійснювала ці свята щорічно з великою урочистістю. За свідченням західної прочанки в Єрусалим кінця IV ст. Сильвії Аквітанки і церковного історика Созомена (V ст.), святкування в Єрусалимі продовжувалося вісім днів, і щодня служба відбувалася в різних місцях при скупченні безлічі прочан. Церкви прикрашалися так само, як на Великдень і Богоявлення.

Особливо широке поширення й урочистість свято Воздвиження одержало після знаходження Хреста Господнього в результаті укладання миру в 628 між Візантією і Персією. Свято стало називатися Всесвітнім Воздвиженням Чесного і Животворящого Хреста, тобто загальним для всіх церков Всесвітньої церкви. 3 травня – день урочистого внесення святого древа Імператором Іраклієм у Єрусалим – став святкуватися в Західній церкві з VII ст. як «день знаходження Хреста».

Воздвиження має день передсвята (13 вересня) і сім днів післясвяткування. Віддання – 21 вересня. Оскільки у свято Воздвиження відбувається служба хрестові, то в цей день належить дотримуватись строгого посту. Після Вечірні хрест Господній виноситься і покладається на престол; на Утрені, після великого славослів'я, хрест виноситься з вівтаря, покладається на середині храму для поклоніння; у соборних храмах і монастирях відбувається особливий чин Воздвиження хреста.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка