Олександр Твардовский «Я був вбитий під Ржевом» поетизація подвигу простих солдатів у Великій Вітчизняній війніДата конвертації26.06.2019
Розмір445 b.
ТипУрок


Олександр Твардовский «Я був вбитий під Ржевом» поетизація подвигу простих солдатів у Великій Вітчизняній війні.

Помните…Через века…помните!

Роберт Рождественский

Мета уроку

  • Ознайомити учнів із творчістю О. Твардовського на прикладі його віршів “ Я був вбитий під Ржевом…”, “ На карб не ставте дотепер мені…”; навчити аналізувати поетичні твори, визначити тему, ідею твору; прищеплювати почуття вдячності тим, хто загинув, захищаючи мир на землі.Після повернення до Москви якось у трамваї Твардовський став випадковим свідком грубого вчинку молодого лейтенанта, який у нервовому запалі дорікнув інвалідові, що той не на передовій. Олександр Твардовський зробив лейтенанту зауваження, і той, отямившись, вибачився і розповів, що він з-під Ржева, приїхав лише на день, щоб поховати померлу дружину, завтра повертається на фронт і більше ніколи не приїде до Москви. Знаючи, який стан справ під Ржевом, поет мимоволі сприйняв останні слова лейтенанта в іншому, трагічному розумінні.

  • Після повернення до Москви якось у трамваї Твардовський став випадковим свідком грубого вчинку молодого лейтенанта, який у нервовому запалі дорікнув інвалідові, що той не на передовій. Олександр Твардовський зробив лейтенанту зауваження, і той, отямившись, вибачився і розповів, що він з-під Ржева, приїхав лише на день, щоб поховати померлу дружину, завтра повертається на фронт і більше ніколи не приїде до Москви. Знаючи, який стан справ під Ржевом, поет мимоволі сприйняв останні слова лейтенанта в іншому, трагічному розумінні.

Пам`ятник ОлександруДомашнє завдання
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка