Одним з найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм, що означає любов до Батьківщини, відданість їй І своєму народуДата конвертації05.01.2018
Розмір445 b.Одним з найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм, що означає — любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу. Любов до Батьківщини великої починається з любові до батька й матері і найближчого оточення, до своєї оселі, рідного міста чи села, до маминої вишні чи свого дитячого садка і його виховательки, школи й учителів, гордості за підприємство чи установу, в яких працюють тато й мама, за природу рідного краю.

 • Одним з найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм, що означає — любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу. Любов до Батьківщини великої починається з любові до батька й матері і найближчого оточення, до своєї оселі, рідного міста чи села, до маминої вишні чи свого дитячого садка і його виховательки, школи й учителів, гордості за підприємство чи установу, в яких працюють тато й мама, за природу рідного краю.

 • Горизонти любові від малої до великої Батьківщини розширюються рівнобіжно з розвитком дитини від немовляти до дорослої людини, від окремої особи до населення, від населення до нації. Усвідомлення своєї значимості у складі свого народу формується поступово і починається дуже рано, можливо, ще до народження дитини. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки діти раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання. Одним із основних компонентів виховання національної свідомості є краєзнавство: ознайомлення дошкільнят зі своїм містом, рідним краєм.Подібно до того, як кожна людина має свої риси, притаманні тільки їй одній, єдиній і неповторній, так і кожне місто має свої виразні, лише йому властиві, особливості. І чим далі у глиб віків сягає історія міста, тим більше воно відрізняється від інших міст, близьких за розмірами і населенням. Щодо своєї історії, то Умань — це унікальне місто. Немає в Україні, та мабуть і в Європі міста з такою великою часткою інтелігенції. Тут найбільша кількість вищих і середніх спеціальних навчальних закладів і студентів на одну тисячу населення, найбільший і найкращий дендрологічний парк "Софіївка", який у 2007 році виборов чільне місце в конкурсі «7 чудес України».

 • Подібно до того, як кожна людина має свої риси, притаманні тільки їй одній, єдиній і неповторній, так і кожне місто має свої виразні, лише йому властиві, особливості. І чим далі у глиб віків сягає історія міста, тим більше воно відрізняється від інших міст, близьких за розмірами і населенням. Щодо своєї історії, то Умань — це унікальне місто. Немає в Україні, та мабуть і в Європі міста з такою великою часткою інтелігенції. Тут найбільша кількість вищих і середніх спеціальних навчальних закладів і студентів на одну тисячу населення, найбільший і найкращий дендрологічний парк "Софіївка", який у 2007 році виборов чільне місце в конкурсі «7 чудес України».

 • В Умані розташовано святі місця для паломників-хасидів і багато інших принад як для туристів, так і для постійних мешканців, а особливо — для корінних уманців. Саме в Умані, за ініціативи Уманського національного університету садівництва і підтримки міської адміністрації, проводиться щорічний пісенний фестиваль "Софіївські зорі".

 • У програмі фестивалю — класичні твори, народні пісні і танці, які виконуються самодіяльними артистами-студентами аграрних навчальних закладів усієї України. Тож уманцям є чим пишатись.Базовою програмою розвитку та виховання дітей дошкільного віку «Я у Світі» передбачено завдання ознайомлення дітей з явищами суспільного життя за напрямами, зміст яких поглиблюється у кожній наступній віковій групі. Вже у молодшій групі діти мають знати назву рідного міста, а в середній повинні мати певні уявлення про Батьківщину як місце, де людина народилась і живе, де народились і живуть її мама й тато. Вона така ж рідна для людини, як її батьки, тому й називається Батьківщиною. Наша Батьківщина — Україна, наше рідне місто — Умань. Діти повинні знати, що люди, які мають спільну батьківщину, — це народ, а ті, що народилися і живуть в Україні, — український народ. У народі з роду в рід передаються мова, пісні, повага до старших, любов до дітей і рідного дому. Програма передбачає формування у дітей уявлень про історію рідного міста, походження його назви і назв вулиць, географічні та історичні пам'ятки рідного краю.

 • Базовою програмою розвитку та виховання дітей дошкільного віку «Я у Світі» передбачено завдання ознайомлення дітей з явищами суспільного життя за напрямами, зміст яких поглиблюється у кожній наступній віковій групі. Вже у молодшій групі діти мають знати назву рідного міста, а в середній повинні мати певні уявлення про Батьківщину як місце, де людина народилась і живе, де народились і живуть її мама й тато. Вона така ж рідна для людини, як її батьки, тому й називається Батьківщиною. Наша Батьківщина — Україна, наше рідне місто — Умань. Діти повинні знати, що люди, які мають спільну батьківщину, — це народ, а ті, що народилися і живуть в Україні, — український народ. У народі з роду в рід передаються мова, пісні, повага до старших, любов до дітей і рідного дому. Програма передбачає формування у дітей уявлень про історію рідного міста, походження його назви і назв вулиць, географічні та історичні пам'ятки рідного краю.

 • Старші дошкільники мають знати прапор, гімн, герб України, назву її столиці, інших великих міст, значущі географічні назви, пам'ятні та визначні місця рідного міста. Цій меті підпорядковуються заняття «Ми живемо в Україні, ми дуже любимо її», «Пам'ятні місця України», «Рідне місто — Умань», «Вулиці нашого міста», «Наш герб», «Чарівна "Софіївка"».Ілюстрація кожного об'єкта, що вивчається, супроводжується текстом-нарисом. До кожного нарису додається список ключових слів, розуміння яких необхідне для повноцінного сприймання інформації кожною дитиною. Це збагачує путівник і створює додаткові можливості для вихователя стосовно вдосконалення активно-пасивного словника дошкільнят у напрямі засвоєння нових слів і поступового переходу деяких слів з пасивного словника до активного.

 • Ілюстрація кожного об'єкта, що вивчається, супроводжується текстом-нарисом. До кожного нарису додається список ключових слів, розуміння яких необхідне для повноцінного сприймання інформації кожною дитиною. Це збагачує путівник і створює додаткові можливості для вихователя стосовно вдосконалення активно-пасивного словника дошкільнят у напрямі засвоєння нових слів і поступового переходу деяких слів з пасивного словника до активного.

 • Автором путівника опрацьовано низку літературних джерел — путівників для дорослих, довідників тощо, список яких наводиться у кінці тексту. У тексті путівника не зроблено посилання на ці джерела з метою спрощення тексту і приведення його у відповідність з запитами і можливостями дошкільника. Вихователь повинен обов'язково ознайомитись з публікаціями, наведеними у списку використаних джерел, а також і іншими матеріалами про Умань, щоб кваліфіковано відповідати на всі можливі запитання дошкільнят, спрямовані на пізнання рідного міста, навколишнього світу, отримання знань.Знайомство з містом Умань розпочинається з центрального майдану. Це незабудоване місце, до якого сходиться декілька вулиць.

 • Знайомство з містом Умань розпочинається з центрального майдану. Це незабудоване місце, до якого сходиться декілька вулиць.Для регулювання руху автобусів та іншого транспорту у місці виїзду з центральної вулиці на майдан встановлено світлофор. Пішоходи переходять вулицю тільки тоді, коли на світлофорі вмикається зелений вогник. На Центральному майдані проводяться багатолюдні урочистості, традиційні щорічні свята — День міста, фестиваль "Софіївські зорі", ярмарки. Навколо майдану розташовані адміністративний будинок, пошта, телеграф, готель "Умань", Будинок культури, крамниці.

 • Для регулювання руху автобусів та іншого транспорту у місці виїзду з центральної вулиці на майдан встановлено світлофор. Пішоходи переходять вулицю тільки тоді, коли на світлофорі вмикається зелений вогник. На Центральному майдані проводяться багатолюдні урочистості, традиційні щорічні свята — День міста, фестиваль "Софіївські зорі", ярмарки. Навколо майдану розташовані адміністративний будинок, пошта, телеграф, готель "Умань", Будинок культури, крамниці.

У багатьох кабінетах і відділах будинку адміністрації міста та району працюють державні службовці. Вони здійснюють керівництво містом і районом: промисловістю, сільським господарством, освітою, медициною, культурою, торгівлею та побутовим обслуговуванням населення. Біля будинку ростуть гарні ялинки й квіти, під’їжджають автомобілі. Численні відвідувачі, громадяни міста і району, а також мешканці різних регіонів нашої держави та іноземці звертаються сюди для вирішення своїх життєво-необхідних проблем.

 • У багатьох кабінетах і відділах будинку адміністрації міста та району працюють державні службовці. Вони здійснюють керівництво містом і районом: промисловістю, сільським господарством, освітою, медициною, культурою, торгівлею та побутовим обслуговуванням населення. Біля будинку ростуть гарні ялинки й квіти, під’їжджають автомобілі. Численні відвідувачі, громадяни міста і району, а також мешканці різних регіонів нашої держави та іноземці звертаються сюди для вирішення своїх життєво-необхідних проблем.Це центр, через який мешканці Умані підтримують зв'язок з усім світом. Сюди приходять поштові повідомлення, газети, журнали, листи, вітальні листівки, поштові перекази, посилки, бандеролі.

 • Це центр, через який мешканці Умані підтримують зв'язок з усім світом. Сюди приходять поштові повідомлення, газети, журнали, листи, вітальні листівки, поштові перекази, посилки, бандеролі.У приміщенні Укртелекому можна замовити телефонну розмову або переслати факсиміле-текст чи зображення в будь-який куточок нашої планети. Тут приймають, передають і доставляють телеграми, забезпечують доступ до мережі Інтернет. Мережею дротового радіомовлення транслюють програми національного радіо України, програми державних обласних і регіональних телерадіокомпаній, районних радіоредакцій та недержавних радіоорганізацій.

 • У приміщенні Укртелекому можна замовити телефонну розмову або переслати факсиміле-текст чи зображення в будь-який куточок нашої планети. Тут приймають, передають і доставляють телеграми, забезпечують доступ до мережі Інтернет. Мережею дротового радіомовлення транслюють програми національного радіо України, програми державних обласних і регіональних телерадіокомпаній, районних радіоредакцій та недержавних радіоорганізацій.У нашому місті багато різних банків. Тут громадяни міста отримують гроші — заробітну плату, пенсію та соціальну допомогу, зберігають свої заощадження, здійснюють платежі за комунальні послуги та інші оплати, проводять різні потрібні для життя фінансові операції.

 • У нашому місті багато різних банків. Тут громадяни міста отримують гроші — заробітну плату, пенсію та соціальну допомогу, зберігають свої заощадження, здійснюють платежі за комунальні послуги та інші оплати, проводять різні потрібні для життя фінансові операції.Окрім громадян міста, банкові установи обслуговують усі заводи і фабрики, сільськогосподарські й переробні підприємства, торгівельні фірми, аграрні кооперативи, підприємства громадського харчування й обслуговування населення, державні установи і приватні та громадські організації.

 • Окрім громадян міста, банкові установи обслуговують усі заводи і фабрики, сільськогосподарські й переробні підприємства, торгівельні фірми, аграрні кооперативи, підприємства громадського харчування й обслуговування населення, державні установи і приватні та громадські організації.На цьому заводі вмілі робітники виготовляють різні механізми, щоб полегшити працю людей у сільському господарстві — на полях, городах, садах та фермах.

 • На цьому заводі вмілі робітники виготовляють різні механізми, щоб полегшити працю людей у сільському господарстві — на полях, городах, садах та фермах.

 • У різних цехах заводу працює багато людей різних професій — інженери, конструктори, техніки, слюсарі, токарі та багато інших. Завод має багато цехів і великі комори, де зберігається все необхідне для роботи та готова продукція.Завод, на якому виготовляють ліки і вітаміни, щоб дорослі і діти були здоровими, міцними. Тут виробляють ліки і вітаміни не тільки для людей, а також для тварин і птахів. На заводі працює багато людей різних професій: інженери, технологи, лаборанти, водії.

 • Завод, на якому виготовляють ліки і вітаміни, щоб дорослі і діти були здоровими, міцними. Тут виробляють ліки і вітаміни не тільки для людей, а також для тварин і птахів. На заводі працює багато людей різних професій: інженери, технологи, лаборанти, водії. • Тут під керівництвом модельєрів-конструкторів працівники фабрики шиють верхній одяг для чоловіків, жінок та дітей, постільну білизну та робочий одяг.

 • Швачки-майстрині пишаються тим, що пальта, плащі і куртки, які вони виготовляють, купують не тільки українці, а й мешканці інших країн світу.

Пожежна вежа височіє у самому центрі міста. І вдень, і вночі на ній чергують пожежники. Вони пильно вдивляються до кожного куточка міста, пильнують, щоб ніде не спалахнула пожежа. Тут є великі червоні машини, за допомогою яких вони швидко приїжджають, коли щось горить, і гасять вогонь. Пожежники — дуже сміливі, мужні люди, завжди приїдуть вчасно на допомогу. Сповістити про пожежу можна за телефоном — 101.

 • Пожежна вежа височіє у самому центрі міста. І вдень, і вночі на ній чергують пожежники. Вони пильно вдивляються до кожного куточка міста, пильнують, щоб ніде не спалахнула пожежа. Тут є великі червоні машини, за допомогою яких вони швидко приїжджають, коли щось горить, і гасять вогонь. Пожежники — дуже сміливі, мужні люди, завжди приїдуть вчасно на допомогу. Сповістити про пожежу можна за телефоном — 101.Дуже гарне наше місто. І щоб ніхто не перешкоджав його гостям і постійним мешканцям спокійно жити, працювати й відпочивати створено міліцію. В міліції працюють сміливі й сильні міліціонери, які завжди готові допомогти кожній чесній людині, зупинити хулігана, затримати п'яницю, вловити злодія. Вони завжди стежать, щоб був порядок в нашому місті. Викликати міліцію можна зателефонувавши 102.

 • Дуже гарне наше місто. І щоб ніхто не перешкоджав його гостям і постійним мешканцям спокійно жити, працювати й відпочивати створено міліцію. В міліції працюють сміливі й сильні міліціонери, які завжди готові допомогти кожній чесній людині, зупинити хулігана, затримати п'яницю, вловити злодія. Вони завжди стежать, щоб був порядок в нашому місті. Викликати міліцію можна зателефонувавши 102.До неї звертаються люди, якщо хтось раптово захворів, упав на слизькій дорозі і дуже забився чи трапився якийсь інший нещасний випадок. Лікарі "швидкої допомоги" за декілька хвилин прибудуть на місце і врятують хворого. Якщо потрібно, відвезуть його до лікарні. "Швидка допомога" працює цілодобово, викликати її можна за телефоном 103.

 • До неї звертаються люди, якщо хтось раптово захворів, упав на слизькій дорозі і дуже забився чи трапився якийсь інший нещасний випадок. Лікарі "швидкої допомоги" за декілька хвилин прибудуть на місце і врятують хворого. Якщо потрібно, відвезуть його до лікарні. "Швидка допомога" працює цілодобово, викликати її можна за телефоном 103.Тут працюють люди, які турбуються про те, щоб усім дітям у школах та дитячих садках було добре вчитися і гратися. Вони допомагають шкільним учителям і вихователям дошкільнят краще працювати, а також обладнувати школи і дитячі садочки.

 • Тут працюють люди, які турбуються про те, щоб усім дітям у школах та дитячих садках було добре вчитися і гратися. Вони допомагають шкільним учителям і вихователям дошкільнят краще працювати, а також обладнувати школи і дитячі садочки.Велике, світле приміщення, в якому школярі навчаються протягом одинадцяти років. До школи діти йдуть після того, як підростають і добре підготуються до школи у дитячому садку. Щороку Першого вересня шкільні вчителі зустрічають своїх учнів.

 • Велике, світле приміщення, в якому школярі навчаються протягом одинадцяти років. До школи діти йдуть після того, як підростають і добре підготуються до школи у дитячому садку. Щороку Першого вересня шкільні вчителі зустрічають своїх учнів.Маю зошит, маю книжку,

 • Маю зошит, маю книжку,

 • Он лежать вони на ліжку.

 • Маю “Читанку” й “Буквар”,

 • Значить, справжній я школяр.

 • Г. ЧеріньЦе друга домівка для дошкільнят. Діти в садочку вперше вчаться навчатися, знайомляться з цікавими казками, іграшками, пізнають навколишній світ з допомогою добрих, лагідних вихователів. Діти також відвідують заняття з фізкультури, хореографії, музики. Багато радості приносять театралізовані вистави, свята, дитячі ранки. У просторих, світлих і гарних приміщеннях весело і затишно нашим дошкільнятам.

 • Це друга домівка для дошкільнят. Діти в садочку вперше вчаться навчатися, знайомляться з цікавими казками, іграшками, пізнають навколишній світ з допомогою добрих, лагідних вихователів. Діти також відвідують заняття з фізкультури, хореографії, музики. Багато радості приносять театралізовані вистави, свята, дитячі ранки. У просторих, світлих і гарних приміщеннях весело і затишно нашим дошкільнятам.Таку назву має наше педагогічне училище, у якому студенти набувають професії вихователя дитячого садка. Вони вчаться проводити заняття з дошкільнятами, гратися з ними в різноманітні ігри, виготовляти цікаві іграшки-забавлянки, співати дитячих пісень, танцювати. Студенти багато читають книжок, старанно вчаться, щоб потім стати добрими, розумними вихователями, з якими діткам буде дуже весело і цікаво.

 • Таку назву має наше педагогічне училище, у якому студенти набувають професії вихователя дитячого садка. Вони вчаться проводити заняття з дошкільнятами, гратися з ними в різноманітні ігри, виготовляти цікаві іграшки-забавлянки, співати дитячих пісень, танцювати. Студенти багато читають книжок, старанно вчаться, щоб потім стати добрими, розумними вихователями, з якими діткам буде дуже весело і цікаво.Тут студенти вчаться співати і грати на різних музичних інструментах. Після закінчення навчання вони будуть працювати викладачами музичних шкіл, вчителями співів та музики в школах, музичними керівниками в дитячих садках. Під час навчання студенти разом зі своїми педагогами влаштовують чудові концерти. Вони виконують кращі класичні і народні музичні твори.

 • Тут студенти вчаться співати і грати на різних музичних інструментах. Після закінчення навчання вони будуть працювати викладачами музичних шкіл, вчителями співів та музики в школах, музичними керівниками в дитячих садках. Під час навчання студенти разом зі своїми педагогами влаштовують чудові концерти. Вони виконують кращі класичні і народні музичні твори.Випускники працюють фельдшерами, а також медичними сестрами у лікарнях і пологових будинках, дитячих садках, школах, а також у медичній санітарній авіації і морських судах. Це дуже важливі професії, що допомагають лікувати людей від хвороб і зберігати здоров’я.

 • Випускники працюють фельдшерами, а також медичними сестрами у лікарнях і пологових будинках, дитячих садках, школах, а також у медичній санітарній авіації і морських судах. Це дуже важливі професії, що допомагають лікувати людей від хвороб і зберігати здоров’я.Навчальний заклад, де випускники шкіл продовжують навчання, обираючи улюблений вид діяльності.

 • Навчальний заклад, де випускники шкіл продовжують навчання, обираючи улюблений вид діяльності.Тут готують фахівців для роботі у селі і в місті зі спеціальностей: експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва; організація перевезень і управління на автотранспорті; фінанси та кредит; бухгалтерський облік; обслуговування програмних систем і комплексів та розробка програмного забезпечення, а також навчають найбільш важливих робітничих професій: водій автомобіля; тракторист-машиніст; слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник; швачка; оператор комп’ютерного набору і таке інше.

 • Тут готують фахівців для роботі у селі і в місті зі спеціальностей: експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва; організація перевезень і управління на автотранспорті; фінанси та кредит; бухгалтерський облік; обслуговування програмних систем і комплексів та розробка програмного забезпечення, а також навчають найбільш важливих робітничих професій: водій автомобіля; тракторист-машиніст; слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник; швачка; оператор комп’ютерного набору і таке інше.

 • Кращі студенти, які відмінно навчаються і добре працюють, після закінчення коледжу можуть бути зараховані до Уманського національного університету садівництва та інших вищих навчальних закладів.

В університеті студенти навчаються вирощувати яблука, груші, вишні, черешні, сливи, пшеницю, картоплю, огірки, помідори, буряки тощо.

 • В університеті студенти навчаються вирощувати яблука, груші, вишні, черешні, сливи, пшеницю, картоплю, огірки, помідори, буряки тощо.

 • Випускники університету працюють на полях, у садах і на городах, у теплицях і оранжереях, наукових лабораторіях. Навчають студентів досвідчені професори, талановиті викладачі.

 • Серед випускників університету є державні діячі, депутати Верховної Ради, видатні науковці, академіки, керівники великих садівничих господарств, тепличних комбінатів та інших господарств.Тут навчаються студенти, які хочуть стати вчителями у школі, вихователями-методистами в дитячому садку. Допомагають їм у навчанні досвідчені викладачі —професори і доценти. Серед випускників університету є державні діячі, науковці, олімпійські чемпіони, митці, керівники закладів освіти.

 • Тут навчаються студенти, які хочуть стати вчителями у школі, вихователями-методистами в дитячому садку. Допомагають їм у навчанні досвідчені викладачі —професори і доценти. Серед випускників університету є державні діячі, науковці, олімпійські чемпіони, митці, керівники закладів освіти.Цілий квартал на вулиці Шевченка займає міська лікарня. Це справжнє медичне містечко. За спеціалізованою медичною допомогою сюди йдуть хворі не лише з Умані, а й звертаються за медичною допомогою мешканці довколишніх районів не тільки Черкащини, а й із сусідніх областей.

 • Цілий квартал на вулиці Шевченка займає міська лікарня. Це справжнє медичне містечко. За спеціалізованою медичною допомогою сюди йдуть хворі не лише з Умані, а й звертаються за медичною допомогою мешканці довколишніх районів не тільки Черкащини, а й із сусідніх областей.

 • Лікують хвороби серця, печінки й нирок, загоюють різні травми, у хірургічному відділенні роблять складні операції, лікують від багатьох інших хвороб.На розі вулиць Шевченка й Тищика, через дорогу від міської лікарні, компанія "Мед-сервіс" відкрила нову аптеку, де можна купити якісні ліки. У цьому ж будинку надаються стоматологічні послуги, у лабораторії роблять найскладніші аналізи.

 • На розі вулиць Шевченка й Тищика, через дорогу від міської лікарні, компанія "Мед-сервіс" відкрила нову аптеку, де можна купити якісні ліки. У цьому ж будинку надаються стоматологічні послуги, у лабораторії роблять найскладніші аналізи.Це спеціальний медичний заклад для дітей різного віку: немовлят, дошкільнят та школярів.

 • Це спеціальний медичний заклад для дітей різного віку: немовлят, дошкільнят та школярів.

 • Тут лікарі спостерігають за здоров'ям дітей, піклуються, щоб вони не хворіли.

 • Медичні працівники навчають батьків і дітей правильно загартовуватись, рости здоровими, сильними і красивими, з ранніх років берегти здоров'я.У цьому великому красивому будинку відбуваються дуже цікаві культурно-мистецькі заходи. Коли до міста приїздять на гастролі митці сцени зі столичних і обласних театрів, філармоній, цирків, вони показують свою майстерність на сцені міського Будинку культури.

 • У цьому великому красивому будинку відбуваються дуже цікаві культурно-мистецькі заходи. Коли до міста приїздять на гастролі митці сцени зі столичних і обласних театрів, філармоній, цирків, вони показують свою майстерність на сцені міського Будинку культури.Крім концертів, циркових та театралізованих вистав, у великій гарній залі проводять загальноміські урочистості, збори, а також новорічні та інші свята, виставки для дітей та дорослих. У Будинку культури щороку відбувається конкурс дитячої творчості «Уманські дзвіночки». У ньому беруть участь кращі колективи дошкільних навчальних закладів міста.

 • Крім концертів, циркових та театралізованих вистав, у великій гарній залі проводять загальноміські урочистості, збори, а також новорічні та інші свята, виставки для дітей та дорослих. У Будинку культури щороку відбувається конкурс дитячої творчості «Уманські дзвіночки». У ньому беруть участь кращі колективи дошкільних навчальних закладів міста.Будинок, де зберігається багато-багато різних книжок. Діти, учні, студенти, дорослі мешканці Умані приходять сюди, щоб прочитати потрібну книжку чи вибрати і взяти її на певний час додому. Для цього треба записатися до бібліотеки і отримати у бібліотекаря читацький квиток. Дуже важливо вчасно повернути прочитану книжку до бібліотеки, щоб хтось інший зміг її теж прочитати.

 • Будинок, де зберігається багато-багато різних книжок. Діти, учні, студенти, дорослі мешканці Умані приходять сюди, щоб прочитати потрібну книжку чи вибрати і взяти її на певний час додому. Для цього треба записатися до бібліотеки і отримати у бібліотекаря читацький квиток. Дуже важливо вчасно повернути прочитану книжку до бібліотеки, щоб хтось інший зміг її теж прочитати.У музеї зібрано матеріали про історію, економіку і природу рідного краю, про видатних людей Уманщини, здобутки в промисловості, сільському господарстві, культурі і спорті міста і району.

 • У музеї зібрано матеріали про історію, економіку і природу рідного краю, про видатних людей Уманщини, здобутки в промисловості, сільському господарстві, культурі і спорті міста і району.Є в музеї старовинні картини, книжки, газети, зразки чоловічого і жіночого українського одягу і прикрас різних віків. Багато експонатів з часів Великої Вітчизняної війни. Серед них — фотографії й особисті речі уманських підпільників, а також героїв оборони і звільнення міста.

 • Є в музеї старовинні картини, книжки, газети, зразки чоловічого і жіночого українського одягу і прикрас різних віків. Багато експонатів з часів Великої Вітчизняної війни. Серед них — фотографії й особисті речі уманських підпільників, а також героїв оборони і звільнення міста.Приміщення, в якому відбуваються виставки різних творів мистецтва.

 • Приміщення, в якому відбуваються виставки різних творів мистецтва.

 • Тут експонуються картини професійних українських та зарубіжних художників.У святкові та урочисті дні люди приходять сюди, щоб послухати виступи Уманського муніципального камерного хору та дитячого камерного хору «АЕДА».

 • У святкові та урочисті дні люди приходять сюди, щоб послухати виступи Уманського муніципального камерного хору та дитячого камерного хору «АЕДА».

Дуже-дуже давно, понад 200 років тому у мальовничій балці, на берегах річечки Кам'янка збудовано цей чудовий парк. Неповторна його краса у поєднанні всіх принад нашої рідної природи з результатами обережної дбайливої праці тисяч людей-творців "Софіївки".

 • Дуже-дуже давно, понад 200 років тому у мальовничій балці, на берегах річечки Кам'янка збудовано цей чудовий парк. Неповторна його краса у поєднанні всіх принад нашої рідної природи з результатами обережної дбайливої праці тисяч людей-творців "Софіївки".

 • Природна чарівність дикої балки доповнена штучними озерами, водограєм і фонтанами, павільйонами й альтанками. Милують око довгошиї красені-лебеді та різнокольорові качки з каченятами. Співають пташки, гризуть горішки і перестрибують з гілки на гілку золотисто-руді білочки.Над Осташівкою, найбільшим в Умані ставком, на північному схилі височить на гранітному п'єдесталі у повний зріст скульптура Т.Г. Шевченка, великого українського поета, художника і патріота. Його вірші люблять усі українці — і великі, і малі. Пісні на його вірші співають у всьому світі. Прекрасні картини Т.Г. Шевченка є в багатьох музеях України й інших країн.

 • Над Осташівкою, найбільшим в Умані ставком, на північному схилі височить на гранітному п'єдесталі у повний зріст скульптура Т.Г. Шевченка, великого українського поета, художника і патріота. Його вірші люблять усі українці — і великі, і малі. Пісні на його вірші співають у всьому світі. Прекрасні картини Т.Г. Шевченка є в багатьох музеях України й інших країн.

 • Т.Г. Шевченко народився на нашій Черкащині в с. Моринці, і похований у м. Канів на Чернечій горі.

 • Його поезія впродовж багатьох років чарує своєю поетичністю навіть тих, хто не володіє українською мовою.Тут на п’єдесталі встановлено танк, що символізує визволення нашого рідного міста Умані від німецько-фашистських загарбників.

 • Тут на п’єдесталі встановлено танк, що символізує визволення нашого рідного міста Умані від німецько-фашистських загарбників.Цей пам'ятник споруджено для увічнення пам'яті про воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, визволяючи наш рідний край.

 • Цей пам'ятник споруджено для увічнення пам'яті про воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, визволяючи наш рідний край.Біля обеліску збираються ветерани війни, наші дідусі, бабусі, а також інші мешканці Умані та Уманського району, гості міста. Тут відзначають День Перемоги, день визволення Умані, сюди несуть квіти дорослі і діти, наречені, щоб вшанувати пам'ять про наших визволителів.

 • Біля обеліску збираються ветерани війни, наші дідусі, бабусі, а також інші мешканці Умані та Уманського району, гості міста. Тут відзначають День Перемоги, день визволення Умані, сюди несуть квіти дорослі і діти, наречені, щоб вшанувати пам'ять про наших визволителів.Є в Умані декілька християнських храмів, і серед них Свято-Миколаївський собор. Сюди, як і в інші церкви, приходять християни помолитися Богу, послухати проповіді та духовні пісні. Служителі храму беруть участь в обрядах хрещення, вінчання, панахиди. У великій залі горять свічки, на стінах висять красиві ікони.

 • Є в Умані декілька християнських храмів, і серед них Свято-Миколаївський собор. Сюди, як і в інші церкви, приходять християни помолитися Богу, послухати проповіді та духовні пісні. Служителі храму беруть участь в обрядах хрещення, вінчання, панахиди. У великій залі горять свічки, на стінах висять красиві ікони.До найбільш привабливих для хасидського паломництва культових споруд слід віднести розташовану у нашому місті могилу єврейського праведника і тлумача Тори — цадика Нахмана з Брацлава, нащадка засновника хасидизму Баал Шем Това.

 • До найбільш привабливих для хасидського паломництва культових споруд слід віднести розташовану у нашому місті могилу єврейського праведника і тлумача Тори — цадика Нахмана з Брацлава, нащадка засновника хасидизму Баал Шем Това.Умань раз на рік масово відвідують прочани, які приїжджають сюди восени на 10 днів, щоб відсвяткувати Рош-га-шана (Новий рік) і помолитися на могилі єврейського праведника.

 • Умань раз на рік масово відвідують прочани, які приїжджають сюди восени на 10 днів, щоб відсвяткувати Рош-га-шана (Новий рік) і помолитися на могилі єврейського праведника.

 • Щороку до міста прибуває до 30 тис. хасидів з майже 30 країн — передовсім Ізраїлю, США, Канади, Франції, Італії та Росії.Місце, де розташовані великі торгові ряди. Тут уманці купують за гроші різні продуктові та промислові товари.

 • Місце, де розташовані великі торгові ряди. Тут уманці купують за гроші різні продуктові та промислові товари.Це велика крамниця, де продають різні продукти та напої. Чемні продавці приязно всміхаються і пропонують купити хліб і булки, рибу й м'ясо, сир і ковбасу, тістечко й цукерки, мінеральну і солодку воду, різні соки і напої. Тут можна придбати і крупи, і макарони, і борошно, і чай, і каву, і молоко, і масло. Необхідну кількість гривень і копійок потрібно заплатити касиру, який видає чек на одержання купленого товару.

 • Це велика крамниця, де продають різні продукти та напої. Чемні продавці приязно всміхаються і пропонують купити хліб і булки, рибу й м'ясо, сир і ковбасу, тістечко й цукерки, мінеральну і солодку воду, різні соки і напої. Тут можна придбати і крупи, і макарони, і борошно, і чай, і каву, і молоко, і масло. Необхідну кількість гривень і копійок потрібно заплатити касиру, який видає чек на одержання купленого товару.На вул. Паризької комуни, майже у центрі Умані, розташований універсальний торговий центр. На спільній території розмістилися великі крамниці-супермаркети «Фуршет», «Фокстрот», «Сіті», в яких можна купити і телевізор, і пральну машину, і черевички, і спідничку, і цукерки, і хліб, і м’ясо та багато інших продовольчих і промислових товарів.

 • На вул. Паризької комуни, майже у центрі Умані, розташований універсальний торговий центр. На спільній території розмістилися великі крамниці-супермаркети «Фуршет», «Фокстрот», «Сіті», в яких можна купити і телевізор, і пральну машину, і черевички, і спідничку, і цукерки, і хліб, і м’ясо та багато інших продовольчих і промислових товарів.Ще ближче до центру міста торговий центр «Велика кишеня». Різноманіття товарів приваблює містян та численних гостей, що приїздять до нашого міста не лише з України, а й з-за кордону .

 • Ще ближче до центру міста торговий центр «Велика кишеня». Різноманіття товарів приваблює містян та численних гостей, що приїздять до нашого міста не лише з України, а й з-за кордону .Велике значення для добробуту людей мають підприємства побутового обслуговування. Для цього працюють люди різних професій: кравці, шевці, фотографи, майстри з ремонту різної побутової техніки. Вони обслуговують мешканців нашого міста. За індивідуальним замовленням шиють та ремонтують одяг, взуття дорослим і дітям, в'яжуть трикотажні вироби, роблять фотографії та портрети, ремонтують холодильники, телевізори, пральні машини, меблі та інші предмети домашнього вжитку.

 • Велике значення для добробуту людей мають підприємства побутового обслуговування. Для цього працюють люди різних професій: кравці, шевці, фотографи, майстри з ремонту різної побутової техніки. Вони обслуговують мешканців нашого міста. За індивідуальним замовленням шиють та ремонтують одяг, взуття дорослим і дітям, в'яжуть трикотажні вироби, роблять фотографії та портрети, ремонтують холодильники, телевізори, пральні машини, меблі та інші предмети домашнього вжитку.До сфери побутового обслуговування належать перукарні. Тут майстерні перукарі підстрижуть і зроблять зачіску чоловікам і жінкам, а також і дітям, щоб надати їм охайного привабливого вигляду.

 • До сфери побутового обслуговування належать перукарні. Тут майстерні перукарі підстрижуть і зроблять зачіску чоловікам і жінкам, а також і дітям, щоб надати їм охайного привабливого вигляду.Щороку до Умані приїздять тисячі туристів і гостей з інших міст і сіл України та з-за кордону. Частина з них оселяється в готелі "Умань", що на центральному майдані. Тут світло і затишно. У приміщенні першого поверху є кафе, перукарня, пункт обміну іноземної валюти на українські гривні.

 • Щороку до Умані приїздять тисячі туристів і гостей з інших міст і сіл України та з-за кордону. Частина з них оселяється в готелі "Умань", що на центральному майдані. Тут світло і затишно. У приміщенні першого поверху є кафе, перукарня, пункт обміну іноземної валюти на українські гривні.Готель «Софіївський»

 • Готель «Софіївський»

 • розташований біля автовокзалу в адміністративній зоні відомого дендропарку «Софіївка».

 • Є в Умані готелі «Фортеця», «Шаарей Ціон», мотель «Гостинний двір» та інші.Велика територія центрального стадіону обладнана для фізкультурних занять та спортивних змагань. Є тут велике футбольне поле, бігові доріжки. Тенісний корт, волейбольний і баскетбольний майданчики, інші спортивні споруди. Навколо футбольного поля встановлено місця для сидіння, лавочки для глядачів-уболівальників.

 • Велика територія центрального стадіону обладнана для фізкультурних занять та спортивних змагань. Є тут велике футбольне поле, бігові доріжки. Тенісний корт, волейбольний і баскетбольний майданчики, інші спортивні споруди. Навколо футбольного поля встановлено місця для сидіння, лавочки для глядачів-уболівальників.На стадіоні також проводять різні святкові заходи, на які збираються багато людей, відбуваються і Малі Олімпійські ігри за участю спортивних команд із дошкільних навчальних закладів.

 • На стадіоні також проводять різні святкові заходи, на які збираються багато людей, відбуваються і Малі Олімпійські ігри за участю спортивних команд із дошкільних навчальних закладів.Це центр міжміських перевезень пасажирів.

 • Це центр міжміських перевезень пасажирів.Коли хтось у касі автостанції купує квиток, щоб поїхати до іншого міста чи села автобусом, він стає пасажиром автобуса. До автовокзалу автобуси прибувають за розкладом, у якому вказано час прибуття. Так само за розкладом вони від'їжджають у різні кінці нашої держави. З Умані можна доїхати автобусом до Києва й Одеси, до Черкас і Вінниці та інших місті, сіл нашої країни і навіть за кордон.

 • Коли хтось у касі автостанції купує квиток, щоб поїхати до іншого міста чи села автобусом, він стає пасажиром автобуса. До автовокзалу автобуси прибувають за розкладом, у якому вказано час прибуття. Так само за розкладом вони від'їжджають у різні кінці нашої держави. З Умані можна доїхати автобусом до Києва й Одеси, до Черкас і Вінниці та інших місті, сіл нашої країни і навіть за кордон.

 • На автобусах і таксі працюють досвідчені водії, які керують своїми машинами так, щоб не було аварій і пасажирам було зручно. Вони добре розрізняють знаки та правила дорожнього руху і завжди дотримуються їх.Пасажирські і товарні потяги приїжджають до Умані на платформи залізничного вокзалу. Тут є великий гарний будинок із залами очікування, касами, камерами схову багажу (валіз і сумок).

 • Пасажирські і товарні потяги приїжджають до Умані на платформи залізничного вокзалу. Тут є великий гарний будинок із залами очікування, касами, камерами схову багажу (валіз і сумок).Щоб стати пасажиром потягу, слід купити квиток у касі. На квитку написано місце, куди їде потяг, час відправлення, номер вагона, місце у вагоні. Потягом керує машиніст. У вагоні є провідники, які допомагають пасажирам знайти своє місце у вагоні, а також нагадують, коли час виходити.

 • Щоб стати пасажиром потягу, слід купити квиток у касі. На квитку написано місце, куди їде потяг, час відправлення, номер вагона, місце у вагоні. Потягом керує машиніст. У вагоні є провідники, які допомагають пасажирам знайти своє місце у вагоні, а також нагадують, коли час виходити.

 • На прохання пасажира провідник може подати склянку чаю, а також цукор, печиво. При поїздках на далекі відстані у плацкартних та купейних вагонах можна лягти на спеціальних полицях і добре виспатись.Нариси про школу і дитячий садок скомпоновано знеособлено — як узагальнена школа й узагальнений дитячий садок, а ключові слова введено не для пошуку конкретного об'єкта, а для мовленнєвого розвитку дитини.

 • Нариси про школу і дитячий садок скомпоновано знеособлено — як узагальнена школа й узагальнений дитячий садок, а ключові слова введено не для пошуку конкретного об'єкта, а для мовленнєвого розвитку дитини.

 • Більшість занять мають проводитись безпосередньо у місті і лише деякі з них можуть бути проведені у груповій кімнаті за допомогою дидактичного матеріалу. Тому вихователь мусить самостійно підбирати нариси відповідно до віку вихованців і корегувати їх згідно з можливостями виходу до міста, специфікою і віддаленістю об'єкта від дошкільного закладу тощо.

 • Поданий матеріал багатофункціональний, може слугувати як наочним, так і допоміжним ілюстрованим посібником до занять з ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з навколишнім світом, дидактичною наочністю для активізації мовленнєвої творчості дітей.Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / наук. та упоряд. О.Л. Кононенко. — К.: Світич, 2008. — 430 с.

 • Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / наук. та упоряд. О.Л. Кононенко. — К.: Світич, 2008. — 430 с.

 • Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля: Для дітей дошкіл. віку: Метод. посіб. для вихователів дитсадків та батьків. — Полтава, 2001. — Ч. 1. — 59 с.

 • Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля: Для дітей дошкіл. віку: Метод. посіб. для вихователів дитсадків та батьків. — Полтава, 2003. — Ч. 2. —75 с.

 • Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі: Навч. посіб. для студ. вищ. пед. навч. закл. — 2-е вид. вид., перероб. і доп. — К.: Вища шк., 2002. — 407 с.

 • Богуш А. Моє довкілля: Програма ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з довкіллям // Дитячий садок. — 2011. — №45–46 (624–622). — С. 4–109.

 • Гарбузова Л. Коментар до плану міста Умань; За ред. Є.Т. Волошина. — Вінниця: Фавор, 1996. — 24 с.

 • Косенко И.С. Национальный дендрологический парк “Софиевка” — К.: Академпериодика, 2010. — 198 с.

 • Опалко Г.П. Знайомтесь — Умань: Путівник. — Умань: Методкабінет відділу освіти, 2004. — 31 с.

 • Роготченко А.П. Уманське чудо. — К.: Будівельник, 1980. — 96 с.

 • Умань: Фотоальбом / Авт. тексту Ю.І. Бодров; авт. фотоіл. В.А. Копотун. — К.: Мистецтво, 1999. — 112 с.

 • Храбан Г.Ю., Заграничний П.О. Умань: Путівник. — Дніпропетровськ: Промінь, 1985. — 110 с.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка