Нарада керівників навчальних закладів району 21. 04. 2017 Порядок проведення нарадиДата конвертації10.01.2018
Розмір446 b.


Нарада керівників навчальних закладів району 21.04.2017


Порядок проведення наради

1. Про організацію роботи щодо попередження насильства в сім'ї.

Попазова Л.М., методист РМК

Федоренко А.В., старший інспектор ювенальної превенції Нововодолазького ВП

Несміян В.В., начальник служби в справах дітей районної державної адміністрації

Щербакова Ю.В., директор РЦСССДМ

Івасенко К.П., практичний психолог Нововодолазької гімназії

2. Про організований порядок закінчення 2016/2017 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)– х класів загальноосвітніх навчальних закладів району.

2. Про організований порядок закінчення 2016/2017 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)– х класів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Чаюк Л.М., заступник начальника відділу освіти

Біловол Л.І., завідувач РМК

Шевченко Л.М., методист РМКПро організацію роботи щодо попередження насильства в сім'ї

Нормативно-правове забезпечення:

 • - Конституція України (ст.3, 28, 52);

 • - Конвенція ООН про права дитини (ст.16);

- Закон України «Про освіту» (п. 1 ст. 51, 54, 56);

- Закон України «Про загальну середню освіту» (ст.36, 47);

- Закон України «Про охорону дитинства» (ст. 10);

- Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»;

- Закон України «Про захист суспільної моралі» (ст.7);

- Сімейний кодекс України (п. 6, 7, ст. 150);

Нормативно-правове забезпечення:

 • - Постанова КМУ від 21.11.2013 № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)»;

- Постанова КМУ від 21.11.2013 № 895 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах».

До сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, належать сім’ї (особи), які не можуть самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив, зокрема, таких обставин:

1) жорстоке поводження з дитиною в сім’ї;

2) відсутність постійного місця роботи у працездатних членів сім’ї (особи);

3) відсутність житла, призначеного та придатного для проживання;

4) відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, взяття під варту одного з членів сім’ї (особи), насильство в сім’ї (у тому числі щодо дитини);

5) тривала хвороба, встановлена інвалідність (у тому числі дітей), вроджені вади фізичного та психічного розвитку, малозабезпеченість, безробіття одного з членів сім’ї (особи), що негативно впливає на виконання батьківських обов’язків, призводить до неналежного утримання дитини та догляду за нею; 6) спосіб життя, внаслідок якого один із членів сім’ї (особа) частково або повністю не має здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте життя та брати участь у суспільному житті; 7) ухиляння батьків від виконання обов’язків з виховання дитини; 8) відібрання у батьків дитини без позбавлення батьківських прав; 9) стихійне лихо; 10) дискримінація осіб та/або груп осіб.

Нормативно-правове забезпечення:

 • - Спільний наказ від 19.08.2014 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення»;

- Лист Міністерства освіти і науки України від 28.12.2016 № 1/9-680 «Щодо захисту дітей від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження».

Порядок розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

1. Звернення про факти жорстокого поводження з дітьми або загрозу їх вчинення можуть подаватися до будь-якого суб’єкта, визначеного у пункті 2 розділу I цього Порядку, в усній або письмовій формі за місцем проживання (перебування) дитини самою дитиною, батьками, одним із батьків дитини або особою/особами, які їх замінюють, будь-якими фізичними та юридичними особами.

Повідомлення про дитину, яка постраждала від жорстокого поводження або стосовно якої існує загроза його вчинення (додаток 1) оформлюється суб’єктами, яким стало відомо про зазначені факти при виконанні своїх функціональних обов’язків, письмово та надсилається до служби у справах дітей і органу внутрішніх справ за місцем проживання (перебування) дитини.

 2. Усі звернення та повідомлення з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози щодо його вчинення реєструються суб’єктами, до яких надійшла інформація, у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення (додаток 2) та протягом однієї доби направляються до служби у справах дітей і органу внутрішніх справ за місцем проживання (перебування) дитини.

Розгляд звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

1. Координатором заходів щодо захисту дітей від жорстокого поводження з ними або загрози його вчинення є служба у справах дітей.

2. Органи внутрішніх справ.

3. Заклади освіти.

4. Заклади охорони здоров’я.

5. Центри соціальних служб для сім’ї, дітей

та молоді.

Заклади освіти:

 • здійснюють приймання звернень та повідомлень про випадки жорстокого поводження щодо дитини;

 • терміново (протягом однієї доби) передають повідомлення у письмовій формі до служби у справах дітей, органів внутрішніх справ про випадок жорстокого поводження з дитиною чи загрозу його вчинення;

 • у межах компетенції вживають заходів щодо виявлення і припинення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення в закладах освіти;

 • організовують роботу психологічної служби системи освіти з дітьми, які постраждали від жорстокого поводження;проводять роз’яснювальну роботу з батьками та іншими учасниками навчально-виховного процесу із запобігання,

протидії негативним наслідкам жорстокого

поводження з дітьми.Журнал обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення  Заклади охорони здоров‘я:

- здійснюють приймання звернень та повідомлень про випадки жорстокого поводження щодо дитини;

-терміново (протягом однієї доби) передають повідомлення у письмовій формі до служби у справах дітей, органів внутрішніх справ за місцезнаходженням закладу охорони здоров’я про випадок жорстокого поводження з дитиною чи загрозу його вчинення;

-цілодобово здійснюють прийняття дітей, які постраждали від жорстокого поводження, надають їм необхідну медичну, психологічну (за наявності в закладі охорони здоров’я психолога) допомогу та документують факти жорстокого поводження з дітьми;Заклади охорони здоров‘я:

- при обстеженні дитини медичні працівники звертають увагу на ушкодження, що могли виникнути внаслідок жорстокого поводження з нею, повідомляють про це лікаря, який надає дитині первинну медичну допомогу, забезпечують подання інформації до служби у справах дітей та органу внутрішніх справ;

- проводять лікування дітей, які постраждали від жорстокого поводження, та надають психологічну допомогу (за наявності в закладі охорони здоров’я психолога).

Факти насильства за 2015-2017 роки

2015 рік – 3 випадки (Староводолазька ЗОШ І-ІІІ ст., Мелихівський НВК, Старовірівська ЗОШ І-ІІІ ст).

2016 рік – 3 випадки (Рокитненський НВК; Нововодолазький НВК, Старовірівська ЗОШ І-ІІІ ст).

2017 рік – 1 випадок (Нововодолазький НВК).

Види проявів насильства

Психологічне насильство – 4

Фізичне насильство – 3

Рекомендації про організацію роботи щодо попередження насильства в сім'ї

 • Дотримуватися вимог чинного законодавства з питань захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, порушення їх прав, жорстокого поводження з ними.

 • Постійно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед усіх учасників навчально-виховного процесу з питань профілактики та протидії насильства в сім’ї.

 • Здійснювати моніторинг ризиків виникнення всіх форм насильства над дітьми, розробляти програми психолого-педагогічного супроводу сімей, які потрапили в складні життєві обставини.

 • Забезпечити ефективне функціонування психологічної служби системи освіти району щодо визначення причин тривожності та агресивності учнів з метою своєчасного виявлення дітей, які перебувають в особливо складних морально-психологічних умовах життя.Про організований порядок закінчення 2016/2017 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)– х класів загальноосвітніх навчальних закладів району

Нормативно-правові документи

 • Закони України;

 • Укази Президента України;

 • Постанови Кабінету Міністрів України;

 • Накази Міністерства освіти і науки України;

 • Листи Міністерства освіти і науки УкраїниЗакон України “Про загальну середню освіту”

Стаття 34. Атестація та оцінювання знань учнів (вихованців)
 • 1. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів (вихованців), які закінчили загальноосвітній навчальний заклад I, II і III ступенів, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.2. Поточне та підсумкове оцінювання знань учнів та вибір їх форм, змісту та способу здійснює загальноосвітній навчальний заклад.

 • 2. Поточне та підсумкове оцінювання знань учнів та вибір їх форм, змісту та способу здійснює загальноосвітній навчальний заклад.

 • 3. Переведення учнів (вихованців) до наступного класу загальноосвітнього навчального закладу здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.4. Переведення учнів (вихованців) до іншого загальноосвітнього навчального закладу здійснюється за наявності особових справ учнів (вихованців) встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти зразка.

 • 4. Переведення учнів (вихованців) до іншого загальноосвітнього навчального закладу здійснюється за наявності особових справ учнів (вихованців) встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти зразка.

 • 5. Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів II і III ступенів видається відповідний документ про освіту. Зразки документів про загальну середню освіту затверджує Кабінет Міністрів України. Виготовлення документів про загальну середню освіту здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.Стаття 36. Основні завдання органів управління системою загальної середньої освіти

Стаття 36. Основні завдання органів управління системою загальної середньої освіти

Основними завданнями органів управління системою загальної середньої освіти є:
 • контроль за додержанням Державного стандарту загальної середньої освіти, навчально-методичне керівництво та державне інспектування загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності;Стаття 37. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі загальної середньої освіти

Стаття 37. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі загальної середньої освіти

3. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти в межах їх компетенції:

контролюють додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів у галузі освіти, обов'язкове виконання Державного стандарту загальної середньої освіти всіма навчальними закладами системи загальної середньої освіти, розташованими на їх території;

 • контролюють додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів у галузі освіти, обов'язкове виконання Державного стандарту загальної середньої освіти всіма навчальними закладами системи загальної середньої освіти, розташованими на їх території;Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №77827. Переведення учнів (вихованців) закладів до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому МОН.

 • 27. Переведення учнів (вихованців) закладів до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому МОН.

 • У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини вибуття.

 • У разі переходу учня до іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти у межах населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.28. Учні гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв- інтернатів), колегіумів (колегіумів-інтернатів), спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів, які мають за підсумками річного оцінювання початковий рівень досягнень у навчанні хоча б з одного профільного предмета, за рішенням педагогічної ради та відповідно до наказу керівника можуть відраховуватися із зазначених вище закладів. За рішенням педагогічної ради гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіумів-інтернатів), погодженим з місцевими органами управління освітою, як виключний засіб педагогічного впливу за неодноразові порушення статуту допускається відрахування учнів із зазначених закладів та переведення їх до закладу за місцем проживання.

 • 28. Учні гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв- інтернатів), колегіумів (колегіумів-інтернатів), спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів, які мають за підсумками річного оцінювання початковий рівень досягнень у навчанні хоча б з одного профільного предмета, за рішенням педагогічної ради та відповідно до наказу керівника можуть відраховуватися із зазначених вище закладів. За рішенням педагогічної ради гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіумів-інтернатів), погодженим з місцевими органами управління освітою, як виключний засіб педагогічного впливу за неодноразові порушення статуту допускається відрахування учнів із зазначених закладів та переведення їх до закладу за місцем проживання.30. Про можливе відрахування батьки учня (особи, які їх замінюють) повинні бути поінформовані не пізніше ніж за один місяць у письмовій формі. У двотижневий строк до можливого відрахування письмово повідомляється орган управління освітою за місцем проживання учня. За сприяння відповідного органу управління освітою такі учні переводяться до іншого навчального закладу. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право оскаржити рішення педагогічної ради закладу щодо відрахування дитини з гімназії (гімназії-інтернату), ліцею (ліцею-інтернату), колегіуму (колегіуму-інтернату), спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів до місцевого органу управління освітою.

 • 30. Про можливе відрахування батьки учня (особи, які їх замінюють) повинні бути поінформовані не пізніше ніж за один місяць у письмовій формі. У двотижневий строк до можливого відрахування письмово повідомляється орган управління освітою за місцем проживання учня. За сприяння відповідного органу управління освітою такі учні переводяться до іншого навчального закладу. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право оскаржити рішення педагогічної ради закладу щодо відрахування дитини з гімназії (гімназії-інтернату), ліцею (ліцею-інтернату), колегіуму (колегіуму-інтернату), спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів до місцевого органу управління освітою.Оцінювання навчальних досягнень учнів

 • 53. У першому класі дається словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів. За рішенням педагогічної ради навчального закладу може надаватися словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів другого класу. У наступних класах оцінювання здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців).55. Доцільність виставлення учням оцінки з поведінки, за участь у суспільно корисній, громадській діяльності та критерії виставлення такої оцінки визначаються статутом закладу. До додатків до документів про освіту (свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту) зазначені оцінки не виставляються.

 • 55. Доцільність виставлення учням оцінки з поведінки, за участь у суспільно корисній, громадській діяльності та критерії виставлення такої оцінки визначаються статутом закладу. До додатків до документів про освіту (свідоцтво про базову загальну середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту) зазначені оцінки не виставляються.57. Учні початкової школи, які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал, за поданням педагогічної ради та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) направляються для обстеження фахівцями відповідної психолого-медико-педагогічної консультації. За висновками зазначеної консультації такі учні можуть продовжувати навчання в спеціальних школах (школах-інтернатах) або навчатися за індивідуальними навчальними планами і програмами за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

 • 57. Учні початкової школи, які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал, за поданням педагогічної ради та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) направляються для обстеження фахівцями відповідної психолого-медико-педагогічної консультації. За висновками зазначеної консультації такі учні можуть продовжувати навчання в спеціальних школах (школах-інтернатах) або навчатися за індивідуальними навчальними планами і програмами за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).58. Учні початкової школи, які через поважні причини (хвороба, інші обставини) за результатами річного оцінювання не засвоїли скориговану до індивідуальних здібностей навчальну програму, можуть бути, як виняток, залишені для повторного навчання у тому самому класі за рішенням педагогічної ради та за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

 • 58. Учні початкової школи, які через поважні причини (хвороба, інші обставини) за результатами річного оцінювання не засвоїли скориговану до індивідуальних здібностей навчальну програму, можуть бути, як виняток, залишені для повторного навчання у тому самому класі за рішенням педагогічної ради та за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).60. Учням, які закінчили основну школу (9-й клас), видається свідоцтво про базову загальну середню освіту.

 • 60. Учням, які закінчили основну школу (9-й клас), видається свідоцтво про базову загальну середню освіту.

 • Свідоцтво про базову загальну середню освіту дає право на вступ до школи III ступеня, професійно-технічного навчального закладу, вищого навчального закладу I-II рівня акредитації.62. Учням (вихованцям), які закінчили старшу школу 11-й (12-й) клас або відповідний курс у професійно-технічному або вищому навчальному закладі I-II рівня акредитації, видається атестат про повну загальну середню освіту. Атестат про повну загальну середню освіту дає право на вступ до професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх типів і форм власності.

 • 62. Учням (вихованцям), які закінчили старшу школу 11-й (12-й) клас або відповідний курс у професійно-технічному або вищому навчальному закладі I-II рівня акредитації, видається атестат про повну загальну середню освіту. Атестат про повну загальну середню освіту дає право на вступ до професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх типів і форм власності.63. Випускникам 9-х, 11-х (12-х) класів, які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності.

 • 63. Випускникам 9-х, 11-х (12-х) класів, які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності.

 • Учні, які не отримали документи про освіту, можуть продовжити навчання екстерном.65. За відмінні успіхи в навчанні учні 2-8-х, 10-х (11-х) класів можуть нагороджуватися похвальним листом "За високі досягнення у навчанні", а випускники закладів III ступеня - похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів", медалями - золотою "За високі досягнення у навчанні" або срібною "За досягнення у навчанні". За відмінні успіхи в навчанні випускникам закладу II ступеня видається свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою. Порядок нагородження учнів за відмінні успіхи у навчанні встановлюється МОН.

 • 65. За відмінні успіхи в навчанні учні 2-8-х, 10-х (11-х) класів можуть нагороджуватися похвальним листом "За високі досягнення у навчанні", а випускники закладів III ступеня - похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів", медалями - золотою "За високі досягнення у навчанні" або срібною "За досягнення у навчанні". За відмінні успіхи в навчанні випускникам закладу II ступеня видається свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою. Порядок нагородження учнів за відмінні успіхи у навчанні встановлюється МОН.Наказ МОНУ від 17.03.2015  № 306 «Про затвердження Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні»

 • Список претендентів на нагородження Золотою або Срібною медалями визначається керівником навчального закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та І семестрі 11 класу і затверджується на засіданні педагогічної ради шляхом прийняття відповідного рішення.Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).

 • Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).

 • Срібною медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання та державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів та достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану.Рішення про нагородження претендентів Золотою або Срібною медалями приймається на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу і оформлюється наказом керівника навчального закладу.

 • Рішення про нагородження претендентів Золотою або Срібною медалями приймається на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу і оформлюється наказом керівника навчального закладу.

 • Спільне засідання педагогічної ради та ради навчального закладу вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини від кількісного складу педагогічної ради і ради навчального закладу.Наказ МОНУ від 11.12.2000 № 579 (зі змінами)

«Про затвердження Положення про похвальний лист "За високі досягнення у навчанні" та похвальну грамоту "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів"

Похвальним листом "За високі досягнення у навчанні" нагороджуються учні 2-8-х та 10(11)-х класів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності (далі - навчальні заклади), які мають високі досягнення (10-12 балів) з усіх предметів за відповідний навчальний рік.

 • Похвальним листом "За високі досягнення у навчанні" нагороджуються учні 2-8-х та 10(11)-х класів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності (далі - навчальні заклади), які мають високі досягнення (10-12 балів) з усіх предметів за відповідний навчальний рік.

 • Похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» нагороджуються випускники навчальних закладів, які досягли особливих успіхів у вивченні одного чи декількох предметів (не менше як 12 балів). Такою нагородою відзначаються насамперед переможці міжнародних, ІІІ, IV етапів всеукраїнських конкурсів, олімпіад, змагань.Рішення про нагородження учнів приймається на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу і затверджується наказом керівника навчального закладу.

 • Рішення про нагородження учнів приймається на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу і затверджується наказом керівника навчального закладу.

 • Підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для нагородження учнів Похвальним листом чи Похвальною грамотою.66. Свідоцтва про базову загальну середню освіту, атестати про повну загальну середню освіту та відповідні додатки до них реєструються у книгах обліку та видачі зазначених документів.

 • 66. Свідоцтва про базову загальну середню освіту, атестати про повну загальну середню освіту та відповідні додатки до них реєструються у книгах обліку та видачі зазначених документів.

 • Контроль за дотриманням порядку видачі випускникам свідоцтв, атестатів, золотих і срібних медалей, похвальних грамот та листів здійснюється МОН, іншими центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади, відповідними місцевими органами управління освітою.Наказ МОНУ від 14.07.2015  № 762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу»

 • Переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу (крім перших класів) до наступного класу здійснюється на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання знань учнів (вихованців) та державної підсумкової атестації (для випускників початкової та основної шкіл) згідно з рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу, що упродовж п’яти робочих днів з дати прийняття оприлюднюється на офіційному веб-сайті загальноосвітнього навчального закладу або відповідного місцевого органу управління освітою.Річне оцінювання здійснюється за результатами семестрового оцінювання, що проводиться у межах часу, визначеного робочим навчальним планом загальноосвітнього навчального закладу. Річне оцінювання здійснюється не пізніше 6 робочих днів після завершення ІІ семестру.

 • Річне оцінювання здійснюється за результатами семестрового оцінювання, що проводиться у межах часу, визначеного робочим навчальним планом загальноосвітнього навчального закладу. Річне оцінювання здійснюється не пізніше 6 робочих днів після завершення ІІ семестру.

 • При проведенні річного оцінювання результати державної підсумкової атестації учнів (вихованців) не враховуються.

 • При переведенні до наступного класу або вибутті із загальноосвітнього навчального закладу на учнів (вихованців) першого класу складається характеристика їхніх умінь і навичок, що зберігається у особовій справі учнів (вихованців).Учні (вихованці) початкової школи, які за результатами річного (вербального) оцінювання мають початковий рівень навчальних досягнень (1, 2, 3) у вивченні одного з предметів (українська мова, читання, математика), а в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин — також і з мови навчання, згідно з рішенням педагогічної ради відповідного загальноосвітнього навчального закладу та батьків (одного із батьків) або законних представників можуть:

Учні (вихованці) початкової школи, які за результатами річного (вербального) оцінювання мають початковий рівень навчальних досягнень (1, 2, 3) у вивченні одного з предметів (українська мова, читання, математика), а в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин — також і з мови навчання, згідно з рішенням педагогічної ради відповідного загальноосвітнього навчального закладу та батьків (одного із батьків) або законних представників можуть:

1) бути переведені до наступного класу для продовження навчання за індивідуальною навчальною програмою (з предметів, за якими було виявлено початковий рівень навчальних досягнень згідно з результатами річного оцінювання), що затверджується керівником загальноосвітнього навчального закладу;

1) бути переведені до наступного класу для продовження навчання за індивідуальною навчальною програмою (з предметів, за якими було виявлено початковий рівень навчальних досягнень згідно з результатами річного оцінювання), що затверджується керівником загальноосвітнього навчального закладу;

2) бути залишені для повторного навчання у тому самому класі цього загальноосвітнього навчального закладу;

3) продовжити навчання у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах.

Випускники початкової та основної шкіл, які не мають результатів річного оцінювання та (або) державної підсумкової атестації з будь-яких предметів, повинні пройти річне оцінювання в загальноосвітньому навчальному закладі, у якому продовжують навчання, та (або) державну підсумкову атестацію в порядку, визначеному Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.

 • Випускники початкової та основної шкіл, які не мають результатів річного оцінювання та (або) державної підсумкової атестації з будь-яких предметів, повинні пройти річне оцінювання в загальноосвітньому навчальному закладі, у якому продовжують навчання, та (або) державну підсумкову атестацію в порядку, визначеному Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.

 • У такому випадку річне оцінювання здійснюється упродовж навчального року згідно з графіком та завданнями, затвердженими наказом керівника загальноосвітнього навчального закладу та погодженими педагогічною радою.Учні (вихованці), які не мають результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації (для випускників початкової та основної шкіл) у зв’язку із невідвідуванням загальноосвітнього навчального закладу (не менше шести останніх місяців навчального року підряд) та за відсутності будь-яких відомостей щодо місця їх проживання чи перебування, їхніх батьків, або законних представників, визнаються такими, що вибули із загальноосвітнього навчального закладу, та до наступного класу не переводяться згідно з рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу, що оформлюється відповідним наказом керівника загальноосвітнього навчального закладу.

 • Учні (вихованці), які не мають результатів річного оцінювання та державної підсумкової атестації (для випускників початкової та основної шкіл) у зв’язку із невідвідуванням загальноосвітнього навчального закладу (не менше шести останніх місяців навчального року підряд) та за відсутності будь-яких відомостей щодо місця їх проживання чи перебування, їхніх батьків, або законних представників, визнаються такими, що вибули із загальноосвітнього навчального закладу, та до наступного класу не переводяться згідно з рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу, що оформлюється відповідним наказом керівника загальноосвітнього навчального закладу.Лист МОНУ

 • від 09.06.2016 № 1/9-296

«Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів»

Структура 2016/2017 навчального року

Орієнтовна структура навчального року:
 • І семестр: з 01.09.2016 по 24.12.2016,

 • ІІ семестр: з 11.01.2017 по 26.05.2017;

 • осінні канікули: з 24 по 30.10.2016,

 • зимові канікули: з 26.12. 2016 по 10.01.2017,

 • весняні канікули: з 27.03 по 02.04.2017.

Орієнтовна дата проведення
 • свята «Останній дзвоник» - 26 травня 2017 року,

 • вручення документів про повну загальну середню освіту – 23 червня 2017 року

 • вручення документів про базову загальну середню освіту – 9 червня 2017 року

НАКАЗ Департаменту науки і освіти від 28.03.2017 № 89

«Про порядок організованого закінчення 2016/2017 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності Харківської області»

НАКАЗ відділу освіти Нововодолазької районної державної адміністрації

Від 04.04.2017 № «Про порядок організованого закінчення 2016/2017 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4, 9, 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Нововодолазького району»

Наказ Департаменту від 28.03.2017 № 89

Державна підсумкова атестація в

4-х класах проводиться з предметів:

- українська мова,

- літературне читання,

- математикаДержавна підсумкова атестація учнів 9-х класів проводиться з трьох предметів:

 • українська мова;

 • математика;

 • предмет за вибором навчального закладу

проводиться у строки, визначені навчальним закладом

(Відповідно до наказу МОНУ від 20.10.2016 № 1272)Предмети ДПА у формі ЗНОна пунктах тестування ЗНО: - 23.05.2017 з української мови; - 31.05.2017 з математики або 02.06.2017 з історії України; та третій предмет за вибором випускника у формі ЗНО

Терміни проведення

ДПА у формі ЗНО 11 (12) класи

ДПА у формі ЗНО 11 (12) класиРезультати ДПА учнів 11-х класівДержавні атестаційні комісії

Створити для проведення ДПА атестаційні комісії

Згідно з пунктами 1-4 розділу 3 Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 № 1547, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.02.2015 за № 157/26602

До 28.04.2017 – 4-ті класи

До 18.05.2017 – 9-ті класи

Протоколи та матеріали ДПА зберігаються в ЗНЗ

протягом трьох років

Апеляційні комісії

Апеляційні комісії створюються у відповідних місцевих органах управління освітою з кожного предмета та затверджується наказом керівника відповідного органу управління освітою

(Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти від 30.12.2014 № 1547)Апеляційні комісії

Створити апеляційні комісії з кожного предмета з якого атестація проводиться у навчальному закладі

до 10.05.2017Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу

Переведення учнів (крім 1-х класів) до наступного класу здійснюється на підставі результатів підсумкового (семестрового та річного) оцінювання та ДПА (для випускників початкової та основної шкіл) згідно з рішенням педагогічної ради ЗНЗ, що упродовж 5-ти робочих днів з дати прийняття оприлюднюється на офіційному веб-сайті ЗНЗ або місцевого органу управління освітою

(наказ МОНУ від 14.07.2015 № 762)Терміни семестрового та річного оцінювання

Виставлення балів семестрового та річного оцінювання учням

3 (2) - 4-х класів:

Не пізніше ніж за 5 днів

до закінчення навчального року

5 – 11-х класів:

Не раніше ніж через 3 дні

після виставлення семестрових

та з урахуванням часу

на вирішення спірних питань

Звільнення учнів від ДПА за станом здоров′я

Спільний наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров‘я України від 01.02.2013 № 72/78, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.02.2013 № 288/22820

Перелік захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров’я (додаток до наказу)

Відповідно до розділу V п. 1.2. «Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальноосвітньої середньої освіти»Звільнення від ДПА

до ЗНЗ подаються документи:
 • заява батьків;

 • висновок (лікарсько-консультаційної комісії) ЛКК закладу охорони здоров'я

 • Підставою для звільнення від ДПА є рішення педагогічної ради ЗНЗ та наказ керівника цього закладу

 • До 06.05.2017Погодити з місцевим органом управління освітою

 • Дату завершення навчального року;

 • Дату проведення свята «Останній дзвоник»;

 • Дату вручення документів про освіту;

 • Доцільність проведення навчальної практики;

 • Особливості організації навчально-виховного процесу в 11-х класах під час підготовки та складання ДПА/ЗНО

До 15.04.2017

Здійснити контроль за дотриманням вимог загальноосвітніми навчальними закладами щодо розрахунків середнього бала атестата випускників 11 (12)-х класів, середнього бала свідоцтв випускників 9-х класів та здійсненням відповідних записів у додатках до атестатів про повну загальну середню освіту, свідоцтв про базову загальну середню освіту і шкільній документації Травень-червень 2017 року (Відповідно до листа МОНУ від 22.04.2015 № 1/9-209)

Врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту

У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту заносяться:

Середній бал документа про базову загальну середню освіту розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з усіх предметів, виставлених у додатку до документа, та оцінок, отриманих за державну підсумкову атестацію.

Округлення здійснюється до десятих частин бала (за 12-бальною шкалою)

(Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28.04.2012 № 1/9-326)

Нагадування!

Надати до відділу дошкільної, загальної середньої, корекційної та позашкільної освіти управління освіти і науки Департаменту інформації:
 • про проведення свята «Останній дзвоник» та випускних вечорів за встановленими у Плані роботи Департаменту на 2017 рік, формами (додатки №№ СВ-1,СВ-2, СВ-3)

До 15.04.2017

До 30.04.2017

Проведення ДПА з начальних предметів учнів 9-х та 11-х класів у 2016/2017 навчальному році Біловол Л.І., завідувач РМКУчні, які другим предметом для проходження ДПА обрали математику, можуть обрати для проходження ДПА з третього предмета історію України і навпаки.

Особливості проведення ДПА навчальних предметів для учнів 4-х класів у 2016-2017 н.р.

Шевченко Л.М., методист РМК

Наказ МОН України від 20.10.2016 № 1272

Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році

Наказ МОН України від 20.10.2016 № 1272Лист МОН України від 13.03.2017 № 1/9-149

Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах, у 2016/2017 навчальному році

Орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2016/2017 н.р.

Лист МОН України від 13.03.2017 № 1/9-149Контрольні роботи проводяться на другому чи третьому уроці за розкладом у середині робочого тижня , не більше однієї такої роботи в день, а протягом тижня – не більше двох (у випадку двох робіт на тиждень, бажано проводити їх у вівторок і четвер).

Контрольні роботи проводяться на другому чи третьому уроці за розкладом у середині робочого тижня , не більше однієї такої роботи в день, а протягом тижня – не більше двох (у випадку двох робіт на тиждень, бажано проводити їх у вівторок і четвер).

Наказ МОН України

від 19.08.2016 №1009

Тривалість виконання роботи

1 академічна година (один урок):

5 хв. – на пояснення змісту роботи та інструкції

35 хв. – на її виконання.

Зміст завдань

Завдання для підсумкових контрольних робіт розробляються методичним об'єднанням учителів початкових класів загальноосвітнього навчального закладу (вчителем початкових класів у школах з малою наповнюваністю учнів)

Зміст завдань 

 • навчальний матеріал, що вивчався впродовж навчання в початковій школі;

 • компетентнісно-орієнтовані завдання різних рівнів складності;

 • кількість і обсяг завдань оптимальні для виконання впродовж часового проміжку, відведеного на контрольну роботу;

 • тестові завдання формулювати в одному стилі: або у формі запитання, або спонукання;

 • готують у двох рівноцінних варіантах (окрім текстів для диктанту).Українська мова Літературне читання Математика

Зміст контрольних робіт може бути сконструйовано у двох комбінаціях (за вибором учителів)

Частину роботи (диктант/списування і творче завдання) учень письмово оформлює на аркушах зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення письмових робіт з мов.

Частину роботи (диктант/списування і творче завдання) учень письмово оформлює на аркушах зі штампом школи, дотримуючись вимог оформлення письмових робіт з мов.

Тестові завдання виконуються на окремому аркуші з тестовими завданнями, виданому вчителем

Українська мова

І комбінація:
 • текст для диктанту або списування

(з пропущеними орфограмами) для виявлення правописних умінь (55-55 слів);

- завдання до тексту для перевірки мовних знань (4 завдання)

- творче - на побудову зв’язного висловлювання для перевірки мовленнєвих умінь (3-4 речення (2-3 речення для шкіл з російською мовою навчання);

Усього 6 завдань

Українська мова

ІІ комбінація :

- диктант або списування тексту з пропущеними орфограмами; 
 • завдання закритого типу на вибір однієї відповіді з трьох пропонованих (3 завдання);

 • завдання відкритого типу на встановлення послідовності або відповідності між 6 компонентами;

 • завдання відкритого типу з короткою відповіддю;

 • творчого завдання на побудову зв’язного висловлювання з 3-4-х речень.

Усього 7 завдань

Літературне читання

І комбінація :

- текст для читання мовчки для перевірки сформованості навичок читання (330-390 слів (250-310 слів для шкіл з російською мовою навчання), стиль тексту - художній,

- завдання до тексту для:
 • перевірки розуміння змісту прочитаного і уміння працювати з текстом – 6 завдань;

 • побудова творчого висловлювання власної думки до змісту прочитаного – 1 завдання.

Усього 8 завдань

Літературне читання

ІІ комбінація :

- текст для самостійного читання (330-390 слів (250-310 слів для шкіл з російською мовою навчання), стиль тексту - художній,

- завдання до тексту для перевірки розуміння змісту прочитаного і вміння працювати з текстом:
 • тестові закритого типу (з вибором однієї правильної відповіді серед трьох пропонованих) – 2 завдання;

 • відкритого типу з короткою відповіддю – 1 завдання;

 • відкритого типу на встановлення послідовності або відповідності – 1 завдання

- творче завдання - 1 завдання

Усього 6 завдань

Математика

І комбінація :

- складена задача на 3 дії;

- вираз з багатоцифровими числами на визначення порядку дій (з дужками);

- вираз на порівняння і перетворення величин (2 завдання);

Усього 7 завдань

Математика

ІІ комбінація :

- завдання закритого типу з вибором однієї відповіді серед трьох пропонованих варіантів – 3 завдання;

- завдання відкритого типу на встановлення послідовності або відповідності між 6 компонентами – 2 завдань;
 • завдання відкритого типу – 2 завдання.

Усього 7 завдань

Оформлення атестаційної роботи

Робота оформлюється письмово на аркушах зі штампом школи, на якому зазначається дата проведення роботи (наприклад, 11.05.2017)

Підписування починається на сьомому рядку:

Робота на державну підсумкову атестацію з української мови за курс початкової школи учня (учениці) 4-А класу (прізвище, ім'я, по батькові у формі родового відмінка)Оцінювання

Зійснюється відповідно до чинних критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів

Накази МОН України

від 13.04.2011 № 329

від 19.08.2016 № 1009

лист МОН України від 13.03.2017 №1/9-149

Виставлення оцінок

!

Наказ МОН України від 08.04.2015 № 412

 • У 4-х класах бали, одержані учнями за державну підсумкову атестацію у формі підсумкової контрольної роботи, виставляються на лівій сторінці журналу. На правій сторінці журналу здійснюється запис: Підсумкова контрольна робота. Державна підсумкова атестація.

 • Річний бал виставляється у колонці журналу з позначкою «Рік». Окрема колонка для підсумкового бала не відводиться.ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка