«На обличчі твоєму совість і чесність, а у вчинках твоїх людяність»



Скачати 33.94 Kb.
Дата конвертації26.04.2019
Розмір33.94 Kb.

Тема: «На обличчі твоєму совість і чесність, а у вчинках твоїх людяність»

Мета:

  • розширити уявлення дітей про добрі і погані вчинки дійових осіб;

  • вчити аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки дійових осіб;

  • виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, доброту, чуйність, повагу до однокласників та друзів.

Обладнання: презентація,картки.

Хід заняття

І. Повідомлення теми і мети

Друже милий, пам’ятай,
цю абетку завжди знай:

щоби зла не сіяти,
думай перш ніж діяти.

Генріх Акулов

- Питання добра і зла,людяності і жорстокості,щедрості і скупості,поваги і зневаги – здавна турбували людину. І, звичайно,цієї теми не могли не зачепити і письменники. Адже саме на їх творах можна навчитися оцінювати добрі і погані вчинки.Сьогодні ви познайомитесь ще з одним оповіданням автором якого є Василь Сухомлинський назву якого підкажуть нам прислів’я .



ІІ. Гра деформоване прислів’я

дяЛюністьродожча аз усе.

(Людяність дорожча за усе)



браДораспвамаассеебтьлихва.

(Добра справа сама себе хвалить)



еН ся смій з хал людського,Щоб обітен лобу такого.

(Не смійся з лиха людського,щоб тобі не було такого).



  • Як ви розумієте кожне з цих прислів’їв ?

  • Тож як ви гадаєте яка ж назва оповідання?

  • Людяність дорожча за усе

ІІІ. Читання й обговорення оповідання

  • Приготувалися до слухання.

Василь Сухомлинський «Горбатенька дівчинка»

Клас розв'язував задачу. Учні схилились над зошитами. Коли це у двері хтось тихо постукав.

– Відчини двері й подивись, хто там стукає,– мовив учитель.

Чорноокий хлопчик, що сидів за першою партою, живенько відчинив двері. До класу зайшов директор школи з маленькою дівчинкою. Тридцять п'ять пар очей впилися в незнайому дівчинку.

Вона була горбатенька.

Учитель затамував подих і повернувся до класу. Він дивився у вічі пустотливих школярів і мовчки благав: хай не побачить дівчинка у ваших очах ні подиву, ні насмішки.

У їхніх очах була тільки цікавість. Вони дивилися на незнайому дівчинку й лагідно всміхалися.

Учитель полегшено перевів дух.

– Цю дівчинку звуть Оля,– сказав директор. – Вона приїхала до нас здалеку. Хто поступиться їй місцем на першій парті? Бачите, яка вона маленька?

Усі шість хлопчиків і дівчаток, що сиділи за передніми партами, піднесли руки:

– Я....

Учитель був тепер спокійний: клас витримав іспит.



2. Обговорення оповідання

  • Чи можна із діалогу дізнатися як автор ставиться до дівчинки?

  • Чому діти «впились» поглядом у незнайомку?

  • Як діти зустріли новеньку?

  • Чому учитель полегшено перевів дух?

  • Що в нас виховує цей твір?

  • Чи подібні ситуації траплялися у вашому класі?

ІV. Фізкультхвилинка

V. Асоціативний кущ

  • А чи є у кожного з вас справжній друг?

  • Спробуємо назвати риси характеру, притаманні другові?

ДРУГ

ЧУЙНИЙ

БЕЗКОРИСЛИВИЙ

СПРАВЕДЛИВИЙ

ДОБРИЙ

VІ. Опис друга за власним малюнком

  • Готуючись до години спілкування, ви приготували портрет свого друга.

(Діти розповідають про свого друга,показують портрет) .

VІІ. Гра «Ситуація»

У деяких учнів друзі є у школі. Послухаємо історії які трапились між однокласниками.



1. Однокласниця Марійка майже місяць не відвідувала школу по хворобі. Жоден з однокласників не виявив бажання поцікавитися її самопочуттям.

  • На вашу думку як повинні були вчинити однокласники?

  • Можливо є серед нас такі однокласники як і в Марійки?

2.На перерві однокласники грали у м’яча Іванко під час гри ненароком вдарив Василька по нозі та не попросив вибачення.

  • На вашу думку правильно вчинив Іванко?

  • А хто б з вас вчинив по іншому?

  • А у вас трапляються подібні ситуації?

  • Ви повинні бути добрими та чуйними до своїх однокласників.

  • Сподіваюсь що ваші друзі будуть справжніми у різних ситуаціях.

VІІІ. Перегляд мультфільму «Квіточка-семецвіточка»

  • А яка подія трапилась з дівчинкою?

  • Чи всі пелюсточки дівчинка витратила на добрі справи?

  • Для чого використала останню пелюстку?

  • Отже, якою була дівчинка?

ІХ. Підсумок заняття

  • Діти, що таке людяність?

  • Чому навчив вас твір В.Сухомлинського «Горбатенька дівчинка» ?

  • Яким повинен бути справжній друг?

  • Чи потрібно допомагати оди одному у біді?

Бажаю вам щоб у душі ви діти були людяними, чуйними, добрими. Бо ці риси характеру допоможуть вам у житті у різних ситуаціях. Добро повертається до вас сторицею!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка