«Музика природи в поезії Павла Тичини. П. Тичина «Гаї шумлять…»; «Хор лісових дзвіночків»



Скачати 35.67 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір35.67 Kb.

Тема: «Музика природи в поезії Павла Тичини. П.Тичина «Гаї шумлять…»; «Хор лісових дзвіночків».

Мета: розширити, поглибити й узагальнити знання дітей про житті і творчість поета; розвивати естетичні почуття, емоційність сприймання поезій, образне мовлення, уміння виразно читати, передаючи настрій і мелодійність поезій, враховуючи структуру побудови віршів; виховувати любов до природи.

Обладнання: портрет П.Г.Тичини, книги автора, мультимедійна презентація.
Хід уроку

І. Вправа на вдосконалення навичок читання.

1. Гра «Віднови слова» (слайд 2)

К…л…м, п…х…щ, в…т…р, пт…шк….


2. Читання слайдів за складовою таблицею з буквосполученнями

Тр, пл., пр, пт, пш.


3. Читання слів-блискавок (слайд 3)

Дитинство, шелест, солов’їна, деревина, птаство, пожовклий, стережуть, південний.


ІІ. Актуалізація спорних знань учнів.

  1. Прочитати вірш Лесі Українки який сподобався найбільше. Сказати чим сподобався.

  2. Розказати про пам’ятні місця, пов’язані з ім’ям Лесі Українки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учні читають вірш.

Всією душею, всім своїм серденьком

Люблю тебе, рідний краю, земленько рідненька.

І вас люблю, гори, ліси та гайочки,

І вас, ріки повноводні, маленькі струмочки…

Гарна, велика країна моя,

Є в ній озера, річки і моря,

Гори високі, степи та ліси, -

Скільки багатств і скільки краси!


  • Великим багатством нашої землі є її природа. Що таке природа? Що дає людям природа?

  • Що дають люди природі?

  • Природа для нас – це джерело життя, мудрості, краси і насолоди. Вона постійно змінюється, вражає нас своїм розмаїттям і багатством.

Прочитайте назву нової теми. Як ви думаєте, про що ми читатимемо? (слайд 4).

- Книга природи напрочуд велика й різнобарвна. Неймовірно цікавий, захоплюючий світ здавна надихав людей глибше пізнати його. Художники передають красу природи, малюючи картини фарбами, композитори створюють музику, поети пишуть вірші.


IV. Розповідь про Павла Тичину (члени інформаційного бюро) (слайд 5)

Учні знайомляться із життєвим і творчим шляхом П.Г.Тичини із статті, що в підручнику. (учні читають вірші).


V. Опрацювання вірша П.Тичини «Гаї шумлять…» (слайд 6)

1. Читання вірша вчителем

- Які картини змальовано у вірші?

2. Самостійне читання вірша. Робота над його змістом.

- Знайдіть і прочитайте слова, що передають силу почуттів поета, його захоплення природою.

3. Виразне читання вірша.

- Приготуйтесь виразно прочитати вірш: зверніть увагу, якими «сходинками» його написано, яку інтонацію підказують виділені слова. Поміркуйте, де треба зробити паузу.

VІ. Робота на віршем «Хор лісових дзвіночків» (слайд 7)



  1. Виразне читання вірша вчителем.

  • Який настрій створює вірш?

  1. Словникова робота (слайд 8)

Робота над словами і виразами: розкішні, затишні, окропіте, нашелестіте, схитнеться.

  1. Повторне читання вірша (мовчки)

  • Які слова «дзвенять», а які звучать піднесено?

  1. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

  • Що славлять Дзвіночки Лісові?

  • Що люблять Дзвіночки Лісові?

  • Що можна почути і побачити за словами вірша?

  1. Виразне читання вірша?

  1. Вправи на розвиток техніки читання.

  1. Гра «Розвідники» (слайд 9)

  • Знайдіть і прочитайте прикметники, пов’язані з іменниками.

Дзвіночки (лісові), сни (розкішні), гаї (затишні), тінь (світлу), день (ясний), полю (золотому).

  1. Гра «Хто швидше?» (робота в парах) (слайд 10).

  • Знайдіть у тексті рими і запишіть їх у зошит. Яка пара впорається швидше?

Співаєм - окропіте –

Розкішні - схитнеться –


VІІ. Підсумок уроку (слайд 11)

  • Чи сподобались вам вірші П.Тичини? Чим саме?

VІІІ. Домашнє завдання (слайд 12)



Дізнайтеся більше про життя П.Тичини: знайдіть і прочитайте його твори; до віршів, які ми читали в класі, намалюйте малюнки.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка