«Моя професія – моє майбутнє»Скачати 216.5 Kb.
Дата конвертації25.06.2019
Розмір216.5 Kb.


«Моя професія – моє майбутнє»
ПЛАН
Вступ

«Моє захоплення – моя професія»

Вибір професії – це друге народження людини

Майбутнє нашої держави – наші випускники

Висновки
Вступ
Відколи живе людство – існує і проблема вибору роду занять, трудової діяльності, професійної кар’єри. Вчені ще не з’ясували точно, коли вперше з’явилося слово “професія”, але пошуки різновиду праці, життєвого вибору, що утвердив людину на Землі як найцінніше, найдосконаліше творіння природи, підтверджують найдавніші пам’ятки, знайдені археологами, лінгвістами та істориками.

Свідоцтво про значення ролі усвідомленого вибору професійної сфери діяльності, призначення та покликання людини ми знаходимо навіть у Новому заповіті (послання св. ап. Павла до римлян 12,6,7,8): “ І ми маємо різні дари, згідно з благодаттю, даною нам: коли пророцтво – то виконуй його в міру віри, а коли служіння – будь на служінні, коли вчитель – будь на навчанні, коли втішитель – на потішанні, хто подає у простоті, хто головує – то з пильністю, хто милосердствує – то з привітністю!”

Своїми вчинками, руками

Творити буду я життя

Прекрасне, як сама земля.

У людини можуть бути задатки багатьох здібностей і дарувань. Наприклад Ріхард Багнер був наділений одночасно музичним і літературним даруванням. Лермонтов і Шевченко крім поетичного дарування були прекрасними художниками. Композитор Бородін був видатним хіміком.Талант – річ прекрасна, але мені б хотілося б нагадати слова найвидатнішого винахідника минулого століття Томаса Едісона. "талант – це один процент терпіння і 99 % потіння". Отож яку б професію ви не обрали, дуже важливо щоб вона стала частиною вашого життя, до того ж приємною.
«Моє захоплення – моя професія»

Студент 1. Ти маєш пам’ятати, що від того

Іржавіє і лист новий заліза,

Що не знаходять діла жодного для нього,

І в сирості лежить він некорисний.

Студент 2. Душі людській — важкіше набагато:

Пороки потайні й пороки явні

До серця стежку прокладають — їх багато,

Запам’ятай із них хоч три принаймні:

Студент 1. По-перше — заздрість.

Знищ її, неправу,

Й навчись по правді цінувать людей,

Цінити їхню вдачу, успіх, славу,

Не слухай заздрості лихих речей.

Студент 2. По-друге — злість.

Біжи від неї, друже.

Сій доброту. Живи з повагою, обачно,

Себе суди, якщо когось осудиш,

Пробач комусь, якщо собі пробачив.

Студент 1. В пориві злому, в рішенні крутому

Утримайся і гніву не показуй.

Не спричини образи випадково,

Якщо ж спричиниш — вибачайсь одразу.

Студент 2. І третє — то коріння багатьох незгод,

Що безліч особистостей калічить,—

Лінь. Це ганебніший у всі віки порок,

Тож потурати ліні нам не личить.

Студент 1.Не у пустому лежанні щоденнім,

А в святі світлого, корисного труда

Шукай свій смисл, працюй завжди натхненно,

Щоб розквітала доля молода.

Студент 1. Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

Студент 2. У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити? Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії.

Студент 1. Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Ще Л.Толстой зауважив: «Призначення людини – це прагнення до досконалості».

Студент 2. Своє майбутнє одна людина визначає задовго до останнього шкільного дзвінка, інша – на екваторі свого життя. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе».

Студент 1. Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Студент 2. Саме професія дає змогу задовольнити основну гаму своїх потреб, реалізувати себе як особистість. Від правильного вибору професії виграє як суспільство, що одержує цілеспрямованого суспільно корисного громадянина, так і особистість, яка відчуває задоволення від роботи і має широкі можливості для самореалізації. Соціально-економічні перетворення в Україні, становлення її як країни з ринковою економікою зумовили багато таких  проблем: сувора конкуренція між виробниками, спад виробництва, відчутні зміни на ринку праці, зростання безробіття, зокрема серед молоді.

Студент 1. У той же час, зростання темпів науково-технічного прогресу визначаються інформатизацією суспільного виробництва і супроводжуються динамічними змінами у змісті, формах, засобах та об’єктах праці більшості сучасних професій. У зв’язку з цим особливо актуальним стає набуття підлітками адекватних уявлень і знань про сучасну професійну діяльність, формування у них психологічної готовності до вибору майбутньої професії та трудової діяльності.

Студент 2. Світ професій – величезний. Навіть спеціалісти не можуть порахувати усі професії. У різних джерелах їх фіксується від 40 до 100 тис. Причому щороку з’являється близько 500 нових і стільки ж зникає або видозмінюється. Історію, що може нараховувати кілька тисячоліть або всього кілька років. І відколи живе людство – існує і проблема вибору занять, трудової діяльності, професійної кар’єри. Це підтверджують найдавніші пам’ятки, знайдені археологами, лінгвістами та істориками. Ще відомий давньогрецький філософ Платон (427-347 рр. до н. е.) говорив: „Пізнай себе і роби свою справу”.

Студент 1. Завжди основою професійної діяльності повинно бути самопізнання людини та здобуття нею щастя завдяки духовним пошукам та моральній міцності у виборі і здійсненні обраної діяльності. Багато вчених і взагалі видатних діячів різних епох висловлювали свої міркування з приводу важливості правильного обрання професії. Пропонуємо деякі з них:

 • Всі професії – це змова фахівців проти профанів (Д.Б. Шоу).

 • Доказ істинності будь якого покликання – любов до важкої роботи, якої воно вимагає (Л. Сміт).

 • Герой – це найкоротша професія на світі (К. Роджерс).

 • Немає професій з великим майбутнім, але є професіонал з великим майбутнім. Ймовірно, лише одна людина з тисячі пристрасно поглинута своєю роботою як такою. Різниця тільки в тому, що про чоловіка скажуть: “Він захоплений своєю справою”, а про жінку: “Вона якась дивна” (Д. Сейерз).

 • Гарна людина – не професія (Перефразовані І. Ільф і Є. Петров).

 • Не вибирай професію заради грошей. Професію треба вибирати, як дружину, з кохання та через гроші (Дж. Х’юстон).

 • Жити — значить працювати. Праця є життя людини. (Вольтер)

 • Ліниві завжди бувають людьми посередніми. (Вольтер)

 • Багатством живиться лише тіло, а душу звеселяє споріднена праця. (Г. Сковорода)

 • І я бачив — нема чоловікові кращого, як ділам своїм радіти, бо це доля його! (Старий Завіт )

 • Кожна людина народжується для якогось діла. ( Е. Гемінґвей)

 • Лиш праця світ таким, як є, створила. Лиш в праці варто і для праці жить.(І. Франко)

 • Праця пом'якшує горе. (Цицерон)

 • Соромно людині, якщо їй радять у працелюбності наслідувати мурашку, подвійно соромно, якщо вона цієї поради не дотримується. (Талмуд)

 • Уранці, коли пробуджуєшся, спитай себе: «Що я маю зробити?» Увечері, перше ніж заснути: «Що я зробив?» (Піфагор)

 • Я бажав би, щоб смерть застала мене за роботою в полі. (М. Монтень)

 • Освіта — скарб; праця — ключ до нього. (П. Буаст)Студент 2. Український філософ Григорій Сковорода вважав, що якщо людина усвідомлює для чого народжена, працює з приємністю, тоді вона щаслива «Ори землю або носи зброю, займайся купецькою або мистецькою справою – роби те, для чого народжений»

Студент 1. Займайся тим, що тебе цікавить, що ти вмієш і тоді праця і професія принесе радість і буде найважливішою умовою відчуття життєвої повноцінності.

Та все ж таки, що ми розуміємо під визначенням «Професія»?

Студент 2. Професія — це певний вид праці, сталий та відносно широкий рід трудової діяльності, що вимагає певних знань і навичок набутих в результаті спеціальної підготовки, досвіду роботи і є джерелом існування людини.

Студент 1. Професія – це:

П – ……………………….практичність, професіоналізм, порядність

Р – ……………………….. розум, робітничий, рішучість

О – ………………………..обладнання, обмін досвідом

Ф – ………………………..фанатичність, фантазія

Е – …………………………ерудиція, енергійність

С – …………………………службовий, соціальний,

І – …………………………..ініціативний, інтелектуальний

Я – ………………………….якісний, яскравий

Вибір професії – це друге народження людини.
Куратор. Що ж найголовніше з перерахованого? З чого почати вибір? Вибір професії – це друге народження людини. Це питання досить складне й серйозне. Адже вибір професійного шляху багато в чому визначає нашу долю. Кожна окремо взята професія – це цілий світ, цікавий і незвичайний. Існує багато різних спеціальностей, тому вибір професії – це задача з багатьма невідомими.

Студент 3. Кожна людина, проходячи свій життєвий шлях, обирає професію певного типу. У нашій країні загальновизнаною і найпопулярнішою в профорієнтації є класифікація типів професій, запропонована академіком Є. Клімовим.

Студент 4.

"ЛЮДИНА – ПРИРОДА"

Професії: ветеринар, майстер-тваринник, зоотехнік, агроном, кінолог, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу й ін. Серед професій типу "людина-природа" можна виділити професії, предмет праці яких: рослинні організми, тваринні організми, мікроорганізми. Це професії, пов'язані із сільським господарством, харчовою промисловістю, медициною й науковими дослідженнями (біологія, географія). Як не дивно, певний інтерес до природи (хоча, звичайно, не основний) повинні мати психолог, менеджер по туризму й готельному бізнесу...

При виборі професії цього типу дуже важливо розібратися, як саме Ви ставитеся до природи: як до місця для відпочинку або як до майстерні, у якій Ви збираєтеся віддавати всі сили виробництву. І ще один момент, який треба враховувати при виборі професії. Особливість біологічних об'єктів праці полягає в тому, що вони складні, мінливі, нестандартні. Працівникові потрібно не просто дуже багато знати про живі організми, але передбачати можливі зміни в них, які часом необоротні. Від людини потрібна ініціатива й самостійність у рішенні конкретних трудових завдань, дбайливість, далекоглядність.

Студент 3.

"ЛЮДИНА – ТЕХНІКА"

Тут головний, ведучий предмет праці — технічні об'єкти, матеріали, види енергії. Професії: столяр, технік-металург, інженер-механік, архітектор, електромонтажник, радіомеханік, будівельник, фахівець з комп'ютерної техніки, фахівець із телекомунікацій й ін. Звичайно, праця працівників тут спрямована не тільки на техніку, але все-таки ведучий предмет професійної уваги - область технічних об'єктів й їхніх властивостей.

При обробці, перетворенні, переміщенні або оцінці технічних об'єктів від працівника потрібні точність, визначеність дій. Оскільки технічні об'єкти практично завжди створюються самою людиною, у світі техніки є особливо широкі можливості для новаторства, вигадки, технічної творчості. Поряд із творчим підходом до справи в області техніки від людини потрібно висока виконавська дисципліна.

Студент 4.

"ЛЮДИНА – ЛЮДИНА"

Тут головний, ведучий предмет праці - люди.

Професії: лікар, учитель, психолог, перукар, екскурсовод, менеджер, керівник художнього колективу й ін.

Для успішної праці по професіях цього типу потрібно навчитися встановлювати й підтримувати контакти з людьми, розуміти людей, розбиратися в їхніх особливостях, а також опанувати знанням у відповідній області виробництва, науки, мистецтва.


Короткий перелік якостей, які дуже важливі в роботі: стійкий гарний настрій у процесі роботи з людьми, потреба в спілкуванні, здатність розуміти наміри, помисли, настрої людей, уміння швидко розбиратися у взаєминах людей, уміння знаходити спільну мову з різними людьми.

Студент 3.

"ЛЮДИНА – ЗНАКОВІ СИСТЕМИ"

Тут головний, ведучий предмет праці - умовні знаки, цифри, коди, природні або штучні мови.

Професії: перекладач, кресляр, інженер, топограф, програміст й ін.

Щоб успішно працювати за професією, потрібні особливі здатності подумки поринати в світ, здавалося б, сухих позначень, відволікатися від предметних властивостей навколишнього світу й зосереджувати на відомостях, які несуть у собі ті або інші знаки. При обробці інформації у вигляді умовних знаків виникають завдання контролю, перевірки, обліку, обробки відомостей, а також створення нових знаків, знакових систем. Робота рутинна, вимагає посидючості, високої концентрації уваги.

 Студент 4.

"ЛЮДИНА – ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ"

Тут головний, ведучий предмет праці - художній образ, способи його побудови.

Професії: артист, художник, музикант, дизайнер, скульптор, літературний працівник.

Одна з особливостей професій типу "людина - художній образ" полягає в тому, що значна частка трудових витрат залишається схованою від стороннього спостерігача. Більше того, нерідко додаються спеціальні зусилля для створення ефекту легкості, невимушеності кінцевого результату праці.

 Куратор.  Давайте виконаємо невеликий тест на визначення типу професії, що відповідає кожному з вас. У кожного з вас на столі знаходяться листи відповідей.   

Із двох варіантів тверджень (а і б) потрібно вибрати одне і поставити «+».Отже відповідаємо на запитання: що нам більше до вподоби.

1а. Доглядати за тваринами

1б. Обслуговувати машини, прибори (слідкувати, регулювати)

2а. Допомагати хворим

2б. Складати таблиці, схеми, програми для комп’ютерів

3а. Слідкувати за якістю книжкових ілюстрацій, плакатів, художніх листівок

3б. Слідкувати за станом, розвитком рослин4а. Опрацьовувати матеріали (дерево, тканину, метал тощо)

4б. Доводити товари до споживача, рекламувати, продавати

5а. Обговорювати науково-популярні книги, статті

5б. Обговорювати художні книги (концерти, вистави тощо)

6а. Ростити молодняк (тварин будь-якої породи)

6б.Тренувати товаришів (або молодших) у виконанні якихось дій (трудових, навчальних, спортивних)

7а. Копіювати малюнки, зображення (чи настроювати музичні інструменти)

7б. Керувати якимось вантажним (підйомним чи транспортним) засобом – підйомним краном, трактором, тепловозом тощо

8а. Повідомляти, пояснювати людям необхідні їм відомості (у довідкових бюро, на екскурсії тощо)

8б. Оформлювати виставки, вітрини (чи брати участь у підготовці п’єс, концертів)9а. Ремонтувати речі, вироби (одяг, техніку), житло

9б. Шукати й виправляти помилки в текстах, таблицях, малюнках

10а. Лікувати тварин

10б. Виконувати розрахунки, вирахування11а. Виводити нові сорти рослин

11б. Конструювати, проектувати нові види промислових виробів (продукти харчування, одяг, машини тощо)

12а. Розбирати суперечки, сварки між людьми, переконувати, пояснювати, карати, заохочувати

12б. Розбиратися в кресленнях, схемах, таблицях (перевіряти, уточнювати, приводити до порядку)13а. Спостерігати, вивчати роботу гуртків художньої самодіяльності

13б. Спостерігати, вивчати життя мікробів14а. Обслуговувати, налагоджувати медичні прибори, апарати

14б. Надавати людям медичну допомогу при пораненнях, забиттях, опіках тощо15а. Художньо описувати, зображувати події (ті, що спостерігаєш і ті, що вигадуєш)

15б. Складати точні описи-звіти про події, явища, об’єкти, що спостерігаєш, вимірюєш16а. Робити лабораторні аналізи в лікарні

16б. Приймати, оглядати хворих, спілкуватися з ними, призначати лікування

17а. Фарбувати чи розмальовувати стіни приміщень, вироби

17б. Виконувати монтаж чи збір машин, приборів18а. Організовувати культпоходи однолітків чи молодших в театри, музеї, туристичні походи тощо

18б. Грати на сцені, брати участь в концертах

19а.Виготовляти за кресленнями деталі, вироби (машини, одяг), будувати споруди

19б. Займатися кресленням, копіювати креслення, мапи20а. Вести боротьбу з хворобами рослин, зі шкідниками лісів, садів

20б. Працювати на клавішних машинах (комп’ютері, друкарській машинці, телетайпі тощо)

ЛИСТ ВІДПОВІДЕЙ


Лист відповідей зроблений так, щоб можна було підрахувати кількість знаків «+» у кожному з 5-ти стовпців. Кожний із 5-ти стовпців відповідає певному типу професій. Людині, що проходить тестування, рекомендується вибрати той тип професії, який отримав максимальну кількість знаків «+».

1 Людина – природа

2 Людина – техніка
3 Людина –людина
4 Людина – знакова система

5 Людина – художній образ


Бланк відповіді

1

2

3

4

5


10 а10б
11а

11б

12а

12б

13а

13б

14а

14б

15а

15б

16а
16б
17а
17б

18а
18б
19а
19б
20а20б

Студент 5. Також професії схематично поділяють за такими ознаками:

Студент 6. За умовами праці :

1.Праця в умовах звичайного (побутового) мікроклімату (бухгалтер, інженер, програміст, секретар-референт).

2.Праця з перебуванням на відкритому повітрі з різкими перепадами температури, вологості (будівельник, пожежник, агроном).

3.Праця в незвичайних умовах: під землею, під водою, на висоті, у повітрі, у гарячих цехах, у цехах з неминучою виробничою шкодою (льотчик, шахтар, водолаз, апаратник).

4. Праця з підвищеною моральною відповідальністю за здоров'я, життя людей, за більші суспільні, матеріальні цінності (учитель, лікар, інженер по техніці безпеки, аудитор).

 Студент 5. Залежно від знарядь праці :

1.Професії, пов'язані з використаннями ручної праці (столяр, монтажник радіоапаратури, ювелір, музикант, хірург).

2.Професії, пов'язані з використаннями машин з ручним керуванням (токар, водій, машиніст, оператор зв'язку).

3.Професії, пов'язані з використаннями напівавтоматів, автоматів, автоматичних ліній, робототехнічних комплексів (сталевар, друкар, апаратник, диспетчер енергосистеми).

4.Професії, пов'язані з використанням функціональних засобів, знарядь праці – інтелекту, мови, жестів, міміки, рухів (викладач, актор, диригент, режисер, спортсмен).

 Студент 6. Залежно від мети праці:

1.Гностичні: розпізнати, розрізнити, оцінити, перевірити (санітарний лікар, літературний критик, контролер, товарознавець, експерт, слідчий).

2.Перетворюючі: обробити, перемістити, організувати, перетворити (водій, живописець, викладач, паркетник, слюсар, дизайнер,).

3.Дослідницькі: винайти, придумати, знайти новий варіант, сконструювати (модельєр, селекціонер, художник-оформлювач)Студент 5. На основі подібних описів складаються формули професій. Вони допомагають глибоко аналізувати професію, розкладати її по поличкам, а це – обов’язок кожного, хто бажає усвідомлено обрати сферу діяльності.

Студент 6. Існують навіть комп'ютерні системи зіставлення Вашої ідеальної формули професії й формул типових професіоналів. Але завжди краще вміти самому аналізувати професію, розкладаючи її по поличках: адже тоді вибір професії буде дійсно усвідомленим –людина будете розуміти, ЧОМУ їй подобається та або інша професія.
Куратор. Як варіант, на сьогоднішній день, можна вибрати професію за гороскопом, тобто по знаках Зодіаку. Давайте дізнаємося, що радять астрологи кожному знаку Зодіаку.

Студент 7. Овен (21 березня - 20 квітня)

Має схильність до керівництва, успішно працює в галузі юриспруденції, хірургії і військової справи. Інтелектуальний знак. Більшість Овнів - обдаровані оратори і письменники. Можуть знайти застосування в журналістиці, на радіо і телебаченні. Не люблять одноманітності та монотонності.Студент 8. Телець (21 квітня -21 травня)

Прагне до матеріального забезпечення і творчого самовираження. Тельці - прекрасні актори і музиканти, методичні та терплячі бізнесмени. Колеги їх поважають і цінують. Представники цього знаку відмінно справляються з розрахунками. Часто віддають перевагу сільськогосподарської професії.Студент 7. Близнюки (22 травня -21 червня)

Люблять поєднання інтелекту та швидкості реакції. Чудові кравці, дантисти і ювеліри. Схильні до мистецтва, поезії і мовам. Успішно працюють у сфері торгівлі. Не виносять критики. Близнюки винахідливі, а також фонтанують ідеями.Студент 8. Рак (22 червня - 22 липня)

Чудові кулінари, декоратори, дизайнери інтер'єрів, а так само педагоги. Їм подобається працювати з дітьми. Працьовиті й акуратні. Раки володіють творчим підходом до роботи. Найчастіше обирають ту роботу, яка приносить задоволення і радість.Студент 7. Лев (23 липня -. 23 серпня)

Знак, який жадає поклоніння і любові. Заради цього Леви готові неймовірно багато працювати. Обожнюють театр. Все, що роблять люди даного знаку, просякнуте творчістю й оригінальністю. Їм підходить організаторська і суспільна діяльність.Студент 8. Діва (24 серпня - 23 вересня)

Пунктуальні, завжди тверезо мислять. Воліють редакторську та дослідницьку роботу. Уважні, добрі лікарі, фармацевти, вчителі. Діви дуже відповідальні. Володіють критичним складом розуму, акуратністю, точністю, а також сумлінністю.Студент 7. Терези (24 вересня - 23 жовтня)

Відмінні адвокати, дипломати, церковники. Прагнуть до гармонії та світу. Серед Терезів багато художників, артистів. Як правило, віддають перевагу праву. Легко ладнають з людьми, але при цьому не допускають нервозності й бруду.Студент 8. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада)

Люди даного знаку Зодіаку люблять роботу, яка вимагає складності, багато уяви, сил, волі і мужності. Тонкі психологи і відмінні хірурги. Часто працюють в технічних, фізичних, хімічних лабораторіях. Успішні спортсмени. Наполегливі і працелюбні.Студент 7. Стрілець (23 листопада - 21 грудня)

Інтелігентні, врівноважені, глибокі люди. Прекрасні мислителі і філософи. Вибирають професію ветеринара, церковника, лектора. Стрільці волелюбні. Обожнюють подорожувати і часто міняти місце проживання.Студент 8. Козерог (22 грудня - 20 січня)

Представники цього знаку ґрунтовні й завзяті у житті. Чітко рухаються до поставленої мети. Козероги - старанні й акуратні бізнесмени, ремісники, архітектори, а також інженери. Мають схильність до фінансової сфери діяльності. Успішні, скрупульозні і безкомпромісні.Студент 7. Водолій (21 січня -19 лютого)

Люди - генії. Їм підвладна будь-яка професія. Вони наділені артистичним талантом, гарним смаком, магнетичним тяжінням. У роботі уникають монотонності і рутини. Щасливі в політичній, науковій і громадській діяльності.Студент 8. Риби (20 лютого - 20 березня)

Практичні і цілеспрямовані, артистичні, містичні й мрійливі. Більшість людей цього знаку Зодіаку належать мистецтву. Мають дивну інтуїцію, життєве розумінням. Прекрасні громадські діячі, викладачі, психіатри, лікарі.


Майбутнє нашої держави – наші випускники

Куратор. Вірний вибір професійного майбутнього для молодої людини є основою її становлення в суспільстві, одним із головних рішень в житті. Сьогодні в цій залі зібралися студенти-випускники нашого коледжу спеціальностей «Організація виробництва», «Технологія виробництва і переробки продукції рослинництва» та «Технологія виробництва переробки продукції твринництва». Давайте зараз поговоримо саме про ці професії.

Студент 9. Я вважаю, що моєю майбутньою професійною діяльністю буде така професія як менеджер. Сучасних визначень менеджменту дуже багато.

Студент 10. Найчастіше менеджмент розглядається як сукупність функцій, орієнтованих на ефективне використання людських, матеріальних та фінансових ресурсів задля досягнення цілей організації.

Студент 9. Мені особисто більше до вподоби вислів однієї із засновників наукового менеджменту Мері Паркер Фоллет, яка писала, що менеджмент — це мистецтво добиватися успіху через керівництво людьми.

Студент 10. Успіх організації ми пов’язуємо з ім’ям та діяльністю менеджерів. Вони формують цілі організації, забезпечують її ресурсами, планують і здійснюють контроль, приймають рішення й організують діяльність.

Студент 9. Особистість менеджера — це головний фактор забезпечення ефективного розвитку фірми.

Сучасний менеджер виступає в декількох іпостасях:

 • Це управлінець, наділений владою, що керує великим колективом людей.

 • Це лідер, спроможний вести за собою підлеглих, використовуючи свій авторитет, високий професіоналізм, позитивні емоції.

 • Це людина, яка має певні комунікативні здібності, яка постійно встановлює контакти з партнерами і владою, успішно переборює внутрішні і зовнішні конфлікти.

 • Це людина, яка наділена стратегічним мисленням, може формувати цілі, основні види діяльності та напрямок «основного удару», визначати союзників і супротивників, власні переваги та напрямок їх використання.

 • Це новатор, що розуміє роль науки в сучасних умовах, що вміє оцінити і без зволікання впровадити у виробництво той або інший винахід або раціоналізаторську пропозицію.

 • Це людина, яка має високий рівень культури, чесна, рішуча за характером і водночас розважлива.

Відео «Професія менеджер»

Студент 11. Професія зоотехнік (від старогрецької „зоон” – тварина, „техне” – мистецтво, майстерність) відноситься до висококваліфікованих фахівців тваринництва. Це технолог з сільськогосподарського виробництва м’ясо-молочної продукції.

Студент 12. Обов’язок зоотехніка – організувати, спрямувати і проконтролювати роботу трудового колективу тваринницької ферми, тваринницького комплексу таким чином, щоб забезпечити високу продуктивність тварин.

Студент 11. Головне у професійній діяльності зоотехніка – це проведення складної роботи з відбору високопродуктивних і добре відтворюючих потомство тварин.

Студент 12. Важливим і відповідальним напрямком у роботі зоотехніка є забезпечення нормальної відтворної здатності тварин. Тут велике значення має техніка проведення їх штучного запліднення.

Студент 11. Однією з головних турбот зоотехніка є організація відгодівлі тварин. При розробленні кормових раціонів потрібно враховувати багато факторів: породні дані тварин, стать, вагу, рівень продуктивності тощо. Крім цього потрібно виходити із реального раціону і реальної наявності кормів. Важливо також знати фізико-біохімічні особливості інгредієнтів, що входять до складу кормів, зокрема, наявність кількість у них білків, жирів, вуглеводів, мікроелементів, вітамінів.

Студент 12. Для успішного виконання своїх професійних обов’язків зоотехнік повинен мати міцне здоров’я. Щодо психологічних та психофізичних вимог, то зоотехніку необхідні такі якості, як: уважність, спостережливість, уміння аналізувати віддалені результати праці.

Студент 11. Зоотехнік щоденно спілкується з людьми, які працюють у господарстві. Він повинен уміти організовувати їх працю, проявляти до них вимогливість у поєднанні з доброзичливістю. Тому йому потрібні комунікативні та організаторські здібності.

Судент 12. Професія вимагає від працівника в процесі роботи швидкої реакції, координації рухів. Крім цього, зоотехнік повинен любити тварин, бути терпеливим.

Відео «Мята. Професія зоотехнік, зооінженер».
Студент 13. Професія агронома дуже давня. Уже кілька тисяч років тому люди Стародавнього Єгипту, Китаю, Греції, Риму та Індії знали, як правильно потрібно обробляти і облагороджувати землю і вирощувати різні сільськогосподарські рослини.

Студент 14. Першими агрономами були люди, які займалися вирощуванням дикорослих рослин з подальшим їх окультуренням. За час розвитку сільського господарства специфіка професії агронома зазнала багато змін, але до цього дня залишається важливою частиною науки вирощування культурних сільськогосподарських рослин.

Вірш «Причта про сіяча»

Студент 13. Сьогодні професія агронома дуже потрібна в різних великих сільськогосподарських комплексах країни, а також у невеликих фермерських господарствах, оранжереях, розплідниках, теплицях та інших науково-дослідних та освітніх інститутах.

Студент 14. Саме агроном визначає час початку посіву або збору врожаю, а також способи боротьби з польовими шкідниками або природними катаклізмами.

Відео «Агроном»

Студент13. Для успішного виконання своєї роботи агроном повинен вміти чітко планувати робочі процеси, бути спостережливим та ініціативним, а також вміти швидко приймати правильні рішення в екстрених та нестандартних ситуаціях. Студент 14. Професійний агроном, досконало знає свою справу, завжди зможе знайти собі роботу в різних галузях сільського господарства та на підприємствах агропромислового комплексу.

Пісня «Агроном – син землі»
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка