Моя чудова рідна моваДата конвертації31.12.2017
Розмір477 b.


МОЯ ЧУДОВА РІДНА МОВА


.

Ми вирішили з’ясувати:

Чи можлива любов до Батьківщини без любові до рідної мови?

Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата.

Для кожного народу, кожної нації найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська мова. Поняття рідної мови невіддільне від думки про рідний край, батьківську хату, материнське тепло.

Мова кожного народу

Мова кожного народу

неповторна і своя.

І у людей на Землі різна мова, Кожна на лад свій звучить. А серед них і моя — світанкова Мова у небо летить.

Наша мова, жива і багата, красива, як світанок весняний, чарівна, як казка. Дзвенить собі чистим струмочком і заворожує добрі серця, зачаровує своєю поетичністю, розказує про минувшину і про сьогодення, дає надію на світле майбутнє.

Звучить піснями тужними і веселими, сміється прислів’ями і порівняннями, дошкуляє ущипливим словом, заворожує казками, загадує такі загадки, що не всяк їх і розгадає!

Ой, яка чудова – українська мова! Не загинула вона у течії віків. Мова солов’їна, мова колискова Рідного народу і моїх батьків.Рідна мова! Рідна мова! Що в єдине нас слива, - Перші матері слова, Перша пісня колискова.Рідна мово моя, пісенна, Пелюсткова і ніжна, як спів солов’я!

Мова завжди поряд з піснею. Наша мова – як чарівна пісня.

А пісня – найвиразніша мова.

РІДНА МОВО МОЯ, ПОЕТИЧНА І НІЖНА.

Багато поетів написали вірші про рідну мову.

Мова рідна бездонна криниця мудрості, невичерпне джерело багатства. Хто приходить до того джерела, той стає мудрим, багатим, як сама українська земля.

МАТУСИН ЗАПОВІТ Раз казала мені мати: «Можеш мов багато знати, Кожну мову шанувати, Та одну із мов усіх Щоб у серці ти зберіг». В серці ніжну і погідну Збережу я мову рідну! М. ХоросницькаВисновки:

  •  Українська мова невіддільна від українського народу, від його історичного розвитку, від самої держави, від рідної землі.

  •     Любов до Батьківщини не можлива без любові до рідного слова. Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим іменем своєї родини. Людина, яка не любить мови рідної матері, якій нічого не промовляє рідне слово – це людина без роду і племені.У роботі використанні матеріали Інтернет – сайтів.

  • У роботі використанні матеріали Інтернет – сайтів.

  • uk.wikipedia.org/wiki/Рідна_мова

  • www.textypesen.com.ua/...ridna.../115-1-0-114..

moyagazeta.com › НовостиКультура -

19.02.10 18:01 Текст:  Т+   T-Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка