Мовні особливості дитячої поезії мСкачати 15.76 Kb.
Дата конвертації10.03.2019
Розмір15.76 Kb.
ТипКнига

МОВНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИТЯЧОЇ ПОЕЗІЇ М.КОВБАСКИ
Михайло Ковбаско (1936-2009 рр.) Серед письменників міста Стаханова мало відомою залишається постать Михайла Ковбаска. За своє життя письменник видав три збірки віршів та оповідань для дітей російською мовою.

Нашу увагу привернула збірка віршів Ковбаска „Я – дворняжка – замарашка”, яка побачила світ у 2003 році. Як написав сам автор у звернені до читача, ця книга могла би і не з’явитися, оскільки бракувало коштів на її видання [1].

Збірка „Я – дворняжка – замарашка” містить понад 25 віршів. Усі вони розраховані на дитячу аудиторію. У цій книжці зібрані вірші, що різняться своєю тематикою, та всі вони мають повчальний характер: навчають добру, любові та відповідальності.

Спробуймо проаналізувати мовні особливості вірша „Монолог дворняжки”[1,6-7]. Дитяча література відповідає рівневі дитячих знань, їхньому психологічному розвитку і має свої жанрові та художні особливості, відповідну тематику і технічне оформлення. Таким чином характерними рисами будь-якого твору для дітей є образність, доступність лексики і сприймання, врахування вікових особливостей дітей, наявність дидактичних мотивів – повчальність, емоційність – особлива інтонація, яскравість – ілюстративний матеріал, оптимістичність, драматизм, але без трагізму.

Лексика в творі є загальновживаною та зрозумілою дітям. Автор вдало використовує такі суфікси пестливості: -чк собачке, косточку, -ушк хлебушка, -ишк ребятишками.

Використовує письменник також яскраві епітети та метафори. Наприклад епітети: дворняжка – бродяжка, дворняжка – замарашка, простяжка – дворняжка, метафори: грязная рубашка та измятая рубашка.

Хотіли би звернути увагу, на те як автор аналізує людину, яка ображає бродяжку, він використовує ім’я Дебил [1,7]. Цим словом письменник хоче показати своє ставлення до персонажа.

Творчість Михайла Ковбаска залишилася маловідомою не тільки в Луганщині, а й на території всієї України. Його вірші не вивчаються в школі та у садках, збірки важко знайти в бібліотеці, а в інтернеті зовсім немає інформації про нього як про автора дитячих творів.Література

1. Ковбаско М. „Я – дворняжка – замарашка”: стихи для детей / под. ред. А.Романенко. – Алчевск: ОАО „Алчевская типография ”. – 40 с.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка