Миколаївський навчальний центрСторінка1/6
Дата конвертації23.10.2017
Розмір0.58 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6Матеріали для студентів
2016-2017 навчальний рік


Судове провадження

Спеціальність 081 «Право»

Спеціалізація (освітня програма)

«Кримінальна юстиція»

(V курс)
Д.ю.н., професор Козаченко О.В.

Програма навчальної дисципліни


Тема 1.

Визначальні принципи забезпечення належного судового провадження

Загальна характеристика принципу незалежності суддів та рівні незалежності. Гарантії незалежності суддів. Принцип здійснення правосуддя виключно в судовому порядку. Принцип забезпечення вільного доступу до правосуддя та обов’язковість судових рішень. Принцип безпосередності досліджень показань, речей і документів.

Принцип всесторонності, повноти і об’єктивності дослідження обставин. Принцип оцінки доказів за внутрішнім переконанням. Принцип змагальності сторін, свободи надання доказів і доведення перед судоми їх переконливості. Принцип диспозитивності. Принцип гласності. Принцип застосування розумних строків в процесі провадження.
Тема 2.

Суд та учасники судового провадження.

Склади суду в яких здійснюється розгляд кримінальних справ в Україні. Права та обов’язки судді. Обставини, які виключають участь суді у здійсненні кримінального провадження. Особливості участі слідчого судді у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування. Присяжний і його роль у кримінальному провадженні. Сторони кримінального провадження. Особи які мають особисту або іншу зацікавленість у провадженні.Тема 3.

Відшкодування (компенсація) шкоди у кримінальному провадженні. Цивільний позов у кримінальному процесі.

Загальні умови відшкодування (компенсації) шкоди. Відшкодування (компенсація) шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльності. Предмет та підстави для заявлення цивільного позову. Засоби забезпечення цивільного позову. Вирішення цивільного позову у кримінальному провадженні.


Тема 4.

Загальні умови судового провадження. Порядок направлення кримінального провадження з одного суду в інший. Попередній розгляд в суді першої інстанції.

Підсудність та її види. Порядок направлення кримінальної справи з одного суду в іншій. Строки і загальний порядок судового провадження. Незмінність складу суду. Безперервність судового розгляду. Забезпечення участі осіб у кримінальному провадженні і наслідки неприбуття учасників кримінального учасників судового провадження. Забезпечення порядку судового розгляду. Об’єднання та виділення кримінального провадження та його зупинення. Межі судового розгляду.


Тема 5-6.

Етапи судового провадження у суді першої інстанції. Судові рішення у кримінальному провадженні. Особливі форми провадження у суді першої інстанції.

Підготовче судове провадження: поняття, порядок, рішення. Вирішення питань пов’язаних з підготовкою судового розгляду. Порядок здійснення відкриття судового розгляду. Початок судового розгляду. Слідчі дії, які можуть виконуватися під час дослідження доказів в межах судового розгляду. Судові дебати. Останнє слово обвинуваченого. Питання, що вирішуються судом під час ухвалення вироку. Поняття та види судових рішень. Вимоги, які пред’являються до судових рішень. Ухвалення судового рішення і окрема думка судді. Проголошення судового рішення. Виправлення описок і роз’яснення судового рішення. Спрощене провадження щодо встановлення факту вчинення кримінального правопорушення. Здійснення кримінального провадження у суді присяжних.


Тема 7.

Апеляційне провадження.

Особливості апеляційного провадження як особливого виду провадження з перегляду судових рішень. Загальні умови апеляційного провадження. Етапи апеляційного провадження. Рішення, які приймаються за результатом розгляду апеляційної скарги.


Тема 8.

Касаційне провадження.

Особливості касаційного провадження як особливого виду провадження з перегляду судових рішень. Загальні умови касаційного провадження. Етапи касаційного провадження. Рішення, які приймаються за результатом розгляду касаційної скарги.


Тема 9.

Провадження у Верховному Суді України і за нововиявленими обставинами.
Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. Порядок подання та вимоги до заяви про перегляд судового рішення. Повноваження Верховного Суду України та обов’язковість винесених ним рішень. Підстави для здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами. Порядок здійснення провадження та підсумкові рішення.
Тема 10.

Виконання вироку. Міжнародне співробітництво під час здійснення судового провадження.

Загальні умови стадії виконання вироку. Правила набрання судовими рішеннями законної сили і звернення їх до виконання. Питання, які вирішуються судом з моменту набрання рішенням законної сили до початку його виконання, під час виконання, після виконання судового рішення. Порядок вирішення судом питань, пов’язаних із виконанням вироку. Загальні засади міжнародного співробітництва під час здійснення кримінального провадження. Міжнародна правова допомога при проведенні процесуальних дій в суді. Видача осіб, які вчинили кримінальне правопорушення (екстрадиція). Кримінальне провадження у порядку перейняття.4. Структура навчальної дисципліни

з/п

Форма навчання

Денна форма навчання

Спеціалізація

Кримінальна юстиція

Частина. Тема

Л

С

С\Р

1.

Визначальні принципи забезпечення належного судового провадження.


2

2

8

2.

Суд та учасники судового провадження.


2

2

8

3.

Відшкодування (компенсація) шкоди у кримінальному провадженні. Цивільний позов у кримінальному процесі.


2

2

8

4.

Загальні умови судового провадження. Порядок направлення кримінального провадження з одного суду в інший. Попередній розгляд в суді першої інстанції.


4

4

16

5.

Етапи судового провадження у суді першої інстанції. Судові рішення у кримінальному провадженні. Особливі форми провадження у суді першої інстанції.


2

2

8

6.

Апеляційне провадження.


2

2

8

7.

Касаційне провадження.


2

2

8

8.

Провадження у Верховному Суді України і за нововиявленими обставинами.


2

2

8

9.

Виконання вироку. Міжнародне співробітництво під час здійснення судового провадження.2

2

8
ВСЬОГО

20

20

80


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка