Миколаївська обласна радаСкачати 31.42 Kb.
Дата конвертації10.03.2019
Розмір31.42 Kb.


У К Р А Ї Н А

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я


Від 23 квітня 2009 року № 16м.Миколаїв


Про Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо виключення із шкільної програми та підручника "Українська література" для 8 класу казки Євгена Дударя "Червона Шапочка"

ХХVІІІ сесія

п’ятого скликанняЗаслухавши та обговоривши інформацію голови постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім'ї та молоді, спорту Бугаєнко Т.І. щодо вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах окремих творів, які суперечать моральним принципам суспільства, враховуючи важливість проблеми формування у підростаючого покоління високих моральних якостей, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу, підвищення освітнього рівня громадян, обласна рада


ВИРІШИЛА:
1. Прийняти Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо виключення із шкільної програми та підручника "Українська література" для 8 класу казки Євгена Дударя "Червона Шапочка" (текст Звернення додається).
2. Направити вищезазначене Звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України.
3. Опублікувати текст цього Звернення у газеті обласної ради "Рідне Прибужжя".

Голова обласної ради Т.В.Демченко

Додаток


до рішення обласної ради

від 23 квітня 2009 року № 16З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо виключення із шкільної програми та підручника "Українська література" для 8 класу казки Євгена Дударя "Червона Шапочка"

Відповідно до чинного законодавства України освіта - це основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави. Її метою є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей.

Ми, депутати Миколаївської обласної ради, висловлюємо свою принципову позицію стосовно змісту програмних творів із сучасної української літератури і вважаємо, що до шкільних програм повинні входити твори, які б сприяли формуванню моральних цінностей, розвитку духовності учнів, вихованню в них поваги до української літературної мови. Депутати вкрай обурені тим фактом, що деякі твори, які підносяться до вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах, суперечать цим принципам. Мова йде про "художній витвір" Євгена Дударя "Червона Шапочка", включений до програмних творів, які вивчаються у 8 класі загальноосвітньої школи.

На наш погляд, цей твір - ні що інше як пропаганда низької моралі, чванства, грубості та невігластва. Учні засвоюватимуть поведінку Червоної Шапочки, позитивної героїні Шарля Перро, на основі повністю знівельованого твору Євгена Дударя, сприймаючи приклад чергового розбещення підростаючого покоління як нормальне явище.

Депутати обласної ради вважають, що такі зміни в інтерпретації твору порушують моральні норми та нехтують правилами пристойності. Вони призводять до негативних наслідків у поведінці дітей.

Депутатський корпус категорично проти такого антиукраїнського, антиморального, низькопробного підходу до виховання нашого молодого покоління.

Враховуючи численні звернення жителів області, звертаємося до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України з пропозицією внести зміни до переліку програмних творів з української літератури та включати для вивчення у школі твори, які б формували загальнолюдські якості, підвищували мовну культуру учнів.

Вимагаємо виключення із шкільної програми та підручника "Українська література" для 8 класу твору Євгена Дударя "Червона Шапочка" та подібних творів як таких, що суперечать загальноприйнятим суспільним моральним нормам.
Прийнято на ХХVІІІ сесії

Миколаївської обласної ради

п’ятого скликання 23 квітня 2009 року


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка