Математичний калейдоскопСкачати 239.2 Kb.
Дата конвертації14.01.2018
Розмір239.2 Kb.

Назва заходу: “Математичний калейдоскоп ”
Мета:

 • збагатити студентів знаннями з різних галузей науки, техніки, мистецтва, використання вмінь і навичок, придбаних на заняттях;

 • розвивати увагу і логічне мислення, пам’ять, інтерес до предметів фізико –математичного циклу і потреби до поглиблення і розширення знань;

 • виховати гармонійну особистість, колектив, формування світогляду студентів.


Форма проведення заходу: змагання

Тривалість проведення заходу: 50 хв.

Місце проведення: актова зала

Обладнання і матеріали: карточки з цифрами від 1 до 5, кома; сигнальні картки; алфавіт; мультимедійна презентація, відео фрагменти, картки із завданнями.

Попередня підготовка: За тиждень до конкурсу командам необхідно підготовитися до конкурсу привітання (обрати назву, емблему, девіз, підготувати представлення гравців), вивчити одному з гравців якомога більше знаків після коми у числі Пі.

План заходу

1. Вступ


1.1. Повідомлення теми та мети заходу

1.2. Доповідь «Гранітна опора наук»

2. Основна частина

2.1. Привітання.

2.2. Розминка за дві хвилинки.

2.3. Брейн - ринг.

2.4. Конкурс капітанів.

2.5. Конкурс глядачів.

2.6. Усний рахунок.

3. Заключна частина

3.1 Сценка

1. Вступ

1.1. Повідомлення теми та мети заходу
1-й ведучий. Як говорив М. В. Ломоносов „Математику вже тому вчити треба, що вона розум до порядку приводить.»

- Доброго дня всім нашим глядачам, учасникам, а також шановним гостям. Геніальний французький учений Блез Паскаль, який в молоді роки пізнав найвищий політ музи, писав: «Предмет математики настільки серйозний, що не можна втрачати момент, зробити його трохи цікавішим».2-й ведучий. Давайте згадаємо свої уроки математики. Як часто, мудруючи над задачею, ми кажемо собі: «Та навіщо мені ця математика! Обійдуся якось без неї».

1-й ведучий. У тому то й справа, що якось! Сьогодні тільки наївна або мало освічена людина вважає, що вона використовує математику тільки тоді, коли підраховує здачу в магазині.

2-й ведучий. Нині математика проникла в усі області нашого життя. Вона допомагає людині в усіх її справах. Математика потрібна не лише інженерам, конструкторам, бухгалтерам, а й робітникам. Без вимірювань і обчислень не можна зробити й стільця. А конструювання літаків, кораблів, виготовлення і запуск космічних ракет, супутників тощо потребують застосування складного математичного апарата, виконання величезної кількості різноманітних розрахунків («Політ — це математика», — казав В. П. Чкалов).

1-й ведучий. Справді, неможливо уявити собі розвиток будь-якої науки без використання математики.

2-й ведучий. Слово «математика» виникло в Стародавній Греції приблизно у V ст. до н.е. Походило воно від слова «матема», що означало «знання, одержані через роздуми». Стародавні греки знали чотири «матема»: вчення про числа – арифметика, теорія музики – гармонія, вчення про фігури і вимірювання – геометрія і, на кінець, астрономія та астрологія.

1-й ведучий. Сьогодні ми хочемо відкрити перед вами не тільки чотири сторони математики, але й показати усю її багатогранність і красу.

Але є такий вислів: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути», тому ми хочемо запропонувати вашій увазі доповідь про взаємозв’язок математики з іншим науками «Гранітна опора наук».


1.2 Доповідь «Гранітна опора наук»

Презентація «Гранітна опора наук»

Математика і астрономія

У 1846 році французький астроном Г. Левер’є відкрив нову планету Сонячної системи, яку назвав «Нептун». Відкриття цієї планети було зроблено тільки завдяки математиці, шляхом обчислень. Аналізуючи створену І.Кемпларом і І.Ньютоном модель руху планет Сонячної системи, вчені виявили, що фактична траєкторія руху планети Уран відхиляється від теоретично обчислювального руху. Г. Левер’є передбачав, що «порушувачем порядку» є невідома планета, яка впливає на планету Уран. Користуючись моделлю Сонячної системи, він визначив масу і закон руху нової планети так, що всі протиріччя в русі планети Уран були зняті. Німецький астроном Галле в 1846 році спостерігав нову планету в точно вказаному Левер’є місці. Аналогічним методом, завдяки використанню розходження в теоретичній і тій, що спостерігається траєкторії Нептуна в 1930 році була відкрита ще одна планета Сонячної системи, яку назвали Плутоном.Математика і медицина

Щоб знайти новий медичний препарат звичайним способом, потрібно випробувати 20000 хімічних сполук, на що йде 7 – 10 років. Комп’ютерний підхід дозволяє проводити квантово-хімічні розрахунки дуже швидко.

А чи можна, не чекаючи спалахів грипу, передбачити, коли він почнеться? Так. Вчені Київського науково-дослідного інституту епідеміології та мікробіології створили математичну модель епідемії грипу. Це формули з кількома десятками інтегралів, які відображають весь процес передачі захворювання від хворої до здорової людини. За допомогою таких формул можна визначити, коли хвора людина стане найбільш небезпечною для оточуючих, коли і які ліки потрібно давати хворим тощо. Використовуючи теорію ймовірностей і методи математичної статистики, медики разом з математиками можуть враховувати, яка кількість мешканців певного регіону буде охоплена черговим спалахом грипу чи іншого інфекційного захворювання. Такий діагноз допоможе медикам заздалегідь підготувати відповідні лікувальні та профілактичні засоби.

Математика і музика

Якщо ми вже заговорили про музику, то повинні неодмінно згадати Піфагора. Те, що він був ученим, знають всі. А от те, що він був ще й музикантом, знає мало хто. Поєднання цих обдарувань дозволило Піфагору відкрити існування натурального звукоряду. Піфагор проробив багато дослідів. Він ділив струну на частини, прислухався до її звучання, спостерігав коливання. Ці досліди мали велике значення і лягли в основу науки, яку ми тепер називаємо музикальною акустикою. Вчений пояснював основи гармонії так: найбільш природно сприймаються вухом частоти, які знаходяться між собою у простих числових співвідношеннях, зокрема ,у тризвуку 4:5:6. А це вже є один з видів симетрії, а саме переносна симетрія.Математика і поезія

Старшокласники знають, що багато процесів у природі відбуваються за законом у=sinx. А у вірші Долматовського синусоїда представлена як лінія нашого життя.Научись беду встречать не плача.

Горький миг – не зрелище для всех.

Знай, душа растет при неудачах

И слабеет, если скор успех.

Мудрость обретают в трудном споре.

Предназначен путь нелегкий Твой навек,

Синусоидой радости и горя,
А не вверх взмывающей кривой.

2-й ведучий. Наш захід називається «Математичний калейдоскоп», який об’єднує такі науки як математика, фізика та інформатика.

1-й ведучий. Три команди студентів першого курсу, які знають і люблять математику, фізику та інформатику, сьогодні продемонструють свої знання з даних дисциплін.

2-й ведучий. У перервах між конкурсами, коли команди відпочиватимуть, або у той час, коли вони розв’язуватимуть завдання, ми запропонуємо вашій увазі жартівливі сценки, частушки, покажемо математичні фокуси, пригадаємо половиці та приказки, визначимо самого ерудованого глядача.

1-й ведучий. Запрошуємо на сцену команди 11, 12 та 101б груп. Підтримаємо команди оплесками!
Конкурси:

1. Привітання.

2. Розминка.

3. Загадки з підказками

4. Брейн-ринг.

5. Конкурс капітанів.

6. Конкурс глядачів.

7. Усний рахунок.


Конкурс 1 «Привітання»

Перш за все познайомимося з нашими командами. Кожна команда повинна була продумати, як вона представить своїх гравців, свою емблему та девіз. Це буде перший конкурс, який називається „Привітання” і вас будуть оцінювати глядачі. Та команда, яка отримає більшу кількість оплесків отримає 5 балів.1-й ведучий: Запрошуємо команди до першого конкурсу “Привітання”, Для цього проведемо жеребкування виступу команд

Капітани вибирають надувні кульки, в середині яких картка з порядковим номером

Виступи команд


2-й ведучий: Що ж, ви познайомилися з нашими учасниками, можете скласти про них певні враження, а тепер представимо членів журі.

Ведучі представляють членів журі

Члени журі оголошують результати конкурсу "Привітання"


1-й ведучий. Говорять, що є три види старіння: пікетуючи – від віку, стрибкоподібне – від стресів, м’яке – від бездіяльності розуму. Щоб у нас не було м’якого старіння, ми розпочинаємо змагання між командами.А вболівальників хочемо попередити – будьте стримані, не підказуйте, бо ви шкодитимете вашій команді.
2-й ведучий. Ми познайомилися з командами, і зараз проведемо невеличку розминку. Перед командами однакові завдання, їм необхідно за 2 хвилини дати і відповіді на завдання. Після закінчення часу аркуші із завданнями необхідно передати журі. Кожна правильна відповідь оцінюється в один бал.

Глядача проглядають відеоролик
Конкурс 2 "Розминка за дві хвилини"


 1. Які числа називаються простими? (які мають тільки 2 дільника)

 2. Як називаються прямі, що не перетинаються? (паралельними)

 3. Кут менший 90º - (гострий)

 4. Як називається чотирикутник, в якого всі сторони паралельні? (паралелограм)

 5. Число при додаванні до якого сума не змінюється? (0)

 6. З ним мають справу медичні працівники, а комп’ютер від нього страждає. (вірус)

 7. Як називається частина прямої, що має початок і немає кінця?(промінь)

 8. Як називається відрізок, що сполучає вершину трикутника з серединою протилежної його сторони? (медіана)

 9. Як називають "тваринку", що допомагає вести розмову з комп’ютером? (мишка)

 10. Як називається кут, що дорівнює 90º? (прямий)

 11. Якого кольору біле світло? ( включає в себе 7 кольорів)

 12. Як називається трикутник, який має кут 90º? ( прямокутним)

 13. Який прилад відображає роботу на комп’ютері? (монітор)

 14. Як називається сукупність інформації на диску, що має ім’я? (Файл)

 15. Операційна система, яка ставить вікна. (Виндос)

 16. Що треба зробити з частиною тексту з метою його копіювання? (Виділити)

 17. Як називається інструкція для розв’язування задачі, написана зрозумілою для машини мовою? (Програма)

 18. Коли лід може бути нагрівачем? ( коли тіло має меншу за лід температуру)

 19. У ресторані це - список страв, а в комп’ютері? (меню)

 20. На вулиці гроза, іде сильний дощ. Яке явище ми зафік­суємо раніше: почуємо грім або побачимо блискавку? (блискавку)

 21. У кімнаті було 12 курчат, 3 кролики, 5 щенят, 2 кішки, 1 півень і 2 качки. Сюди зайшов хазяїн з собакою. Скільки стало ніг? (дві)

 22. Скільки кінців у чотирьох з половиною палиць? (10)

 23. Місто у Великобританії, рушниця, а ще - важлива частина комп’ютера? (Вінчестер)

 24. Як називається видима позначка на екрані, яка переміщається, вказуючи місце введення інформації? (курсор)

 25. Як називається чотирикутник, в якого тільки дві сторони паралельні? (трапеція)

 26. Число при множенні на яке добуток не змінюється?(1)

 27. Як називаються прямі, що перетинаються під прямим кутом?(перпендикулярними)

 28. Як називається перпендикуляр, проведений з вершини трикутника до протилежної його сторони?(висота)

 29. Як називається кут, що дорівнює 180º? (розгорнутий)

 30. Як називається трикутник, в якого дві сторони рівні? (рівнобедрений)


Ведучий. Доки журі перевіряє правільні відповіді команд, ми пропонуємо гру із залом «Круг чи квадрат»◘ Назовите самую известную картину Казимира Малевича.

(«Чёрный квадрат».)
◘ Что появляется под глазами усталого человека?

(Круги)
◘ Одна из форм публичного обсуждения - это ...

(Круглый стол.)
◘ Литературно-музыкальный журнал, объём интересов, знаний - это...

(Кругозор)


◘ Как называют беспрерывное движение чего-либо?

(Круговорот)


Как называется процесс, заканчивающийся возвратом к исходному положению, завершившийся цикл?

(Кругооборот)


◘ Как называют ответственность всех за каждого и каждого за всех?

(Круговая порука)


◘Как иначе называют секцию в школе?

(Кружок)
◘ Какую форму имеют предписывающие дорожные знаки?(Квадрата)
◘ Какую форму имеют запрещающие дорожные знаки?

(Круга)
◘ Каким бывает и полный дурак, и отличник, и сирота?

(Круглый дурак, круглый отличник, круглый сирота.)
◘ Назовите синоним фразе «Весь год».

(Круглый год.)


◘ Как называют располневшее лицо, фигуру?

(Округлившееся)


◘ Каре - это боевой порядок пехоты в виде ... Чего?

(Квадрата, одного или нескольких.)
◘ Один из видов диаграммы называется ... Как?

(Круговая)


◘ Как называют вторую степень числа?

(Квадрат)
◘ Как называется участок для взлёта вертолёта?

(Взлётный квадрат.)


◘ Назовите один из популярных видов уравнений.

(Квадратное уравнение.)


◘ Как называют широкую и приземистую фигуру?

(Квадратная)
◘ Назовите предмет, который бросают человеку, оказавшемуся за бортом.

(Спасательный круг.)


◘ Чёрно-белый участок шахматной доски - это ...

(Квадрат)
◘ Вычисление площади или поверхности фигуры - это ...

(Квадратура)
◘ Как иначе называют юбилейную дату?

(Круглая дата.)


◘ Как ласково называют значительную сумму денег?

(Кругленькая сумма.)


◘ Какую форму имеют окна в каютах теплоходов и в салонах самолётов?

(Круглую, это иллюминаторы.)


◘ Как называется геометрическая фигура, которую представляет собой семья?

(Круг - семейный круг.)


◘ Какая геометрическая фигура дала название некогда популярному танцу кадриль?

(Квадрат. По-французски quadrille. Танец с чётным количеством танцующих пар, располагающихся одна против другой.)

◘ Как движутся танцующие люди в хороводе?

(По кругу.)

◘ Как называют уменьшение количества значащих цифр в записи числа по определённым правилам?

(Округление)


◘ Как называется общая сходка казаков?

(Круг)
◘ Как называют вид математической головоломки в виде таблицы с числами?(Магический квадрат.)

Члени журі оголошують результати конкурсу "Розминка за дві хвилини"


Конкурс 3 "Загадки з підказками"
2-й ведучий Усі молодці, наступний конкурс для команд "Загадки з підказками"

Ви уважно слухаєте загадку. Якщо з першої підказки зрозуміло про кого або що іде мова, відповідаєте і отримуєте 5 балів, з другої -4, третьої- 3 четвертої -2, а п’ятої -1бал. Якщо ваша команда визначилась з відповіддю, то ви даєте її, якщо ні – слухаєте наступну підказку. Увага, невірна відповідь - 0 балів!Наприклад.

Це геометричне поняття.

1. Це одне з неозначуваних понять геометрії. (5б.)

2. Їх позначають великими латинськими літерами. (4б.)

3. Вони такі непримітні, але дуже потрібні, важливі, в геометрії без них неможливо.(3б.)

4. Вони зустрічаються не тільки в геометрії, Але і у всіх книжках.(2б.)

5. Іноді, коли студент не вивчив урок і погано відповідає, викладач ставить її в журнал і каже: «Підготовишся краще на другий раз, будеш відповідати».(1б.)

(Крапка)

Загадка перша

Про прізвище дуже відомого вченого.Підказки:

1. Він - один з перших учених, що працював на війні, і перша жертва війни

серед людей науки.

2. Коло його наукових інтересів: математика, механіка, оптика, астрономія.

3. Він - великий винахідник. Його винаходи широко відомі.

4. З одним з його відкриттів ми зіштовхуємося майже щотижня.

5. По легенді, йому належить вигук: "Эврика!", що пролунав слідом за

зробленим ним відкриттям.(Архімед.)


Загадка друга

Мова йтиме про вченого. Про кого саме?Підказки:

1. Для вивчення закономірностей вільного падіння тіл він використовував

похилу вежу в м. Пиза.

2. Після закінчення університету він зайнявся дослідженнями в області механіки і астрономії.

3. Він відкрив принцип відносності руху і закон інерції.

4. Він відкрив 4 супутника в Юпітера і фази Венери.

5. Він створив перший телескоп.

(Відповідь: італійський учений Галілео Галілей.)

Загадка третя

І знову мова - про вченого, тепер про людину, прізвище якого знайоме усім: і школярам, і робітникам, і домогосподаркам, і артистам, і науковим працівникам. Хто він?Підказки:

1. Інженер – творець, він у 23 роки захистив дисертацію на звання

доктора філософії.

2. Його наукові дослідження присвячені електромагнетизму, фізиці кристалів, оптиці, молекулярній фізиці.

3. Але головне його наукове досягнення відносилося до зовсім невідомого до

тих пір області науки. Саме те і прославило його ім'я.

4. Він лауреат першої Нобелівської премії по фізиці (1901 р.).

5. Йому першому вдалося побачити будівлю частини кістяка живої людини.(Відповідь: німецький учений В.К. Рентген.)

Загадка четверта

Зараз вам треба бути перебрати в пам'яті деякі винаходи, але

зупинитися на одному з них.

Підказки:

1. Як знаряддя війни цей винахід згадується в джерелах XIII ст., XV ст.,

наприкінці XVIII і середині XX ст.

2. Даний винахід використовується й у мирних цілях.

3. Передбачається, що батьківщина цього винаходу Китай.

4. У Європі (XIII ст.) його різновид одержав назву - "літаючий

вогонь", чи "вогненний волан", а в середині XX ст. - ім'я милої дівчини.

5. Це винахід - основний двигун космічних кораблів.(Відповідь: ракета.)

Загадка п'ята

Це -фізичне тіло, з яким ви знайомі усі. Що це за тіло?Підказки:

1. За допомогою цього тіла можна продемонструвати закон Паскаля і пружність газів.

2. Його можна використовувати в науці: для дослідження деяких фізичних

явищ.


3. З ним дружать деякі спортсмени.

4. Воно має найменшу площу поверхні з усіх геометричних фігур

того ж обсягу.

5. За ним плакала Таня.(Відповідь: м'яч.)

Загадка шоста

Що це?


Підказки:

1. Спочатку він плавав.

2. Він багатьом врятував життя, будучи їхнім провідником

3. Він не любить спеку.

4. Він завжди цілеспрямований.

5. Він байдужний до дорогоцінних металів і алмазів, але хвилюється при

взаємодії з залізом.

(Компас.)

Загадка сьома

Вона - про унікального мандрівника. Хто він?Підказки:

1. Претендентів на цю подорож було близько 3 тис., однак вибір упав на

нього.

2. Цю кругосвітню подорож він зробив один.3. Син селянина, учень ремісничого училища, курсант аероклубу, льотчик.

4. Зроблене ним прославило людський розум, його і його Батьківщину.

5. Йому належить історична фраза, сказана перед початком дороги:

"Поїхали!".(Ю.А. Гагарін.)

Загадка восьма

І знову про людину-легенду.Підказки:

1. Він жив у IV в. до н.е.

2. Він був вихователем Олександра Македонського.

3. Його твори відносяться до всіх областей знань того часу: філософії,

астрономії, механіці, теорії звуку, оптиці, метеорології.

4. В основі його фізики лежали міркування й умовиводи.

5. Його навчання було канонізовано церквою, визнано святим, незмінним і

панувало в науці близько 1000 років.(Аристотель.)

Загадка дев’ята

Мова йтиме про живу істоту. Хто вона?Підказки:

1. Чутливість його очей так велика, що при ідеальних умовах видимості вони можуть побачити вночі з вершини високої гори світло палаючог сірника на відстані 80 км.

2. Потужність, що розвивається його серцем, - 2,2 Вт.

3. Його мозок за 0,05с розпізнає об'єкт, зображення якого зафіксувало око.

4. За своє життя воно з'їдає близько 40 т їжі.

5. Це сама розумна тварина на Землі.(Людина.)
1-й ведучий Доки журі підраховує бали отримані командами, студенти пропонують вам математичні фокуси.

Фокуси

Де олівець?

Фокусник (для кращого ефекту – із зав’язаними очима) відгадує, у кого з викликаних на сцену дев’яти осіб і в якій кишені лежить олівець.

Для цього присутнім пропонують, поки фокусник вийшов, виконати ряд обчислень:


 1. помножити на 2 порядковий номер того з учнів, хто взяв олівець;

 2. до добутку додати 3;

 3. знайдену суму помножити на 5;

 4. якщо олівець у правій кишені, то до добутку додати 8, а якщо у лівій, то 9.

Фокусник заходить, запитує яке число вийшло після обчислень, і називає, у кого і в якій кишені лежить олівець.

(Пояснення: дізнавшись про результат, фокусник від знайденого числа віднімає 22. У різниці цифра зліва відповідає номеру того, хто взяв олівець. Якщо другою цифрою буде 1, то олівець лежить у правій кишені, якщо 2, то - в лівій.

Припустимо, що олівець лежить у восьмого номера в правій кишені. Тоді обчислення матимуть вигляд:

8×2=16; 16+3=19; 19×5=95; 95+8=103.

Від числа 103 віднімаємо 22, вийде 81. Перша цифра зліва (8) – номер того, хто взяв олівець; 1 показує, що олівець покладено у праву кишеню.)
Угадай день

Називають дні тижня, починаючи з неділі: перший, другий, третій і т.д. до сьомого (суботи).

Пропонують кому-небудь задумати день. Фокусник каже, що він може вгадати, який день було задумано, і пропонує тому, хто задумав, виконати про себе такі дії:


 1. помножити номер задуманого дня на 2;

 2. додати до добутку 5;

 3. помножити суму на 5;

 4. приписати в кінці добутку нуль і назвати результат.

(Пояснення: коли, наприклад, задумано п’ятницю – шостий день, то виконують такі дії: а) 6×2=12; б) 12+5=17; в) 17×5=85. Ведучому називають цифру 850, він виконує віднімання: 850-250=600; перша зліва цифра результату показує порядковий номер задуманого дня. Отже, було задумано п’ятницю – шостий день)

2-й ведучий. Шановне журі, оголосіть результати конкурсу «Загадки з підказками»

Підводимо підсумки за три конкурси і переходимо до третього конкурсу „Брейн-ринг”. Як же оцінюється даний конкурс? Кожне запитання оцінюється в два бали, які отримає команда, яка першою дасть правильну відповідь на нього. Якщо команда не правильно відповідає, то завдання оцінюються 1 балом і переходить до інших команд.


Конкурс 4 «Брейн - ринг»
1. Яка теорема в середині століття називалася „магістр математики”? (Теорема Піфагора)

2. Вітрина, актриса, тритон. Яке число об’єднує всі ці слова? (Три)

3. „Математику вже тому вчити треба, що вона розум до порядку приводить.» (М. В. Ломоносов)

4. Поясніть переклад і походженння слова «геметрія». («Гео» - земля, «метрейн» - виміряти)

5. Яке велике творіння давньогрецької математики лежить в основі підручника геометрії для середньої школи в усіх країнах світу? Хто її автор? (Лежить відоме «Начало» Евкліда, написані в IV столітті до н. е.)

10. Для перевірки того, що вирізаний кусок має форму квадрата, кравчиня перегинає його по кожній з діагоналей і переконується, що краї обох частин співпадають. Чи достатня така перевірка?

(Ні, оскільки вказані дії задовільняють також і ромб)

11. Як називається маленька кількість рідини? (Крапля.)

12. У яких одиницях (у СІ) вимірюється маса атома? (У кг.)

13. Назва природної двоопуклої лінзи, що знаходиться в організмі людини і не має кровоносних судин? (Хрусталик.)

14. На яке число потрібно розділити 2, щоб одержати 4? (На 1/2.)

15. Яку планету Сонячної системи називають "зіркою"? (Венеру.)

16. Яким приладом вимірюють роботу електричного струму? (Електричним лічильником.)

17. Прізвище вченого, що відкрив атмосферу Венери? (М.В. Ломоносов.)

18. Як прізвище вченого, що одержав загальне рівняння стану ідеального газу та відкрив один з фундаментальних законів природи? (Д.І. Менделєєв.)

19. Що видно, якщо нічого не видно? (Туман.)

20. Як називається найпоширеніша речовина в природі? (Вода.)

21. Де край світла? (Там, де починається тінь.)

22. Одне яйце при нормальних умовах варять до стану "круте" 4 хв. Скільки хвилин потрібно варити 5 яєць? (4 хв.)

23. Яким приладом вимірюють атмосферний тиск? (Барометром.) 1. У якій країні одночасно буває і яскравий день, і глибока ніч? (У Росії.)

 2. Назвіть два числа, добуток яких дорівнює їхній частці. (1 і 1.)

 3. Яка планета найбільша? (Юпітер.)

 4. У яких одиницях (у СІ) виміряється щільність пуху? (У кг/м3.)

 5. На руках 10 пальців. Скільки пальців на 10 руках? (50.)

 6. Загальна назва дванадцяти сузір'їв? (Зодіак.)

 7. Як кликали Ломоносова? (Михайло Васильович.)

 8. За рахунок якої енергії летить камінь якщо вистрілити за допомогою гумки? (Потенційної.)

 9. Хто висунув ідею створення гелікоптера – по-сучасному, вертольота? (Леонардо да Вінчі.)

 10. Коли кілограмова гиря має велику масу: влітку чи взимку? (Їхні маси однакові.)

 11. Хто відкрив фотоефект? (Генріх Герц)

 12. Як називається хімічний елемент, що знайшли спочатку на Сонці, а потім уже на Землі? (Гелій.)

37. Тригонометрія – це вчення про…(Тригонометричні функції.)

38 Що означає розв’зати рівняння? (Знайти всі його корені або показати, що таких немає.)

39 Які рівняння мають однакові розв’язки? (Рівносильні.)

40 Основні фігури стереометрії?(Точка, пряма, площина.)


1-й Ведучий. Доки журі підраховує отримані командами бали, студенти пропонують прослухати частушки. Зустрічайте аваціями!
Конкурс капітанів

П’ятий конкурс – це Конкурс – « знавців числа Пі»2-й Ведучий По одному з гравців команд необхідно буде записати на аркуші паперу якомога більше знаків після коми для числа Пі. Гравці залишаються сцені, один з членів журі вийдіть та слідкуйте за виконанням завдання.

Кожний знак оцінюється в 1 бал.


П’ятий конкурс – це Конкурс капітанів – «Асоціації»

2-й Ведучий: Увага. я буду називати слово, а ви асоціацію, яка виникає. Наприклад:

Червона ....Шапочка, Книга

Не гальмуй...снікерсуй

Директор ....школи

Новий ....рік

Рекламна .....пауза

Ну,... постривай!

Операція...”и”

Поле...чудес
Ведучий 1: А теперчерга капітанів. Увага! Слухайте завдання! Правильна відповідь - 1бал.

2-й Ведучий


1 команда

 1. Реальність ... (віртуальна).

 2. Материнська ... (плата).

 3. WEB- ... (сторінка).

 4. Текстовий ... (редактор).

 5. Піратська ... (копія).

 6. Робочий ... (стіл).

 7. Операційна ... (система).

 8. Прикладна ... (програма).


1-й Ведучий

2 команда

 1. Системний ... (блок).

 2. База ... (даних).

 3. Електронна ... (пошта, таблиця, адреса).

 4. Панель ... (управління).

 5. Мобільний ... (телефон, зв’язок).

 6. Оперативна ... (пам’ять).

 7. Всесвітня... (мережа).

 8. Жорсткий ... (диск).


2-й Ведучий

3 команда

 1. Напівжирний ... (шрифт, курсив).

 2. Функціональні ... (клавіші).

 3. Двійкова ... (система числення).

 4. Мова ... (програмування).

 5. Діалогове ... (вікно).

 6. Лазерний ... (принтер, диск).

 7. Відео ... (кліп, карта).

 8. Головне ... (меню).


Конкурс «Алфавіт»
1-й ведучий. Доки журі підраховують бали, які отримати за конкурс «Число Пі», команди отримують завдання наступного конкурсу «Алфавіт» Потрібно скласти „Математичний алфавіт. Необхідно для кожної букви алфавіту придумати математичний термін. Наприклад: А – алгоритм, Б – бісектриса і т. д.

Конкурс глядачів
2-й ведучий. Увага. Доки команди працюють оголошуємо „Конкурс глядачів» Самий активний глядач може принести 5 балів команді за яку він вболіває

Перед вами программистские версии известных русских пословиц и поговорок. Попробуйте вспомнить, как звучат они в оригинале.
◘ Компьютер – лучший друг.

(Книга - лучший друг.)

◘ Скажи мне, какой у тебя компьютер, и я скажу, кто ты.

(Скажи мне, какой у тебя друг, и я скажу, кто ты.)

◘ На дисплей неча пенять, коли видеокарта крива.

(На зеркало неча пенять, коли рожа крива.

◘ Без винчестера – полсироты, а без материнской платы – и вся сирота.

(Без отца - полсироты, а без матери - и вся сирота.)

◘ Компьютер памятью не испортишь.

(Кашу маслом не испортишь.)

◘ По ноутбуку встречают, по уму провожают.

(По одёжке встречают, по уму провожают.)

◘ На IBM PC «яблоки» не растут.

(На сосне яблоки не растут.)

◘ Дарёному компьютеру в системный блок не заглядывают.

(Дарёному коню в зубы не смотрят.)

◘ В Силиконовую долину со своим компьютером не ездят.

(В Тулу со своим самоваром не ездят.)

◘ Не Intel’ом единым жив процессорный мир.

(Не хлебом единым жив человек.)

◘ Мал микропроцессор (или ноутбук), да дорог.

(Мал золотник, да дорог.)

◘ Всякий кабель своё гнездо любит.

(Всякая птица своё гнездо любит.)

◘ Утопающий за «F1» хватается.

(Утопающий за соломинку хватается.)

◘ Не всё WINDOWS, что висит.

(Не всё золото, что блестит.)

◘ Семь бед – один «Reset».

(Семь бед – один ответ.)

◘ Плоха та мышка, которая одну кнопку имеет.

(Плоха та мышка, которая одну норку имеет.)

◘ Бит байт бережёт.

(Копейка рубль бережёт.)

◘ Отформатировать винчестер – секунда, а восстановить – года.

(Сломить дерево – секунда, а вырастить – года.)

◘ Не идентификатор красит файл, а файл идентификатор.

(Не имя красит человека, а человек имя.)

◘ Два раза подумай, один раз удали.

(Два раза подумай, один раз скажи.)

◘ Удаляй по файлику, наберёшь Корзину.

(Собирай по ягодке, наберёшь кузовок.)

◘ Наудалял с три Корзины.

(Наврал с три короба.)

Что из Корзины удалено, то пропало.

(Что с возу упало, то пропало.)

◘ Винчестер – зеркало души пользователя.

(Глаза - зеркало души.)
Конкурс «Усний рахунок»
2-й ведучий. Команди, передайте алфавіти журі, а Наступний конкурс „Усний рахунок”

.

1-й Ведучий. Командам роздаються карточки з цифрами від 1 до 5, кома. Гравцям потрібно стати в тій послідовності, в якій будуть розташовані цифри в результатах даних обчислень, не промовляючи жодного слова! Кожна команда може отримати 6 балів.


1 команда

73,8 : 6+130, 05 = … (142,35);2 команда

2,5 * 4 + 135,23 = … (145,23).3 команда

224,43 + 0,25 * 4 = … (125,43).


1-й ведучий. Інколи, навіть, кажуть, що математика – це сукупність голих цифр, ледве прикритих буквами і формулами.

2-й ведучий.

А мені математик – мука,

В ній немає живої краси,

Це важка, нецікава наука –

В ній лиш символи й формул ліси.

1-й ведучий. Звісно, якщо вивчати математику так, як вивчав її Митрофанушка з твору Фонвізіна «Недоросток», то нічого хорошого з цього не вийде.

2-й ведучий. Пропонуємо вашій увазі ремікс на уривок з цього твору.

Сценка 1

Мати. Іди, Митрофанчику, іди, пора й потрудитися сьогодні.

Митрофан. Ну, мамо, а як же?..

Мати. А там і женишся.

Митрофан. Ну добре, матінко, послухаю тебе. Повчуся, тільки, щоб це було останній раз і завтра сватання.

Мати. Прийде година волі божої.

Митрофан. Година моєї волі прийшла. Не хочу учитися, а хочу женитися. Ось я і сів. (сідає за парту)

Цифіркін підстругує олівець.

Мати. І я тут присяду, носочок пов’яжу для тебе, синочку, полюбуюся на тебе.

Митрофан. Ну! Давай зошит, гарнізонна ти криса. Кажи, що писати.

Цифіркін. Ваша милість завжди без толку лаятися бажає.

Мати. Ах, Господи Боже мій! Уже дитина не сміє й висварити вчителя, уже й розсердився.

Цифіркін. За що ж сердитися, ваша милість? У нас прислів’я є: «Собака гавка – вітер носить».

Митрофан. Давай же задачі, Цифіркін, повертайся!

Цифіркін. Так ви ж ще за минулий урок 2 + 3 не вирахували.

Мати. Не твоє діло, Цифіркін. Мені дуже любо, коли Митрофанчик задачі розв’язує. З його розумом високо літати можна.

Цифіркін. Задача. Побажали ви, наприклад, іти по дорозі зі мною, візьмемо ще й матінку вашу. Знайшли ми втрьох …

Митрофан. (пише) Втрьох…

Цифіркін. На дорозі, наприклад, 300 рублів.

Митрофан. (пише) 300.

Цифіркін. Дійшло діло до поділу. Розсуди по скільки на брата буде?

Митрофан. (рахуючи, шепче). Один на три – три, один на нуль – нуль.

Мати. Що, що? Ділите?

Митрофан. Та бач, 300 рублів, що знайшли, трьом розділити треба.

Мати. Бреше він, синочку, мій любий. Найшов гроші – ні з ким не ділися. Все собі візьми, Митрофанчику, не вчися цій дурній науці.

Митрофан. Чуєш, Цифіркін, давай іншу задачу.

Цифіркін. Пишіть, ваша милість. За навчання платите мені 10 рублів у рік.

Митрофан. (пише) 10.

Цифіркін. Зараз, правда, не має за що, а якби ти, паничу, чогось у мене навчився, не гріх було б додати ще 10.

Митрофан. (пише). Ну, ну. 10.

Цифіркін. Скільки було б на рік?

Митрофан. (шепче) Нуль і нуль – нуль. Один і один. (задумався)

Мати. Не трудись даремно, дитино. Копієчки не додам - обійдеться! Наука не така, тільки тобі й мука, а все, бачу, порожньо. Грошей нема – нема що рахувати. Гроші є – порахуємо і без Цифіркіна.

Цифіркін. Ну то урок закінчено. (йде)

Митрофан. (потягається) Ох і втомився ж я! Охо-хо. (позіхає)

Мати гладить його по голові.

Митрофан. Матінко, а знаєш, що мені наснилося? Наче ти батечка так била, бак била, що мені аж жаль дивитися було.

Мати. Кого тобі жаль було!?

Митрофан. Тебе, матінко, ти ж так втомилася, б’ючи батечка.

Мати. Синочку мій. (цілує його в лоба. Йдуть)
1-й ведучий. На щастя, наші учасники не беруть приклад у навчанні з Митрофанушки.

2-й Ведучий. Надаємо слово журі, адже нам усім не терпиться дізнатися, яка команда перемогла.
Виступ журі.

Вітання переможців.

Відзначення найактивнішого з уболівальників
2-й ведучий. На жаль, наш захід «Математичний калейдоскоп» закінчився. Думаю, сьогодні всім було весело. Подякуємо за це нашим командам і привітаємо переможців.
1-й ведучий. Великий російський письменник Л. Толстой сказав, що людину можна оцінювати дробом, знаменник якого – це все те добре , що він думає про себе сам, а чисельник – це все те добре, що про цю людину думають інші. Чим більший чисельник, тим більший самий дріб.

Бажаємо всім, щоб щастя додавалося, горе віднімалося, щоб достаток примножувався, а кохання ділилося.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка