Майстер-ключСторінка1/11
Дата конвертації15.12.2018
Розмір1.8 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Майстер-ключ
Чарльз Френсіс Ганел


Переклад українською Леоніда Українця

редагування Оксани Лутчин

спеціально для Вишньої Борії

Чернівці 2011 (7519) рік
Передмова перекладача
Якщо ви взяли цю книгу, щоб почитати щось цікаве, то відкладіть її в сторону і знайдіть щось інше. Адже в світі є ще чимало цікавого, що може привернути вашу увагу. А ця книга не для того, щоб читати; ця книга для того, щоб працювати. Якщо ви наполеглива людина, що здатна доводити справу до кінця, то ця книга для вас. Адже продовженням слів є наші справи.

Ця книга розповідає про те, як влаштований Всесвіт, як влаштований розум особистості та яким правилам вони підпорядковані. Звісно, таких книг є чимало на книжковому ринку. Але книга Чарльза Ганела відрізняється тим, що вона написана приблизно сто років назад, але коли починаєш її відкривати для себе, то здається, що вона написана зовсім недавно. Таким чином протягом десятиліть книга все ще залишається актуальною, а перевірка часом є важливою перевіркою. Крім того, якщо порівняти книгу «Майстер-ключ» із сучасними аналогами, що пропонують виконання бажань, розвиток особистості, методики успіху, то побачимо, що більшість способів і правил, описаних в сучасній література, є присутні в даній книзі. Знову ж таки Ганел не є першовідкривачем правил, за якими живуть Всесвіт і особистість. Він часто використовує слова сказані Емерсоном, Сведбергом, Хрестом. Таким чином він є одним із продовжувачів давньої традиції мислителів, що знайшли істину, яка звільнила їх. Книга «Майстер-ключ» є зібранням основних правил Всесвіту і особистості, способів досягнення успіху та злагоди, відповідей на запитання про Творця і творчість.

Крім того, в книзі описано вправи, що розвивають наші розумові здібності. Деякі вправи слід виконувати щодня по кілька хвилин протягом тижня, а деякі протягом всього життя. Ви готові змінити своє життя раз і назавжди? Зробити його саме таким, як ви хочете? Якщо так, тоді починайте працювати з цією книгою і продовжуйте змінювати своє життя аж поки досягнете бажаного результату.

В рамках перекладу цієї книги Аз застосовую граматичні конструкції і слова, що застосовуватимуться в оновленій українській мові. Це і давнє слово «Аз», це і нове слово душезнавець (психолог), це і формулювання тверджень в теперішньому часі. Тому переклад не завжди дослівний, але правильно передає суть сказаного автором.
З повагою,

Леонід Українець
УРОК 1

Для мене велика честь представити 1-й урок. Хочете залучити в своє життя більше сили? Збагніть свідомість сили! Більше здоров’я? Збагніть свідомість здоров’я. Більше щастя? Збагніть свідомість щастя. Живіть духом цих речей, аж поки вони стануть вашими по праву. Тоді буде неможливо відібрати їх у вас. Всі речі у світі піддаються впливу внутрішньої сили людини. Вам не потрібно набувати цієї сили. Ви вже її маєте. Але ви хочете зрозуміти її, ви хочете використовувати її, хочете контролювати її, ви хочете наповнитись нею так, щоб рухатись вперед і досягти успіху. День за днем, як ви будете просуватись, як ви отримаєте поштовх, як ваше натхнення поглибиться, як ваші плани кристалізуються, як отримаєте розуміння, ви усвідомите, що цей світ – не мертва купа каміння, а жива істота! Він створений серцебиттям людей. Це істота життєва і гарна. Очевидно, що потрібно розуміння, як працювати з матеріалом цього опису; але тих, хто набув такого розуміння, надихає нове світло, нова сила. Вони отримують упевненість і більшу силу щодня. Вони усвідомлюють, що їх надії і мрії збуваються; життя набуло глибшого, повнішого, чистішого значення, ніж раніше.

ТЕЗИ.

1. На кожному рівні буття: велике притягує до себе ще більше, а втрати ведуть до ще більших втрат. Обидва твердження однаково справедливі.2. Розум є творчим. Всі зовнішні умови, все наше оточення і весь наш життєвий досвід – результат нашого звичного або переважаючого розумового налаштування.

3. Налаштування розуму обов’язково залежить від того, що ми думаємо. Отож, таємниця усякої сили, усякого досягнення і усякого володіння залежить від нашого способу мислення.

4. Щоб щось робити, ми спочатку повинні бути. Робити ми можемо тільки в міру того, якими ми є. А якими ми є – залежить від того, що ми думаємо.

5. Ми можемо проявити тільки ту силу, якою володіємо. Єдиний безпечний спосіб володіння силою – усвідомити її. А усвідомити її ми зможемо тоді, коли зрозуміємо, що вся сила всередині нас.

6. Всередині нас цілий світ: світ думок, почуттів і сил; повний світла, життя і краси. Хоча цей світ невидимий, сили його величезні.

7. Цим внутрішнім світом керує розум. Коли ми відкриємо цей світ, ми знайдемо вирішення будь-якого завдання, причину будь-якого наслідку. А оскільки внутрішній світ під нашим контролем, всі правила сили і володіння також підпорядковуються нам.

8. Зовнішній світ є відображенням внутрішнього. Те, що виникає зовні, було знайдено всередині. У внутрішньому світі ми можемо знайти нескінченну Мудрість, нескінченну Силу, нескінченне Джерело всього необхідного. Вони очікують розкриття, розвитку і вираження. Якщо ми визнаємо ці потенційні можливості у внутрішньому світі, вони втілюються у світі зовнішньому.

9. Злагода у внутрішньому світі відображується у зовнішньому гармонійними умовами, прийнятним оточенням, усім найкращим. Це основа здоров’я і обов’язкова складова усілякої величі, сили, надбання, досягнення і успіху.

10. Злагода у внутрішньому світі означає здатність контролювати наші думки і визначати для себе, яким чином той чи інший життєвий досвід вплине на нас.

11. Злагода у внутрішньому світі створює оптимізм і достаток; достаток внутрішній спричиняє достаток зовнішній.

12. Зовнішній світ відображає обставини і стани внутрішньої свідомості.

13. Якщо ми знайдемо мудрість у внутрішньому світі, то отримаємо розуміння, яке дозволить нам розпізнати дивовижні можливості, що приховані у внутрішньому світі. Тоді ми отримаємо силу, щоб проявити ці можливості у зовнішньому світі.

14. Якщо ми усвідомлюємо мудрість у внутрішньому світі, ми розумово оволодіваємо нею. І тоді ми приходимо до дійсного володіння силою і мудрістю, необхідними для створення у зовнішньому світі того, що істотно необхідне для нашого найповнішого і злагодженого розвитку.

15. Внутрішній світ – це світ практичний, в якому сильні люди генерують відвагу, надію, ентузіазм, впевненість, довіру і віру. Це наділяє їх витонченим інтелектом для того, щоб мати мрію і практичні уміння для перетворення мрії у дійсність.

16. Життя – це постійне розкриття, а не просто розростання. Те, що приходить до нас у зовнішньому світі, вже є у світі внутрішньому.

17. Будь-яке володіння засноване на свідомості. Будь-яке придбання – наслідок накопичувальної свідомості. Будь-яка втрата – наслідок марнотратної свідомості.

18. Продуктивність розуму залежить від злагоди. Розлад означає невдачу. Тому той, хто бажає оволодівати силою, повинен перебувати в ладу із природним правилом.

19. Із зовнішнім світом нас пов’язує об’єктивний розум. Орган цього розуму – мозок. Спинномозкова система нервів забезпечує свідоме контактування його з кожною частиною тіла. Ця нервова система відгукується на кожне відчуття світла, тепла, запаху, звуку і смаку.

20. Коли цей розум мислить правильно, коли він розуміє істину, коли думки, послані в тіло через спинномозкову нервову систему, творчі, тоді відчуття ці приємні та гармонійні.

21. Як наслідок, наше тіло наповнюється енергією, творчою життєвою силою. Але через той же об’єктивний розум ми можемо впустити у своє життя прикрість, хворобу, нестаток, різноманітні обмеження й розлади. Отож через об’єктивний розум неправильним мисленням ми можемо пов’язати себе з руйнівними силами.

22. Із внутрішнім світом нас пов'язує підсвідомий або суб’єктивний розум. Орган його – сонячне сплетення. Всіма суб’єктивними відчуттями, такими як радість, любов, хвилювання, подих, уява та іншими підсвідомими явищами завідує симпатична нервова система. Саме підсвідомість пов’язує нас із Всесвітнім Розумом і дає нам доступ до Нескінченних творчих сил Всесвіту.

23. Координація цих двох центрів нашої істоти й розуміння їхніх функцій – ключ до великої таємниці життя. Володіючи цим знанням, ми можемо свідомо підтримувати взаємодію об’єктивного й суб’єктивного розумів, керуючи, таким чином, скінченним і нескінченним. Наше майбутнє повністю в нашій владі. Воно не віддано на милість примхливих і мінливих зовнішніх сил.

24. Всі люди згідні з тим, що існує тільки одна Першопричина, або Свідомість, яка пронизує й заповнює весь Всесвіт, скрізь будучи по суті одним і тим же. Вона всемогутня, всезнаюча й всюдисуща. Всі думки й речі перебувають усередині Неї. Вона є «усе у всьому».25. У Всесвіті є тільки одна Свідомість, здатна мислити. І коли вона мислить, думки її стають для неї об’єктивними речами. Оскільки ця Свідомість всюдисуща, вона повинна бути присутньою у кожному; і кожен з нас повинен бути проявом цієї Всемогутньої, Всевідаючої й Всюдисущої Свідомості.

26. З того, що у Всесвіті є тільки одна Свідомість, яка здатна мислити, однозначно випливає те, що ваша свідомість тотожна Всесвітній Свідомості. Або, іншими словами, всі розуми є одним Розумом. Цей висновок неминучий.

27. Свідомість, зосереджена в клітинах вашого мозку – це та ж свідомість, що й у клітинах мозку будь-якої іншої людини. Кожний людський розум – тільки індивідуалізація Всесвітнього Космічного Розуму.

28. Всесвітній Розум є статична або потенціальна енергія; проявитися він може тільки через людський розум, а людський – тільки через Всесвітній. Вони єдині.

29. Здатність людини мислити – це здатність впливати на Всесвітній Розум і проявляти його. Людська свідомість полягає тільки у здатності мислити. Кеннет Уокер стверджував: «Сам розум вважається витонченою формою статичної енергії, з якої народжується діяльність за назвою "думка" – динамічна фаза розуму. Розум – енергія статична, думка – динамічна; це дві фази одного явища». Отже, думка – це вібраційна сила, що виникає при переході розуму зі статичної фази в динамічну.

30. Оскільки у Всесвітньому Розумі, що є Всемогутнім, Всезнаючим і Всюдисущим, міститься сума всіх властивостей, всі властивості повинні завжди потенційно бути присутніми у кожній людині. Отже, коли людина думає, думка за своєю природою приречена втілитися в об'єктивну реальність або обставини, що відповідають першоджерелу цієї думки.

31. Виходить, кожна думка є причина, а кожен стан – наслідок. А тому нам дуже важливо керувати своїми думками, щоб надалі створювати тільки потрібні нам стани.

32. Вся сила виходить зсередини й повністю перебуває під вашим контролем; він приходить до нас через точне знання й свідоме застосування певних принципів.33. Очевидно, що добре зрозумівши це Правило і навчившись контролювати свою розумову діяльність, ви зможете застосувати його до будь-якої ситуації; іншими словами, ви почнете свідому співпрацю із Всемогутнім Правилом, що є фундаментальною основою всіх речей.

34. Всесвітній Розум – основа існування кожного атома; кожний атом постійно намагається проявити ще більше життя; все навколо є розумним, і все намагається досягти мети, заради якої воно створене.35. Більшість людей живе в зовнішньому світі; тільки деякі знайшли внутрішній світ, а саме він створює світ зовнішній. Отже він творчий, і все, що ви побачите у своєму зовнішньому світі, уже було створено вами у внутрішньому.

36. Методика "Майстер-ключа" допоможе вам використовувати силу, що стане вашою, як тільки ви зрозумієте зв'язок між зовнішнім і внутрішнім світом. Внутрішній світ – причина, зовнішній – наслідок; щоб змінити наслідок, потрібно змінити причину.

37. Ви відразу помітите, що це докорінно нова, відмінна від попередніх ідея. Більшість людей намагаються змінити наслідки, працюючи з наслідками. Вони не розуміють, що це тільки заміна одного страждання іншим. Щоб усунути розлад, потрібно усунути причину, яку можна знайти тільки у внутрішньому світі.38. Усякий ріст іде зсередини. Це є очевидним в усій природі. Будь-яка рослина, тварина, людина – живе свідчення цього великого правила. Пошуки сили зовні – це вікова помилка багатьох людей.

39. Внутрішній світ – це "всесвітній ріг достатку", а зовнішній світ – його гирло. Наша здатність отримувати залежить від міри розпізнання нами цього Всесвітнього Джерела, цієї Нескінченної Енергії, якою є кожен з нас.

40. Розпізнання – процес розумовий. Таким чином, розумова діяльність є взаємодією людини із Всесвітнім Розумом. А оскільки Всесвітній Розум є свідомість, що пронизує весь простір і дає життя всьому живому, ця розумова дія і зворотна дія і дає нам правило причинності. Однак основа цього зв'язку – не в людині, а у Всесвітньому Розумі. Це не об'єктивна здатність, а суб'єктивний процес, і результати його виражаються в нескінченно різних станах і ситуаціях.

41. Щоб виразити життя, потрібний розум; без нього не існує нічого. Все суще є проявом цієї єдиної фундаментальної субстанції, з якої і якою створено й постійно відтворюється все суще.

42. Ми живемо в бездонному морі пластичної субстанції розуму. Ця субстанція вічно жива й діяльна. Вона найвищою мірою чутлива. Вона приймає різні форми відповідно до вимог розуму. Думка створює шаблон або матрицю, по якій відливається матерія.

43. Пам’ятаймо, що результат прохання присутній вже в самому проханні й що практичне розуміння цього правила замінює бідність достатком, неуцтво мудрістю, розлад гармонією і пригніченість волею, а це найбільше благо з матеріального і соціального погляду.Вправа

44. А тепер навчіться виражати свої прохання. Виберіть кімнату, де вас ніхто не потурбує, побудьте наодинці з собою. Сядьте прямо, щоб вам було зручно, але не розкинувшись; відпустіть ваші думки гуляти, де їм заманеться, але залишайте тіло в повному спокої від п'ятнадцяти хвилин до півгодини. Займайтеся цим три-чотири дні або тиждень, аж поки станете впевнені у повному контролі над своєю фізичною істотою.

45. Багатьом це здасться вкрай складним завданням, іншим дасться легко, однак перш, ніж продовжувати заняття, вкрай необхідно навчитися повністю контролювати своє тіло. Наступного разу ви отримаєте вказівки щодо вашого подальшого кроку, а поки що виконуйте цю вправу і вдосконалюйтесь в ній.

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ НА НИХ

1. Чим є зовнішній світ стосовно внутрішнього? Зовнішній світ є відображенням внутрішнього світу.2. Від чого залежить будь-яке володіння? Будь-яке володіння ґрунтується на свідомості.

3. Як людина пов'язана з об'єктивним світом? З об'єктивним світом людину пов'язує об'єктивний розум; орган цього розуму – головний мозок.

4. Як він пов'язаний із Всесвітнім Розумом? Із Всесвітнім Розумом його пов'язує підсвідомий (суб'єктивний) розум; орган його – сонячне сплетення.

5. Що таке Всесвітній Розум? Всесвітній Розум – це основа існування кожного атома.

6. Як людина може впливати на Всесвітній Розум? Людська здатність мислити – це здатність впливати на Всесвітній Розум і виражати його.7. Який результат цієї дії й взаємодії? Результат цієї дії й взаємодії – причина й наслідок; кожна думка є причина, а кожна ситуація – наслідок.

8. Як створювати гармонійні й приємні стани? Гармонійні й приємні стани створюються правильним мисленням.

9. У чому причина всякого розладу, дисгармонії, нестатку й обмеження? Розлад, дисгармонія, нестаток і обмеження – результат неправильного мислення.

10. Де джерело всіх сил? Джерело всіх сил – внутрішній світ, Всесвітнє Джерело, Нескінченна Енергія, провідником яких є кожна людина.
УРОК 2

Труднощі, які виникають у нас, переважно викликані плутаниною в думках і незнанням наших справжніх зацікавлень. Перед нами постає серйозне завдання – відкрити правила природи, відповідно до яких ми повинні себе впорядкувати. Отже, ясне мислення й духовна проникливість – це незліченні блага для нас. Всі процеси, навіть розумові, ґрунтуються на міцному фундаменті.

Що гостріші наші почуття, що кмітливіші думки, що витонченіший наш смак, що шляхетніший характер, що вправніший наш розум, що величніші прагнення – то чистіша й більша винагорода, яку приносить нам життя. А тому вивчення найкращих у світі думок приносить найбільшу насолоду.

Сили, застосування й можливості розуму в новій інтерпретації більш дивовижні, ніж найразючіші досягнення або навіть мрії матеріального прогресу!

Думка є енергія. Активна думка є активна енергія; зосереджена думка є зосереджена енергія. Думка, зосереджена на певній меті, стає силою. Цю силу використовують ті, хто не вірить у чесноту бідності й красу самозречення. Вони сприймають ці цінності як "розраду для слабких".

Здатність отримувати й проявляти цю силу залежить від здатності розпізнавати Нескінченну Енергію, що вічно перебуває в людині, постійно створює й відтворює її тіло й розум, у будь-який момент готову проявитися в будь-якому потрібному вигляді. Прояв же сили в зовнішнім житті людини прямо пропорційний мірі визнання нею цієї істини.

ТЕЗИ

1. Робота розуму представлена двома паралельними видами діяльності, один із яких свідомий, інший же – підсвідомий. Професор Девідсон стверджує: "Той, хто розраховує освітити всі види розумової діяльності світлом власної свідомості, мало відрізняється від того, хто зібрався освітити Всесвіт ручним ліхтариком".

2. Підсвідомим логічним процесам властива визначеність і правильність, що було б неможливо, якби там існувала можливість помилки. Наш розум улаштований так, що в ньому закладені найважливіші основи пізнання, тоді як самі ми найменшого поняття не маємо про те, як це робиться.

3. Підсвідома душа, подібно доброму незнайомцеві, працює й піклується про наше благо, даючи нам у руки тільки спілі плоди. Остаточний аналіз розумових процесів показує нам, що підсвідомість – театр найважливіших розумових явищ.

4. Саме через підсвідомість Шекспір без найменших зусиль знаходив великі істини. Саме так Фідій виливав з бронзи, Рафаель малював Богородицю, а Бетховен творив симфонії.

5. Легкість і майстерність повністю залежать від того, наскільки ми перестаємо залежати від свідомості. Майстерність у грі на піаніно, катанні на ковзанах, друкуванні на клавіатурі, взагалі в будь-яких професіях: досконалість виконання залежить від діяльності підсвідомого розуму. Диво блискучого виконання п'єси на фортепіано й одночасної підтримки жвавої бесіди демонструє нам можливість наших підсвідомих сил.

6. Всі знаємо, наскільки ми і наші найвеличніші, найшляхетніші думки залежать від підсвідомості; і це навіть більш очевидно, що джерело її перебуває за межами нашого сприйняття. Виявляємо, що ми наділені тактом, інстинктами, почуттям прекрасного в живописі, музиці й та іншим, зовсім не усвідомлюючи джерела й місця знаходження цих якостей.

7. Цінність підсвідомості величезна. Вона надихає нас, вона застерігає; вона дістає нам з комірок пам'яті імена, факти й картини. Вона спрямовує наші думки, смаки й виконує такі заплутані завдання, що наш свідомий розум не зміг би з ними впоратися, навіть якби в нього були для цього сили.

8. Ми можемо розмовляти, коли бажаємо, можемо підняти руку, можемо звернути увагу поглядом чи слухом на об’єкт задоволення. Але водночас не можемо зупинити серцебиття, кровообіг, змінити зріст, сполучення м’язових чи нервових тканин, будову кісток, багато інших важливих життєвих процесів.

9. Якщо зрівняти ці два види діяльності: діяльність, що диктує воля моменту, і діяльність, що протікає велично, ритмічно, плавно й постійно в будь-який момент, - то друга змушує нас благоговіти й шукати пояснення цій загадці. Ми відразу розуміємо, що це життєво необхідні для нашого фізичного існування процеси. І напрошується висновок, що ці найважливіші функції не випадково відчужені від нашої волі, яка спрямована назовні, з усіма її змінами й переходами, а віддані під керівництво постійної й надійної сили усередині нас.

10. Зовнішня й мінлива із цих двох сил називається свідомим, або об'єктивним розумом (він має справу із зовнішніми предметами). Внутрішня ж сила називається підсвідомим, або суб’єктивним розумом. Крім своєї роботи на розумовому плані, він керує нормальними функціями організму, що підтримують наше фізичне існування.

11. Необхідно ясно розуміти функції цих двох розумів на ментальному рівні, а також деякі інші фундаментальні принципи. Сприймаючи світ п'ятьма основними чуттями й діючи через них, свідомий розум має справу із враженнями й предметами зовнішнього життя.

12. Цей розум наділений здатністю робити вибір, що несе із собою відповідальність за вибір. Він наділений здатністю міркування – індуктивного, дедуктивного, аналітичного або силогістичного – і ця здатність може бути дуже високо розвинена. Це місце перебування волі й всіх енергій, що з неї випливають.

13. Він здатен не тільки впливати на інші розуми, але й управляти підсвідомим розумом. Так свідомий розум стає відповідальним правителем і охоронцем підсвідомості. Це його висока місія, здатна різко змінити умови вашого життя.

14. Часом стани страху, занепокоєння, бідності, хвороби дисгармонії й інших лих беруть над нами верх через помилкові припущення, сприйняті незахищеним підсвідомим розумом. Добре натренований свідомий розум може запобігти всьому цьому за допомогою пильної захисної діяльності. Його цілком можна назвати сторожем воріт великої царини підсвідомості.

15. Один письменник так виразив основне розходження між двома фазами розуму: «Свідомий розум є воля, що міркує. Підсвідомий розум є інстинктивне бажання, результат минулої волі, що міркувала».

16. Підсвідомий розум робить справедливі й точні висновки з передумов, узятих із зовнішніх джерел. Якщо передумова правильна, підсвідомий розум приходить до правильного висновку. Якщо ж передумова або припущення помилкові, уся конструкція є провальною. Підсвідомий розум не приймає участі у процесі обґрунтування. Він покладається на свідомий розум, «сторожа воріт», розраховуючи, що той відгородить його від помилкових вражень.

17. Приймаючи всі вказівки як правильні, підсвідомий розум починає діяти відповідно до них на всьому своєму величезному полі діяльності. Свідомий розум може дати йому правильну або помилкову вказівку. В останньому випадку ціною помилки може бути і загроза життю.

18. Свідомий розум повинен бути пильним увесь час. Коли "сторож" не "на посту" або його тверезе міркування з деяких причин припиняється, підсвідомий розум залишається без захисту, відкритий для вказівок з будь-яких джерел. Дика паніка, запал гніву, дія поривів несамовитої юрби або інших безконтрольних пристрастей – ці стани найнебезпечніші. У такий момент підсвідомий розум відкритий навіюванням страху, ненависті, егоїзму, жадібності, самознищення й інших негативних сил, що виходять від навколишніх людей або обставин. Результати цього, як правило, украй несприятливі, і наслідки цього можуть довго мучити людину. А тому дуже важливо захищати підсвідомий розум від помилкових вражень.

19. Підсвідомий розум розуміє інтуїтивно. А тому він діє швидко. Він не йде повільним шляхом свідомого міркування. Власне кажучи, він і не вміє таким користуватися.

20. Підсвідомість не спить, не знає відпочинку, як і ваше серце, ваша кров. З'ясовано, що варто просто підсвідомості дати певне завдання, як вона пускає в хід сили, за допомогою яких досягається бажаний результат. Це і є джерело сили, що дозволяє нам доторкнутись до Всемогутності. Тут, усередині, утримується глибока першопричина, що заслуговує найглибшого вивчення.

21. Цікава дія цього правила. Ті, хто приводять його в дію, йдучи до людини, з якою очікувалася важка розмова, раптом виявляють, що до них тут "хтось" уже побував й вирішив всі питання! Усе змінилося – усе стало гармонійним. Люди виявляють, що, коли перед ними постає серйозна ділова проблема, вони можуть дозволити собі взяти паузу й "хтось" підкаже їм вірне рішення. Усе залагоджено! Дійсно, ті, хто навчився довіряти підсвідомості, виявляють, що в їхньому розпорядженні перебувають безмежні ресурси.

22. Підсвідомий розум – місце перебування наших принципів і устремлінь. Це джерело наших художніх і альтруїстичних ідеалів. Ці інстинкти можна знищити тільки старанною і послідовною діяльністю руйнуючи вроджені принципи.

23. Підсвідомий розум не здатний сперечатись. А тому, якщо він приймає неправильні вказівки, вірний спосіб їх перебороти – використовувати потужні протилежні вказівки й часто повторювати їх, щоб розум прийняв їх й у підсумку й сформував нові, здорові звички та думки про життя. Адже підсвідомий розум – місце перебування Звички. Те, що ми робимо багаторазово, доходить до автоматизму й перестає бути результатом судження, пустивши коріння в підсвідомість. І це добре для нас, якщо звичка – здорова й правильна. Ліки ж від шкідливої й неправильної звички – визнання всемогутності підсвідомого розуму й навіювання собі думки про власну волю в цей момент. Наділений творчою здатністю і єдиний з нашим Божественним Джерелом, підсвідомий розум негайно створить цю волю.

24. Підсумуємо вищесказане: нормальні функції підсвідомості на фізичному рівні пов'язані з регулюванням і життєзабезпеченням, з підтримкою життя й відновленням здоров'я; з турботою про нащадків, що містить у собі інстинктивне прагнення зберегти всяке життя й поліпшити умови в цілому.

25. З розумового погляду це скарбниця пам'яті; у ній сховані дивовижні посланці думок, що працюють незалежно від часу й простору; це джерело практичної ініціативи й творчих життєвих сил. Це місце перебування звички.

26. З духовного погляду це джерело ідеалів, устремлінь, уяви й канал, по якому ми дізнаємося про наше Божественне Джерело. І в тій мірі, у якій ми пізнаємо цю божественність, розуміємо джерело сили.

27. Хтось запитає: "Як може підсвідомість змінити наш стан?" Відповідь така: це можливо, оскільки підсвідомість – частина Всесвітнього Розуму, а частина відповідає цілому за видом й якістю; єдина різниця – у масштабі. Ціле, як нам відомо, наділено здатністю творити; воно, власне кажучи, і є єдиним творцем, а отже, творити здатен і розум. Оскільки ж мислення – єдиний вид діяльності, доступний розуму, думка теж неодмінно є творчою.

28. Однак ми розуміємо, що існує величезна різниця між звичайним думанням і свідомим, систематичним і творчо спрямованим мисленням. Мислячи таким чином, ми приводимо свій розум до ладу із Всесвітнім Розумом, налаштовуємось на Нескінченне, приводимо в дію найбільшу з існуючих сил – творчу силу Всесвітнього Розуму. Це, як і все інше, управляється природним правилом, і це правило - "правило притягання": Розум наділений здатністю творити й автоматично взаємодіє з об'єктом мислення, втілюючи його в життя.

29. Раніше я дав вам вправу, щоб навчитися управляти своїм фізичним тілом. Якщо ви виконали її, то готові йти далі. Цього разу ви почнете управляти своїми думками. Якщо це можливо, тренуйтеся завжди в одній і тій же кімнаті, на тому самому стільці, в одній і тій же позі. Іноді займатися в одній і тій же кімнаті неможливо: у цьому випадку максимально використовуйте наявні умови. Тепер, як і раніше, будьте зовсім нерухомі, але стримуйте будь-які думки. Згодом це дозволить вам управляти всіма думками, які турбують, тривожать і лякають вас, і розвивати тільки ті, які ви хочете. Продовжуйте тренуватися, аж поки опануєте цю навичку досконало.

30. Спочатку у вас це буде виходити не більше, ніж на кілька секунд, але ця вправа дуже корисна, оскільки дуже наочно продемонструє вам, яка величезна кількість думок постійно намагається проникнути у ваш розумовий світ.

31. Згодом ви отримаєте інструкцію стосовно вправи, що здаватиметься вам цікавішою, але для початку необхідно навчитися виконувати це.

Причина й наслідок так само абсолютні й незмінні, як і у світі видимих, матеріальних речей, так і у прихованій царині думки. Розум – майстерний ткач як спідньої білизни (характеру), так і верхнього одягу (обставин). Джеймс Аллен

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ НА НИХ

11. Які є два види розумової діяльності? Свідома й підсвідома.

12. Від чого залежать легкість і майстерність ? Від ступеня нашої незалежності від свідомого розуму.

13. У чому цінність підсвідомості? Вона величезна: підсвідомість спрямовує, застерігає нас, управляє життєвими процесами, у ній перебуває пам'ять.

14. Назвіть кілька функцій свідомого розуму. Він здатний розрізняти; наділений можливістю міркувати; у ньому перебуває воля; він може впливати на підсвідомість.

15. Як виражається різниця між свідомістю й підсвідомістю ? Свідомий розум є воля, що міркує. Підсвідомий розум – інстинктивне бажання, результат минулої волі.

16. Який метод необхідний для впливу на підсвідомість? Уявне формулювання бажаного.

17. Який буде результат? Якщо бажання перебуває в гармонії з поступальним рухом Великого Цілого, будуть задіяні сили, які приведуть до результату.

18. Який результат дії цього правила? Наше оточення відображає стани, відповідні переважному розумовому настрою, який ми в собі виробляємо.

19. Як називається це правило? Правило притягання

20. Як воно формулюється? Розум наділений здатністю творити й автоматично взаємодіє з об'єктом мислення, втілюючи його в життя.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка