Лютий 2015 рокуСкачати 149.66 Kb.
Дата конвертації10.06.2019
Розмір149.66 Kb.

[Введите название документа]широкоформатные обои зима fullhd фото картинки обои 1920x1080 10531


Лютий 2015 року


Пн
2

9

16

23

Вт
3

10

17

24

Ср
4

11

18

25

Чт
5

12

19

26

Пт
6

13

20

27

Сб
7

14

21

28

Нд

1

8

15

22


надя зінчук

Народні прикмети


Якщо цього дня (15 лютого) погода ясна і тиха, значить будуть добре родити зернові й меду досить багато буде.
Якщо в цей день ( 15 лютого) відлига, значить весна буде пізньою.
А якщо ж піде сніг, то весна буде довга й дощова.
Якщо цього дня (15 лютого) дме сильний вітер, значить рік буде поганий на врожай.
Якщо на другий день після дня святого Власа (24 лютого), гарна погода, значить, будуть великі морози і хурделиця.

4

лютого

195 років від дня народження Божени Нємцової.
Божена Нємцова (1820- 1862) – чеська письменниця, прозаїк, любима читачами різних поколінь.. Божена отримала всього лише початкову освіту, але природна допитливість і обдарованість дозволила їй згодом стати начитаною і добре освіченою людиною. Малюки з цікавістю слухають її «Словацькі казки» ( «Три горіхи для Попелюшки». «Сіль дорожче золота» та інші). Важко знайти чеха, який би не знав роман Нємцової «Бабуся». Сюжети творів Божени Нємцової і до цього часу користуються популярністю. За ними знімають фільми, пишуть численні життєписи і біографії, а самій Божені присвячують вірші.фотография божена немцова (photo of bozena nemcova)

Сьогодні Божену Нємцову вшановують як одну з основних діячів чеської літератури, її роботи визнані шедеврами.


6

лютого
75 років від дня народження

Орача Олега Юхимовича.

Орач Олег Юхимович (справжнє прізвище – Комар). (1940 – 2006) – український поет, прозаїк, дитячий письменник. Батьки його були сільськими вчителями і користувались повагою. Олег Юхимович став журналістом хоча йому пророкували вчительську долю. Навчався Олег Орач у педагогічному інституті міста Донецька разом з видатним поетом. правозахисником Василем Стусом. Про якого пізніше у 80-і роки видав книжку спогадів.http://www.donbaslit.skif.net/suchasniy/orach.jpg

Олег Орач – автор книжок для дітей: «Журавликова пісня». «Березневі світанки», «Хто де живе», «Дружна сімейка», «Довге літо». У його перекладі вийшли друком якутські та алтайські народні казки. Поет – лауреат премій ім.. Лесі Українки та ім.. В. Сосюри.

10

лютого


125 років від дня народження Пастернака Бориса Леонідовича

Пастернак Борис Леонідович( 1890 – 1960) – російський поет, прозаїк. перекладач. Лауреат Нобілевської премії 1958 року. Майстер філософської та пейзажної лірики. Його лірика звернута до кореневих проблем буття людини та світу. Вона інтелектуально вишукана і непроста, заглиблена в роздуми і водночас схвильовано пристрасна, мелодійно розмірена. Під час жорстокого терору, знищення мільйонів людей Борис Пастернак написав роман, де стверджував свободу людини, живий дух, які треба повернути світові. Цей роман («Доктор Живаго») - вершина творчості Пастернака як прозаїка. бсэ. большая советская энциклопедия (па) (стр. 67) - modernlibz.ru

Пастернак - явище надзвичайне. Перетворити його в еталон, в приклад для наслідування немає потреби: Пастернак неповторний. Настала пора для поглибленого осягнення його чудової поезії та глибокої прози.

14

лютого

 

160 років від народженняГаршина Всеволода Михайловича.

Гаршин Всеволод Михайлович (1855-1888) - російський письменник, публіцист, критик. Гаршин - майстер короткого оповідання. Майже кожен з його нечисленних оповідань є як би частинка його автобіографії, частина його дум і переживань, тому вони так жваво захоплюють читача своєю життєвою правдою, і так хвилюють його. Гаршин писав у різноманітних жанрах, серед яких значне місце займають розповіді, новели («Боягуз», «Червона квітка», «Подія» та ін.). Серед літературної спадщини автора є ряд казок та оповідань для дітей: «Те, чого не було», «Жаба-мандрівниця», «Казка про жабу і розу» «Сигнал» та інші.pic

В цілому творчість Гаршина відрізняється гуманізмом, зверненням до реалістичних принципів, філософським осмисленням, актуальністю тем.

14

лютого


День святого Валентина

Багато народів святкують цей день, але в різних країнах він може називатися по-різному: у Норвегії – День романтиків, у Швеції – День усіх сердець, у ряді європейських країн – День закоханих. Дослідники не можуть точно встановити походження цього свята. Є декілька версій. Одна із них розповідає про лікаря Валентина, який жив за часів імператора Клавдія. за вірність християнській вірі потрапив до в’язниці. Валентин перед смертю встиг розіслати своїм друзям і послідовникам листівки з побажаннями – можливо, першими валентинками слід вважати саме ці листівки. анимашки, картинка 28444

Незважаючи на те, що День святого Валентина вважається в першу чергу святом закоханих, цього дня треба привітати всіх, кого любиш: дідусів і бабусів, братів і сестер, батьків і друзів.

15

лютого

Стрітення.
За народними уявленнями, літо зустрічається з зимою два рази на рік: на день святої Анни ( 3 грудня) й на Стрітення. В перекладі з давньо – слов’янської слово «стрітення» означає «зустріч». доброзичливі балачки-8 - сторінка 150 - львівський форум

На сороковий день після Різдва Христового Діва Марія принесла Боже дитя до Храму, щоб освятити його. Зустрів її праведний чоловік Симеон, якому Святий Дух оповістив, що не бачитиме він смерті, доки не побачить Ісуса Христа.

З 15 лютого цілий тиждень люди ходили до церкви, святили воду, ставили свічки. Вважалося, що свічка, освічена на Стрітення, має велику магічну силу. Ці свічки називалися «громичними» або «Свічка – громовичка», їх запалювали під час грози, щоб уберегти людей від грому та блискавки. Стрітення поєднує в собі дві традиції: християнську ( освячення Ісуса Христа) та язичницьку ( зустріч зими з весною та народження нового сонця).

15

лютого


День пам’яті

воїнів – інтернаціоналістів.

День пам’яті воїнів інтернаціоналістів присвячений воїнам, що виконували інтернаціональний обов’язок за межами кордонів Батьківщини. В Україні він був встановлений в 2004 році відповідним Указом Президента і називається «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» У цей день згадують не лише ветеранів Афганської війни, але й співвітчизників, які брали участь в інших збройних конфліктах за межами країни.. Українські військові брали участь у війнах і збройних конфліктах у В’єтнамі, Кореї, Єгипті та Сирії, Мозамбіку. на Кубі, в «гарячих точках» республік колишнього СРСР.день памяти воинов-интернационалистов / 15 февраля 2014

На превеликий жаль, тисячі молодих військовослужбовців загинули в збройних конфліктах на територіях інших держав. Багатьом війна зламала життя, але вони чесно виконували свій інтернаціональний обов’язок.

15

лютого

95 років від дня народження

Вестлі Анне- Катаріна.

Анне-Катаріна Вестлі (1920- 2008) - норвезька дитяча письменниця, з книгами якої ось уже більше п’ятдесяти років пов’язано дитинство усіх норвезьких дітей. Популярність Вестлі принесли серії книг для дітей. Її найвідоміша книга - «Мама, тато, вісім дітей і вантажівка»(1957 рік) У книзі розповідається про сім'ю з вісьмома дітьми, що живе в маленькій квартирці в Осло. Ця книга стала першою в серії з 9 книг, остання з яких вийшла в 2000 році. У другій книзі до сім'ї приєднується їхня бабуся, завдяки якій серія відома найбільше як «Бабуся і восьмеро дітей». Це одна з найзнаменитіших в Норвегії серій дитячих книг.


На батьківщині письменницю називали «бабусею всій Норвегії», порівнюючи з Астрід Ліндгрен, у зв'язку з великим внеском у розвиток дитячої літератури. Загалом вона написала більше 50 книг для дітей, які переклали 16 – ма мовами. ЇЇ книги вчать дітей бути добрими.,чуйними, вірними в дружбі.анне-катарина вестли (1920, 88 лет) - okino.ua

20

лютого


110 років від дня народження Самчука Уласа Олексійовича
Улас Олексійович Самчук ( 1905 – 1987) – український прозаїк.самчук улас біографія скорочено

Про свій рід і своє життя Улас Самчук розповів у книгах спогадів «На білому коні», «На коні вороному», як і в інших книгах мемуарного характеру – «П’ять по дванадцятій», «Планета ДІ - ПІ» та романі - хроніці «Чого не стоїть вогонь». Цими книгами Улас Самчук здобув собі в літературі тривке місце талановитого письменника – мемуариста. Найвідомішим твором письменника є трилогія «Волинь» «…Я ставив і зараз ставлю, - писав Самчук, - собі досить, як на письменника, виразне завдання: хочу бути літописцем українського простору в добі, яку сам бачу, чую, переживаю». Одним з найкращих творів Самчука по праву вважають повість «Марія» - про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах голоду 1932-1933 років.

«Певен, Улас Самчук думками, почуттями творчістю до кінця днів своїх земних залишався в просторі предків і в просторі української мови… « - писав про письменника Микола Жулинський, український літературознавець.


21

лютого


Міжнародний День рідної мови.


квітуче літо - узоры, орнаменты - схемы вышивки на shemka.at.ua - схемка

Міжнародний день рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства. У першу чергу, це стосується лінгвістів, які вивчають це явище, так би мовити, зсередини та знають, що мова не просто засіб утілення думок у словесну форму – це багатовікові процеси формування, складні й багатогранні, котрі так чи інакше обумовлені ментальністю народу, його культурою, історією його розвитку або вимирання. Мова – це свого роду душа народу, немає мови – немає народу. На думку фахівців, рідна мова перебуває під загрозою зникнення, якщо в тому чи іншому співтоваристві її перестають вивчати більше 30% дітей.Афоризми відомих людей про мову.

Мова – духовне багатство народу. (В, Сухомлинський)

Мова – це глибина тисячоліть. (М. Шумило)

Скажи мені що-небудь, щоб я тебе побачив. (Сократ)

Слово є вчинок. (Л. Толстой)

Народна мова – скринька золота. (Г. Фалькович)24

лютого

150 років від дня народження

Липи Івана Львовича.

Липа Іван Львович (1865 – 1923) – громадський і політичний діяч, письменник, за фахом лікар. Творчий доробок письменника – поезії, оповідання, нариси, казки, спомини. Відомі збірки Липи «Оповідання про смерть, війну, любов», «Тринадцять притч» та інші свідчать про його обдарованість у літературній справі. Письменник любив дітей, він вважав справу національного виховання основною в навчальному процесі. З виховною метою писав Іван Липа свої казки, притчі, бажаючи з самого дитинства прищеплювати дітям дух національної гідності. Іван Львович багато працював над виданням книжок українською мовою. Письменник вважав, що духовному єднанню різних верств населення допоможе література, яка втілює самобутню культуру нації.13 листопада 2013 - рада козацьких отаманів україни
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 149.66 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка