План - конспект
відкритого уроку з читання у 4 – А класі
Вчитель – Акішина Світлана Василівна
Тема:Людина починається з добра. В. Сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу», «Найкраща лінійка».
Мета: вчити аналізувати художні твори, робити висновки, формувати уміння визначати головну думку твору, давати характеристику головним дійовим особам, порівнювати вчинки і поведінку персонажів, розвивати зв’язне мовлення, виховувати віру в свої сили, дружні стосунки.
Тип уроку : комбінований
Обладнання: підручник, зошит «Читайлик», книга В. Сухомлинського «Чиста криниця»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
-
Читання напамять вірша Анатолія Костецького «Буває все…»
-
Виразне читання поезій А. Костецького «Краще з друзями разом», «Словник Славка»
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми будемо знайомитись із творами Василя Олександровича Сухомлинського, у яких відображені події звичайного повсякденного шкільного життя, але з незвичайними вчинками.
ІУ. Виклад нового матеріалу.
-
Презентація книги В. Сухомлинського «Чиста криниця».
А) Розповідь про В Сухомлинського
Б) Опрацювання оповідання «Нові штани» с. 94.
- проблемне запитання: «Чи були хлопці справжніми друзями?»
- читання учителем,
- відповідь на проблемне запитання.
2. Опрацювання оповідання «Найкраща лінійка»
А)Зясування спільного та відмінного у тексті оповідання «Найкраща лінійка». (Сильний учень читає оповідання із книги «Чиста криниця», останні – слідкують за текстом підручника.)
Б) Словникова робота
В) Аналіз змісту та характеристика героїв та їх вчинків.
- Де відбувалися події ?
- Назвіть дійових осіб оповідання.
- Хто ж із учнів, на твою думку, кращий ? Чому ?
- Який висновок можна зробити ? Що хотів показати В. Сухомлинський? (У кожної людини є свої здібності і нахили. Щось нам дається легше, а щось важче. Не може бути в усіх однаково.)
- Чи сподобалось оповідання ? Чим саме?
3. Фізкультхвилинка.
4. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Як Павлик списав у Зіни задачу»
А) Первинне мовчазне читання.
Б) Перевірка первинного сприйняття
- Назвіть дійових осіб.
- Хто виконав домашнє завдання сам, а хто списав?
- Чому Павлик не сказав Зіні про помилку?
В) Читання в ролях
Г) дайте характеристику вчинкам героїв твору.
Д) Чому нас вчить дане оповідання? (Не ображатись на зауваження однолітків; бути чесними з однокласниками та з самим собою; радіти лише за власні успіхи. А не за ті, що отримані за чужий рахунок .)
У. Систематизація знань.
1. Робота у зошиті «Читайлик»
А) с. 31. Запишіть опорні слова, що відтворюють зміст оповідання «Як Павлик списав у Зіни задачу» (Сидів, не розв’язав, дай списати, помітив помилку, не сказав.)
Б) с. 31 №5. Випишіть за 20 секунд із оповідання «Найкраща лінійка» слова, які пов’язані зі школою. (Парта, письмові роботи, оцінка, вчителька, зошити, диктант, помилки, уроки, лінійка, клас, майстерня.)
УІ. Підсумок уроку.
-
Підсумкова бесіда
-
Які твори опрацювали?
-
Які ці твори за жанром?
-
До чого закликає автор нас цими творами?
-
Чи завжди нам вдається робити тільки гарні вчинки?
-
Що за собою тягне кожен вчинок? (Наслідок)
-
За які вчинки буває хороший наслідок, а за який – поганий?
-
У кого є запитання з нашого уроку?
УІІ. Домашнє завдання .
Читати оповідання В.О. Сухомлинського,та характеризувати героїв та їх вчинки. Хто бажає, може прочитати оповідання з книги В.О.Сухомлинського «Чиста криниця » та розповісти про нього на наступний урок.
Поділіться з Вашими друзьями: |