Лінійне програмуванняСторінка1/7
Дата конвертації19.01.2018
Розмір1.47 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7


Гімназія №14
Збірник задач з програмування


Луцьк –2000

Посібник містить умови задач з різних тем курсу програмування. Орієнтовані задачі на складання програм в мові програмування Тurbo Pascal.

Передбачено такі теми:

1. Структура слідування .

2. Розгалуження.

3. Циклічні програми.

4. Масив.

5. Рядковий тип величин.

6. Структуроване програмування.

7.Бібліотека.

8. Модуль керування екраном.

9. Файловий тип .

10. Графічні можливості.

11. Робота з текстом.

12. Типи величин в Паскалі. Типізовані константи.

13. Розв’язування задач підвищеної складності.

Для учнів з поглибленим вивченням програмування

Відгуки та пропозиції надсилати за адресою:263000 м. Луцьк, вул. Черняховського, 8, гімназія №14, кабінет № 23

Укладач: вчитель основ інформатики та обчислювальної техніки гімназії №14 І.В.Гісь

Рецензент: методист кабінету інформатики ВОІПОПП Демкова Л.М.
1. Вступ. Курс програмування. Підходи в підборі задач. Типи задач
В гімназії викладається два предмети: інформатика і програмування. За рахунок цього учні мають можливість постійно займатися розв’язуванням задач підвищеної складності, розглядати детально більш складні теми.

Програма курсу програмування розрахована на 4 роки вивчення завдання даного курсу навчити учнів раціонально використовувати сучасні інформаційні технології при розв’язуванні задачі з використанням ПЕОМ.

Курс програмування передбачає формування уявлень і знань про програмування, про опис та реалізацію деяких основних типів програм з використанням мови програмування Turbo Pascal, а також ознайомлення з об’єктним (візульним) програмуванням в середовищі Delphi.

На практичних занять кожен учень одержує індивідуальні завдання, які виконує на ПЕОМ. Практична частина уроку повинна бути тісно пов`язана з теоретичним матеріалом уроку і служити для його закріплення.

Програма не орієнтована на конкретний посібник, тому вчитель та учні мають можливість користуватися довільною наявною літературою по мові програмування Pascal.

Порядок запропонованих тем можна змінювати.

Всі уроки програмування повинні проходити безпосередньо у комп`ютерному класі. Клас ділиться на дві групи. На уроках подаються та вивчаються теоретичні відомості і напрацьовуються практичні навички складання програм в мові програмування на ПЕОМ.

Курс програмування включає такі теми:1. Вступ (4 год.).

Алгоритм. Властивості алгоритмів. Програма. Етапи реалізації задач з використанням ЕОМ. Мова програмування Мова програмування Turbo Pascal. Завантаження. Головний екран. Робота з меню. Робота з підказками. Редактор. Можливості редактора. Завантаження ТР. Алфавіт мо­­­ви. Дані. Типи даних. Сталі i змінні. Числові операції i вирази. Базові конструкції алгоритмів. Структура програм. Запуск програм на виконання. Вираз. Стандартні функції.2. Структура слідування (4 год.).

Оператор присвоєння. Введення та виведення в Паскалі. Створення лінійних програм.3. Розгалуження (6год.).

Оператор безумовного передавання управління. Мітка. Операції відношення. Умовні оператори IF/THEN/ELSE. Створення програм з розгалуженням. Реалізація програм з розгалуженням. Оператор варіанту. Використання варіанту в програмах. Створення діалогових програм.4. Циклічні програми (8 год.).

Реалізація циклічних програм розгалуженням та оператором переходу. Повторення. Опис повторення мовою програмування. Поняття циклічних програм. Оператори циклу. Складання i реалізація найпростіших циклічних програм. Оператори циклу while, repeat. Реалізація на ПЕОМ циклічних програм".5. Масив (12 год.).

Структурні змінні. Масиви. Введення /виведення елементів масиву. Програми знаходження суми й добутку елементів таблиці. Пошук елемента масиву. Вставка. Стирання. Знаходження максимального/ мінімального елементів масиву. Сортування елементів таблиці. Створення та реалізація програм опрацювання табличних величин.


6. Рядковий тип величин (5 год.).

Введення символьних величин. Рядковий тип. Процедури і функції опрацювання рядкових величин та їх опис мовою програмування. Опрацювання рядкових величин.7. Структуроване програмування(4год)..

Структуроване програмування. Функції користувача. Процедури. Рекурсія. Швидке сортування.


8.Бібліотека (2 год.).

Створення та використання модулів.9. Модуль керування екраном (3 год.).

Модуль CRT та його можливості. Оформлення програм можливостями модуля.


10. Файловий тип (5 год.)..

Робота з файлами. Занесення даних в файл. Зчитування даних з файлу. Текстові і типізовані файли.11. Графічні можливості(8 год.).

Графічні можливості мови програмування. Виклик модуля та його можливості. Функції та процедури графіки. Малювання кола, еліпса. Малювання кольорових ліній, прямокутників. Малювання кіл, заповнення їх заданими кольорами. Лінії різного стилю і товщини. Створення графічних примітивів. Побудова графіків функцій.12. Робота з текстом (5 год.).

Текстовий та графічний режими екранів. Шрифти та їх модифікація (функції та процедури). Виведення надписів різними шрифтами. Створення реклами.


13. Типи величин в Паскалі. Типізовані константи (17 год.).

Прості типи (порядкові і дійсні). Масиви. Рядки. Записи. Множини. Файли. Процедурний тип. Вказівний. Використання типізованих констант.


14. Розв’язування задач підвищеної складності (17 год.).

Числові ряди. Властивості чисел. Комбінаторні об’єкти. Опрацьовування таблиць (найбільша підпослідовність, лексичний перебір). Подвійний масив (повний перебір з поверненням). Рекурсивні задачі. Стек. Черга (швидке сортування). Графи. Властивості Ейлера для графів. (властивості Ейлера, задача про туриста, пошук в глибину). Дерево.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка