Лекція вчителя. 1 «Сила І різносторнність таланту»



Скачати 20.89 Kb.
Дата конвертації28.02.2019
Розмір20.89 Kb.
ТипУрок

Тема. Леся Українка – дочка – титана

Мета. Познайомити старшокласників із життям і творчим доробком Лесі

Українки.Виховувати учнів на шедеврах української класики гідни-

ми поваги людьми. Поглибити вивчене про види лірики, драму та

драматичну поему.

Хід уроку

І. Оголошення теми, мети, завдань уроку

1. Епіграфи до уроку:


ІІ.Сприйняття нового матеріалу

1.Вступне слово вчителя.

Леся Українка… Поет – лірик , автор ліро – епічних поем , драматург – новатор ,прозаїк ,публіцист , критик – такі грані таланту Лесі Українки.

2. Виступ літературного гуртка з композицією «Того великого вогню і смерть не погасила».

Ведучий.


Леся Українка – геніальна донька українського народу. Як людина і митець вона була дитям Волині. У Звячелі народилась, у Луцьку написала свій перший вірш.

Ведуча.


Лариса Петрівна Косач – літературний псевдонім Леся Українка –народилася 25 (13) лютого 1871 року в Новограді –Волинському в сім'ї письменниці, відомої в літературі як Олена Пчілка, рідної сестри Михайла Драгоманова – Ольги Петрівни Драгоманової – Косач та Петра Антоновича Косача.

Ведучий.


Зі спогадів сестри Ольги Косач – Кривенюк.

Ведуча.


Мріяла стати художником , бо гарно малювала ; музикантом , бо мала неабиякий хист до музики. Та й не дивно. Бо мати ,видатна українська поетеса Олена Пчілка ,а батько відомий юрист Петро Косач , понад усе любили літературу і музику .

Ведучий.


Цю любов передали своїм дітям , а їх у сім'ї було шестеро. Леся любила музику і дуже зраділа ,коли тато купив фортепіано.


3. Перегляд відеофільму «Наша Леся»

4. Лекція вчителя.

1) «Сила і різносторнність таланту». Серед поетичної спадщини великої поетеси чимало творів громадянського і політичного характеру . Навіть особистий біль , туга і тривога в її віршах пеплітаються з проблемами всієї України.



Духовна єдність з народом , глибокі національні почуття будили в душі письменниці протест проти соціального й національного гноблення України. З переживань і болю народжувалась мужня , заклична громадянська поезія , що будила людей до бородьби і праці в ім'я народу .



ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

Запитання до учнів.

1. Розкажіть про дитячі роки та середовище ,в якому формувався характер майбутньої поетеси.



2. Розкажіть про місце Лесі Українки в літературному процесі кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка