Крок Перше – це людина повинна знати твір, яке він зібрався аналізувати. Найчастіше це класика, що має безліч проблем, як соціальних, так І моральних; багатогранний неоднозначний праця письменника крокДата конвертації14.01.2018
Розмір13.6 Kb.

Як провести аналіз твору?

Коли потрібно зробити аналіз твору, але ви не знаєте ЯК? Зачитайте цю інструкцію. Сподіваюся вона вам стане у пригоді :)
1 крок

Перше – це людина повинна знати твір , яке він зібрався аналізувати. Найчастіше це класика, що має безліч проблем, як соціальних, так і моральних; багатогранний неоднозначний праця письменника.


2 крок

З чого ж починати аналіз книги? Для початку ви повинні вказати тематику твору, описати проблематику тексту, розкрити ідейний зміст. Все це краще робити послідовно, не переміщатися від однієї частини аналізу до іншої, порушуючи логічний хід ваших міркувань.


3 крок

Після, приділіть увагу жанровій своєрідності твору: наприклад, Гоголь назвав " Мертві Душі "поемою, всупереч усім правилам, а Пушкін" Євгеній Онєгін "охарактеризував як роман у віршах. Таких прикладів безліч у нашій літературі. Опишіть мовні особливості повевствованія, типові тільки цьому автору, засоби художньої виразності, до яких він вдається.
4 крок

Вагому частина міркувань приділіть художніх образів, представленим у творі. У класичній літературі це загальновизнані типи людей, властиві суспільству і понині. Опишіть героїв твору з усіх сторін, і дайте свою оцінку цим персонажам.


5 крок

Далі плавно перейдіть до сюжету твору, до його конфлікту, і висновків або рішень до яких приходить автор, або герой, від імені якої він піднімає проблемне питання. Напишіть свою думку з приводу конфлікту твору.


6 крок

Як підсумок вашого аналізу напишіть про місце твору у творчості письменника і місце твору в історії російської та світової літератури взагалі. Ваш аналіз готовий, упевніться в граматичної та орфографічної правильності ваших міркувань.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка