«Краєзнавча література у формуванні духовності людини» Анотований рекомендований список літератури є щось святе в словах мій рідний край Для мене це матусі пісня ніжна, І рідний край від квіту білосніжний, І той калиновий у тихім лузі гайСкачати 47.53 Kb.
Дата конвертації19.01.2018
Розмір47.53 Kb.
ТипНавчальний посібник«Краєзнавча література у формуванні духовності людини»
Анотований рекомендований список літератури


Є щось святе в словах - мій рідний край

Для мене - це матусі пісня ніжна,

І рідний край від квіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.

Для мене - це твої стежки й мої,

В містах і селах стоптані любов'ю.

Й пісень людських прозорі ручаї,

Усе, що серцю рідне невимовне.

Його історія... В ній стільки гіркоти!

І тим рідніш мені ти, краю рідний,

І день встає, як райдуга, погідний.

Л.Забашта


Рідний край... кожна людина по своєму розуміє, що є для неї рідний край, її Батьківщина.

Знання історії свого краю - священний обов'язок кожної культурної та освіченої людини. Кожна людина повинна завжди пам'ятати, звідки вона родом, знати історію свого народу.

Рекомендаційний список літератури допоможе учням, студентам та ін. детальніше дізнатись про Миколаївщину, наш рідний край.

І. Миколаївщина: літопис історичних подій

1. Заворотний Д.И. Ах, война, что ж тьі, подлая, сделала! -Николаев: ЧП Гудым Й. А.; 2005. - 184с.

Це книга про героїчні подвиги жінок Прибужжя в роки Великої Вітчизняної війни на фронтах від Білого до Чорного моря, від Сталінграду до Берліна, в партизанських загонах і в підпіллі, далеко в тилу у ворога.2. Миколаївщина в новітній історії. 70-річчю утворення Миколаївської області присвячується: Навчальний посібник. - Миколаїв. Вид-во ПП Шамрай, 2007. - 280с.

Навчальний посібник розкриває найважливіші історичні події, що відбувались на території області.3. Миколаївщина в роки Великої Вітчизняної війни: 1941 -1944. - Миколаїв, 2004. - 501 с.

В книзі об"єктивно, з позицій історичної правди описані події на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни.4. Миколаївщина: літопис історичних подій. - Миколаїв. -2007. - 712с.

Ця книга дає дійсне уявлення про історичне минуле Миколаївщини, містить нове бачення історичних процесів.5. Хто є хто на Миколаївщині. Видатні земляки. - Київ, 2005. - 159с.

Книга відкриває читачам нові імена, видатні сторичні постаті, доводить, що найбільшою цінністю держави є розумна, освічена людина, патріот своєї Батьківщини.6. Шитюк М., Горбуров К. - Миколаївщина в голодних 1921-1923,1932-1933,1946-1947 роках. - Миколаїв; 2007. - 156с., іл..

На історичних фактах в книзі показано, що політика тогочасного партійне радянського керівництва призвела до загибелі тисячі невинних людей.ІІ. Культура та побут півдня України

1. Козацька веселка над Бугом. Хрестоматія з народознавства. - Миколаїв. - 2002. - 190с.

В книзі яскраво та образно змальовані свята, обряди, народ і звичаї в козацьких поселеннях Миколаївщини.2. Ковальова О.Ф. Українська народна творчість (від традицій до сучасності). - Миколаїв: Вид-во «Іліов», 2007. -528с.

Книга містить найповніше надруковане зібрання скарбів народної творчості Південного Прибужжя.3. Культура та побут Півдня України за православне - народним календарем: Навчальний посібник з народознавства. - Миколаїв, 2007.

У посібнику вперше досліджено етнографічний матеріал Півдня України за православне - народним календарем.4. Культурний і побутовий взаємовплив національних меншин та українців Південної України. - Миколаїв, 2007. -195с.

Книга висвітлює розвиток культур національних меншин Миколаївщини в науково - просвітницьких роботах.ІІІ. Рідний край в творах земляків

1. Бондаренко Є'. Стежки до Лиману: Новели/ За ред.. Ю.Скиби. - Миколаїв 2007. 88с.

Найтеплішими найкрасивішими рядками, розкрито красу природи та багатство душі людей з Миколаївщини, Херсонщини, Одещини...2. Верба О. «До болю в серці землю полюбив, що пахне медом, морем, колосками...»/ Огляд творчості. -Сланець,2007.

Поетичне слово О.Верби було його супутником: у мі тій громадянській позиції, у мудрих порадах молодим, у влучних жартівливих та зворушливих дитячих віршах, казках3. Дмитращук А. «Мій світ такий беззахисно прекрасний» /Огляд творчості.- Єланець, 2007.

Кожен поетичний рядок – то відлуння сердечних сердечних


переживань, мрій і сподівань на щастя юної поетеси.

4. Дюмин А.І . Моя жить. Летопись полувека. - Николаев, 2006. 288 ст. илл..

Автор гортає сторінки свого життя, яким завдячує своїм рідним друзям, колегам, з любов"ю згадує рідний край.5. Золотоноша Л. «Я молюся за тебе, дитино, щоб ти в люди Людиною йшла...» / Огляд творчості. - Сланець. - 2007.

Героїня збірки - сучасна жінка, яка крізь щирі безпосередні рядки відкрила нам свою душу, оспівує та осмислює свою любов.6. Кльосов Л. Веселка в долоньках / Огляд творчості. - Єланець. - 2007.

Поезії з любов"ю присвячені І дітям: співаночки, лічилки, казки, колядки...

7. Крючков Ю.С. На грани векав. Исторические повести. - Николаев, 2007. - 408с.

В книгу включено три повісті, які охоплюють столітній період історії Росії (1750 - 1850), де зображено постаті наших земляків: адміралів, командирів Чорноморського флоту, воєнного губернатора Миколаєва Олексія Грейга та ін.8. Миколаївське небо: Збірка оповідань. - К.: Зелений пес. Гамазин, 2006. - 368с.

Розгорнувши цю книжку, ви відкриєте для себе новий, паралельний Миколаїв: місто, де давно облаштувалися схожі на нас інопланетяни; де відбулася перша антиракетна революція; де минуле й сьогодення вступили в сутичку за право володіння світом.9. Миколаївський оберіг. Поетична антологія. - Миколаїв, 2007. - 428с..

Ця поетична антологія містить авторів, які стояли біля витоків обласної письменницької організації, були і є гордістю сучасної літератури.10. Шива О. «Клекіт лелеки - то гімн життя, він славить світ, і вічність, і буття...» /Огляд творчості. - Єланець, -2007.

Самовіддана праця, історія і природа рідного краю, високі родинні цінності - у поетичних рядках поета - земляка.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка