Красноармійська районна державна адмсіністраціяСкачати 221.03 Kb.
Дата конвертації06.01.2018
Розмір221.03 Kb.

КРАСНОАРМІЙСЬКА районнА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

відділ освітиВиконала Бобкова Наталія

учениця 9 класу

Удачненської ЗОШ І-ІІІ ст
КЕРІВНИК Сладких С.О.

вчитель трудового навчання

Удачненської ЗОШ І-ІІІ ст

2012 рік


Зміст проекту

І. Організаційно-підготовчий етап

ІІ. Конструкторський етап

ІІІ. Технологічний етап

ІV. Заключний етап

Використана література

Додатки


На творчий тур олімпіади з трудового навчання треба було виговити вимпел , присвячений технологічній освіті.Мені ця ідея дуже сподобалась, тому що я давно думала над тим, що можна запропонувати для дівчаток в шкільній майстерні таке, за що вони будуть постійно змагатись та отримавши ,будуть старатись утримати його в своїй бригаді.

У мене виникла ідея у створенні вимпелу-статуетки у вигляді манекена.

Я з великим задоволенням взялася за роботу. Ідея виготовлення такого вимпелу здалася мені дуже вдалою, виконуючи це завдання на творчий тур олімпіади я водночас виготовлю перехідний вимпел «технологічних перемог» , принесу радість та масу приемних спогад у старшого покоління, а дівчатка будуть змагатись за перехідний приз!

 • Виготовити перехідний вимпел - статуетку, на основі традицій його створення, використовуючи ідею 3 в 1, сучасні технології, різні види оздоблень та інструменти.

 • враховувати його використання за прямим призначенням ,зручність при експлуатації, гарний естетичний вигляд.

 • розширити знання з історії появи вимпела, змагань на виробництві та існування перехідних вимпелів за трудові досягнення.

 • Зібрати інформацію про вимпел:

а) ознайомитись із історією появи :вимпела,манекена,статуетки ;

б) опрацювати різноманітні джерела інформації, що допоможуть втілити проект у життя. • Закріпити знання з використання засобу проектування – методу фокальних об’єктів.

 • Ознайомитись із засобами та предметами праці для занять даними техніками.

 • Освоїти конструювання та технологію виготовлення вимпелу-статуетки.

 • Розрахувати економічне обгрунтування проекту, провести міні маркетингові дослідження

Слово Вимпел походить від слова wimpel яке перекладається як, вузький і дуже довгий прапор, що має роздвоєння на кінці.

Поява вузьких і довгих вимпелів йде далеко в історію флоту.

Спочатку вимпела використовувалися на військових кораблях для позначення приналежності судна до того чи іншій державі. Вимпели на комерційних судах, зазвичай мали іншу форму і кольори.

Якщо в колишні часи вимпели служили розпізнавальними сигналами того, який перед нами корабель, торговий або бойовий, і якій державі він належить, то сьогодні вимпела різних форм, «сигналізують» нам зовсім про інше.

Вимпели міст, територій і країн розкажуть нам про місце. Вимпели спортивних команд, виставок, бізнес акцій розповідають про події, а вимпели про круглі дати і ювілеї підприємств, фірм та організацій несуть інформацію про час.

Вимпели діляться на такі різновиди: ювілейні, командні, спортивні, корпоративні, фірмові, сувенірні, інформаційні, декоративні та перехідні.

Вимпела в наш час мають теж призначення. Вимпела вручаються спортсменам під час гри, що підтверджує їх участь у цій грі. У спортсменів вимпел - це символ спортивних перемог. Особливе ставлення до вимпели у військових - це ж знак, що піднімається на найвищій щоглі, що символізує військову доблесть.

Вимпела вручаються заслуженим співробітникам організації, що служить пам'ятним знаком про заслуги людини перед колективом. Вимпела дуже часто використовують клуби спортсменів та автомобілістів.

У старшого покоління з вимпелом пов'язані спогади про змагання на виробництві, про трудові досягнення.

Розробка та виготовлення вимпелів це дуже індивідуальний процес. Виготовлення вимпелів може бути здійснено у відповідності з різними технологіями, такими як, механічна вишивка, термосублимация, термотрансфер, а широкий асортимент швейної фурнітури, дозволяє створювати справді унікальні вироби, як великими тиражами, так і в одиничних екземплярах . У свою чергу, вимпели можуть бути м'якими або ж твердими, з використанням вставки з картону. Вимпели можуть бути виготовлені з будь-яких розмірах і з застосуванням різних кольорів. Виготовлення вимпелів, природно в залежності від складності макету і чисельності тиражу, проходить досить оперативно, також час їх виробництва залежить від обраної технології.

Вимпел не має практичного застосування, це - символ. Символ визнання, любові, поваги, дружби. Виконаний у традиційному стилі - у вигляді вузького прапорця з бахромою, з символічним зображенням і написом, він завжди буде нагадувати про приємні хвилини, про друзів і близьких.

Крім свого основного призначення, вимпели все частіше стали використовувати численні компанії для відображення на них власної символіки. Такі атрибути часто використовуються при проведенні конференцій, переговорів та інших подібних заходах. Вимпели також застосовуються під час різних міжнародних і внутрішніх прес-конференціях, презентаціях і т.п. На вимпел можливе розміщення герба, логотипу або слогана компанії.

Небувалу радість і масу приємних спогадів принесе подарунок - Вимпел "Заслуженому дідусеві" або Вимпел "Найкращою бабусі" подарований турботливими онуками!Вымпел подарочный «За отличное вождение и соблюдение правил дорожного движения «.Поставщик: 4party — Все для праздника

Цена: 45 грн.

Условия оплаты и доставкиАдрес:

бульвар Вернадского, 26, офис 216, Киев, Украина

А ось Вимпел "Офіс зразкового утримання" цілком можна використовувати за прямим призначенням і передавати його з кабінету в кабінет. Жарти жартами-, а народ мимоволі втягнеться в змагання і боротиметься за перехідний приз!


Статуетка це скульптура малих форм, вона заввишки не більше 80см і довжиною не більше одного метра. Зараз статуетки стали досить таки популярні і є оптимальним подарунком або призом, за будь-які досягнення. Різноманітність статуеток вражає і про це складно не сказати.


Дуже популярні фігурки статуетки Нецке в Японії, як твір декоративно-прикладного мистецтва та їх продаж зараз досить активна. У стародавні часи були популярні тотеми, так звані фігурки тварин або природних явищ. Зараз дуже популярні пластикові статуетки й статуетки металеві, де зображені різні види спорту або мистецтва.

Таким чином, статуетки легко можна підібрати для людей будь-якого роду занять, захоплень і професій. Найбільша різноманітність статуеток в класі спортивних, тут можна зустріти різні їхні різновиди, відповідно до виду спорту.Статуетка Ніка, наприклад, була створена колись скульптором Сергієм Микульський, Назва цієї статуетки дуже символічно, адже Ніка - це богиня перемоги. Статуетка Ніка користується великим попитом, адже вона універсальна, і підходить до багатьох подій.Не менш популярною є і статуетка Оскар, її теж можна прічесть до низки універсальних статуеток.


Манекен (від нід. Mannekijn - людина) - фігура у формі людського тулуба для примірки або показу одягу (в ательє і магазинах). Кравецькі манекен - один з найбільш ранніх і класичних видів манекенів - являє собою болванку, обтягнуту тканиною. Така болванка позбавлена ​​рук і голови і має одну єдину опорну ногу-штир.
У Європі манекен з'явився на світ в 1573 році. З дерева і глини його створив італійський монах Сан Марко. І прикрив клаптями полотна. Ляльці дали ім'я - манічіно - за назвою матеріалу, з якого вона була зроблена (це ще одне трактування назви манекена). Незабаром дерев'яна лялька перекочувала до Франції і Нідерландів, де і стала називатися манекеном. У Парижі якийсь кравчині прийшла в голову думка використовувати її, щоб показати клієнтам новий фасон сукні. Приклад наслідували інші кравчині.
У 1894 році в Парижі вперше з'явилися манекени з воску. Клопоту з новинкою виявилося чимало: фігури були непід'ємно важкими, що ускладнювало найпростіші маніпуляції з ними. Влітку манекени плавилися від сонця - макіяж не просто псувався, він стікав буро-фіолетовим масою. Взимку, при низьких температурах, манекени покривалися тріщинами.
Тоді манекени носили назву «fashion dolls», що означало «модні ляльки». Той зовнішній вигляд, який манекен має сьогодні, він отримав в 1930 році в Нью-Йорку. Як манекен пройшов шлях від дерев'яного торсу і громіздкого опудала з гіпсу, пап'є-маше, дерева і ганчірок до вишуканих ідеальних форм з полістиролу і склопластику.

Манекен може являти собою ляльку в ріст людини з (не) рухомими руками і ногами. Такі манекени часто можна бачити у вітринах магазинів. На білясті пластмасові тіла одягнені штани, спідниці, піджаки, насунув капелюха, в руки може бути вкладений парасольку або тростину. Для більшої правдоподібності їх розсаджують у вільні пози: пластиковий юнак у спортивному відділі притримує млявої ногою футбольний м'яч, галантний джентльмен у строгому костюмі химерно стоїть біля входу до відділу чоловічих сорочок, і тільки жіночу білизну все ще одягнене на безликі болванки.

Манекени, у всьому своєму розмаїтті - від пластмасових до найновіших гнучких ляльок, майже нічим не відрізняються від живих людей, щільно заселяють сучасне міське простір: їх використовують в ательє, магазинах, на ринках, на виставках і презентаціях, в парках розваг.

Одне погано: дерев'яні фігурки були нерухомі. Тому багато продавщиці, намагаючись пожвавити модель, накидали на себе разліние тканини. Одну з таких продавщиць і побачив англієць Чарльз Уорт, який приїхав до Парижа. Ожилий манекен! Уорт одружився на дівчині-продавщиці і відвіз її до Англії. Так в Лондоні в магазині мод Уорта вперше з'явилася жива манекенниця.На виставках і презентаціях, навіть у вітринах магазинів все частіше можна зустріти людей, які працюють манекенами. Такі актори сусідять з пластиковими ляльками та їх рух в момент, коли роззяви розглядають або стосуються їх, завжди раптово і лякає. Люди ніколи не очікують руху від мертвої Речі, на яку просто одягнений демонстрований костюм.
Передбачають, що в майбутньому манекени приймуть концептуальний вигляд: дуга - плечі, два конуса - груди, ще одна дуга - стегна.

Метод фокальних об’єктів для генерації нових ідей.


.Отже, було вибрано три об’єкта і складено їх короткий опис :

Кравецький манекен : являє собою болванку, обтягнуту тканиною,яка позбавлена ​​рук і голови, має одну єдину опорну ногу-штир.

Статуетка : скульптура малих форм, заввишки не більше 80см.Досить таки популярна і є оптимальним подарунком або призом, за будь-які досягнення. Статуетки легко можна підібрати для людей будь-якого роду занять, захоплень і професій.

Вимпел: виконаний у традиційному стилі - у вигляді вузького прапорця з бахромою, з символічним зображенням і написом, може бути м'яким або ж твердим, з використанням вставки з картону. Вимпели можуть бути виготовлені з будь-яких матеріалів,різних розмірів і з застосуванням різних кольорів. Виготовлення вимпелів може бути здійснено у відповідності з різними технологіями, дозволяє створювати справді унікальні вироби, як великими тиражами, так і в одиничних екземплярах .

Вибрано таку цікаву ідею:

Яскравий декоративний настільний вимпел – статуетка – у вигляді манекена зі стрічкою переможниці “Технологічної освіти” вишитою бісером.


Призначення проектованого виробу

Вимпел повинен позитивно впливати на якість і ефективність реалізації ним експлуатаційних показників: мати добру якість, зручність у використанні та догляді за ним, відповідати сучасним напрямкам моди та віку людини, повинен бути естетично привабливим.


Вимоги до виробів

 • Повинен відповідати своєму призначенню.

 • Експлуатаційні вимоги: зручність у використанні, багатофункціональні властивості.

 • Естетичні вимоги: оскільки вимпел-статуетка призначена для переможця, то однією з основних вимог до нього є відповідність та гармонійність елементів , які повинні створювати піднесений настрій як людині, що його отримає, так тим, хто є спостерігачем.

 • Технологічні вимоги: можливість виготовлення об’єкту на базі шкільної майстерні; простота конструкції.

 • Економічні та екологічні вимоги: невелика собівартість проекту; відсутність забрудненості навколишнього середовища під час виготовлення виробу; можливість повторного використання виробу по закінченню строку служби.

Вимоги до конструкції

Конструкція вимпелу , відповідно до його призначення, має бути простою, але водночас оригінальною щодо оформленя, характеризуватися вишуканістю оздоблення. За кольоровою гамою він повинен гармоніювати із основними деталями виробу.
 • Розробка технічної пропозиціїМодель №1 Модель №2 Модель №3
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ МОДЕЛЕЙ

Критерії

Модель№1

Модель№2

Модель№3

Оригінальність та естетичність

+

+

+

функціональність

+

+

-

Простота виготовлення

+

-

+

Корисність

+

+

+

Технічна досконалість, якість

+

+

-

Ергономічність

+

+

+

Економічність

-

-

+

Екологічна безпечність виробу

+

+

+

Висновок за технічною пропозицією:

Відповідність зразків-аналогів своєму призначенню:

Кожен із зразків-аналогів має своє призначення: зразки №1 повсякденний , №2 – використовується як повсякденний, і як святковий, №3 – святковий.Технологічність запропонованих зразків:

Кожен зразок можна виготовити в умовах шкільної майстерні, в домашніх умовах.Вигляд, якого надають виробам у зразках:

Зразки №2, №3 мають самий кращий естетичний і оригінальний вигляд.Зразок, який обираю в якості зразка-прототипу для подальшого проектування:

Обирається проектований зразок №1 відповідає майже всім вимогам. Він пітходить найбільше, тому що мені потрібна базова основа, на вимпел – статуетку ,яка буде декоруватись стрічкою переможиці і де будуть присутні різні види оздоблення виробу.

Фото см
Опис зовнішнього вигляду обраного виробу • Назва виробу: Вимпел-статуетка «Ніка» присвячений технологічній освіті .
 • Види, асортимент матеріалів: бархатна тканина,шифон,золота стрічка, бісер,скляна порожня ємність з-під парфум, порожня пляшка з під миючого засобу,залишок телеівзійного дроту,картон,ножиці.
 • Співвідношення ужитковості: має оригінальний естетичний вигляд, може застосовуватись як перехідний вимпел сувенір.
 • Стиль виробу: романтичний.
 • Особливості кольорового рішення, форми виробу, які відповідають моді: штучна тканина має синій основний колір, додатковий – червоний і золотий. Форма виробу – у вигляді фігури людини, підставка скляна. Доповненням роботи є частина дрібних речей , предметів, інструментів , які нагадують нам про технологічну освіту. Все разом створює єдність композиції, несе в собі енергетику , красу, запах перемоги. Вимпел- статуетка стане прикрасою будь-якого столу , полиці – вона стане своєрідним талісманом перемоги.
 • Види з’єднань деталей у виробі: переважає комбінований метод обробки – це клейове та ниткове з’єднання деталей . Клейове з’єднання забезпечує міцне з’єднання ножиці - парасольки із манекеном та підставкою. Використані методи паперопластики при оформленні шляпки.
 • Види обробки деталей: використані різні техніки, які надають їй оригінальності, привабливості та естетичності, а також забезпечують високу якість обробки.

Вибір інструментів та обладнання

ВИГЛЯД

НОМЕР

ПРИЗНАЧЕННЯ

Голки ручні

№3

Для тимчасового з єднання деталей

Голки ручні

№7

Для вишивання бісером

Наперсток

 

Для оберігання пальця від проколу

Ножиці

 

Для обрізання кінців ниток та розкроювання деталей

Сантиметрова стрічка

150 см

Для вимірювання тканини, стрічки, деталей

Шпильки кравецькі

 

Для тимчасового скріплення деталей при розкрою і пошитті

Мило

 

Для обкрейдування лекал

Нитковдівач

 

Для забезпечення заправки голки

Клейовий пістолет

 

Для прикріплення штучних квітів

Розробка технічного проекту

 • Визначити вихідні данні для побудови креслень деталей виробу та розмірні характеристики: розмір виробу для виготовлення обрано – 50*25 см.

 • Розробити і побудувати креслення конструкції деталей виробу в масштабі.

Розробка робочої документації

Специфікація виробу

п/п

Найменування деталей

Кількість

Матеріал

Розміри,см

см

1

Основна деталь

1

бархат

40*20

2

парасолька

1

шифон

30*30

3

Шляпка

1

папір

А4

4

пайетки

200

пластик

3*2


Розрахунок собівартості виробу

Розрахунок матеріальних витрат

Назва матеріалів

Ціна одиниці

вимірювання

(грн.)

Витрати матеріалів

Вартість витрат

(грн.)

Тканина

1м*18,0

0,2 м

3,6

Бісер

1пакет*2,0

0,5 пакета

1,0

пайетки

1пакет*4,0

0,5пакета

2,0

Клейова палиця

1шт*2,0

1шт

2

Разом: Цм

8,6грн.

Вартість витрат на електроенергію під час роботи на обладнанні:

Дорівнює При тарифі Т = 0,2436 грн/ кВт год вартість спожитої електроенергії складає


Це =0,2436*1,0075=0,25 грн. .

при виготовлені виробу використовується робота клейового пістолету 30хв.

Робота на ножній шв машині

ручна праця (при денному освітленні).Розрахунок оплати праці:

Р = t*р, де

T – тривалість виконання робіт з виготовлення виробу (год.);

Р – погодинна оплата праці робітника 3-го розряду;

Р = 4*5 = 20 грн.

Розрахунок податку на заробітну плату:

О = 0,15Р; О = 0,15 * 20 = 3 грн.Всього заробітна плата з відрахуванням становить:

Р + О = 20+ 3,6 = 23,6 грн.Визначення амортизаційних відрахувань на інструменти і обладнання:

Термін використання інструментів є недовготривалим, тому відрахуваннями можна знехтувати.Загальна собівартість:

С= Цм + Р + О + АОБ = 8,6 + 20+3,6 + 0 = 29,2 грнВизначення величини прибутку внаслідок реалізації виробу, який складає 100 % від собівартості:

П = 29,2 грн * 100% : 100 = 29,2 грнВизначення договірної ціни реалізації виробу:

Ц = С + П = 29,2 + 29,2 = 58,4 грнПрибуток на добавлену вартість:

ПДВ – 20%

ПДВ = 58.4*0,2 = 11,68 грн.

Ціна реалізації з урахуванням:

ПДВ = 58,4 + 11,68 = 70,08 грн.Кількість виготовленої продукції:

1 вимпел – 1 роб. день; 1 місяць – 27 роб. днів ; 27 : 1 = 27 од/місВитрати на операцію за місяць:

27 * 29.2 = 788.4 грн.Виторг буде становить:

27 * 70.08 = 1892.16 грн (за місяць).Виторг від реалізації продукції без урахування ПДВ:

1892.16 - (27 * 11.68) = 1576.8 грн.Валовий прибуток від реалізації продукції визначається, як різниця між виторгом від реалізації продукції без урахування ПДВ та витратами на виробництво та реалізацію продукції, які включаються до собівартості; тому прибуток дорівнює:

1576.8 грн. - 788.4 грн. = 788.4 грн.Податок на прибуток становить 30%, отже :

788.4 грн. * 0,3 = 236.52грн.Чистий прибуток одного робітника у місяць дорівнює:

788.4 грн. -236.52грн. = 551.88 грнРозроблений проект з виготовлення коміру має достатньо позитивних ефектів:

По-перше – є можливість виробити та реалізувати естетичний вимпел за доступною ціною;

По-друге – є можливість використовувати відходи виробництва;

По-третє – забрудненість навколишнього середовища під час виготовлення виробу відсутня;

Четверте – дає прибуток.

Маркетингова програма: 1. Аналіз можливостей просування проектованого виробу на цільовий ринок.

 2. Вивчення потенційного покупця та потенційного попиту.

 3. Стимулювання попиту.

Аналіз можливостей просування спроектованого виробу на цільовий ринок.

Отже, почнемо з першого етапу виконання маркетингового дослідження. Для аналізу асортименту аналогічної продукції ми обійшли багато магазинів та промислових ринків. В магазинах ми знайшли вимпели лише за спортивні досягнення . Ціна коливає віз 30-200 грн. На відміну від нашого вимпелу він зовсім не містить елементів ручної роботи. Вимпела – статуетки ми не знайшли.

Ми дослідили ринок продажу знімних комірів і в Інтернеті.

Компания «Поли-Принт» имеет большой опыт по изготовлению различных вымпелов. Разработка и изготовление вымпелов это очень индивидуальный процесс. При изготовлении вымпелов используются различные технологи, шелкотрафарет, термосублимация, термотрансфер, а широкий ассортимент швейной фурнитуры, позволяет создавать поистине уникальные изделия, как большими тиражами, так и в единичных экземплярах.


Производитель спортивных наград компания ПП Интер-Бизнес предлагает широкий ассортимент наградной атрибутики. Кубки,медали,вымпела,статуэтки,наградные плакетки и многое другое, изготовленное специально для Вас - украсят любое мероприятие, которое Вы проводите.Изготавливаем значки, печатаем на кружках и футболках. Оперативность исполнения заказа,высокое качество, демократические цены,быстрая доставка заказа - это, то чем мы заслужили доверие наших клиентов. Присоединяйтесь к их числу.


Благодаря широкому ассортименту, на сегодняшний день у нас, можно, купить статуэтки к любому событию, будь то спортивные состязания, музыкальные, танцевальные, театральные и прочие конкурсы. Также на заказ, мы можем изготовить статуэтки из металла по индивидуальному макету, с учетом различных

Пожеланий


За результатами мінімаркетингового дослідження ми виявили, що у продажу є багато вимпелів за різноманітними цінами – від 30 до 200гривень. Вироби аналогічні моєму мають вищу вартість і тільки одну функцію. Тому вважаю, що мій вимпел - сувенір буде мати попит на ринку і заповнить прогалину у сортаменті виробів цього напрямку. Також вважаю, що ціна мого виробу – 29.2грн є доступною для споживача, вигідною для виробника, і в той же час, конкурентноспроможною.
Вивчення потенційного покупця та потенційного попиту.

Серед потенційних покупців ми розглядаємо дві групи людей: перша– ті, що могли б придбати цей виріб, як перхідний вимпел для змагань ; друга – ті, що придбали б вимпел – статуетку для задоволення своїх естетичних смаків, для різноманіття й оздоблення майстерні.

З огляду на вивчення ринку та потенційного попиту можна з певністю стверджувати, що ринкова ніша у регіоні не заповнена аналогічними товарами. І цю прогалину легко можна заповнити шляхом стимулювання споживчого попиту.

додаток 1. Виконання технологічних операції:
 • Виготовлення деталей виробу

 • Корекція послідовності операцій, режимів обробки та послідовності складання виробу

 • Дотримання правил техніки безпеки та санітарної гігієни
 1. Самоконтроль своєї діяльності:
 • Здійснення контролю якості обробки деталей конструкції під час виготовлення та складання виробу

 • Вимоги до якості виконання операцій: рівні зрізи на тканині, точність розкрою, рівномірність оздоблення ,міцність з’єднання
 1. Дотримування технологічної, трудової дисципліни, культури праці.
 1. Корегування виконаного виробу: порівняння виконаного проекту із запланованим, усування недоліків

 2. Випробування проекту

 3. Самооцінка проекту і аналіз підсумків

 4. У результаті розробки проекту можна зробити висновок, що я досягла мети. Під час роботи над проектом я багато дізналася з історії виникнення вимпелу,статуетки, манекену, розширила знання з історії появи змагань на виробництві та існування перехідних вимпелів за трудові досягнення, про моделі-аналоги, які матеріали необхідні для його виготовлення. Вдосконалила свої знання з матеріалознавства, моделювання, креслення та конструювання, художньої обробки різних матеріалів, на практиці застосувала економічні знання.

мій вимпел-статуетка - це не серійна модель, а індивідуальна творчість;

вийшов гарний вииріб дуже мені подобається, тому що я вклала в нього свої сили та душу . Вважаю, що за нього варто поборотися дівчаткам . Всі завдання, які я поставила перед собою, виконані.
 • Технологічні – оригінальність використання і поєднання матеріалів; нестандартні технології; незначна витрата коштів; середня складність і обсяг виконаних робіт відповідає всім вимогам ручних робіт.

 • Конструктивні: зручність використання, міцність, надійність; відповідність конструкції призначенню виробу; простота побудови конструкції.

 • Економічність: невелика собівартість проекту; невисокий рівень продажної ціни; під час рекламної компанії в школі і серед знайомих - з'явилось багато бажаючих придбати вимпел-статуетку. Вважаю, що є необхідність у даному виробі на ринку.

 • Екологічність: забрудненість навколишнього середовища під час виготовлення виробу відсутня; можливість повторного використання виробу по закінченню строку служби.

 • Естетичність: оригінальність форми; композиційна завершеність; класичне кольорове рішення; романтичний стиль.

 • Самооцінка проекту - 11 балів.Література

 1. Коберник О.М. Проектування на уроках трудового навчання / Трудова підготовка в закладах освіти. – 2001. – № 4 – с. 12-14/

 2. Кіросір Лідія. Творчий проект виготовлення штучних квітів для оздоблення швейних виробів / Трудова підготовка в закладах освіти. – 2006. – № 1 – с. 49-51/

 3. Чемшит В.Г. Організація проекто-технологічної діяльності учнів на уроках трудового навчання, ч. ІІІ, Полтава, 2008

 4. Інтернет-сторінки


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка