Конспект заняття Молодша група 25. 03. 2014р. Вихователь Ковтонюк Н. В. Тема: Сонечко, сонечко, заглянь до нас у віконечко Тип заняття



Скачати 195.25 Kb.
Дата конвертації11.01.2018
Розмір195.25 Kb.
ТипКонспект

Павлиський дошкільний заклад «Оленка»

«Сонечко, сонечко, заглянь до нас у віконечко»

Конспект заняття

Молодша група

25.03.2014р. Вихователь

Ковтонюк Н.В.

Тема: Сонечко, сонечко, заглянь до нас у віконечко

Тип заняття: інтегроване (мовленнєве спілкування та образотворча діяльність).

Мета:

Зв'язне мовлення: вчити відповідати на запитання, пригадувати зміст оповідання за допомогою запитань вихователя.

Словник: збагачувати словник дітей ввічливими формами: добрий день, до побачення.

Граматика: вчити утворювати пестливі слова за допомогою суфіксів: сонце - сонечко, хмара - хмаринка, трава -травинка, квітка - квіточка, дощ - дощик, промінь - промінчик, вітер - вітерець.

Удосконалювати знайомі прийоми малювання пензлем (спосіб примакування) та нетрадиційні способи малювання – ватними паличками при зображені квітки. Розвивати творчі здібності, естетичний смак, виховувати повагу до людей, природи, вчити бути ввічливими, добрими, привітними.



Матеріали: фарби, пензлі, аркуші паперу, серветки, м'яч, сонечко, люстерко.

Хід заняття.

Вихователь. Д іти, подивіться, як сьогодні багато у нас гостей.

Привітайтесь з ними.

Діти. Доброго ранку!

Доброго ранку!
Вихователь. Діти, подивіться, яку гарну посмішку подарували нам гості. А це тому, що вони побачили, які гарні та виховані ви діти.
Вихователь .Як багато тут вас, друзі, ніби квіточок у лузі.

І чорнявих, карооких, і білявих ,синьооких,

І кмітливих, розумненьких, і товстеньких ,

І худеньких, і жвавеньких, чарівненьких.

Радо всіх я вас вітаю,

І здоров’я всім бажаю.

Вихователь .Ой, я бачу настрій у вас хороший, оченята так і сяють, ніхто не сумує.

Лиш природа наша невесела,

Бо дерева і кущі,

І маленькі пташечки-

Всі вони чекають тепла, виглядають.

Вихователь . Дітки,а хто нам тепло дарує?

Вихователь .Так, сонечко. Давайте подивимося,чи є на небі сонечко сьогодні?

(Відповіді дітей.)

Вихователь .Малята, а що потрібно зробити, щоб сонечко на небі з’явилося?

(Відповіді дітей.)


Вихователь .Так,покликати його.

Діти.


Сонечко,сонечко,

Заглянь у віконечко.

Там дітки граються,

Тебе дожидаються.

Вихователь. Ой, дійсно, сонечко завітало до діток! Подивіться, які в нього промінчики. А промінчики не прості, а чарівні. На цих промінчиках завдання для Вас. Діти, Сонечко послало до нас ось таке « чарівне сонце» і хоче, щоб ми з вами пограли у гру. Підходьте до мене і ставайте у коло. Я буду кожному кидати «чарівне сонечко» і називати слово, а вам потрібно сказати це слово у пестливій формі, лагідно назвати:

сонце - сонечко

хмара - хмаринка

промінь - промінчик

дощ - дощик

трава - травичка

квітка - квіточка

вітервітерець

Вихователь. Молодці, ви дуже добре справились із завданням. А тепер подивимося , що ж приготував нам наступний промінчик.

Сонечко хоче, щоб ми прочитали оповідання

В. Сухомлинського До побачення, Сонечку!"
Маленька дівчинка ввечері прощалася із Сонечком.

- До побачення, Сонечку! - сказала дівчинка.

- До побачення, дівчинко! – відповіло Сонечко. ̶ Лягай спати.

Я теж відпочину. Рано-вранці прокинусь і привітаю тебе,

приголублю. Виглядай мене он у те віконечко. Лягла дівчинка

спати, сниться їй небо блакитне. Ось і Сонечко сходить.

Ласкавим променем торкнулось воно до обличчя дівчинки.

Дівчинка прокинулась та й каже:

- Добрий день, Сонечку!
Вихователь. Діти, а ви зранку вітаєтесь із сонечком? Давайте привітаємось зним і зараз по черзі:

- Добрий день, дівчинко!

- Добрий день, Сонечко! ...
Вихователь. Молодці! Я знала, що у мене дуже хороші дітки, чемні і

привітні. Скажіть, а як називається оповідання, яке ми

прочитали?
Діти. „ До побачення, Сонечку!"
Вихователь. Про що це оповідання?
Діти. Про Сонечко та дівчинку.
Вихователь. А що Сонечко сказало дівчинці?
Діти. Сонечко сказало, що воно вранці її привітає.
Вихователь. Правильно, дітки, вони домовились про зустріч. Що приснилось дівчинці?
Діти. Дівчинці приснилось блакитне небо. Сонечко торкнулось до

неї промінчиком і приголубило.


Вихователь. Так, дітки, вони вранці зустрілися. А дівчинці приємно

було зустрічатись із Сонечком?


Діти. Так! Вона сказала „Добрий день, Сонечку!"

Вихователь. Діти, а для чого зранку кажуть „Добрий день" або „Добрий

ранок"?
Діти. Щоб висловити повагу до людини і побажати їй добра на весь

день.
Вихователь. А які ще ввічливі слова ви знаєте?

Діти. „До побачення!"; „Дякую!"; „Вибач, будь ласка!".
Вихователь. А як ви думаєте, людині приємно чути ці слова?

(Відповіді дітей.)

Вихователь. Ну що ж, я сподіваюсь, що ви завжди будете вживати чарівні слова, будете чемними, ввічливими, добрими. Так?

Діти. Так!


Вихователь. Діти, а хто з вас знає віршики про сонечко? Тому що

наступний промінчик приніс нам завдання: „Розповісти

віршики про сонечко".
1). Заглянь, 2). Скотилось сонечко

заглянь, сонечко, З високого неба.

До мене у віконечко! За день притомилось,

Буду я радіти, Спочить йому треба

Тебе веселити.
3). Світить і гріє 4). Я всміхаюсь сонечку:

Сонечко любе, - Здрастуй, золоте! -

Землю леліє, Я всміхаюсь квітонці-

Ниву голубить. Хай вона цвіте!

Сонце збудило Я всміхаюсь дощику:

Квітку й діброву, - Лийся, мов з відра!

Й радісну пісню Друзям усміхаюся -

Жайворонкову. Зичу їм добра!

Вихователь. Які ви в мене молодці! А що ж нам приготував наступний

промінчик? А тут граСонечко і хмаринка".

Діти, ви такі гарні, отже, будете сонечками, а я - хмаринкою.


Діти - сонечка гуляють на галявині і весело повертають пальчиками рук угору, промовляючи слова:

Ми сонечка привітні

Зігрієм всіх на світі.

З'являється виховательхмаринка:

Хмариночка припливла,

Сонечко закрила.

Діти - сонечка присідають, ховаючи ручки з сонечками за спинки:

Знову сонечко пригріло,

Всіх навколо звеселило.

Вихователь. Дітки, а у нашого сонечка залишився ще один промінчик із завданням. Цікаво, що там за завдання?

Скажіть мені, будь ласка, а яка пора року на дворі?

Діти. Осінь


Вихователь. Правильно, осінь! І сонечко хоче, щоб ви намалювали осінні квіти. А з квітів зробили квітучу галявину.

(Діти підходять до столу і беруть матеріали , з якими будуть працювати).

Вихователь. Подивіться, які гарні квіти ви намалювали. А ви

звернули увагу на те, що у нас в кімнаті стало світліше,

веселіше? А це тому, що квіти прикрашають наше життя. Ви -

молодці, бо виконали всі завдання сонечка. І наша зустріч

добігла кінця.



Скажемо гостям : „До побачення! Приходьте ще

до нас".

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка