Конспект підгрупового заняття-розваги з дітьми раннього віку групи №1



Скачати 52.57 Kb.
Дата конвертації14.04.2019
Розмір52.57 Kb.
ТипКонспект


Комунальний заклад

«Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 383

Харківської міської ради»

Конспект

підгрупового заняття-розваги

з дітьми раннього віку

групи № 1 (3-й рік життя)

Тема. Ляльчина колискова «Ладі-ладусі….

Моя сім’я

Вихователі: Черкашина Л.Ф., Лисанець Л.С.

Харків 2016

Програмовий зміст



  • Ознайомити дітей з видом народної творчості: колисковими піснями, потішками.

  • Вчити дітей виконувати колискові.

  • Викликати приємні відчуття від спільної діяльності з вихователем, бажання піклуватися про інших.

  • Розвивати мислення, діалогічне мовлення, голосові навички.

  • Виховувати позитивне ставлення до творів усної народної творчості, патріотичні почуття на основі знайомства з колисковими, потішками, з їхнім значенням.


Матеріал: паровозик, дерева, хатинка, ілюстрація (матуся колише немовля), колиска з лялькою, лялечка для кожної дитини, Котик, Зайчиха з зайченям, Пташка з пташенятами, Лисичка.
Попередня робота:

  • Розглядання ілюстрацій із зображенням матусь, які вкладають спати своїх діток.

  • Заучування колискових, потішок («Пішов котик у лісок…», «Котику сіренький…», «Оцей пальчик – мій дідусь…», «Ладі, ладоньки, ладусі…»).

  • Дидактична гра. «На оладки до бабусі».

Індивідуальна робота:

  • з Софійкою С., Назаром – навчати узгоджувати свої дії з діями одногрупників.

  • з Ориною, Климом, Тимофієм – заохочувати до промовляння тексту потішок.


Вихователь.'>Хід заняття-розваги

Вихователь. Діти, подивіться: до нас приїхав паровозик. Він пропонує вирушити у цікаву мандрівку. А мандрівка наша чарівна, зараз ми сядемо у потяг і поїдемо. А куди? Самі побачите. Це буде цікава мандрівка.

Діти сідають у потяг і їдуть, промовляючи слова пісеньки:

Паровозик наш біжить,

Паровозик наш пихтить.

Вирушає потяг точно

І везе собі садочком

Всю веселу дітвору:

Ту-ту-ту!
Вихователь. Діти, подивіться, куди ми приїхали? Стоїть гарна хатинка, і хто в ній живе?
Діти дивляться в віконце та бачать, як матуся колише дитя.
Вихователь. Подивіться, як спокійно дитя лежить в колисці. А ще з давніх-давен усі матусі та бабусі колисали своїх дітей, онуків, співали колискові, українські пісні.

Колискові – це спокійні пісні. Їх співають для того, щоб дитина спала спокійно, без

хвилювання. Ось послухайте:

Пішов котик у лісок,

Найшов котик поясок,

За люлечку прив’язав,

Та дитинку покачав.


  • Діти, вам сподобалась колискова?


Відповіді дітей.
Вихователь. А ви хочете допомогти нашим лялькам міцно заснути? Тоді ми зараз повчимося співати колискову та гойдати на руках нашу дитинку.
Діти імітують гойдання немовляти на ручках і разом з вихователем співають колискову:

Котику сіренький,

Котику біленький.

Не ходи по хаті,

Не буди дитяти.

Дитя буде спати,

Котик воркотати!

На котика – воркота,

На дитину дрімота.

А-а, а-а , а-а!


Дітки, ви гарно співали. А тепер беріть наших лялечок-діточок на руки. Зараз ми разом будемо гойдати та співати колискову пісню.
Діти колисають ляльок та вкладають спати.
Вихователь. Діти, вам сподобалось співати колискову? (Відповіді дітей). Мені теж. Ви добре співали. Я задоволена вами. То ж, коли прийдете додому, заспівайте її вашим лялечкам.

А зараз нас знову очікує паровозик, щоб поїхати у подорож.


Діти сідають у потяг і співають:
Паровозик наш біжить,…

Паровозик наш пихтить.

Вирушає потяг точно

І везе собі садочком

Всю веселу дітвору:

Ту-ту-ту!


Зупинка «Зайчикова хатка»

(На пеньку сидить Зайчиха з Зайченятком).
Зайчиха. У мого Зайчика замерзли лапки, і ми не знаємо, що робити.
Вихователь. А наші дітки зараз вам допоможуть. Треба плескати в долоньки та промовляти такі слова:
Ладі, ладоньки, ладусі…

Де були ви?



  • У бабусі.

Що їли?

  • Оладки.

З чим оладки?

  • Із медком

Та солодким молочком.
Вихователь. А ще наші дітки полюбляють грати в рухливі ігри! Від цих ігор зразу стає тепло і весело!

Гра «Зайчик біленький сидить»
Вихователь. Шкода з вами прощатися, але нам потрібно рухатись далі.

Діти сідають у потяг. Звучить музика.
Зупинка «Пташина сімейка».
Вихователь. Дивіться, дітки, нас зустрічає велика пташина сім’я. Давайте ми привітаємось з членами цієї родини.
Діти вітаються.

Сорока-матуся (звертається до гостей): Дітки, а у кожного з вас є сім’я?
Відповіді дітей.
Вихователь. Давайте розповімо про нашу сім’ю.

Розповідання потішки «Оцей пальчик – мій дідусь…»:


Оцей пальчик – мій дідусь,

Оцей пальчик – баба.

Оцей пальчик – мій татусь,

Оцей пальчик – мама.

А цей пальчик – це я!

Ось і вся моя сім’я!



Вихователь. Дітки, яка у вас сім ’я?
Відповіді дітей: міцна, велика, дружна (можливо: матуся, тато, я та …)
І в садочку у нас те ж сім’я велика і дружна!

Всі наші дітки і дорослі приходять у садочок грати і дружити.

Подивіться, як ми це робимо.
Танок «Подружились»
Вихователь. Які ж гарні та дружні наші малята! Наш казковий паровозик хоче зробити вам подарунок – відвезти вас до Катрусиного кінозалу.
Перегляд на мультимедійній установці уривків з мультфільмів про Умку (колискова) та Петрика П’яточкіна (колискова).
Вихователь. Ось і настав час повертатись нам у садочок, де нас чекають іграшки.

До побачення гостям!



До нових зустрічей!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка