Конкурсу «За честь школи»Скачати 72.87 Kb.
Дата конвертації09.05.2018
Розмір72.87 Kb.
ТипКонкурс

Положення

про організацію самообслуговування учнів ЗОШ №2

м. Синельникового
І. Загальні положення

Самообслуговування - одна із складових шкільного самоврядування та напрямків загальношкільного щорічного огляду-конкурсу «За честь школи».

Самообслуговування є важливою складовою трудового виховання учнів закладу і сприяє розвитку навичок, необхідних для формування кращих якостей дітей і підлітків, а саме: повага до людей праці і різних видів трудової діяльності, розвиток почуття відповідальності за доручену справу та дотримання санітарно-гігієнічних правил.

При організації усієї роботи із самообслуговування враховуються вік, стать, фізичні можливості і стан здоров’я учнів, вимоги гігієни і охорона праці учнів.

Навички, отримані школярами задіяними у різних видах шкільного самообслуговування, допомагають їм вірно розподіляти свої сили, використовувати раціональні прийоми і методи роботи. Види праці шкільного самообслуговування в основному співпадають з видами трудової діяльності на уроках обслуговуючої праці та технічної праці. Вчителі трудового навчання, біології планують і проводять разом з учнями роботи на пришкільних ділянках весною та восени. Класні керівники організовують роботу учнів на пришкільних ділянках влітку.

Самообслуговування проводиться під контролем вчителів і медичного персоналу.

Дане положення узгоджено з вимогами «Державних санітарних правил і норм» (ДСанПіН 5.5.2.008-98)
ІІ. Дотримання гігієнічних вимог під час організації самообслуговування.

Продовження самообслуговуючої праці у школі для учнів 1-4 класів в школі не повинно перевищувати 1 години на тиждень, а для учнів 5-11 класів - 2 години.

Одноразова тривалість роботи із самообслуговування не повинна перевищувати для учнів 1-4 класів 30 хвилин, 5-8 класи - 45 хвилин, 9-11 класи – 1,5 години.

Усі види робіт повинні проводитися в спеціальному одязі і взутті. Усі види прибирання проводяться тільки вологим методом з одно часовим провітрюванням, у кожній кімнаті мається шафа для збереження спецодягу, рушників, мила, щіток для миття рук та шафа для технічних засобів прибирання (відро, ганчірка, віник, швабра, совок). До роботи в шкільній їдальні допускаються учні тільки в спецодязі (білий халат, фартух, шапочка) з добре вимитими руками. Учні можуть накривати столи.

Учні миють підлогу тільки з 12-ти років і тільки у класних кімнатах. При цьому обов’язкове використання швабри. Діти не допускаються до виконання робіт, небезпечних для життя.
ІІІ. Види робіт із самообслуговування

Для учнів 1-4 класів: підтримання порядку і чистоти в класному приміщенні, догляд за кімнатними рослинами.

Додатково для учнів 3-4 класів: ремонт книжок у шкільній бібліотеці, підмітання підлоги.

Додатково для учнів 4 класів: посадка кущів та догляд за ними, миття підвіконь, протирання панелей в класній кімнаті, обладнання снігової гірки та катка, підмітання майданчиків та доріжок.

Для учнів 5-7 класів: підтримання порядку і чистоти в класному приміщенні, догляд за кімнатними рослинами; ремонт книжок у шкільній бібліотеці, підмітання підлоги, миття підлоги (окрім учнів 5-х класів), миття підвіконь, протирання панелей в класній кімнаті, обладнання снігової гірки та катка, підмітання майданчиків та доріжок; посадка кущів, декоративних рослин і дерев та догляд за ними, розмітка і облаштування клумб і квітників, боротьба зі шкідниками рослин, роботи по благоустрою пришкільної території і робота на дослідних ділянках;

Додатково для учнів 7-х класів: чергування по школі

Для учнів 8-11 класів: підтримання порядку і чистоти в класному приміщенні, догляд за кімнатними рослинами; ремонт книжок у шкільній бібліотеці, підмітання підлоги, миття підлоги, миття підвіконь, протирання панелей в класній кімнаті, обладнання снігової гірки та катка, підмітання майданчиків та доріжок; посадка кущів, декоративних рослин і дерев та догляд за ними, розмітка і облаштування клумб і квітників, боротьба зі шкідниками рослин; чергування по школі, ремонт навчальних приладів, господарчого інвентарю і меблів (стільців, столів, шаф, парт і т.п), ремонт шкільних приміщень


3.1. Чергування в класі

Учні 1-11 класів чергують в класі відповідно до складеного графіку. Графік чергування складає староста класу. Контроль за чергуванням здійснює класний керівник. Один раз на місяць проводиться генеральне прибирання класних приміщень.

Чергування проводиться після закінчення останнього уроку. Після прибирання, сміття виносяться в спеціальний ящик, встановлений на першому поверсі.

Ключі від кабінету (класу) здаються денному сторожу.


3.2. Чергування по школі

До чергування по школі залучаються учні 7-11 класів.

Чергування по школі відбувається у відповідності з графіком, складеним заступником директора з виховної роботи.

Учні чергового класу діють у відповідності до обов’язків учнів чергового класу, затверджених директором школи.(Див. додаток 1)

Для накриття столів чергування їдальні звільняється від 1-4 уроків 2-3 учня чергового класу.

3.3. Робота на пришкільній території та на науково-дослідній ділянці

Весною і восени учні школи працюють по благоустрою озелененню шкільного подвір’я, виконують господарчі роботи на науково-дослідній ділянці за спеціальним графіком, розробленим учителем біології, під керівництвом учителя біології і класного керівника того класу, якому доручено виконувати весняні та осінні роботи.

Робота учнів на науково-дослідній ділянці оцінюється вчителем біології.

Квітники, територія парків, газонів, доріжки, майданчики – уся пришкільна територія - розподілена та закріплена за класними колективами, які слідкують за станом озеленення та естетичним оформленням закріплених територій.

Під час літніх канікул проводяться необхідні роботи по утриманню в належному стані цих територій учнями 5-10 класів, у відповідності до графіку, затвердженого класними зборами.

Учні школи (5-8, 10 класи) під час навчальної практики залучаються до суспільно корисної праці на пришкільній території.

За рішенням Ради школи для учнів 9-х класів, які продовжують навчання в 10 класі, організовується суспільно корисна практика у серпні на протязі одного тижня. Учні 10-х класів приводять пришкільну територію в належний стан напередодні нового навчального року.
3.4. Участь у суботниках та Днях довкілля

За рішенням Синельниківської міської ради, заклад має здійснювати прибирання території мікрорайону, закріпленої за навчальним закладом та брати участь у акціях «Легені нашого міста» та «День довкілля».

Прибирання шкільного подвір’я та прилеглої до школи території, здійснюється під час загальношкільних суботників, які проводяться у разі необхідності та сприятливих погодних умов.
IV. Контроль за роботою класів із самообслуговування здійснює Кабінет Міністрів шкільної республіки «Дзвін» (Міністерство праці, Міністерство внутрішніх справ і охорони дитинства) і черговий клас. Один раз на місяць Міністерством праці, Міністерством внутрішніх справ і охорони дитинства проводиться огляд класних приміщень. Під час огляду перевіряються: санітарний стан та озеленення класу, стан господарчого куточка, зовнішній вигляд учнів.

Санітарно-гігієнічний стан, озеленення приміщень , стан пришкільної ділянки – важливі напрямки загальношкільного огляду-конкурсу «За честь школи». За кожний напрямок представниками органів шкільного самоврядування виставляється оцінка за п’ятибальною системою.

ДОДАТКИ

Додаток 1Обов’язки учнів чергового класу

  1. Учні чергового класу приступають до чергування о 7.40.

  2. Чергують до початку занять з 7.50 до 8.10, також під час перерв. Закінчується чергування після 7 уроку.

  3. Учні чергового класу мають приходити до школи тільки у шкільній формі, одягають пов’язки чергового.

  4. Учні чергового класу розподіляються на чергування по 2 чоловіки таким чином:

Пост № 1 (вхідні двері) - відповідає за прихід учнів до школи у шкільній формі, у чистому взутті, відповідає за збір інформації про спізнення учнів на уроки.(5-11 класи).

Пост № 2 (вхід в школу для учнів 1-4 класів) - відповідає за прихід, учнів до школи у шкільній формі у чистому взутті, відповідає за збір інформації про спізнення учнів (1-4 класах).

Пост № 3 ( вестибюль, стіл старшого чергового адміністратора та вчителя) –відповідає за збір інформації про відсутніх (після другої та п’ятої перерв)

та оформлення звіту про явку учнів в школу (до 11.05) у Журналі чергування,заповнює відповідну сторінку цього Журналу про наслідки чергування класу.

Пост № 4(шкільна їдальня) - бригада чергових (3 чоловіки). Виконують обов’язки згідно інструкції „ Про чергування учнів у шкільній їдальні”.

Пост № 5 ( І поверх, І блок) слідкує за порядком, перевіряє стан збереження шкільного майна під час 1-ої перерви збирає інформацію про відсутніх учнів початкової школи.

Пост № 6 (ІІ поверх І блоку) слідкує за порядком, перевіряє стан збереження шкільного майна під час 1-ої перерви збирає інформацію про відсутніх учнів початкової школи.

Пост № 7 (ІІІ поверх І блоку) слідкує за порядком, перевіряє стан збереження шкільного майна під час 1-ої перерви збирає інформацію про відсутніх учнів початкової школи.

Пост № 8 (центральні сходинки; площадка між 1 та 2 поверхами). Забезпечує правосторонні рух східцями не дозволяє учням порушувати правила поведінки і слідкує за дотриманням правил з ТБ і санітарним станом.

Пост № 9 (центральні сходинки; площадка між 2 та 3 поверхами). Забезпечує правосторонні рух східцями не дозволяє учням порушувати правила поведінки і слідкує за дотриманням правил з ТБ і санітарним станом.

Пост № 10 (коридор біля кабінету директора школи) відповідає за дотримання правил поведінки і належного санітарного стану за збереження гардин і оформлення приміщення.

Пост № 11 ( ІІ поверх, 2-3 блоки) відповідає за дотримання правил поведінки і належного санітарного стану за збереження гардин і оформлення приміщення.

Пост № 12 ( ІІ поверх, 2-3 блоки) відповідає за дотримання правил поведінки і належного санітарного стану за збереження гардин і оформлення приміщення.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка