Конкурсу «Живи, книго!»Скачати 66.05 Kb.
Дата конвертації25.10.2017
Розмір66.05 Kb.
ТипКонкурс

Довідка шкільної бібліотеки на нараді при директорові 19.09.2011 року

«Про стан забезпечення підручниками, поповнення бібліотечного фонду школи. Організація конкурсу «Живи, книго!».

Протягом багатьох тисячоліть люди зберігали, оберігали і берегли книги. Вони впродовж усього життя намагалися всіляко зберегти ці прекрасні надбання придумуючи укази і заходи по збереженню книг. Одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки та педагогічного колективу і нашої школи є формування в учнів дбайливого ставлення до бібліотечної книги, формування читацьких смаків, культури читання, сприяння творчому розвитку навчально-виховного процесу в школах, максимальне задоволення інформаційних потреб учнівських та педагогічних колективів, використання нетрадиційних форм роботи з книгою.

Одним з таких заходів і є акція по збереженню навчальної книги та її популяризації, яка називається «Живи, книго!». Згідно з Положенням про Всеукраїнську акцію «Живи, книго!», директор нашої школи видав наказ № 182 від 26.10.11 р. «Про організацію і проведення Всеукраїнської акції «Живи, книго!» у 2010-2011 навчальному році». Був створений шкільний оргкомітет до складу якого увійшли :

Голова комітету : Сергеєва І.Д., директор школи,

члени комітету: Коноваленко І.В. заступник директора,

Савельєва З.Й.- зав. бібліотекою,

Крупіна А.М. – бібліотекар,

Кушу В.Д. – учитель,

Асланова Д. – учениця 10-В класу,

Радченко А..- учениця 11-Б класу.

Шкільним оргкомітетом була розроблена програма діяльності та здійснювався контроль за її реалізацією. Заступником директора з навчально-виховної роботи та бібліотекарем були розроблені єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників. У всіх класах були створені пости бережливих, які разом із класними керівниками, бібліотечним активом, шкільним бібліотекарем провели рейди-перевірки по збереженню навчальної книги. Перший рейд проводився у листопаді 2010 р. Результати перевірки були оголошені на стенді «Живи, книго!» та оголошувались на педраді. Другий рейд був проведений у березні 2011 р. Результати перевірки показали , що в початкових класах майже всі учні бережливо ставляться до шкільних підручників. Класні керівники Кушу В.Д. (1-А кл.), Іванова Н.В. (2-А кл.), Міхно В.І. (2-Б кл.), Хухрянська В.І. (2- В кл.), Ноженко О.В. (2- Гкл.), Тімченко О.В. (3- А кл.), Челомбітько Я.В. (3-В кл.), Бутко І.О. (4-В кл.) виховують дбайливе ставлення до навчальної книги. Але в порівнянні з першим семестром погіршився стан підручників в учнів 1-В кл. (кл. кер. Ромащенко Л.І.), 3-Б кл. (кл. кер. Воробйова Н.М.) Найгірший стан збереження підручників у 4-Б кл. (кл.кер. Ромащенко С.М.).

Відмічено, що не всіма класними керівниками та учнівськими колективами старших класів проводиться належна робота щодо збереження навчальної книги. У деяких класах відсутній актив, який відповідає за організацію цієї роботи, огляд підручників не проводиться, записи в щоденниках про незадовільний стан підручників не робляться, відсутні екрани збереження книг. Є учні, у яких книги без обгорток, не підклеєні, не підписані. Особлива увага була звернена на підручники 10-х класів, які були отримані у 2010-2011 навчальному році. Огляд показав, що більшість підручників обгорнені, підписані. Більшість учнів 11-х класів підручники до школи майже не носять, тому стан їх збереження вияснити складно.

За якісну роботу щодо збереження підручників відмічено 5 -А кл. (кл. кер. Савельєва О.В.), 5-В кл. (кл. кер. Владімірова І.А.), 6- А кл. (кл. кер. Денисова Л.М.), 6-В кл. (кл. кер. Кравченко Н.М.), 6-Г кл. (кл. кер. Мажнікова Л.В.), 7-А кл. (кл. кер. Поздняков А.М.), 7-В кл. (кл. кер. Русанова Н.О.), 8- А кл. (кл. кер. Остапчук А.М.), 8-Б кл. (кл. кер. Бездітко Л.М.), 8-В кл. (кл. кер. Галайко М.Є.), 9-А кл. (кл. кер. Чміль В.В.), 9-Б кл. (кл. кер, Туманцова О.О.), 9-В кл. (кл. кер. Бурдаковська С.В.), 9- Г кл. (кл. кер. Лісова Н.Б.), 10-А кл. (кл. кер. Ракитянська О.Б.).

Недостатню увагу цій роботі приділяють класні керівники 5-Б кл. Єрьоміна С.В., 6-Б кл. Стєнкіна Є.А.

Власникам неохайних книжок вказувалось на їх недбайливе ставлення до підручників. Виявилося, що деякі учні не вміють і не хочуть зберігати свої підручники, тому з ними та з їх батьками була проведена роз’яснювальна робота про необхідність збереження підручників для наступних учнів. Це питання порушувалось на батьківських зборах.

Виховувати у кожного учня любов до книги допомагає стенд «Живи, книго!», книжкові виставки «Нові підручники», «Книга дякує», « Книга скаржиться». У бібліотеці працює «книжкова лікарня». Юні книголюби проводять ремонтні та відновлювальні роботи, дарують книгам нове життя.

З метою виховання в учнів бережливого ставлення до підручників, науково-популярної та художньої літератури, поваги до праці людей які їх створюють, відповідальність за правильне і бережливе використання книги, проводились такі бесіди :

- «Як книга прийшла до людей» 1 клас;

- «Як берегти книгу» 2клас;

- «Щоб книга жила довго» 3-4 класи;

- «Роль книги в житті людини» 5-6 класи;

- «Книга – твоє обличчя» 7 клас;

- «Читай, шануй, бережи книгу» 8 клас;

- «Друга молодість книги» 10-11 класи;

Бібліотечні уроки :


  • «Твій друг підручник» 1 клас;

  • «Правила спілкування з книгою» 2 класи;

  • «Як відремонтувати книгу» 3 клас;

  • «Як і хто зробив твій підручник» 4 клас;

  • «Із історії книги і книгодрукування» 5-6 класи;

  • «Історія створення бібліотек в Україні» 7-9 класи.

В межах Всеукраїнського конкурсу «Живи, книго!» бібліотекою було проведено ряд масових заходів. Так у першому класі проводилося свято посвячення першокласників у читачі «Бібліотека – книжчин дім». Виховні години «Правила спілкування з книгою». У 2-4 класах проводився «Вернісаж книжок на біблійні теми», презентація книг А.Алатона «Здоров’я - найцінніший скарб», у 5-х класах проводилась прем’єра книги "Вавілонська вежа та інші Біблійні легенди", у 6-х класах був проведений брейн-ринг "Мова рідна, слово рідне", у 7-х класах до 197 річниці від дня народження та 150 річниці від дня смерті Т.Г.Шевченка. проводилася година пам’яті «Він був сином кріпака, а став володарем світу», з 8-ми класами в рамках «Тижня творчої майстерності бібліотекарів» проводилось свято «Любов і доброта – людства два крила!», яке відвідали учні 4 – 8-х класів, у 11-х класах був проведений диспут «НАТО – свій чи чужий?»

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики та до 25 річниці з дня трагедії на Чорнобильській атомній станції в бібліотеці оформлені розгорнуті ілюстровані виставки «2011 рік – рік космонавтики», «Мужність і біль Чорнобиля», зібрана папка матеріалів про Чорнобильську трагедію, яка допомагає дітям в оформленні рефератів, стінгазет, доповідей, заходів.

До 66 річниці від Дня Перемоги над фашистськими загарбниками бібліотекою була підготовлена розгорнута книжкова виставка "Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створена тематична полиці «Велика Вітчизняна у художніх творах», у 7-х класах проведена презентація книги Л.Реви "Трагедія у Сокольниках», створена тематична картотека творів про Велику Вітчизняну війну.

У 1 – 4 класах проводиться конкурс «Найначитаніший учень – читач 2010 – 2011 навчального року», «Кращий клас – читач». Звання «Кращого класу – читача здобули учні 3-В класу (кл. керівник Челомбітько Я.В.), «Найначитанішим учнем» серед учнів 1- 4 класів став учень 3-Б класу Безносенко Ростислав. У кожному класі у результаті змагання був визначений свій «Найначитаніший учень». Кожний із них отримав від шкільної бібліотеки у подарунок дуже цікаву і змістовну книгу. За час проведення конкурсу учнями початкової школи було прочитано тисячі різноманітних книжок та журналів, до фонду бібліотеки була подарована значна кількість цікавих домашніх книг. Бібліотекарями відмічено значне пожвавлення відвідування бібліотеки і збільшення кількості прочитаних книг. Ми і надалі плануємо проводити цей конкурс.

Але разом з тим, слід відмітити значне послаблення інтересу до художньої і науково-популярної літератури учнів 5 – 11 класів. В основному, учні цієї вікової категорії замовляють літературу тільки за програмовим матеріалом. Учителям і бібліотекарям слід розробити спільну програму прилучення цих дітей до позакласного читання.

Приміщення нашої бібліотеки просторе і світле, є читальний зал, абонемент, книгосховище, де підручники зберігаються окремо від фонду художньої та галузевої літератури. На полицях підручники розміщені по класах , в межах класу розташовані по алфавіту назв. Облік отриманих підручників ведеться в «Книзі сумарного обліку» та «Реєстраційної картотеки руху підручників». Ведеться «Книга обліку підручників прийнятих замість загублених». Фонд очищений від фізично та морально застарілих видань: старі підручники списані і вивезені в пункт прийому макулатури. Стан книгосховища відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.

Підбиваючи підсумки огляду-конкурсу на краще збереження навчальної книги, оргкомітет відзначив учнів 8А класу на чолі з класним керівником Остапчук А.М. як переможців оголошеної акції «Живи, книго!».8-А клас зарекомендував себе добросовісними учнями , активними читачами, помічниками бібліотекаря. Переможців нагороджено грамотою.

У цілому, огляд-конкурс пройшов успішно, але класним керівникам та учням треба більш активно працювати над збереженням книг. Класним керівникам потрібно більш наполегливо проводити просвітницьку роботу з батьками про прищеплення своїм дітям бережливого ставлення до навчальної книги, в класах оформити інформаційний бюлетень та екран стану збереження підручників, організувати ланки бережливих, визначити учнів відповідальних за збереження підручників, контролювати їх роботу, робити записи в щоденниках про незадовільне відношення до навчальної книги.

У ході акції «Живи, книго!» школою проводилась благочинна акція «Подаруй бібліотеці книгу». В ході акції бібліотеці було подаровано 64 примірників книг та електронних засобів на суму 1750 грн.

За бюджетні кошти у фонд шкільної бібліотеки надійшло 108 примірників на суму 975 грн. художньої, науково-популярної та педагогічної літератури, з них 87 примірників нових програм. У фонд шкільних підручників за 2010-2011 навчальний рік надійшло 2700 підручників на суму 45023 грн.На початок 2011-2012 навчального року учні початкових класів забезпечені навчальними книгами на 97%, учні 5 – 9 класів на 100%, учні 10-х класів на 90% і учні 11-х класів на 81%. В середньому по школі учні забезпечені підручниками на 92%.

Завідуючий бібліотеки Савельєва З.Й.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка