Конкурс дитячої творчості "Податки очима дітей-2008" Для участі більшої кількості дітей у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості "Скачати 227.79 Kb.
Дата конвертації06.01.2018
Розмір227.79 Kb.
ТипКонкурс

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості

"Податки очима дітей-2008"
Для участі більшої кількості дітей у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості "Податки очима дітей", у 2008 році активно проводилася агітаційна кампанія в освітніх закладах, в будинках дитячої творчості, під час проведення „Днів відкритих дверей”, „Свята першого дзвоника” тощо. Завдяки цьому у конкурсі взяло участь понад 28 тисяч дітей. Діти від 6 до 15 років, змагаючись, намагалися бути найкращими, найцікавішими, найоригінальнішими у викладі свого розуміння теми „Податки”. Нагадаємо, що, як і у попередні роки, Всеукраїнський конкурс „Податки очима дітей-2008” проводився серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій: І категорія: 6-8 років; ІІ категорія: 9-12 років; ІІІ категорія: 13-15 років.

Конкурс проводився у три етапи: на районному, регіональному та центральному рівнях. На всіх етапах були створені журі, до складу яких увійшли представники освітянської галузі, спонсорів, засобів масової інформації, а також мистецтвознавці та працівники органів державної податкової служби. Склад журі затверджувався керівником органу ДПС відповідного рівня.

Члени журі на районному та регіональному рівнях обрали переможців (І, ІІ, ІІІ місця та номінації) у кожній віковій категорії за зазначеними напрямами та направили роботи переможців, які посіли перші місця, до ДПА України для участі у Всеукраїнському конкурсі.

Тож, майже 250 дітей стали учасниками фінального – Всеукраїнського етапу конкурсу. З них, на засіданні журі 11 липня 2008 року визначали переможців та лауреатів.

Під час роботи журі конкурсу заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь зазначив, що з кожним роком зростає як кількість учасників конкурсу так і якість дитячих робіт. У цьому році значно збільшилась кількість наймолодших конкурсантів, які, усвідомлюючи важливість процесу адміністрування податків до бюджету, втілюють своє бачення у творчості.

Особливе враження на членів журі конкурсу справили твори декоративно-прикладного мистецтва. Техніка їх виготовлення була найрізноманітнішою: вишивка бісером, традиційна українська - нитками, розпис фарбами по склу, техніка „сухого гобелена”, ліплення з солоного тіста тощо. Загалом, роботи юних художників, майстрів з декоративно-прикладного мистецтва, літераторів та публіцистів вражали недитячим розумінням теми, висловленням своєї думки та фантазії. Проте, як і в будь-якому конкурсі журі потрібно було визначити найкращих з них - лауреатів Всеукраїнського конкурсу та переможців, які зайняли І, ІІ та ІІІ місця у трьох вікових категоріях. Також було визначено переможців за такими номінаціями: „Оригінальність розкриття теми”, „Найкраще відображення історії оподаткування”, „Образність виконання”, „Найоптимістичніше розкриття теми”, „Майстерність виконання”, „Гостре перо” та „Оригінальність композиції”.

Автори саме цих робіт – переможці та лауреати конкурсу - отримали путівки до Дитячого санаторно-оздоровчого центру „Маяк” у м. Євпаторія.

ДСОЦ “Маяк” – це один з унікальних центрів як дитячого відпочинку, так і лікувально-санаторного оздоровлення. Територія центру складає 42 га прибережної морської полоси, територія якої включає абсолютно всі умови для повноцінного дитячого відпочинку та оздоровлення. Тож, для переможців та лауреатів конкурсу пропонуються: лікувально-діагностичне відділення, зал лікувальної гімнастики, висококваліфіковані лікарі та консультанти, ігрові кімнати з вихователями, дитяче кафе, більярдний та тренажерний зали, ігрові автомати, відеозал, бібліотека, баскетбольні, волейбольні, спортивно – ігрові майданчики. Та найголовніше - це море з власним піщаним пляжем протяжністю 800 метрів, який обладнано всім необхідним для повноцінного дитячого відпочинку.

27 серпня 2008 року в зазначеному санаторно-оздоровчому центрі відбулося урочисте відкриття зміни для переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей”. На початку програми учасники та гості урочистостей відвідали фотовиставку робіт, що взяли участь в конкурсі та зайняли призові місця. В продовження свята відбувся концерт, основними організаторами та учасниками якого виступили самі діти, які відпочивали в „Маяку”.

Протягом трьох тижнів відпочинку у санаторії, творча молодь брала участь в різних конкурсах і вікторинах: пісочних фантазій „Фантазії моря”, ерудитів „Брейн ринг”, акварельного малюнка „В гостях біля казки” та ін. Також для них були організовані концерти творчих колективів міста і театральні постановки. Окрім цього, відпочиваючі відвідали історичні місця Євпаторії та її околиць, центри розваг і відпочинку, а також Євпаторійській дельфінарій.

Наприкінці їх відпочинку - 12 вересня - аби привітати фіналістів до ДСОЦ „Маяк” приїхали заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь, директор Департаменту масово-роз'яснювальної роботи і звернень громадян ДПА України Віктор Косарчук, Голова Центральної Ради Всеукраїнської профспілки працівників органів державної податкової служби України Олександр Кислиця, перший віце-президент Асоціації платників податків України Василь Матійчик, представники ДПА України та АР Крим, партнери конкурсу.

Звичайно, основним на святі було вручення переможцям дипломів, медалей та подарунків – цифрових відео- та фотокамер, портативних DVD та MP-3плеєрів, які були надані генеральним партнером конкурсу Групою компаній „Фокстрот”. Нагородження проводили члени журі та партнери конкурсу. Найвищі нагороди за перші місця вручив заступник голови журі заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь.

Кожна робота учасника є надзвичайно актуальною, тому деякі партнери конкурсу додатково виділили кращі, на їх думку, роботи:

- подарунком від ТОВ “Укрзолото” нагородили Ключник Олену за казку «Цілюща водичка»;

- подарунком від журналу “Вісник податкової служби України” нагородили Гулько Олександра за художнє різьблення “Скринька для ділових паперів”;

- подарунком від Газети “Все про бухгалтерський облік” нагородили Ділай Богдана за композицію “Буде щасливою кожна українська родина, коли зрозуміють: податки – це сила!”;

- подарунком від дитячого видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” нагородили Клим Олега за байку „Бюджетна копієчка”;

- спеціальним призом від юридичної фірми “Магістри”, нагородили Каменюкова Катерину за ліплення "Якщо платять податки, то країна квітне!".

Окрім того, переможці та лауреати конкурсу отримали подарунки – брошуру та календар з роботами учасників Всеукраїнського рівня, сувеніри на згадку про участь у ньому та тематичні енциклопедії.

У рамках свята були проведені інші заходи. Це і фотовиставка кращих творів конкурсантів, і брифінг керівництва ДПА України, і концерт за участю заслужених артистів України та відомих художніх колективів Автономної Республіки Крим, а також святкова дискотека і феєрверк.

„Ми вдячні всім працівникам податкових органів, вчителям, батькам, які змогли привернути увагу талановитих дітей до нашого конкурсу, - зазначив на брифінгу заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь. - Виховання податкової культури підростаючого покоління – застава економічного зростання нашої держави у майбутньому. Саме наші діти і зможуть стати сумлінними платниками податків, у тому розумінні, яке існує у всьому цивілізованому світі. Сподіваємося, що в особі сьогоднішніх конкурсантів ми також побачимо найбільших платників податків України”.

25 вересня 2008 року заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь та перший віце-президент Асоціації платників податків України – генеральний директор АППУ Василь Матійчик урочисто відкрили виставку творів учасників Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей”.

„Для Державної податкової адміністрації України важливо працювати з дітьми. Всі дитячі малюнки вражають своєю безпосередністю та розумінням податкової тематики. Ми сподіваємося, що ця виставка заохотить усіх інших школярів взяти участь у нашому конкурсі. Адже вже розпочався конкурс „Податки очима дітей-2009”. До того ж, враховуючи постійно зростаючу кількість учасників, ми плануємо збільшити кількість призових місць”, – зазначив заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь, відкриваючи виставку.

Проведення конкурсу було б неможливим без фінансової та технічної допомоги спонсорів. Заступник Голови ДПА України Сергій Лекарь вручив Подяки ДПА України співорганізаторам: Центральній Раді Всеукраїнської профспілки працівників органів ДПС та Асоціації платників податків Українибагаторічному генеральному партнеру конкурсу - Групі компаній „Фокстрот”, а також партнерам: Агентству соціальної безпеки, Торгово-виробничій корпорації „Алеф”, ТОВ „Алефа”, ГК „ВіДі”, ЗАТ „Концерн Украавтопром”, АОЗТ „Самміт”, Українській Інвестиційно-інжиніринговій Компанії, ЗАТ “Український мобільний зв’язок”, ТОВ „Укрзолото”, ВКК „Фактор”, юридичній фірмі „Magisters”, журналу „Вісник податкової служби України”, газеті „Все про бухгалтерський облік”, телеканалам НТН та ICTV.СКЛАД ЖУРІ

Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості

Податки очима дітей - 2008”

 

Голова журі:

Буряк Сергій Васильович – Голова Державної податкової адміністрації України.

Заступники голови журі:

Лекарь Сергій Іванович – заступник Голови державної податкової адміністрації України;

Матійчик Василь Олександрович – перший віце-президент Асоціації платників податків України;

 

Члени журі:Кислиця Олександр Іванович – голова Центральної Ради Всеукраїнської профспілки працівників ОДПС;

Букраба Олена Михайлівна – директор Департаменту забезпечення діяльності Голови ДПА України (апарат Голови ДПА України);

Косарчук Віктор Петрович – директор Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА України;

Куцай Тамара Ільківна – заступник директора – начальник відділу Департаменту забезпечення діяльності Голови ДПА України (апарат Голови ДПА України);

Маркелова Тамара Іванівна – начальник видавничо-інформаційного центру Національного університету податкової служби України;

Чембержі Михайло Іванович – ректор Київської дитячої академії мистецтв, народний артист України, професор;

Ніколайчук Наталія Іванівна – декан факультету образотворчого мистецтва Київської дитячої академії мистецтв, народний художник України;

Саєнко Ірина Володимирівна – директор виставкового центру Київської дитячої академії мистецтв, мистецтвознавець;

Сай-Боднар Сергій Іванович – в.о. Директора ДП „Інформаційно-видавничий центр ДПА України”;

Поліщук Микола Павлович – директор з організаційних питань ТОВ „Редакція газети „Все про бухгалтерський облік”;

Недопитанський Микола Іванович – шеф редактор новин телеканалу „1+1”;

Бєлов Олександр Миколайович – шеф редактор телеканалу „ICTV”;

Милиневська Ірина Леонідівна - головний редактор телеканалу „НТН”;

Дігам Георгій Маркович – голова ради засновників ГК „Фокстрот”;

Будагова Тетяна Євгенівна – директор юридичної фірми „Магістри”;

Малкович Іван Антонович – директор дитячого видавництва „А-ба-ба-га-ла-ма-га”;

Бенюк Богдан Михайлович – народний артист України;

Піскарьова Тетяна Анатоліївна – заслужена артистка України

 

ПЕРЕМОЖЦІВсеукраїнського конкурсу дитячої творчості

Податки очима дітей”за напрямом – „Художні твори”:

 

у І віковій категорії (6-8 років)

 


Місце

Прізвище та ім’я

переможця

Назва роботи

Регіон

I місце –

 


Расюк Вікторія

Живопис, „Пильно поле пильнували,і податки не проспали!”

Львівська область

II місце –

 


Безікаєва Ліза

„Країна багата”

Луганська область

III місце –

 


Уткіна Ірина

Акварель, „Дракон податки несплатив і весь народ занапастив!”

Запорізька область

 

у ІІ віковій категорії (9-12 років)

 


I місце –

 


ШпилевськаКатерина

„Податки – фундамент чесноїдержави”

Чернігівська область

II місце –

 


Красноплахта Віра

Гуаш, „Податки – це світло надіїу кожному вікні!”

Запорізька область

III місце –

Бурлакова Ірина

Акварель, „Сплачені податки – цеміцний сон”

Дніпропетровська область

 

у ІІІ віковій категорії ( 13-15 років)

 


I місце –

Таращук Тетяна

Гуаш, „Квітуча Україна”

Хмельницька область

II місце –

Мисів Іванна

Акварель, „Ми в надійних руках”

Івано - Франківськаобласть

III місце –

Бєлаш Оксана

Комбінована гуаш, графіка, „Податки для держави, немов колосся для хліба”

Сумська область

 

 

 КРАЩІ РОБОТИ:

 

у номінації „За оригінальність розкриття теми”:

робота: гуаш „Ти сплатив податки?”,

Чопик Юрій (9 років),

Тернопільська область;

 

у номінації „За гостре перо”:

робота: гуаш, “На воле мы пасемся без тревоги,

ведь заплатили все свои налоги”,

Кацарська Христина (10 років),

Одеська область;

 

у номінації „За образність виконання”:

робота: гуаш, „З легкістю сплачуйте податки!”,

Єрьома Діана (8 років),

Миколаївська область;

 

у номінації „ За майстерність виконання”:

робота: графіка, простий олівець, „Податковий рушник”,

Юзвак Владислава (13 років),

Вінницька область.

 

ПЕРЕМОЖЦІ

Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості

Податки очима дітей”за напрямом – „Твори декоративно-прикладного мистецтва”:

 

 І вікова категорія (6-8 років)

 


I місце –

Ярмак Валерія

Кераміка, „Щоб ми всі жили у достатку – іди в бюджет платитьподатки”

Харківська область

II місце –

Хромишин Василь

Розпис на склі, „Податковийпотік”

Івано - Франківськаобласть

III місце –

Держак Аліна

Техніка виконання – аплікація,малюнок, „Книга податків”

Запорізька область

 

 

ІІ вікова категорія (9-12 років)

 


I місце –

Ставцєва

ЄлизаветаПанно, техніка - м’яка іграшка та шкіряна пластика, „Вийди з тіні”

АР Крим

II місце –

Войнович Наталія

Робота з природних матеріалів, „Квітуча Україна з податками”

Вінницька область

III місце –

Макогін Євгенія

Вишивка, “Щоб буяла цвітомкрасним…”

Черкаська область

 

 

ІІІ вікова категорія ( 13-15 років)

 


I місце –

 


Русєва Ганна

Техніка виконання: витинання, „Сплачені податки – це крила майбутньому!”

Запорізька область

II місце –

 


Дворак Ганна

Художня композиція з природних матеріалів, ”Сплатив податки – живи в достатку”

Вінницька область

III місце –

 


Поліщук Наталія

 


Техніка виконання - декоративно-прикладне мистецтво, в’язання, „Сорока-ворона бюджетна повняла і сферам бюджетним кошти виділяла”

Житомирська область

 

КРАЩІ РОБОТИ:

 

у номінації „Оптимістичність розкриття теми”:

робота: художня композиція з пластиліну та природних

матеріалів, ”Податківці як ті бджоли...”,

Стойко Ярослав (15 років),

Вінницька область;

 

у номінації “Найкраще відображення історії оподаткування”:

робота: вишивка хрестом, „Княгиня Ольга” - „Мудра

людина та, що на податки чесна”,.

Торосян Сусанна (14 років),

АР Крим;

 

у номінації “Найкраще відображення історії оподаткування”:

робота: ліплення з пластиліну “Закхей. Відомий керівник

податкової. І століття. Біблійна особа.”,

Горя Георгій (12 років),

Черкаська область;

 

у номінації “За оригінальність композиції”:

робота: солоне тісто, „Податки – джерело

розвитку та добробуту країни”;

Маркова Анастасія (11 років),

Донецька область;

 

у номінації “Оригінальність розкриття теми”:

робота: акріл, пластика малих форм, нитки,

металевий прут, „Обери свій шлях”,

Лемешко Станіслав (7 років),

 Луганська область;

 

у номінації “Оригінальність розкриття теми”:

робота: “Сплатиш чесно податок – буде в кожного

достаток”, Доронкіна Наталія (13 років),

Миколаївська область;

 

у номінації “За майстерність виконання”:

робота: гончарний виріб – ваза розписана в стилі Трипільської

культури, композиція складена за Фен-Шуєм, „Податкове

дерево: чим більше віддаси – тим більше отримаєш”,

Шишко Катерина (9 років),

м. Київ.


 

ПЕРЕМОЖЦІ

Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості

Податки очима дітей”за напрямом – „Літературні твори”:

 

І вікова категорія (6-8 років)

 


I місце –

МельніченкоВладислава

Поезія, “Мешок денег”

 


Одеська область

II місце –

Боднарюк Михайло

Вірш, „Про Зайчика-боягуза”

Чернівецька область

III місце –

Рябих Іван

Казка, “Гномин град”

Луганська область

 

ІІ вікова категорія (9-12 років)

 


I місце –

Самойлович Ксенія

Літературна робота, –„Податковий календар”

Запорізька область

II місце –

Натальчук Максим

Байка, „Зарплата в конверті”

Вінницька область

III місце –

Колесников Роман

Гумореска, „Дотулумкав”

Луганська область

 

ІІІ вікова категорія ( 13-15 років)

 


I місце –

Коваль Юлія

Поезія, „Солодке життя”

Одеська область

II місце –

Нікіфорова Галина

Казка-твір, „Історія протіньовика та податки”

АР Крим

III місце –

Верещако Світлана

Казка, „Сон”

Чернігівська область

 

Лауреати за напрямом „Художні твори”:

 

АР Крим

Павлова Олександра (15 років), робота: гуаш, „Вклади копійку в своє майбутнє”;

 

Волинська область

Верещук Лілія (12 років), робота: гуаш, „І щастя, і достаток, як платиться податок”;

 

Донецька область

Пархоменко Анастасія (8 років), робота: гуаш, „Якщо сплачувати податки будуть люди України,процвітатимуть достатки кожної людини”;

Давидова Поліна (15 років), робота: гуаш, „Податки – справа державна”;

 

Житомирська область

Оксенчук Аліна (15 років), робота: гуаш, „Королева податків”;

 

Закарпатська область

Фанта Іванна (7 років), робота: живопис, „Де вчасно сплачують податки там дуже гарні в селіхатки”;

 

Київська область

Костеріна Світлана (12 років), робота: живопис (гуаш, папір), „Не розлий вода – податок та заробітна плата”;

 

Кіровоградська область

Пащенко Альбіна (11 років), робота: гуаш, „Дістати хочеш зірку з неба? Податки заплатити треба!”;

 

Луганська область

Плевако Ігор (13 років), робота: “Зізниця”;

 

Львівська область

Ващук Зоряна (14 років), робота: живопис (гуаш), „Сплата податків – країна в достатку”;

 

Полтавська область

Ландик Валентина (16 років), робота: гуаш, „Як бюджет наш повний процвітає, то навколо радісно світ буяє”;

 

Рівненська область

Закраєвська Марія (8 років), робота: акварель, „Буде смачненький не тільки медок, а й коженденьок”;

 

Тернопільська область

Завадська Романна (8 років), робота: гуаш, „Сплатив податки – розквітла Батьківщина”;

 

Харківська область

Хашим Мар’ям (8 років), робота: акварель, “Королева заплатила податки, стала людям та сонечкумила”;

 

Херсонська область

Павлюкова Тетяна (7 років), робота: акварель, „Без оподаткування немає лікування”;

 

Хмельницька область

Вусатюк Анастасія (10 років), робота: олівці, „Будинок достатку”;

 

м. Київ

Герасимова Аліна (11 років), робота: гуаш, „Ні тіньовій економіці”;

 

м. Севастополь

Небольсіна Ганна (12 років), робота: акварель та гуаш, „Не заплатив податків – женитися незбирайся”.

 

Лауреати за напрямом „Твори декоративно-прикладного мистецтва”:

 

Вінницька область

Мариніч Юлія (11 років), робота: панно із сухих квітів ”Мов ластівки працюють податківці, щоб жили краще українці”;

 

Волинська область

Рибчук Анна (14 років), техніка виконання: батик, “Своєчасно сплачені податки – запорука щасливого дитинства”;

Донецька область

Гладких Олеся (15 років), робота з бісеру, „Щоб була квітуча Україна – сплати податки”;

 

Закарпатська область

Мегела Ангеліна (8 років), робота: колаж, “У нашім мурашнику мир і достаток, бо ми працьовиті іплатим податок”;

Хрипта Юліана (11 років), робота: декоративно-прикладне мистецтво “Кошик достатку”;

 

Київська область

Іщенко Ілона (6 років), робота: морська мозаїка з ракушок: „Терези достатку”;

 

Кіровоградська область

Гулько Олександр (15 років), робота: художнє різьблення, скринька для ділових паперів;

 

Одеська область

Харламов Богдан (8 років), робота: кольоровий папір „Кампанія декларування”;

Кишлали Сергій (13 років), робота: статуетка з дерева та ракушек “Податки – райське дерево”;

 

Полтавська область

Воронков Гліб (7 років), робота: аплікація з природного матеріалу, „Врожай по зернятку, а податок зколоска”;

Гришко Сергій (11 років), робота: малюнок, викладання бісером, тирсою, соломкою, ліплення зтіста, „Будуймо разом спільний дім”;

Приходько Валерій (14 років), робота: різьблення по дереву, вишивка хрестиком, бісероплетіння,виготовлення ляльок, декоративне оздоблення, „Увійшов у нову хатку – починай життя з податку!”;

 

Сумська область

Гримайло Тетяна (9 років), робота: вишивка, „Заощадливе курчатко вчасно сплачує податки!”;

 

Тернопільська область

Марщівська Іванна (8 років), робота: ліплення пластиліном, „Оподаткування веде до процвітання”

Ділай Богдан (12 років), робота: композиція із поєднанням аплікації, малюнка, вишивки „Буде щасливою кожна вкраїнська родина, коли зрозуміють: податки – це сила!”;

 

Херсонська область

Домбровський Юрій (8 років), робота: розпис лаком на склі, „Берегиня Податків”;

 

Чернігівська область

Багнюк Діана (8 років), робота: аплікація з картону, акрил, „Швидко, потяг, поспішай і видатки всімроздай”;

 

м. Київ

Власюк Дмитро (8 років), робота: аплікація, вишивка, гуаш, „Сплачено податки в сонячній країні – процвітають люди в нашій Україні”.

 

Лауреатами за напрямом – „Літературні твори”:

 

АР Крим

Омельяненко Катерина (14 років), робота: казка, „Чарівна копієчка”;

 

Дніпропетровська область

Антонюк Єлизавета (11 років), робота: вірш, „Що ж таке є цей податок ?”;

Кухальська Марина (13 років), робота: вірш, „Важливі податки”;

 

Донецька область

Тарасов Павло (8 років), робота: вірш, „Із історії податків”;

 

Закарпатська область

Федак Валентин (8 років), робота: вірш, “Податки очима дітей”;

 

Кіровоградська область

Стельмухова Євгенія (10 років), робота: віршована книжка, „Як хочеш жити в достатку, плати, друже, податки”;

 

Полтавська область

Ященко Євгенія (8 років), робота: вірш, „Для чого сплачують податки?”;

 

Рівненська область

Никитюк Діана (9 років), робота: казка, „Оподаткування веде до процвітання”;

 

Сумська область

Калініченко Наталія (11 років), робота: вірш, „Що таке податки?”;

 

Харківська область

Ключник Олена (9 років), робота: казка, „Цілюща водичка”;

 

Хмельницька область

Грубіян Валерія (7 років), робота: вірші, “Майбутнє у наших руках”, “Крок в історію”;

 

Черкаська область

Куравський Владислав (14 років), робота: вірш, „Де повна казна – там країна показна!”;

 

Чернівецька область

Клим Олег (12 років), робота: байка „Бюджетна копієчка”;

 

Чернігівська область

Матісько Катерина (12 років), робота: „Казочка про секрет, де захований бюджет”; 
м.Київ

Голубєв Всеволод (9 років), робота: поезія „Про податки”;


м. Севастополь

Кірсанов Роман (8 років), робота: поезія, „При налогах, без обмана, все дороги – без изьяна”.

 

Відзначено спеціальним призом від юридичної фірми „Магістри”:

 

робота: ліплення, „Якщо платять податки, то країна квітне!”,Каменюкова Катерина (13 років),

Сумська область.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка